banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2602 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 131  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 06 Okt 2016, 20:37 
Dobar rezultat protiv moldavije...jebem ti zeno majku boziju na sta smo spali...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 06 Okt 2016, 21:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Gazda1970 je napisao:
Pale bilo uporište SDS-a, tamo su nastali.

ali odosmo u Off topic.


SDS je nastao na Petrovdan 1990. godine u Skenderiji, a sjediste do pocetka rata im je bilo u Holidaj Inu. A Republika Srpska je skuckana na Palama.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 20 Okt 2016, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Evo ga Ćorsović čita rezultate utakmica u sedam sati, zatim čita utakmice koje su počele u devet. :roll:

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 20 Okt 2016, 23:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Znaci on je rekao veceras: mi malo stariji se secamo kako je igrao Bobi Carlton.

Kontam da je i tada Sport Klub prenosio premier ligu pa je pratio svake sedmice Bobija :lol:

Kakvi degenerici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 01 Nov 2016, 23:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Ako ste ranije vidjeli ono čudo od Nakit TV u kom pokušavaju da uvale neki lažni nakit narodu, e to čudo ćete gledati i na ovom pokušaju od javnog servisa svaki dan iza ponoći...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 06 Nov 2016, 21:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
U u BL, Borik ne hvatam naše digitalne već samo Hrvatske. Je l' do mog TV-a ili do nečeg drugog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 06 Nov 2016, 21:43 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
do tvog TV-a (nemas MPEG4)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Dec 2016, 17:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne mogu da vjerujem da na RTRS opet i opet puštaju neki Brenin film! :(
Skeč, šala, pošalica, da umreš.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Dec 2016, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Evo i Žikinu dinastiju, ali pauzirali su 2 sedmice. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Dec 2016, 22:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Šta je sledeće....Kursadžije?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 03 Dec 2016, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Za bolje i nisu :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 01 Jan 2017, 08:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Djed Mraz nam poklanja RTRS 2.

Citiraj:

Slika

Ključni cilj Radio-televizije Republike Srpske (RTRS), koja i ovu godinu završava kao najgledanija televizija u Srpskoj, je da iduće godine dobije drugi program, odnosno RTRS 2, kaže generalni direktor RTRS-a Draško Milinović.

* GLAS: Koliko će RTRS-u značiti moderni produkcijski studio, koji je nedavno pušten u funkciju i u kojem ćete moći snimati zahtjevni program?

MILINOVIĆ: RTRS sada ima studio vrijedan gotovo pet miliona sa najkvalitetnijom rasvjetom u regionu. Dobili smo i opremu da širimo programe i da kao i drugi servisi u regionu imamo dva ili tri programa. S tim u vezi smo i počeli sa RTRS plusom, da bi prerastao u RTRS 2. Oprema koju smo dobili omogućava da nesmetano možemo da emitujemo tri različita programa u RS i BiH.

* GLAS: Da li će i kada biti uveden treći kanal?

MILINOVIĆ: Taj proces je povezan sa prelaskom na digitalno emitovanje. Vjerujem da ćemo sa kapacitetima koje sada ima testno emitovanje digitalnog signala naredne godine imati RTRS 2. To znači da će RTRS plus to i ostati u skladu sa odobrenjem regulatora. Da li će ostati kablovski ili ćemo od njega pokušati da napravimo trojku, vidjećemo, ali u svakoj varijanti nam je cilj da imamo RTRS 1 i RTRS 2, da bismo rasteretili sadržaj sa prvog kanala. Naš cilj su tri kanala, a prioritet je da 2017. godine uvedemo RTRS 2.

* GLAS: RTRS je u fazi testnog emitovanja digitalnog signala. Koji su idući koraci?

MILINOVIĆ: Ako sve bude u redu, vjerujemo da bi oprema mogla da bude instalirana do jeseni iduće godine, tako da bi cijela zemlja digitalnim signalom mogla da bude pokrivena na jesen. Ako ne bude u tom roku, sigurno je da ćemo u 2018. godini sve završiti.

* GLAS: Šta će to donijeti gledaocima i šta će im biti potrebno za nesmetano praćenje programa?

MILINOVIĆ: Građani ne treba da nasjedaju na priče prodavaca risivera i drugih uređaja dok ne budu zvanično objavljeni minimalni tehnički uslovi koji su potrebni, da ne bi došli u poziciju da kupe nešto što neće moći da primi digitalni signal. Svaki bolji televizor ima potreban standard, ali nemaju svi takve televizore. Poruka je da ne kupuju nove televizore, jer su skuplji od risivera, a organi BiH bi, prije svih, trebalo da subvencionišu nabavku tih uređaja, posebno za socijalno ugrožene kategorije. Javni emiteri su to tražili i za redovne platiše RTV takse, jer bi to bila neka vrsta nagrade. Sve zemlje u okruženju su subvencionisale nabavku sa 30 odsto, a negdje su snosile i kompletne troškove. Uređaju koštaju od 50 do 100 maraka, ali sve zavisi od minimalnih tehničkih uslova.

* GLAS: Koji je najbolji i najrealniji izlaz iz trenutne teške situacije, kada je riječ o finansiranju javnih emitera?

MILINOVIĆ: Odnos javnih emitera u pogledu RTV takse je veoma konfuzan. Zbog lošeg zakona, koji je nametnut, dio odredaba nikada nije sproveden. Od početka samo tražili da taj zakon bude izmijenjen, ali nije bilo sluha u Parlamentu BiH. Sadašnji sistem naplate RTV takse je najskuplji, jer to rade naši inkasanti, a imamo problem sa taksom u dijelu koji se odnosi na pretplatnike iz FBiH. U ovom momentu 340.000 domaćinstava u FBiH nije u sistemu RTV takse. Drugi emiteri su zaduženi za naplatu u FBiH, a RTRS u RS. Naš prihod je svaki mjesec veći, ali je problem što to ne može da nadomjesti prihod koji prikupljaju telekom operateri. Nije bilo rješenja u Parlamentu BiH, tako da imamo situaciju da se novac RTRS-a nalazi u FBiH i to oko 7,5 miliona maraka na godišnjem nivou. Mi ćemo i dalje apelovati na građane da plaćaju taksu, jer je to najsigurniji priliv. Hitno je potrebno mijenjati Zakon o javnom RTV sistemu, jer je nesprovodiv. Time bi bila obezbijeđena dugoročnost finansiranja i emitovanja.

* GLAS: U kojem pravcu bi trebalo da idu izmjene zakona?

MILINOVIĆ: Sam zakon je komplikovan. Javni emiteri bi trebalo da iduće godine imaju prihod od digitalne rente i ta činjenica je dovoljna da, kada profunkcioniše digitalna era, RTV taksa možda bude spuštena na prihvatljiv iznos ili drugačije definisana. Sada je teško reći koji je to model, jer odlučuju politike koje su dužne da obezbijede nesmetan rad javnih emitera.

Dugovanja
* GLAS: Javni servisi odnedavno ne mogu preuzimati vijesti iz međunarodne razmjene putem Evropske radiodifuzne unije (EBU) zbog neizmirenih obaveza prema toj asocijaciji. Da li se to i na koji način odrazilo na RTRS?

MILINOVIĆ: EBU je obavijestio BHRT da postoji taj dug i to je jedan segment za preuzimanje vijesti. Postoji toliko raznih servisa da ne može niko da kaže da će javni servisi ostati bez nečega. Sramota je da je dug prema EBU narastao na 11 miliona KM, a naš dug prema BHRT-u, na osnovu preuzetih sadržaja putem EBU, nije ni jedan odsto. Entitetski emiteri nisu učestvovali u stvaranju tog duga.


http://www.glassrpske.com/drustvo/vijes ... 25991.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 01 Jan 2017, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kako je ovaj dogurao do direktora? Koliko se sjećam ni vijesti nije znao čitati ispravno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 01 Jan 2017, 11:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Gej lobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 02 Jan 2017, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Malo je jedan kanal propagande i reciklaže programa iz regiona sad nam treba i gebels 2.
Zahtjevniji studio? Šta će Furtula tu snimati zahtjevne podilazeće dokumentarce ili će biti Ludovanje sa Lažanskim. :lol:

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 02 Jan 2017, 12:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Koji ce nam qrz PTPC2? Jedan vise sto ide na na ignore list.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 02 Jan 2017, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Neka odma uvedu još dva da bude tri po srpski. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 02 Jan 2017, 15:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
vlakanje je napisao:
Koji ce nam qrz PTPC2? Jedan vise sto ide na na ignore list.

Svaka cast, nebi nista dodao vise :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 02 Jan 2017, 15:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Smećari

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 02 Jan 2017, 15:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
:lol: RTRS2
Zanimljiv i opširan repertoar imaju pa sve što pretekne biće prikazano na 2.
Neće narod ostati uskraćen.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2602 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 131  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs