banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 19 Avg 2021, 09:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1675
evropsko prvenstvo u odbojci pocinje danas. prva utakmica je u 17 casova. prvenstvo ide i na rts i na rtrs, pa sta ko ima i voli neka izvoli. bice zanimljivo mozda vidjeti i cuti kako ce veceras funkcionisati spikeri sa rtrs jer je rs u bih a ima i nasih odbojkasica koje igraju za bih, iako se po tradiciji navija za srbiju. najzanimljiviji ce biti obracun dvije rodjene sestre boskovic tijane i dajane. po prvi put u svojim reprezentativnim karijerama igraju jedna protiv druge.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Avg 2021, 21:11 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Zašto se na mtelu zatamnjuje rts sa filmovima starim po 20-40-50 godina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Avg 2021, 22:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Тако то РТС ради и на РТС Планети, на свом сопственом интернет сервису...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 23 Avg 2021, 22:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Jer su g....
Sve što valja je zaključano a gluposti otključane.....Tako da što se mene tiče mogu i izbaciti RTS jer stvarno ne vidim svrhu postojanja tih kanala koji su 90% vremena zaključani,a njihove informativne emisije me stvarno ne zanimaju,a samo su one otključane.
Kako svi mogu makar filmove pustiti, samo se RTS sjetio da traži zabranu na sve što valja u njihovom programu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1675
cemu po ko zna koji put uriniranje po forumu, kada se zna dase skoro sve kanali iz srbije i hrvatske manje vise zakljucavaju na svemu sto valja. ako hoces da gledas kanale iz srbije i hrvatske uradite kao sto sam ja uradio. uzeo polaris za kanel iz srbije i placam deset maraka mjesecno a kanale iz hrvatske gledam preko zemaljske digitale. i bof te veselio. ne uriniram bezveze po forumu kukajuci na kablovske operatere. brate, sto je dosta, dosta je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 16:14 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Jebe mi se i za Polaris i sve ostalo, zanima me koja je logika zamračiti npr. vestern iz 1962.?


P.S. Ti si stvarno naporan na svakoj temi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 16:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
jovic23 je napisao:
P.S. Ti si stvarno naporan na svakoj temi.


Bukvalno... Smori za medalju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
jovic23 je napisao:
Jebe mi se i za Polaris i sve ostalo, zanima me koja je logika zamračiti npr. vestern iz 1962.?


P.S. Ti si stvarno naporan na svakoj temi.
Гледано са правне стране,ауторска права важе 70 година након смрти аутора.

Слажем се да је бесмислено замрачивати филмове снимљене пре 70 година.

Али ако ће се стриктно држати закона онда морају тражити да се тамни.


Poslednji put menjao boban1982 dana 24 Avg 2021, 16:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 16:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Pa eto samo RTS se našao da striktno drži do zakona, a npr na RTL-u možeš gledati film iz 2018.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 16:44 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
boban1982 je napisao:
jovic23 je napisao:
Jebe mi se i za Polaris i sve ostalo, zanima me koja je logika zamračiti npr. vestern iz 1962.?


P.S. Ti si stvarno naporan na svakoj temi.
Гледано са правне стране,ауторска права важе 70 година након смрти аутора.

Слажем се да је бесмислено замрачивати филмове снимљене пре 70 година.

Али ако ће се стриктно држати закона онда морају тражити да се тамни.



Hvala, to me zanimalo samo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 22:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Али људи, јако је интересантно сулудо и нелогично понашање РТС на њиховом сервису РТС Планета. 90% домаћих филмова који иду око 13ч су замрачени, тј. блокирани за премотавање свим гледаоцима чак и онима у Србији. А ладно можеш премотавати већину нових филмова и серија или нпр. утакмице ЛШ. Нема ту смисла и разума.

А не знам чему брањење да неко нешто пише, констатује, пита или једноставно испизди на форуму...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 22:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Kada je u pitanju RTS, na Elti se skoro ništa nije zamračivalo do vlasničke transformacije. Novi filmovi su išli normalno. Pa čak i dosta sporta. Novi vlasnici, novi ugovori sa RTS, nova pravila. I nije to samo slučaj sa RTS. Evo recimo na Prvoj su emisije u produkciji Granda išle sasvim normalno, sve do vlasničke transformacije. I ne samo to, ima tu puno toga. I zamračivanje na B92 je krenulo od tada. I na Pinku. Sada se zamračuju čak i Pink Soap i Pink Film. RTV SLO 2 je sada skoro stalno skremblovan, a nekada, nije bio nikako u mraku. Da ne govorimo da se ZDF i ARD nisu kodirali čak ni na utakmicama Lige šampiona, a sada to nijetako. Naravno, moje iskustvo je vezano na Elta kabel.

Očito ovo sada je nova realnost, i slažem se da je zaista bespredmetno o tome više pisati. Isto tako, valjda je svima jasno, da ako neko želi gledati kanali iz Srbije ili Hrvatske bez mraka, to već neko vrijeme nije moguće preko kablovskih operatera čije je sjedište u BiH. I sa tim se treba pomiriti. Šta će eventualno proći, očito zavisi od Ugovora kojeg emiter ima sa kablovskim operaterom i to je tako.


Ovo oko prava za emitovanje filmova, pa eto nisam baš siguran da je RTL kupio prava za BiH. Nekad je postojalo nešto kao AGICOA ili sam pogrešno upamtio svoju prepisku sa ljudima koji su mi to objašnjavali na ovom forumu još prije desetak gopdina. Ubijeđen sam da bi Enter mogao više znati na tu temu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Ali svakako RTS se daleko najviše zatamnjuje od svih kanala. Oni bukvalno kao da žele što više stvari da blokiraju van Srbije.
I drugi kanali se zatamnjuju ali ni blizu kao RTS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 23:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Po meni SLO 2 je u posljednjih godinu dvije najtragičniji sa zatamnjivanjem. Bar po onome što sam ja upratio. Tu je stvarno baš sve kodirano, a nekada nije bilo ništa. I HTV je zadnjih godinu dvije, puno češće kodiran, a i kada ide program, kvalitet slike na kablovskoj je kriminalan. Tako nekada nije bilo. RTS na Prvom i drugom su prečesto kodirani, dok Treći, bar dok sam to pomno pratio, nije bio nikako.

Vjerovatno postoji neki razlog zbog čega je sve to tako, kao što rekoh, valjalo bi pitati Entera, on vjerujem da zna puno više od nas, šta je sa AGICOA preko koje su nekada ta prava za emitovanje filmskih sadržaja bila regulisana i kako to sada ide.

Da li su svi kanali koji emituju preko kablovske uistinu regulisali prava za filmove ili se i tu pravila razlikuju kao u slučaju njemačkih kanala na satelitu koji piče sve živo FTA. Eto, recimo, zanimljivo bi bilo znati koliko koštaju, bar orjentaciono, prava za emitovanje filmova na filmskim kanalima u regionu, na način kako to radi Pink. Vjerujem da su kod njega prava jeftinija za SD verzje filmova za razliku od onih koji emituju filmove u HD.

Sigurno tu ima neka kvaka, neka pravila, zašto ovi mogu ovako, oni mogu onako, ali vjerujem da je sve do ugovora emitera i operatera. I novca. A vjerujem da sve to može iznervirati neke korisnike.
Na kraju krajeva, eto meni to, vjerujem kao ni većini forumaša, više nije toliko ni bitno, jer postoje drugi načini kako gledati kanale iz Srbije. Dovoljno je recimo uzeti uslugu u Srbiji, a bar to nikada nije bila nikakva mudrolija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 23:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Ma mene i ne zanimaju ti kanali iz Srbije, sve je to golo smeće kao i ovo kod nas, osim možda RTS i Nove S... Ali eto nađe se ponešto da valja i baš je to zaključano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 24 Avg 2021, 23:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Uzmeš stvar u svoje ruke i riješiš problem kao i većina ljudi na forumu. Teško da ćeš kuknjavom na forumu za kojeg sigurno niko od bitnih ljudi u uredničkom kolegijumu rtv stanica iz Srbije nije čuo - riješiti problem. Tako stoje stvari, i tako će vjerujem i ostati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 25 Avg 2021, 00:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
Koja većina ljudi na forumu? Vidim vas par ima neke liste a svi ostali koriste legalne operatere..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 25 Avg 2021, 00:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Par? Hm. :D Ajd dobro! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 25 Avg 2021, 13:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Мислим да нас већина користи и кабловски оператер плус ИПТВ листу или неку комбинацију преко сателита са налогом из друге државе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTS servisi
PostPoslato: 27 Avg 2021, 12:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1675
dejann je napisao:
jovic23 je napisao:
P.S. Ti si stvarno naporan na svakoj temi.


Bukvalno... Smori za medalju


preskocis me. ja tebe uopste ne dozivljavam dok ne bocnes. a samo ti znas zasto to radis. valjda na forumu svako moze reci neko drugo misljenje od onoga za koje samo ti mislis da je ispravno, inace forum onda ne bi trebao ni postojati.

dukicas je napisao:
Мислим да нас већина користи и кабловски оператер плус ИПТВ листу или неку комбинацију преко сателита са налогом из друге државе.


upravo tako.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1325 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs