banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 12:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jun 2018, 07:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Onda prvo idi u mtel


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 09:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Moram pohvaliti brzinu kojom su radnici Elte odradili i otklonili sve poteškoće vezane za isporuku kablovskih usluga nakon nevremena u Derventi. Što se tiče poskupljenja usluga mogu to razumjeti ako nam sve ovo što imamo ostane i ako dodaju ponešto novo npr History 2 umjesto onog ID kanala.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 09:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Feb 2018, 11:18
Postovi: 102
CopyLeft je napisao:
Moram pohvaliti brzinu kojom su radnici Elte odradili i otklonili sve poteškoće vezane za isporuku kablovskih usluga nakon nevremena u Derventi. Što se tiče poskupljenja usluga mogu to razumjeti ako nam sve ovo što imamo ostane i ako dodaju ponešto novo npr History 2 umjesto onog ID kanala.

E, vidiš ja ne mogu razumjeti. Jer to znači da su im korisnici počeli odlaziti a da smanje pad profita pametnijeg rješenja nemaju osim da podignu cijenu pretplate. Ta tvoja izajava mi je u rangu one "plata mi je 200 KM, ali nema veze, bitno je da se radi". Zato i jesmo u banani.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 10:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2018, 19:26
Postovi: 154


Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 10:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Znam ja šta ti govoriš samo hoću reći da ne bi trebalo biti erozije ovog što imamo uz koju dodatnu uslugu mogli bi ostati korisnici. Dok se ne promjeni situacija na tržištu i dok kazne ne pođu djelovati. Problem je što vlada monopol na mnogim poljima da se pojavi strani igrač bila bi tu druga priča. Zato se nadam kad Vučić odluči privatizovati Telekom Srbija nakon što ga nabudži na svim plaformama i tako proda za veću cijenu (što sada rade) onda ćemo lančano i mi biti obuhvaćeni tom privatizacijom i poboljšani uslovi poslovanja zato što će i od tamo KKR biti pritisnut zakonima koje sada zaobilaze. Nije u redu da SK ne daje uslugu po istoj cijeni svim operaterima nego traže neke uslove. Ja kao obični korisnik bih volio imati i njihove kanale u ponudi i nadam se da će se zakon sprovesti i SK vraćen u ponudu Elta Kabela.

Ne znam zašto bi pisao maliciozne postove. Btw zanima me šta je sa distribucije Arena Sport 5 kanala (dozvoljala li im RAK emitovanje tj ima li ih M:Tel?) i RTS 3, zar je još uvijek nemoguće ostvariti distribuciju tih kanala, kao i onog gejmerskog Bit TVa. Ajde razumijem da ne možemo očekivati RTS-ov paket onih dodatnih kanala jer vjerovatno imaju ekskluzivu na IPTV Telekoma Srbije. BKTV mi je isto zanimljiv tj bivša TV Nova Srbija. Tih par kanala se ne bi smatrali seoskim nego baš onako lijepom dopunom umjesto ovih par izbačenih na kojima sada idu neki testovi.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Poslednji put menjao CopyLeft dana 15 Jun 2018, 10:17, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 10:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2008, 14:20
Postovi: 449
Dobra je eltina filozofija, korisnici odlaze i pada zarada ali im na pamet ne pada da unaprijede uslugu i ponude nešto kvalitetno da zadrže što se zadržati može, nego poskupljuju svoju polu-uslugu i time još više doprinose odlasku korisnika...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 11:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
corttex je napisao:
Dobra je eltina filozofija, korisnici odlaze i pada zarada ali im na pamet ne pada da unaprijede uslugu i ponude nešto kvalitetno da zadrže što se zadržati može, nego poskupljuju svoju polu-uslugu i time još više doprinose odlasku korisnika...

ne znam šta nazivaš polu uslugom ako nisi korisnik i još ako nisi iskalkulisao cijenu i jednih i drugih i trećih...pisala sam na prošloj strani koja je ušteda i koliko stvari dobiješ...teško je svima ugoditi to je jasno ali računica je jasna i najbitnija u današnje vrijeme


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 12:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2018, 22:48
Postovi: 208
Lokacija: Banja Luka
Ljudi sta da radim onda sa tim problemom, stvarno mi ide na zivce kad mi download padne na 3 mbps i tako citavo vece....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4857
Zovi, jebi im majku, i trazi da ti posalji ekipu da srede stvari. Pisanje na forumu, nećeš ništa postići.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 12:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Feb 2018, 11:18
Postovi: 102
Zovi ih. I budi uporan. Tek kad povisiš glas nešto će preduzeti. Znam iz iskustva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 12:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Feb 2018, 11:18
Postovi: 102
lovely je napisao:
corttex je napisao:
Dobra je eltina filozofija, korisnici odlaze i pada zarada ali im na pamet ne pada da unaprijede uslugu i ponude nešto kvalitetno da zadrže što se zadržati može, nego poskupljuju svoju polu-uslugu i time još više doprinose odlasku korisnika...

ne znam šta nazivaš polu uslugom ako nisi korisnik i još ako nisi iskalkulisao cijenu i jednih i drugih i trećih...pisala sam na prošloj strani koja je ušteda i koliko stvari dobiješ...teško je svima ugoditi to je jasno ali računica je jasna i najbitnija u današnje vrijeme

Otkako je Elta poskupila a mtel dao bonus i tri STB-a besplatno, kalkulacija je suvišna. Čak i da je skuplji mtel, to je za 2-3 KM i ne vjerujem da će neko bankrotirati zbog te sume, a ponuda i usluga su neuporedive. O potencijalu da ne govorim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Blutvergiftung je napisao:
lovely je napisao:
corttex je napisao:
Dobra je eltina filozofija, korisnici odlaze i pada zarada ali im na pamet ne pada da unaprijede uslugu i ponude nešto kvalitetno da zadrže što se zadržati može, nego poskupljuju svoju polu-uslugu i time još više doprinose odlasku korisnika...

ne znam šta nazivaš polu uslugom ako nisi korisnik i još ako nisi iskalkulisao cijenu i jednih i drugih i trećih...pisala sam na prošloj strani koja je ušteda i koliko stvari dobiješ...teško je svima ugoditi to je jasno ali računica je jasna i najbitnija u današnje vrijeme

Otkako je Elta poskupila a mtel dao bonus i tri STB-a besplatno, kalkulacija je suvišna. Čak i da je skuplji mtel, to je za 2-3 KM i ne vjerujem da će neko bankrotirati zbog te sume, a ponuda i usluga su neuporedive. O potencijalu da ne govorim.

Koji potencijal M:Tel-a ti vidiš? Nisu u stanju isporučiti stabilan jak net zajedno sa IPTV-om već ovako neslužbeno svi ćutke prihvataju da imaju jedno ili drugo nikako oboje zajedno. Kad prođe optika jednih ili drugih onda ćemo tek znati kakvi su potencijali do tada M:Teol-ove "nejake" parice nisu u stanju to odraditi. Čak su odlučili prebaciti fiksnu liniju preko Voip-a. Toliko o toj snazi. Meni to nije korak naprijed nego unazad. Kad kojim slučajem nema neta nemaš ni telefonskog signala. I naravno svaka kritika treba da je dobrodošla. Daleko je stanje kod nas od idealnog na obje strane. Uvijek ima mjesta za napredak ali zato mi moramo postati važan faktor ne neka priključena pripizdina kojoj možeš uvaliti staru tehnologiju iz "donjih mračajevaca". Voip-om M:Tel dobija veću maržu jer zarađuje jefitnijim pozivima a nama mauna kad nestane struje nemamo telefona.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Poslednji put menjao CopyLeft dana 15 Jun 2018, 14:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 14:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Zašto je problem prebacivanje fiksne na VoIP?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 14:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
@CopyLeft
svaka čast meni se nije dalo obrazlagati, neko jednostavno nije upućen...ali imam senzacionalnu vijest sa Eltinog site-u a....konačno, svaka čast
https://www.elta-kabel.com/vijesti/8426 ... 2h-unazad/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
danijell je napisao:
Zašto je problem prebacivanje fiksne na VoIP?

Voip-om M:Tel dobija veću maržu jer zarađuje jefitnijim pozivima a nama mauna kad nestane struje nemamo telefona.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Mtelov ADSL je i vise nego stabilan, 2 puta mi se desi u godini da nema interneta
Mogu onda mislit kakva je optika
Vecina fiksnih telefona su danas bezicni tako da svedno ne rade ako nema struje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Bojiš se redukcija. Opravdan strah. To neki stečeni refleks od ELTA, kada negdje nestane struje, ostatak naselja i sa strujom ostane bez slike... Isto ovi noviji bežični fiksni telefoni podnose nestanak struje, samo neka parice...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Doduše moram reći što se tiče M:Tela da se popravio download i upload koji nikad nisu bili isporučeni kako treba prije Voipa jer nisu mogli to podnijeti. E sad mi recite kako bi tek to podnijelo IPTV? Znači ako imaš određenu brzinu neta koja treba biti stabilna onda IPTV nebi smio uticati na kvalitet signala. Elta-Kabel ima postojan kablovski signal u zadnjih godinu i po dana što se mene tiče ne računajući period kad sam morao prijaviti određene smetnje ili vremenske neprilike na koje niko ne može uticati. Sad svako može procijeniti šta mu više odgovara.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Imam Eltinu kablovsku 15 godina, ne znam da je 5 puta bio neki nestanak slike. Prezvakana tema 101 put, zavisno od naselja do naselja i ugradjenih instalacija, takva je usluga pojedinih provajdera. Kome sta odgovara neka plaća i koristi, ovi likovi sto se bave prosvjecenjem ostalih su u najmanju ruku za analizu, naravno pod uslovom da nisu plaćeni od strane nekog provajdera.

Sent from my Samsung galaxy smartphone


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2018, 15:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Dec 2012, 01:27
Postovi: 108
CopyLeft je napisao:
Koji potencijal M:Tel-a ti vidiš? Nisu u stanju isporučiti stabilan jak net zajedno sa IPTV-om već ovako neslužbeno svi ćutke prihvataju da imaju jedno ili drugo nikako oboje zajedno. Kad prođe optika jednih ili drugih onda ćemo tek znati kakvi su potencijali do tada M:Teol-ove "nejake" parice nisu u stanju to odraditi. Čak su odlučili prebaciti fiksnu liniju preko Voip-a. Toliko o toj snazi. Meni to nije korak naprijed nego unazad. Kad kojim slučajem nema neta nemaš ni telefonskog signala. I naravno svaka kritika treba da je dobrodošla. Daleko je stanje kod nas od idealnog na obje strane. Uvijek ima mjesta za napredak ali zato mi moramo postati važan faktor ne neka priključena pripizdina kojoj možeš uvaliti staru tehnologiju iz "donjih mračajevaca". Voip-om M:Tel dobija veću maržu jer zarađuje jefitnijim pozivima a nama mauna kad nestane struje nemamo telefona.

Evo ja imam i iptv i net. I oboje je više nego stabilno. Da bi moglo biti jeftinije moglo bi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs