banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 07:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1147, 1148, 1149, 1150, 1151, 1152, 1153 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Dec 2020, 08:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Pa ista priča kao i kod Elte, CAM ili STB.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2020, 08:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Samo što Blicnet za razliku od Elte ne nudi kanale u muljavom SD sa zvukom koji prekida konstantno,već daju pravi HD signal i za RTS i za HRT kanale.U tome se razlikuju sada iako su po cijenama i vlasničkoj strukturi isti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2020, 09:13 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Obično u BL ko ima Eltu i Mtel nema i Blic u ponudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2020, 10:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
Pa kojeg je onda operatera najbolje izabrati u opciji tv+net uzimajuci obzir kriterijum best buy tj. ko najviše nudi za cijenu koju se treba platiti uzevši u obzir i novonastalo kodiranje kanala, uzimanje CI modula i ponudu tv paketa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2020, 10:29 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Ključno je ovo "best buy" jer nemamo svi iste prohtjeve, moje neko misljenje neki dobar net i kupovini iptv posto ne gledam tv toliko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2020, 11:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
Ljudi moze li neko odgovoriti ako zna,da li mi korisnici Elte sada nakon ove novonastale situacije sa karticama ,paketima itd imamo pravo da raskinemo ugovor ?
Znaci bez obzira da li imamo vazeci ugovor ili ne,mozemo li sada raskinuti ugovor?
Znam da ce sigurno neki pomisliti sta nas ovdje ispitujes na forumu,lijep dan idi pravac kablovska i raskini ugovor ako mozes!
Ali ne mogu jos par dana ,u izolaciji sam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2020, 12:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
a zna li neko šta se dešava sa HR RTL-ovima? Nema ih od sinoć


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2020, 13:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nači biće CS za elta kanale :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2020, 18:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
Uzeo sam ovu Eltinu karticu prije 15 mjeseci,znaci li to da ja jos 9 mjeseci nemam pravo raskinuti ugovor sa Eltom bez obzira na sve promjene koje su oni uveli sa ovim paketima ,karticama i ostalim.
Kad sam uzimao"besplatnu"karticu nista mi ona cura nije rekla da se obavezujem na kablovsku i internet jos 24 mjeseca,mada i ja sam kriv sto nisam procitao ugovor!
Ima li ikakve sanse da raskinem ugovor,jer na kraju krajeva i kad sam potpisao ugovor obavezao sam se na nesto drugo a ne ovo sto oni sada nude!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2020, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
Veliki broj Eltinih kanala ima poruku Postovani... ili su kanali kodirani, a cijenu od 19,40 KM plaćamo cijelu ovu godinu-od kada nam je smanjen broj kanala.
Bilo je logičnije da je ELTA starim korisnicima dala karticu besplatno-bez uslovljavanja potpisivanjem novog ugovora.
Novi ugovor se potpsuje na 24 mjeseca, a odmah nakon potpisivanja (recimo od Nove godine) mogu odmah ici na ZNAČAJNO podizanje cijene, a posto smo potpisali novi ugovor, ne možemo ga raskinuti prije isteka 24 mjeseca. Ovo se može označiti kao VELIKA PREVARA korisnika.

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2020, 20:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
siman je napisao:
a odmah nakon potpisivanja (recimo od Nove godine) mogu odmah ici na ZNAČAJNO podizanje cijene, a posto smo potpisali novi ugovor, ne možemo ga raskinuti prije isteka 24 mjeseca.

Ne baš, može se raskinuti ugovor ako se mjenjaju uslovi (cijena), te su nepovoljniji po korisnika.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2020, 20:18 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Sem ove kartice ima li nekih poskupljenja, na fiksnu ili tako nesto?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2020, 20:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
<Enter_name> je napisao:
siman je napisao:
a odmah nakon potpisivanja (recimo od Nove godine) mogu odmah ici na ZNAČAJNO podizanje cijene, a posto smo potpisali novi ugovor, ne možemo ga raskinuti prije isteka 24 mjeseca.

Ne baš, može se raskinuti ugovor ako se mjenjaju uslovi (cijena), te su nepovoljniji po korisnika.

Ne zna se druze kod njih nista!Kod mene prijatelj u januaru uzeo karticu ,a u martu vec raskinuo ugovor sa Eltom bez problema i presao na Mtel.
A komsija mi prije mozda 2 sedmice isao da raskine ugovor,nisu mu dali raskid jer mu nije istekao ugovor.
Ja sam siguran da i ja necu moci raskinuti ugovor sa Eltom prije septembra!
Kad sam otisao po "besplatnu"karticu,pitao moze li se dobiti kartica ,ona djevojka sto radi kaze nema problema potpisi ovdje.
Ja sam trebao procitati sta potpisujem,kunem da mi nije ni pomenula da to sto uzimam karticu znaci jos 2 godine ugovora sa Eltom!
Jbg. sam sam kriv.
Usput da kazem da tom prijatelju koji je koristio Eltin internet i kablovsku do marta,nikada nisu trazili karticu,modem i ruter da vrati.
Internet su mu iskljucili tacno taj dan kada mu je istekao ugovor,a kablovsku mu nikad nisu ni iskljucili!
Tako da on i sada ima Eltinu kablovsku.
Racuni za Eltin internet i kablovsku su mu dolazili do juna,iako je ugovor raskinuo u martu pa je isao daih upozori da mu ne salju racune.
Mozda u B.Luci nije tako katastrofalna situacija,ali eto vidite kakvo je stanje u drugim krajevima!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2020, 21:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 13:06
Postovi: 181
<Enter_name> je napisao:
Ne baš, može se raskinuti ugovor ako se mjenjaju uslovi (cijena), te su nepovoljniji po korisnika.

Ugovor sa Eltom mi datira iz 2016.godine i evo ga gledam: u njemu piše da je Operater obavezan SAMO obavijestiti korisnika o promjeni cijena usluga najmanje 30 dana prije nastanka promjene, tako da nisam siguran da bi se ugovor, zbog povećavanja cijene usluga, mogao jednostrano raskinuti-bar ne kod nas!!!
Na kraju, koji je smisao potpisvanja ugovora na duzi period?

_________________
Nema problema koji nema rješenje, samo treba znati definisati problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2020, 22:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Da li operator ima pravo povećati cijene paketa u toku trajanja ugovornog perioda, te da li korisnici u tom slučaju imaju pravo prekinuti ugovor?
Operatori imaju mogućnost promjene cijena i uslova pružanja usluga, uz obavezu prethodnog javnog objavljivanja izmjena. U slučaju izmjena koje su nepovoljne za korisnike, operatori su obavezni obavijestiti postojeće korisnike o tome, te ponuditi raskid ugovora u roku od mjesec dana, bez plaćanja ugovorne obaveze.

https://www.rak.ba/bs-Latn-BA/faq

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2020, 10:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
znaci eltu ocekuje brzi kraj. svi ce na kraju preci na mtel, a oni ce se na kraju ugasiti. bolje bi bilo da su kablovsku stopili sa mtelom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2020, 11:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
Bio sam u kablovskoj,ne daju mi raskid ugovora!
Necu produziti ugovor pa makar ostao da gledam samo 2 kanala.
Nije mi jasno,znaci sada ljudi koji ne zele "besplatnu" karticu i ne zele da produze ugovor moci ce gledati samo Pink.Hepi i BN ako im i te programe uskoro ne ukinu ,a morace placati pretplatu kao da imaju sve programe!
Po meni je to bas ucjena i nelegalno,ali sta sad covjek da radi ne mozes protiv jaceg.
Izdrzacu jos 9 mjeseci,ne moram ni gledati nista!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2020, 11:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Pa to neće ići tako. Ako dižu cijenu tog nekog početnog paketa za postojeće korisnike sa 19,40 KM na 22,90 KM moraće ponuditi opciju raskida Ugovora ili će se suočiti sa nekoliko hiljada tužbi. To je bar jasno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2020, 11:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
i ja se nadam,ali vidjecemo.
Vjeruj mi da je kod njih sve moguce,nadao sam se da cu moci raskinuti ugovor do nove godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2020, 11:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Kad ste potpisivali ugovor moglo je na jednu pretplatu do 3 televizora, sad da bi imali programe na druga dva trebate plaćati još 6 KM na tu pretplatu, tako da je to poskupljenje i imate pravo na raskid ugovora.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1147, 1148, 1149, 1150, 1151, 1152, 1153 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs