banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 904, 905, 906, 907, 908, 909, 910 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Avg 2017, 10:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Jul 2017, 10:33
Postovi: 7
Da li iko ima iskustvo sa raskidom saradnje sa Eltom? Automatski su mi produzili ugovor, da li neko zna kako da raskinem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2017, 11:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1670
Lokacija: banja luka
guverner je napisao:
Da li iko ima iskustvo sa raskidom saradnje sa Eltom? Automatski su mi produzili ugovor, da li neko zna kako da raskinem?


Nisam korisnik, al ne može ti niko automatski produžiti bez potpisa/šare odnosno samog aneksa.

Probaj sa call centrom, nea šta...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2017, 11:33 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Jul 2017, 10:33
Postovi: 7
govna mogu sve, kao produzili mi za pola godine automatski. Realno ljudi su najveci smradovi. Da ne pricamo da im malo malo nema neta ili kablovske :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2017, 11:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1670
Lokacija: banja luka
guverner je napisao:
govna mogu sve, kao produzili mi za pola godine automatski. Realno ljudi su najveci smradovi. Da ne pricamo da im malo malo nema neta ili kablovske :D


Pročešljaj ti Opšte uslove ako imaš vremena, mora biti neka fora... Ili razgovor face to face :) To obično pali...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2017, 11:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Jul 2017, 10:33
Postovi: 7
Prije da ce biti face to face jer sa njima ne vrijedi drugacije. Lopovsko udruzenje. Ako se ko premislja da ide kod njih, moj savjet jer nemojte, jedino ako volite da malo malo nemate neta i kablovske :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2017, 18:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
na koji mail odgovaraju??? pisao bi im da mi salju racune putem emaila

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2017, 10:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
dadotb je napisao:
na koji mail odgovaraju??? pisao bi im da mi salju racune putem emaila

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ja sam pisao na info mail...uvjek su odgovarali....info@elta-kabel.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2017, 10:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
gogi je napisao:
Slazem se sa pojedincima, samo sto kod nas sve ide tesko. Tako i ovo. Samo da neko kaze da nigdje u svijetu ne vrijede elektronski potpisi i mediji, zaista je velika glupost.

Izgleda da su ti pojedinci u većini koji nemaju pojma o plaćanjima....ja imam trajni nalog za sve! i šta onda kad crkne disk što bi rekao danijell:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2017, 11:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2837
miki977 je napisao:
dadotb je napisao:
na koji mail odgovaraju??? pisao bi im da mi salju racune putem emaila

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ja sam pisao na info mail...uvjek su odgovarali....info@elta-kabel.com
hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2017, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
lovely je napisao:
gogi je napisao:
Slazem se sa pojedincima, samo sto kod nas sve ide tesko. Tako i ovo. Samo da neko kaze da nigdje u svijetu ne vrijede elektronski potpisi i mediji, zaista je velika glupost.

Izgleda da su ti pojedinci u većini koji nemaju pojma o plaćanjima....ja imam trajni nalog za sve! i šta onda kad crkne disk što bi rekao danijell:)


A sta kada ti izgori kuca I svi racuni u njoj?! Uvijek sta ako...

Po vasoj logici ja ne mogu dokazati da mi je legal plata na racun, ili nije. Kako da dokazem da mi je banka uzela ratu kredita preko trajnog naloga? NEmam potpisan ovjeren document I sl. Sve transakcije danas idu normalno I bez problema. Postoje izvodi iz banaka, aplikacija I sl. Sve se moze dokazati na 100 nacina. Nemojte govoriti da ne moze


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 01:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Večeras im se raspada internet cijelu noć. Centar, Bulevar.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 02:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Aikus je napisao:
Po vasoj logici ja ne mogu dokazati da mi je legal plata na racun, ili nije. Kako da dokazem da mi je banka uzela ratu kredita preko trajnog naloga? NEmam potpisan ovjeren document I sl. Sve transakcije danas idu normalno I bez problema. Postoje izvodi iz banaka, aplikacija I sl. Sve se moze dokazati na 100 nacina. Nemojte govoriti da ne moze

Neko ovde ne prati fabulu radnje. :)

Ja ne govorim o dokazivanju izvršenog plaćanja ili transfera, već o tome da je štampani račun osim dokaza o plaćanju ujedno i dokument kojim se može dokazivati još puno stvari ukoliko dođe do spora (recimo kod dokazivanja boravišta, u ostavinskim raspravama...) budući da sadrži bitne elemente isprave - ime i prezime vlasnika i njegovu adresu, a račun može glasiti samo na vlasnika. Platiti taj račun može bilo ko (podstanar recimo), ali to što podstanar plaća ne znači ništa u smislu dokazivanja da on recimo stanuje na toj adresi... Elektronske isprave nemaju tu snagu. Ti možeš vidjeti na sajtu RUGIPA svoj katastarski izvadak, ali tamo stoji napomena da on nema pravnu vrijednost i da se priznaje samo fizička kopija izvađena kod njih i od njih ovjerena. Slično je i sa računima.

Usput, trajni nalog je super stvar, ali nije bez mana. Meni je Elektrokrajina nakačila neki dug koji se vukao godinama i kad su mi zaprijetili isključivanjem, lijepo im šibnem žalbu tražeći da mi daju specifikaciju duga. Nakon dvije i po godine dopisivanja s njima, prije par mjeseci mi stigne račun sa nuliranim dugom. Jednostavno šabani su izmislili dugovanje i kačili protiv zakona kamatu na njega misleći mene prevariti.
Da sam imao trajni nalog oni bi mi izvukli pare iz džepa, a da ja to ne bih ni znao. Ovako sam imao račune i odsječke od uplata kojima sam dokazivao svoju poentu, a oni mi nisu mogli uzeti lovu jer sam lično plaćao. ;)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 04:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Kao prvo , ne mogu ti kačiti dug stariji od 2 ili 3 god. po zakonu sada. Zastara duga. Kao drugo, pred sudom su validni izvodi iz banke o svim transakcijama pa tako i trajni nalozi. To što su naši šabani po budžetskim sisama navikli na papir je njihova zaostalost. Kad dođe digitalni potpis, i email će biti dokaz pa će svi morati paziti šta pišu. Kažu zakoni nam dobri ali se ne sprovode. Jesu qrke, videonadzorni snimci ne mogu biti dokaz. Krši se ZKP.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 08:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
Ja imam sve na trajnom nalogu sem elektrodistribucije, to ne moze banka moja.

Inace laz je da Elta produzuje ugovor, oni kada istekne ugovor idu mjesec za mjesecom dok ne dodjes i odlucis hoces li novi paket ili raskid, licno raakinuo prije pola godine.

Samo ovdje bi svi preko FB, telefona i mejlova rjesili problem, uzmes odes i rjesis, modem poneses, sarnes i slobodan si za SK-ove xD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 11:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Mislim da ima navedeno u ugovoru, automatski se produzava pola godine, ako 15 dana prije isteka ugovora ne prijavis odjavu. Znam da mi je to bilo smiješno ali sam isto potpisao. Svakako neka ode tamo kod njih pa provjeri dodatno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Kod mene u ugovoru ne stoji nista slicno (potpisao prije 3 mjeseca)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 14:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
gishas je napisao:
Mislim da ima navedeno u ugovoru, automatski se produzava pola godine, ako 15 dana prije isteka ugovora ne prijavis odjavu. Znam da mi je to bilo smiješno ali sam isto potpisao. Svakako neka ode tamo kod njih pa provjeri dodatno.

tu su u pravu....kad sam ja potpisivao ugovor to mi je službenica rekla jer sam pitao šta poslije isteka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 18:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2017, 09:40
Postovi: 357
To što je ona tebi rekla nema nikakvu težinu. A u ugovoru ne smije da stoji kao (Aikus reče da toga nema) jer to ne dozvoljava zakon o potrošačima. Možeš ga i sam naći na netu kao pdf. Ukratko, jeftini trikovi da te ne izgube kao korisnika jer ostalih argumenata im ponestaje. Znam dvojicu kojima su probali to prodati pa kad su zaprijetili RAK-om dozvoljeno im je da odu. Uostalom, evo sačekaćemo guvernera da kaže je li uspio raskinuti svoj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Kod mene u ugovoru:
Od 15) ovo je pod 10) „Po isteku ugovorenog perioda vezivanja pretplatničkog odnosa, ugovorene strane su saglasne da se vezivanje pretplatničkog odnosa za ugovorenu uslugu obnavlja periodično na šest mjeseci, osim u slučaju da najmanje 15 dana prije isteka perioda vezivanja Korisnik preda Operatoru pismenu obavijest da ne želi automatski obnovu vezivanja pretplatničkog odnosa".

@Aikus potpisao sam ugovor prije pola godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2017, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Druže, izvini, piše i kod mene. Sada sam provjerio. To sam propustio čitajući ugovor. Kraljevi su nema šta. Ali kako god okreneš, potpisali smo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 904, 905, 906, 907, 908, 909, 910 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: dejann i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs