banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1163, 1164, 1165, 1166, 1167, 1168, 1169 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Mar 2021, 19:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kako je ELTA došla pod skute mtel-a, mora se lagano iz sive zone. Od broja korisnika, do zamračivanja...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 20:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Tačno, Potera se uglavnom zamračuje, i iskreno bio sam veoma iznenađen što sinoć nije bilo tako. Isto i Mileva. Obzirom da je seriju kupila ATV. Ali eto juče je išlo normalno sve do 23.15. Ja ne znam gdje živi i sta gleda korisnica kissofpink ali je milion procenata tako bilo na RTS 1 HD u toku jučerašnjeg dana. I da, kažete da ste juče produžili Ugovor, zašto pobogu ako toliko gledate kanale iz Srbije? Na našim privajderima se nećete nagledati emisija iz Srbije osim ako neko, vjerovatno greškom kao juče, zaboravi zatamniti nešto. Uzmite dobar net, android box i neku IPTV aplikaciju i gotovo. Ili ako imate nekoga u Srbiji, uzmete Polaris, msat Srbija ili Total Srbija i riješen problem. Moji roditelji su upravo iz tog razloga, u Slatini, uzeli Total Srbija još prije 14 godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 20:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2020, 14:46
Postovi: 5
Ko mene je Potera sinoc bila zamračena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
kissofpink je napisao:
Vi mene zezate? Ja sa baš gledala kad je bila Potera i bilo je zamračeno. Znači, skoro cijelo poslije podne, kao i veče. Jedino ako ima veze iz kog sam grada, a znam da to nema veze.


Nema veze grad sa zamračivanjem,možda se i kolega @drug zbunio,pa je RTS gledao preko neke druge aplikacije.Mogli bi to provjeriti ko je u pravu za juče,ali gospoda iz Elte još nisu "stigli" da odblokiraju opciju premotavanja za RTRS i RTS1,koja je trebala biti blokirana samo onu veče kada je išao film Dara iz Jasenovca.Ne treba ni pratiti TV,uđe se u eTV GO i premotavanjem se utvrdi šta se nudi nama korisnicima.Konkretno,RTS2 danas jedino dostupna Sjednica,Školski Program,Vjerski Kalendar i Lajmet.Sve ostalo zamračeno.Vjerujte,ni kod drugih operatera nije drugačije,sve u "pet deka".

Takođe,moguće da su RTS 1 SD zamračili,a RTS 1 HD ostavili otključanog.Prije neko veče,zamračili RTS 1 prije početka utakmice LŠ,a RTS 1 HD radio do 15 min prvog poluvremena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 21:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ne, nisam se zbunio za sinoć. I sam sam se čudio kako to da ne moram cijelu veče paliti box. :) Tek u 23 sam pogledao Air Crash Invastigation - na zahtjev na Vietu. Na NatGeo. Evo sad pratim Upitnik na RTS 1 HD,a na drugom tv-u supruga gleda Igru sudbine na Prvoj HD. Dvojka je koliko vidim češće zamračena, ali eto Trojka ide normalno. Ali to je u cijeloj priči manje bitno, korisnici kissofpink to neće pomoći. Ako želi gledati tv kanale bez zamračivanja, činjenica je da to neće naći ni na jednom našem provajderu. To je jednostavno tako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Onda je RTS 1 HD ostao greškom otključan,a @kissofpink je vjerovatno provjeravao samo SD verziju koja je bila blokirana.RTS 3 vjerovatno spada u tematske kanale kao Život,Drama,Kolo pa se zato ne zamračuje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2021, 21:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2013, 10:54
Postovi: 88
Koliko znam, ovako ide procedura:
Određena tv-kuća (u ovom slučaju RTS) kupi pravo prenosa ili nekog drugog sadržaja samo za teritoriju Srbije. Prije emitovanja, RTS obavijesti RAK u Sarajevu da taj prenos nije kupljen za teritoriju BiH, pa samim tim štiti svoje ulaganje i interese tražeći zatamnjivanje kanala u momentu emitovanja tog prenosa na teritoriji BiH. Dalje, RAK obavještava kabl-operatere da postupe po nalogu RTS-a.
Da li se meni kao kabl-korisniku sviđa zatamnjivanje kanala? Naravno da ne, ali shvatam da su tu kabl-operateri nemoćni.
Obrnutu situaciju sam doživio prije par godina u Nišu: u toku emitovanja Lige šampiona, bili su zatamnjeni RTRS i HRT 2 (a sve u korist RTS-a).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2021, 18:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
_зока je napisao:
Niko nije nikad ni kod bilo koje operatera rekao da ćeš kupovinim nekog paketa, kartice ili slično moći gledati sadržaje koji su zatamnjeni zbog autorskih prava. Ako si to tako shvatio onda to nije problem operatera nego tvog lošeg razlučivanja.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Lijepo sam radniku, koji u ime Elte sklapa ugovor, odnio odtšampani Osnovni paket-sa njihove ZVANIČNE web strance- i pitao ga baš za RTS1,2 i HRT1,2 (koji se nalaze u Osnovnom paketu): da li cu ih moći neprekidno gledati. I dobio sam potvrdan odgovr. Ja nisam iznudio ovakav odgovor. Da je odgovor bio drugačiji, ugovor nebih potpisao. Dakle, ovo je klasična prevara od strane davaoca usluga.

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2021, 18:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Lumber Jack je napisao:
Kako je svejedno? Ako je kanal zaključan, možeš da odeš i platiš paket u kojem je taj kanal, i on će ti biti otključan.

Ako je kanal zatamnjen, možeš 100 puta da platiš paket, karticu za dekodiranje, komplet opremu - ako ne postoje autorska prava za određeni sadržaj koji se na tom kanalu emituje u BiH, ili neki drugi kanal u zemlji ima prava na određenu seriju, film - nećeš moći da gledaš, i to je sva filozofija.


Nije informacija skup podataka koje si nekome prenio, ako je on te podatke već znao. Informacija je skup novih podataka koje nekome saopštavamo.
Dakle,ugovorio sam osnovni paket i to plaćam da mogu da gledam sve iz toga paketa, i tako je bilo godinama (do prošle godine).
I ove godine sam prilikom novog ugovaranja imao taj paket, a imao ga je i predstavnik Elte, i on mi je potvrdio da cu sve kanale iz paketa imati.

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2021, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa možeš ti gledati kanal, ali zatamnjen.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2021, 19:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Možda je pogrešno shvatio da će imati "nezatamljene" kanale sa karticom (kao nekad onaj "gold" paket), a možda ovi što "valjaju" kartice tu informaciju ne kažu (koliko bi onda ljudi potpisalo ugovor).
Nisam puno pričao sa ovima što valjaju njihove kartice, pa stvarno ne znam šta govore, moguće je i da neko od njih "iskrivljuje" istinu, slučajno ili namjerno, kako bi navukao ljude da potpišu ugovor.

Meni, dok sam bio na elti, je veći belaj bio što se ponekad znalo desiti da nakon zatamljenog sadržaja se nastavi "zatamljenje" i "zakači" i dobar dio (ne sav) sadržaja poput nekog atraktivnog dokumentarca ili filma, koji ne treba biti zatamljen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2021, 00:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
siman je napisao:
Lijepo sam radniku, koji u ime Elte sklapa ugovor, odnio odtšampani Osnovni paket-sa njihove ZVANIČNE web strance- i pitao ga baš za RTS1,2 i HRT1,2 (koji se nalaze u Osnovnom paketu): da li cu ih moći neprekidno gledati. I dobio sam potvrdan odgovr. Ja nisam iznudio ovakav odgovor. Da je odgovor bio drugačiji, ugovor nebih potpisao. Dakle, ovo je klasična prevara od strane davaoca usluga.


I možeš gledati jer kartica dekodira te kanale, a kad je sadržaj zatamnjen zbog autorskih prava onda je logično da ne možeš. Mislim o čemu mi pričamo ovdje u 2021 godini? Kao da se kanali zatamnjuju od jučer i samo na Elta-Kabelu. I kad raskineš ugovor na kojeg operatera prelaziš? Misliš da postoji neki koji ne zatamnjuje? Moraš da spremiš bolji izgovor od toga u koji si se sada ufurao. Pa nismo djeca ovdje na forumu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2021, 12:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2013, 10:54
Postovi: 88
Potpisujem! Zatamnjivanje kanala traje najmanje 10 godina, a ovaj kao da je juče uveo kablovsku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2021, 14:10 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
И то затамњивање нема везе са оператерима него је до тв кућа које би требали регулисати права ван земље.
Та појава је нормална и у ЕУ нпр. у Словенији.На сајту Телемаха може се наћи обавештења за кориснике који ће канал и у којем термину бити затамњен.Ових дана избацују неке Пинк канале,углавном филмске,због нерегулисаних права .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2021, 14:22 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
mozda u Sloveniji....u vecini EU drzava i ne znaju sta je zatamnjivanje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2021, 14:54 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
И то је до тв кућа.На западу најгледаније тв купују права за цијело подручје гдје се говори њиховим језиком.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2021, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Zbog snijega u Banjaluci,utakmica Borca odgođena sutra za 18h.Na štetu korisnika Elte,prenos večitog derbija ide samo na Areni 1 SR ništa od HD...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2021, 19:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2019, 23:10
Postovi: 90
markopd je napisao:
Zbog snijega u Banjaluci,utakmica Borca odgođena sutra za 18h.Na štetu korisnika Elte,prenos večitog derbija ide samo na Areni 1 SR ništa od HD...
Не навијају сви за КПЈу-близанце. Мени је дражи Борац у ХД.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2021, 08:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4850
Borac-Klis od 16h, a derbi je u 18h.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Apr 2021, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1231
To je dobra vijest.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1163, 1164, 1165, 1166, 1167, 1168, 1169 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs