banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 10:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1150, 1151, 1152, 1153, 1154, 1155, 1156 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Dec 2020, 18:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
drug je napisao:
Kako taj omjer cijena? Ja sam do sada plaćao 44,40 a sada bi trebao 46,90.

Pa taj omjer je bez vremenskog vezivanja, kaže čovjek da je zbog toga pet kermi skuplje.

Jednostavno, sad računam za nekog korisnika koji neće da se veže ugovorom na 24 mjeseca, osnovni paket bez HD kanala ne vrijedi tu cijenu i još par kermi za ugovor bez vezivanja i još doplata za drugi TV.
Ispade elta među skupljim opcijama :lol:
A sa vezivanjem na 24 mjeseca je loša opcija, pogotovo jer se Trion ubrzano širi gradom.

Riblja kost par maraka (ko ima TV sa T2 HEVC) i hrvatski kanali u HD-u i još nema zatamnjivanja kad su sportski ili neki drugi programi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 18:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Jbg nisam ja njega razumio. Ja sam pod Ugovorom još 9 mjeseci, i sad evo nemam pojma šta mi je činiti. A Trion kopa optiku u blizini, a mtel sa optikom ulazi u zgradu. :)

Nigdje ne piše šta će biti sa postojećim korisnicima kojima Ugovor istekao nije. Koliko oni nadalje plaćaju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 18:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
drug je napisao:
Kako taj omjer cijena? Ja sam do sada plaćao 44,40 a sada bi trebao 46,90. Svakako neprihvatljivo. Za ovu cijenu dobijete, EON + Trion 100/50 :) :) :).

Pa glesao sam na Eltinom sajtu,paket tv i net ,internet30\10 Mbps je 46,90 km ako potpises novi ugovor.
Ispod pise "Redovna cijena paketa uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca.Cijena paketa bez vremenskog vezivanja je 51,90.
Vec sam pisao da mi nisu dali raskid ugovora,imam jos 8 mjeseci ugovora .
Radije cu placati i tih 5 km dok mi ne istekne ugovor,ali novi ne zelim potpisivati.
nE zivim sam .znaci da bi morao uzeti jos jednu"besplatnu karticu" za drugi tv.
To je jos 3 km,po meni pljacka.
Po meni prava pljacka,jasno je da svi govore da mi korisnici imamo pravo na raskid ugovora ako uzmemo u obzir sve ove izmjene.
Ali ja ne mogu sutra otici u Eltu i reci"ja imam pravo na rskid ugovora,tako kazu svi na forumu",kad mi raskid ugovora jos ne daju.
Mozda kada ove nove cijene stupe na snagu nesto se i promijeni pa raskinem ugovor.
U suprotnom ne vidim drugog rijesenja osim da im placam jos 8 mjeseci 14 km vise.
Zato bi volio da cujem da li je neko u Bl uspio raskinuti ugovor,posto su svi komentari uglavnom "cao Elta,ja sam sa njima zavrsio i slicno"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 18:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
drug je napisao:
Jbg nisam ja njega razumio. Ja sam pod Ugovorom još 9 mjeseci, i sad evo nemam pojma šta mi je činiti. A Trion kopa optiku u blizini, a mtel sa optikom ulazi u zgradu. :)

Nigdje ne piše šta će biti sa postojećim korisnicima kojima Ugovor istekao nije. Koliko oni nadalje plaćaju?

Ti i ja smo ti postojeci korisnici kojima ugovor nije istekao ,
To sto sam naveo 57 km narednih osam mjeseci,to je ono sto su meni rekli da ce biti sa mnom ako ne produzim ugovor da bi imao ono sto sam do sada imao.
Ali ja necu na ovo pristati ,nadam se do nove godine da cu uspjeti raskinuti ugovor!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 18:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Basketball fan je napisao:
Po meni prava pljacka,jasno je da svi govore da mi korisnici imamo pravo na raskid ugovora ako uzmemo u obzir sve ove izmjene.
Ali ja ne mogu sutra otici u Eltu i reci"ja imam pravo na rskid ugovora,tako kazu svi na forumu",kad mi raskid ugovora jos ne daju.
Mozda kada ove nove cijene stupe na snagu nesto se i promijeni pa raskinem ugovor.
U suprotnom ne vidim drugog rijesenja osim da im placam jos 8 mjeseci 14 km vise.
Zato bi volio da cujem da li je neko u Bl uspio raskinuti ugovor,posto su svi komentari uglavnom "cao Elta,ja sam sa njima zavrsio i slicno"

Pročitaj Zakon o zaštiti potrošača u BiH.
http://www.ozp.gov.ba/zakoni

Ili kontaktiraj udruženja za zaštitu potrošača i organizacije koje se bave pravima, poput udruženja Don iz Prijedora: https://donprijedor.com/
Facebook stranica udruženja: Klikni ovdje
Ima broj telefona, pa ih nazovi.
Negdje pročitah da su se neki već raspitivali u tom udruženju potrošača, ako nađem link za tekst okačiću.

Imaš i ombudsmana za zaštitu potrošača: http://www.ozp.gov.ba/naslovnica

U principu, ovima u Elti je u interesu da "premuntaju" korisnike i uvale im skuplji opciju, dobiće više para, još kada mnogi ne poznaju svoja prava, lakše im ide.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 21:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
Hvala ti druze na sugestijama,i ovo treba iskoristiti ako ne bude druge opcije!
Nekako ocekujem da ce u narednim danima biti sve vise ljudi koji zele raskid ugovora,pa ce i ovi iz Elte morati malo da popuste.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Nađoh onaj tekst.
Evo dio za kartice.
Citiraj:
sve veći broj potrošača u 2020. godini žali na telekom operatere koji im uskraćuju ugovorene obaveze, a pri tome ih pozivaju i nude im kartice, koje se posebno dodatno plaćaju.

Prilikom instaliranja kartice, potrošači potpisuju i novi ugovore iako njihova ugovorena obaveza još traje.

U uslovima globalne zdravstvene krize telekom operateri posluju bez uvažavanja osnovnih potrošačkih prava, između ostalog i prava na izbor i raskid ugovora


U dijelu teksta izjava predstavnice udruženja Don
Citiraj:
Marić je pozvala korisnike telekom usluga koji imaju navedene probleme da se jave bilo kom Udruženju za zaštitu prava potrošača širom Republike Srpske.

http://mojabanjaluka.info/novost/zatamn ... aca/128647


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 22:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Ostaje mi nejasno, ako se mijenaju uslovi iz Ugovorne obaveze, a koji drastično utiču na promjenu cijena, oni moraju ponuditi opciju - raskid Ugovora.
Ja sam sada izračunao na brzinu, neka najeftinija opcija, internet 15/0.5 24.5 KM i Solo KKS paket 22,90 KM IZNOPSI 47.40 KM što je cijele 3,00 KM više od ovoga sada sa puno večim izborom kanala i bržim internetom. Nevjerovatno. mtel - završava posao. Ugasiće Elta kabel, nema govora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 22:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Još uvijek je za neke prihvatljivo,ali kada zaključaju sve kanale a ove sportske stave u HD paket,onda će krenuti masovna odjava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
drug je napisao:
Ostaje mi nejasno, ako se mijenaju uslovi iz Ugovorne obaveze, a koji drastično utiču na promjenu cijena, oni moraju ponuditi opciju - raskid Ugovora.

Vidiš da nisu čoveku ponudili raskid.
Vode se onim APP i očigledno je da prolazi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 22:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
<Enter_name> je napisao:
siman je napisao:
Logično je pretpostaviti da je sadašnji vlasnik zaključao 50-tak kanala i time za sebe smanjio troškove (neplaća te kanale)

Kako se zaključvanjem kanala neplaćaju isti? Ako može pojašnjenje.


Pa ako npr Elta preuzima kanale iz Srbije, a Srbiji ne plaća, Srbija ih isključi. I krajnji korisnik (građanin) ima zaključanekanale, a Elti plaća kao da taj kanal nije zaključan.

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 22:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
markopd je napisao:
Još uvijek je za neke prihvatljivo,ali kada zaključaju sve kanale a ove sportske stave u HD paket,onda će krenuti masovna odjava.


Pa sigurno da neće biti većino prihvatljivo. Sve četiri HD Arene i oba Eurosport kanala u HD-u, su u dodatnom paketu. Nije čak ni to problem da budu u dodatnom paketu, tu bi, po meni i morali biti, već je problem start paket, koji je preskup. Ti sada da imaš start paket za 14 KM, plus HD paket za 4 KM, to bi bilo pošteno, ovako, stvarno nema smisla. Osnovni paket da bude 22,90, pa pobogu. Puno će korisnika izgubiti, dugoročno gledano. Ima sada već puno boljih i povoljnijih opcija, mada me ne bi iznenadil, da svima koji se odluče preći direktno na mtel, ponude "sjajne startne uslove", samo da namame. :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2020, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
Naravno da će izgubiti dugoročno, posebno one koji skontaji da su se zajebali, a potpisali na 24 mjeseca.
Već smo pisali o tome da je osnovni paket preskup za ono što nudi i još nema niti jedan HD kanal.
Onaj ko je sastavljao ponudu je htio uništiti Eltu.

Ja čekam da zaključaju onih par kanala što gledam (da ne napišem koji su da ih što kasnije zaključaju :lol: ) i onda zbogom Elta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2020, 05:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6022
siman je napisao:
<Enter_name> je napisao:
siman je napisao:
Logično je pretpostaviti da je sadašnji vlasnik zaključao 50-tak kanala i time za sebe smanjio troškove (neplaća te kanale)

Kako se zaključvanjem kanala neplaćaju isti? Ako može pojašnjenje.


Pa ako npr Elta preuzima kanale iz Srbije, a Srbiji ne plaća, Srbija ih isključi. I krajnji korisnik (građanin) ima zaključanekanale, a Elti plaća kao da taj kanal nije zaključan.

Naknada za kanal se plaća na osnovu ukupnog broja korisnika ako je isti u osnovnom paketu ili na osnovu broja korisnika dodatnog paketa gdje se taj kanal nalazi.
I to je isto dio dogovora tako ne znam da li Elta ima dogovor sa tv da ih prebace iz osnovnog u dodatni ili su to učinili jednostrano.
To da li krajnji korisnik ima tehničke mogućnosti za prijem kanala ili ne emitera ne zanima već samo cijena iz ugovora i ukupnog broja korisnika ako je po ugovoru kanal u osnovnom paketu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2020, 07:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
siman je napisao:
Pa ako npr Elta preuzima kanale iz Srbije, a Srbiji ne plaća, Srbija ih isključi. I krajnji korisnik (građanin) ima zaključanekanale, a Elti plaća kao da taj kanal nije zaključan.

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2020, 08:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 707
Na sajtu ne vidim poskupljenje KKS, a kako račun dobijam na email ni tamo mi ništa nije došlo, ako misle da nešto poskupe trebalo bi da su mi javili. Trenutno plaćam 47.40KM = 19.40+28.
Jedino što sam primjetio je da nema nekih kanala na drugom tv, koji nema kartice, na glavnom mi je sve isto (iskreno, tv plaćam zbog žene, ja ga ne bih ni gledao :D )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2020, 10:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Sep 2009, 11:40
Postovi: 1376
siman je napisao:
Pa ako npr Elta preuzima kanale iz Srbije, a Srbiji ne plaća, Srbija ih isključi. I krajnji korisnik (građanin) ima zaključanekanale, a Elti plaća kao da taj kanal nije zaključan.


A???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2020, 16:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
Komsija iz zgrade isao u cetvrtak da vidi za raskid ugovora,nije rekao direktbo da zeli raskinuti ugovor nego kao da se informise .
Pitao radnicu sta ako bi ja trazio raskid ugovora,sada kada je promjenjena cijena ,kada je potrebna kartica za drugi tv i slicno!
Ova zena mu rekla da Elta ima ovlastenje mijenjati cijenovnik i da to pise u ugovoru i da se samo zbog toga ne moze raskinuti ugovor!?
Sad ja gledam taj ugovor,pise:"Ukoliko se izmjene cijene usluga,kao i izmjene opstih uslova poslovanja Elta je obavezna da najmanje 30 dana prije stupanja na snagu izmjene,pismenim i elektronskim putem,ukljucujuci SMS. obavijesti postojece korisnike,na koje se najavljene izmjene odnose,o namjeravanim izmjenama i pravu korisnikau pogledu vazeceg ugovora!
Da li je neko dobio SMS?
Ovo se svodi na to da nas obavijeste da sada moramo placati toliko i toliko,eto obavijestili smo vas trebaju vam i kartce za drugi tv i to je to.Sad nemoj da bi se neko slucajno bunio,ili daleko bilo trazio da raskine ugovor
E sad ima i ovaj dio u ugovoru gdje stoji da su duzni da obavijeste korisnike o pravima u pogledu vazeceg ugovora,ali nesto ja ne vidim i ne mislim da ce o tim pravima da nas obavijeste!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2020, 11:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Pa čemu to obavještenje mjesec dana ranije, ako po njima ti ne možeš ništa da preuzmeš po tom pitanju? :D

U tom slučaju ne moraju ni da informišu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Dec 2020, 11:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Imaju oni pravo da promijene cijenu ali isto tako i ti imaš pravo da u tom slučaju raskineš ugovor bez penala. To je zakon o pravima potrošača, a zakon je jači od ugovora. Ja sam tako raskinuo ugovor sa Totalom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1150, 1151, 1152, 1153, 1154, 1155, 1156 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs