banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2614 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 131  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 00:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
drug je napisao:
Pričao mi je drug što radi tamo da ima previše ljudi i da je pokretanje Drugog kanala spas mnogima da ne dobiju otkaze.

RTRS ima višak stalno zaposlenih, ali mnoge poslove im još uvijek odrađuju honorarci. Biće veselo kad se bude trebao popuniti sadržajem taj novi kanal jer, koliko vidim, žele da zadrže i RTRS Plus.

drug je napisao:
BHT je poput Titanika koji čeka da ga posljednja santa konačno potopi a preživljava zahvaljujući isključivo činjenici da ti i ja plaćamo taksu dok pitare iz Rajvosa boli ona stvar za BHT-om i taksom. :wink:

Ovo što si napisao je tačno. Nažalost.
Mi iz RS plaćamo ljude koji sjede u Sarajevu i ne rade ništa. BHT u Srpskoj ima samo jedan IT centar i niti jedna TV emisija im ne ide iz BL... A procentualno, najviše pretplate plaćaju stanovnici RS.
Doduše, nekoliko emisija radija je išlo iz BL i radio je imao dopisnike po Srpskoj, ali im je TV je skroz loša po tom pitanju - nemaju dopisnike ni po većim gradovima RS. Da ne ulazim u uređivačku politiku BHT-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 09:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
drug je napisao:
Daky druže, to što su kablovskim operaterima "ponudili" da iz HD play outa izvuku signal nije nikakav uspjeh televizije koja je nastala na demonstraciji sile međunarodnih zvaničnika, a sada zbog promašene uređivačke politike, zbog činjenice da ju niko osim radnika ne doživljava kao svoju, prekobrojno zaposlenih, nestručnih i nesposobnih kadrova, svakodnevno grca u dugovima i svaki drugi dan kuka kako će se ugasiti.

BHT je poput Titanika koji čeka da ga posljednja santa konačno potopi a preživljava zahvaljujući isključivo činjenici da ti i ja plaćamo taksu dok pitare iz Rajvosa boli ona stvar za BHT-om i taksom. :wink:


Slika SlikaSlika
Na toj istoj transporter demonstraciji je nastala i SRT BL gašenjem SRT SA. Transformacijom u RTRS koji je dio istog PBS-a kao i ta dva. Ima nas koji te medijske slučajeve pamtimo a o kome internet vrlo šturo govori. Dvije Kasandre sa dva SRT-a.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 20:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
To apsolutno nije tačno, jer je prije SRT-a, još u aprilu 1992. s radom krenula Televizija Banjaluka. Na temeljima TV BL nastala je SRT a kasnije i RTRS. Toliko o amebama i Srbima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Sramotno je da ni oni ni njihov režimski brat m:tel nemaju nijedan HD kanal u 2017. godini. Razlozi me apsolutno ne interesuju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
TV Banja Luka je nastala od ITC Banja Luka tv sa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 20:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
@drug
Tumači ti sebi kako hoćeš. Postojao je studio/dopisništvo BL kao što sada postoji studio/dopisništvo u Istočnom Sarajevu. Pozicija daje sebi za pravo da piše istoriju kako želi ali eto ja sam bio svjedok kad su transporteri teta Bilje i onog čije se ime ne spominje na krilima IFOR-a dojahali u grad na Vrbasu i osnovali RTRS i onako usput dobili lopatu po guzici ali bez obzira na vox populi došli na poziciju. Nema ovdje logike i volje naroda, po mom mišljenju kako tada nije bilo neće ni sada bez obzira na želju ili nadanja. Ja sam samo pretjerani realist više nego optimist. To o amebama nije moj domen jer se ne bavim mitovima i legendama. Meni nisu pričali nego sam bio mlađani svjedok događaja na licu mjesta.

_Krol_ slažem se.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ma kakva tv bl ...nisu imali krstenog voditelja pa presla jadranka mudrenovic i onaj cova zaboravio sam kako se zove sa radio bl da bi dnevnik vodili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 21:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Copy, upravo se ti baviš mitovima i legendama. Događaj o kojem ti govoriš nije nastanak televizije i ti to dobro znaš. Bio si svjedok događaja kada se jedna politička opcija sukobila s drugom a TV je moćno oružje u jednom takvom sukobu. To uostalom nije prvi put da se takva pojava desila. Oni sa malo više godina sjećaju se akcije S93 kada su pripadnici Kriznog štaba akcije zauzeli studio Radija RS u Banjaluci i proglasili Srpsku radio Banjaluku. Tada je i tadašnji gradonačelnik bio uhapsen. Okončanjem akcije, stvari su se vratile na staro. Tada je Radio RS emitovao program putem frekvencije Radio Prnjavora, jer je Banjaluka bila pod kontrolom Kriznog štaba S93. I tada su pred Televizijom i Radijom bili tenkovi. I ja sam bio svjedok tog dogadjaja pa sta. Ah da sjećam se žene stavljale ruže u tenkovske cijevi. I takvih i sličnih događaja je bilo kroz istoriju. Ali, kao što rekoh televizija nije nastala ni tada već 19. aprila 1992. I eto, ja sam bio svjedok i tog događaja. Kao što je moj otac bio svjedok događaja kad je 25 januara 1967. s radom krenula Radio Banjaluka, sadašnji Radio Republike Srpske ;)


Poslednji put menjao drug dana 03 Jan 2017, 21:52, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 21:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
_Krol_ je napisao:
Ma kakva tv bl ...nisu imali krstenog voditelja pa presla jadranka mudrenovic i onaj cova zaboravio sam kako se zove sa radio bl da bi dnevnik vodili


I ti si izgleda mlad kao Copy pa pamtis samo noviju srpsku istoriju, a gdje su amebe.:) Zaboravio si Milana Hajdukovica, Gordanu Prtinu, Jadranku, i čitav staf urednika i novinara na TV BL, i kasnije SRT od Stegica, preko Tesanovicke do Deretica i Pezerovke. A crno bijeli filmovi na TV BL i dokumentarci sa RTB plus Minja Subota i četiri dnevnika od 7 do 9, počev od centralnog - Krajiškog dnevnika. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Studio u bl je postojao i prije aprila 92...u aprilu je samo preimenovan a probojem koridora dovuceno opreme dobijene od tv beograd...studio u domu kulture je bio 2 sa 2...moglo se zvati kako hoces al televizija sigurno nije...gori su bili od simica i sv georgija zajedno....da...Hajdukovic jebo ga

Bio sam prisutan u tom studiu kad jedan koji vise nije u tim vodama vodi dnevnik...gore sako i kravata a dole u gacama...vrucina da umres hahahah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
_Krol_ je napisao:
Ma kakva tv bl ...nisu imali krstenog voditelja pa presla jadranka mudrenovic i onaj cova zaboravio sam kako se zove sa radio bl da bi dnevnik vodili

To je sasvim normalno. Da neko sa radija pređe na TV i "vozi" Dnevnik. Ili iz neke redakcije televizije.
Samo sada neki izmišljaju pa stavljaju ljude sa ulice da budu spikeri dnevnika, pa rezultat u većini slučajeva bude katastrofa. Mnogi ne znaju ni da "spikerišu", a masa onih što "voze" djeluju poput robota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Jan 2017, 21:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Moj Krol, imaš i dan danas televizija u Bosni i Hercegovini za koje je tadašnja TV BL svemirski brod. :D
Studio je ipak bio malo veći od 4 m2, to dobro znam, a da je program emitovan preko štapa i kanapa, više puta su mi pričali i Jadranka i Nikola, pa i čovjek kojeg si maloprije greškom zaboravio. :D

No to sve i nije toliko bitno, koliko da je tog 19 aprila 92. prvi put stajao tokom vijesti inserter na kojem je pisalo TV BL, a program se emitovao sa Pobrđa čini mi se na 31 UHF i sa Kozare na 27 UHF, odnosno na dotadašnjim frekvencijama TV SA 2. Zanimljivo je da je predajnik na Kozari od avgusta 1991. nakon akcije Vukova sa Vučijaka, na 27 UHF pa sve do tada emitovao Satelitski program RTB, i to od 18 časova do ponoći, dok je u ostalim terminima najnormalnije emitovan TV SA 2. Ne sjećam se tačno kada je a Kozare skinut Prvi program TV SA, ali znam da je to sigurno bilo prije Olimpijade u Barseloni jer je tada TV BL pokrenula i Drugi program.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 04 Jan 2017, 05:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
_Krol_ je napisao:
Studio u bl je postojao i prije aprila 92...u aprilu je samo preimenovan a probojem koridora dovuceno opreme dobijene od tv beograd...studio u domu kulture je bio 2 sa 2...moglo se zvati kako hoces al televizija sigurno nije...gori su bili od simica i sv georgija zajedno....da...Hajdukovic jebo ga

Bio sam prisutan u tom studiu kad jedan koji vise nije u tim vodama vodi dnevnik...gore sako i kravata a dole u gacama...vrucina da umres hahahah

Jel Marinko??
:-)
:-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 04 Jan 2017, 08:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
A Lokomobil i Rajko Vasic, njega ste zaboravili...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 05 Jan 2017, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Zašto se RTRS ne odluči za mjenjanje logoa ili ne raspiše konkurs za dizajn novog vizualnog identiteta? Npr ovako nešto slično originalu. Prepoznatljivo a može biti i providno ako bi se razmišljalo o modernizaciji kako nebi dolazilo do burn in-a.

Slika

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 05 Jan 2017, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Pa najbolje da u potpunosti iskopiraju tu RTS-ovu zasterjelu antenu koju su i oni izbacili iz logotipa. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 06 Jan 2017, 00:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Zato i jesam pitao hipotetski. Ovo sam uradio za pola sata a naravno neki ozbiljniji VI se mora raditi nešto studioznije. Meni je palo na pamet jer je prepoznatljivo. Ko da je RTS uradio nešto pametno što je svoj znak zamijeno za ovo što imamo danas a to je ogoljeni font sa uspravnom crtom ala TV Slovenija. RTS je imao tanjir invertiran na drugu stranu.
Sadašnji logotip RTRS-a je više kopija RTL-a a slično je uradio OBN i HIT Brčko. To nije ni malo originalno.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 06 Jan 2017, 01:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Meni je RTS-ov logo super i moderan. Onaj plavi prethodni je bio užas. Logo ne treba da bude drečav i odvlači pažnju, najbolje je da bude providan. Svi ti nacionalni simboli u logotipu su bezveze pa i ova trobojka na trenutnom RTRS-ovom logotipu, o onom natpisu www .rtrs.tv da ne govorim. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 07 Jan 2017, 14:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Uglavnom ih kudimo.....sa razlogom ili bez.....ALI ovaj put od mene sve pohvale za ovaj bozicni program.
Pogodili su sa ovim dovodjenjem kud-a iz svih krajeva Republike Srpske.
Svaka im cast!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 07 Jan 2017, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Ali opet ih BN šiša božićnim programom.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2614 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 131  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs