banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 09:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2614 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 131  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 21:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
Što se politike tiče, ista su to go**a. Jedni i drugi jednako podvaljuju,šlihtaju se samo što je percepcija drugačija jer su ovi protiv vlasti. BN portal je odron i često na njemu ima neprovjerenih i lažnih informacija. Komentari se redovno uklanjaju i stoje samo oni koji su protiv Baje i vlasti, tek poneki što ih lafo podržava a sve one realne ili one koje ukazuju na neke nepravilnosti u tim vijesti nikad ne odobre. Dnevnici obe tv kuće izazivaju psihičke poremećaje, da li ove sa bajkama ili ove druge sa naracijama, dramskim pauzama, dramaturgijom, crnilom koja i najoptimističnije baca u letargiju (savršeno ide na ruku našem narodu koji ne vidi svjetlo na kraju tunela da im još pojača taj osjećaj beznađa i potvrdi sivilo). Sve to može i na mnogo ljepši način da se uobliči, i da ostanu dosljedni trenutnom načinu obrada i izbora tema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 22:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
BN je privatni medij te stoga mogu da rade sta hoce. :D

Аха, ај' не сери претјерано.

Имао си читаву серију на РТРС-у са све документима како се у БН шаљу паре из општина у којима је СДС на власти. Тако да, де смањи мало доживљај.

Cemu takva osjetljivost na svakoj temi?

Ko gleda samo RTRS osudjen je na upijanje jednostranih i povrsnih informacija i na takvim informacijama da kreira svoje isto takvo misljenje.

BN je finansiran i od strane opstine Prijedor na celu koje su ljudi iz SNSD-ove partnerske partije DNS, a tu je i Brcko Gas koji se non-stop reklamira na BN-u i to u maltene svim marketinskim blokovima, ako ne cak i u svim. Taj isti Brcko Gas u vlasnistvu je jednog od najvise pozicioniranih ljudi u brcanskom SNSD-u. Ni to nije jedini primjer. Tu je i Prvo Penzionersko Mikrokreditno Drustvo. Jedan od suvlasnika te mikrokreditne organizacije specijalizovane za davanje pozajmica penzionerima je navodno Zoran Tegeltija koji je uz to i ministar u Vladi SNSD-a i njen clan.

A tu je i pretplata na BN paket u dijaspori, kao i ostvarivanje prihoda od marketinga i u inostranstvu tako da toliko o tome da BN egzistira na osnovu sredstava opstina gdje je SDS na vlasti jer da je tako, davno bi ugasili svecu kao sto su neki medijski projekti gurani od strane SNSD-a pa propali. Ipak je BN kompanija koja je proistekla od naroda koji gledanoscu programa iste daje sve vecu podrsku sto je privuklo mnoge oglasivace, bez obzira na partijsku ili neku drugu pripadnost.

Toliko o tome da je BN SDS-ov projekat. Da ne zaboravim ni pokojnog Bobara koji je takodje reklamirao svoje firme na BN-u, kao i Slobodan Pavlovic, a tu je i Boksit iz Milica koji je godinama reklamirwn na BN-u. Da ne zaboravim ni M:Tel koji je jednim manjinskim dijelom jos uvijek u javnom vlasnistvu.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Na stranu "Dnevnici" ali to što je BN najgledaniji u RS samo pokazuje činjenicu koliko ljudi vole jeftinu zabavu, sapunice i turbo folk. Dakle, ako je nešto gledano ne znači i da je kvalitetno.
Ista stvar u regionu - Nova TV najgledanija u HR, a ima najviše treš programa. U Srbiji Pink balansira između prvog i drugog mjesta. U FBiH - OBN sa dosta istog programa kao BN.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 22:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Де нек БН не исисава општинске паре па нек држе 24 сата "колор-бар" ако им одговара, што се мене тиче.

BN kao privatna firma ima i druge prihode, za razliku od RTRS-a koji je javni servis koji se finansira i od RTV pretplate i od reklama, iako je javni servis koji uz to ima ogromna sredstva na osnovu pretplate koju svi placaju be obzira na to imaju li radio ili televizijski prijemnik ili ne sto je necuveno.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Netačno. Ako nemaš radio ili TV prijemnik nisi dužan plaćati RTV taksu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 22:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Vladimir RUS je napisao:
sinip je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
BN je privatni medij te stoga mogu da rade sta hoce. :D

Аха, ај' не сери претјерано.

Имао си читаву серију на РТРС-у са све документима како се у БН шаљу паре из општина у којима је СДС на власти. Тако да, де смањи мало доживљај.

Cemu takva osjetljivost na svakoj temi?

Због тога што ми је пун qрац просеравања. Јесте, БН има право како рекох да пушта шта год хоће, али од пара које сам заради, или које му донирају приватне фирме, или које му падну с неба, болЕ ме qрац, али нема право да то ради од МОЈИХ пара. А општинске паре су и моје паре. Толико о томе.
А чију страну држи БН, ваљда је јасно свакоме ко је једном у задњих непар година погледао њихов Дневник. Исто тако је јасно и на шта би личио Дневник РТРС-а да је СДС на власти. Тако да још једном, мани ме срања.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 22:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Vladimir RUS je napisao:
sinip je napisao:
Де нек БН не исисава општинске паре па нек држе 24 сата "колор-бар" ако им одговара, што се мене тиче.

BN kao privatna firma ima i druge prihode, za razliku od RTRS-a koji je javni servis koji se finansira i od RTV pretplate i od reklama, iako je javni servis koji uz to ima ogromna sredstva na osnovu pretplate koju svi placaju be obzira na to imaju li radio ili televizijski prijemnik ili ne sto je necuveno.

Ето ја им не плаћам таксу већ годинама. И никад им је нећу платити. Ал' видиш ти то, немам такав луксуз са БН-ом.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 23:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Daky je napisao:
Netačno. Ako nemaš radio ili TV prijemnik nisi dužan plaćati RTV taksu.

Pod uslovom da uspijes im dokazati da nemas radio, TV ili neki drugi uredjaj preko kog mozes gledati televiziju ili slusati radio.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 23:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
U čemu je problem da dokažeš ako zaista nemaš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 23:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
sinip je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
BN je privatni medij te stoga mogu da rade sta hoce. :D

Аха, ај' не сери претјерано.

Имао си читаву серију на РТРС-у са све документима како се у БН шаљу паре из општина у којима је СДС на власти. Тако да, де смањи мало доживљај.

Cemu takva osjetljivost na svakoj temi?

Због тога што ми је пун qрац просеравања. Јесте, БН има право како рекох да пушта шта год хоће, али од пара које сам заради, или које му донирају приватне фирме, или које му падну с неба, болЕ ме qрац, али нема право да то ради од МОЈИХ пара. А општинске паре су и моје паре. Толико о томе.
А чију страну држи БН, ваљда је јасно свакоме ко је једном у задњих непар година погледао њихов Дневник. Исто тако је јасно и на шта би личио Дневник РТРС-а да је СДС на власти. Тако да још једном, мани ме срања.

Razbio sam zabludu da BN se finansira samo na osnovu para iz budzeta opstina, kao i zabludu da se BN finansira na osnovu para iz budzeta opstina samo tamo gdje je SDS na vlasti. Napredujemo. Sad idemo na javni izvor finansiranja jedne privatne RTV stanice. Ako neko ima potrebu za promocijom svoje opstine onda ne mozemo sprijeciti ukoliko ima demokratsku vecinu za to.

Istina je da i kad je SDS bio na vlasti bilo je slicno kada je u pitanju upotreba javnog servisa u "svrhe" medijskog obracuna sa opozicijom na nacin da je i tada bilo price o patriotama i izdajnicima s tim da se ne pamti da je bila ovolika kolicina sirenja razdora i netrpeljivosti medju gradjanima koliko je to sada u doba kada SNSD drzi RTRS kao instrument za (sada vec visegodisnji) obracun sa opozicijom jer ovo sto "sadasnji RTRS" radi, prevazilazi svaku mjeru.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 23:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
sinip je napisao:
Де нек БН не исисава општинске паре па нек држе 24 сата "колор-бар" ако им одговара, што се мене тиче.

BN kao privatna firma ima i druge prihode, za razliku od RTRS-a koji je javni servis koji se finansira i od RTV pretplate i od reklama, iako je javni servis koji uz to ima ogromna sredstva na osnovu pretplate koju svi placaju be obzira na to imaju li radio ili televizijski prijemnik ili ne sto je necuveno.

Ето ја им не плаћам таксу већ годинама. И никад им је нећу платити. Ал' видиш ти то, немам такав луксуз са БН-ом.

Lako je tebi da ne placas RTV taksu kad si clan, miljenik ili podrzavalac (jedno od to troje ili oboje ili svo troje od navedenog) SNSD-a tako da moze ti se.

Kao sto ni Vlast na nivou RS, kakva je takva je, ne moze se smijeniti bez neke nove vecine, tako i ovaj slucaj sa opstinama koje finansiraju BN televiziju je legitiman sve dok postoji vecina koja to podrzava na nivou tih opstina.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 23:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Daky je napisao:
U čemu je problem da dokažeš ako zaista nemaš?

Problem je u tome sto je sistem uvijek korak ispred onih koji bi da isti zeznu jer jedina mogucnost da izbjegnes placanje RTV takse je da dokazes da nemas ama bas nikakva primanja sto je tesko izvodivo (ne mislim na to da nemas primanja vec na to da dokazes im da nemas primanja). Jedina mogucnost za izbjegavanje RTV pretplate je selidba u inostranstvo. Nemoj me shvatiti pogresno, ja sam prvi za to da ne placam onaj kanal koji skoro pa i ne gledam nikako, ako i toliko, ali isto tako ne bih ni da imam razne finansijske komplikacije zbog toga sto se kurcim sa drzavom i to oko sitnice. Sve dok postoji u zakonu da se RTV pretplata za javni servis mora placati, ja sam duzan da postujem taj zakon. Zato se i "borim" za to da se isti ukine i vec spomenutih razloga, a ako se i izborim, tek tada mogu ne placati taksu bez neke sudske i pravne zavrzlame.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Poslednji put menjao Vladimir RUS dana 25 Jun 2018, 23:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 23:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Vladimir RUS je napisao:
Lako je tebi da ne placas RTV taksu kad si clan, miljenik ili podrzavalac (jedno od to troje ili oboje ili svo troje od navedenog) SNSD-a tako da moze ti se.

Пази кад нисам ни прво, ни друго, а треће ме не ослобађа од плаћања.

Ал' пази, није то уопште компликовано. Једноставно одлучиш да не плаћаш нешто што је засновано на незаконитој одредби Закона о РТВ такси и будеш свјестан посљедица. И то је то.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 23:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Vladimir RUS je napisao:
Razbio sam zabludu da BN se finansira samo na osnovu para iz budzeta opstina, kao i zabludu da se BN finansira na osnovu para iz budzeta opstina samo tamo gdje je SDS na vlasti. Napredujemo.

Ја нигдје нисам ни тврдио да се финансира само од тих пара, тако да ниси имао шта ни да разбијаш. Конташ?

Само ми иде на qрац изјава да БН може да објављуј шта хоће, док год узима и моје паре. Е не може.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 25 Jun 2018, 23:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
Lako je tebi da ne placas RTV taksu kad si clan, miljenik ili podrzavalac (jedno od to troje ili oboje ili svo troje od navedenog) SNSD-a tako da moze ti se.

Пази кад нисам ни прво, ни друго, а треће ме не ослобађа од плаћања.

Ал' пази, није то уопште компликовано. Једноставно одлучиш да не плаћаш нешто што је засновано на незаконитој одредби Закона о РТВ такси и будеш свјестан посљедица. И то је то.

Eh kad bi ja ovako "poslovao" sa drzavom, bio bih drzavni neprijatelj broj 1. sa slikom na zidu u svakoj filijali poreske uprave, dezurna sudska musterija i najveca zabluda sistema jos od njegovog prvobitnog nastanka pa sve do dana danasnjih i plus za 300 narednih godina pa ko prezivi. :D

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 26 Jun 2018, 00:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
Razbio sam zabludu da BN se finansira samo na osnovu para iz budzeta opstina, kao i zabludu da se BN finansira na osnovu para iz budzeta opstina samo tamo gdje je SDS na vlasti. Napredujemo.

Ја нигдје нисам ни тврдио да се финансира само од тих пара, тако да ниси имао шта ни да разбијаш. Конташ?

Само ми иде на qрац изјава да БН може да објављуј шта хоће, док год узима и моје паре. Е не може.

Ocigledno da moze cim za to ima podrsku vecine na nivou na kom je ta i takva odluka donijeta. Osim toga BN nije jedini koji se finansira (izmedju ostalog i) javnim sredstvima posto i druge televizijske stanice dobijaju pare za svoj rad. Vlada RS subvencionisala je ili jos uvijek subvencionise domace medije tako da me cudi kako to da niko nije spomenuo taj ocigledan slucaj pokusaja uticaja (i) na rad privatnih televizijskih kuca od stranw Vlade RS na celu sa SNSD-om?

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 26 Jun 2018, 09:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
Previše ga ti filozofiraš, pa nekim glupostima pokušavaš da eto pokažeš kako si , jadan, jedini prisiljen da plaćaš tu taksu, streljački vod te drži na nišanu. Toliki ljudi odjavljuju taksu na zakonom propisani način, samo eto tebi nedaju i ne možeš. Kako baš tebi prave problem, a toliko ljudi u mojoj okolini je odjavilo uz minimum napora(par sati bez tv-a).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 26 Jun 2018, 17:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
rato je napisao:
Previše ga ti filozofiraš, pa nekim glupostima pokušavaš da eto pokažeš kako si , jadan, jedini prisiljen da plaćaš tu taksu, streljački vod te drži na nišanu. Toliki ljudi odjavljuju taksu na zakonom propisani način, samo eto tebi nedaju i ne možeš. Kako baš tebi prave problem, a toliko ljudi u mojoj okolini je odjavilo uz minimum napora(par sati bez tv-a).

A ti si kao neki kriticar kritike i kriticara. :D

I ja sam se naslusao tih prica, samo nisam sreo nikog da mi kaze da je i uspio u tome bez komplikacija. Kad zakon bude jasniji, prvom prilikom i ja odjavljujem jer ni ja ne zelkm da placam ono sto ne gledam.

Osim toga malo mi je nejasno da li je to RTV taksa ili taksa na RTRS ili taksa na posjedovanje radio ili tv prijemnika?

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 26 Jun 2018, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Taksa na posjedovanje radio i TV prijemnika koja ide javnim emiterima - 50% za BHRT i po 25% za RTRS i FTV.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 26 Jun 2018, 21:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
Upoznat si ti sa cijelom situacijom veoma dobro, mnogo bolje nego svi mi, samo voliš da nas praviš budalama i vučeš za nos.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2614 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 131  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs