banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2602 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 131  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 24 Sep 2017, 08:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2523
Jedan od razloga zasto treba ukinuti i prvi program je sto iz vise pokusaja ne mogu pogoditi ime nacelnika opstine u Republici Srpskoj.
http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=270702

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 27 Sep 2017, 08:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Baš mi idu na onu stvar sa Dodikom. Svaki dan je čovjek udarna vijest.
Od sad ću ovdje periodično kačiti njihove udarne vijesti, čisto da imamo neki pregled šta to objavljuju...

27.09.2017, 09.05
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 27 Sep 2017, 09:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Od 78 dnevnika, 55 počinje informacijom o Dodiku. Šta više reći.

Slika

http://balkans.aljazeera.net/video/zamjerke-na-rad-rtrs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 11:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
28.10.2017, 12.40
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 14:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 514
Katastrofa su.

Od prvih pet vijesti ujutro, četiri budu o Dodiku.

Dodik na sastanku sa ovim, Dodik izjavio ono.... Skupila se opozicija u Banskom dvoru, vlast reagovala, Dodik izjavio da su kriminalci... Ne udostoje se ni da pitaju nekoga sa tog skupa zašto su se skupili, već odmah idu na reakciju Dodika na sam skup :roll:

Najodvratniji medij u istoriji javnih medija, sramota teška. Na portalu tekst "istražujemo ko finansira RTVBN"... Šta ti ima da istražuješ ko finansira privatni medij? Ima pravo da ih finansira ko god hoće. Ono što je problem je što vas finansira pretplata, a servirate isključivo jednu političku opciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Lakše je povremeno ih pogledati sa podsmijehom. Svaki put kad pomislim da su pali najniže oni me demantuju i pokažu da može još niže. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Sargas je napisao:
28.10.2017, 12.40


Ti vidiš u budućnost?

Sent from my Redmi Note 3 pro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 15:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 19:05
Postovi: 633
I ne mora biti neki prorok, već se zna unaprijed :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 17:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Gegegege, baratam ovih dana malo previše sa oktobrom... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 18:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
nemojte se ljudi previse uzrujavat zbog ovog ljudskog i novinarskog dna koje se zove javni servis republike srpske...ne ljutite se ni na ove forumase koji se jadni satrase pisajuc nepravilnosti o BN,pokusavajuci nesrecnici da izjednace javni servis i privatnu televiziju....nekad sam sr i ja lozio.....dok mi pametniji od mene nije rekao otprilike sledece..."jest...ima javni servis ogroman uticaj...al samo do odredjenog momenta,tad vec krene djelovat ireverzibilno....D...imao je i komunisticki savez hrvatske svu medijsku podrsku,pa ih je tudjman i hdz zgazio 1990...imao je i slobo jos gadljiviju propagandu,pa ga dos smijeni..,,.imao je i racan,ia cao...boris tadic isto,oa ga toma pobjedi....zakljucak....ovo vrijedjanje inteligencije naroda ne moze vjecno trajat....morace se nekad pojavit kriticna masa mislecih ljudi koji ce vidjet da nismo mi bas tolika svajhcarska kojom se na rtrs predstavljamo...tacno postoji momenat,jad nesto sto mislis da ti je propaganda,i da ti ide u korist....da se pretvori u kontraefekat kojim iritiras ljude i izazivas im bunt!!!pa se mozda,nekad pojavi i 10% nekakvih koji ce se usudit pitat "sta je to savez za promjene izdao,kakvu nadleznost prenio"...pa onda mozda jos nekih 10% progleda i upita ga "zasto se bojis makedonskog scenarija i svako vece ga istraumiranas prizivas kad si tako dosao na vlast"....cak se mozda neko prisjeti i upitat ga sta je radio za vrijeme rata...ili kako on nije bio bakirov ili harisov srbin dok je 12 godina bio u koaliciji sa sda i s bih..nece sitim ustima ovakva pitanja past na pamet...al gladnim hoce...zato i kazem da se ne ljutite na ove budzetlije,i ove kojima je ovo sto ja pisem nezanimljivo,vec se satrase sa privatnoj televiziji nadju manu...poslusajte starog slagera...strpljiv covjek sve doceka!!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 20:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Strpljivi smo bili Shlager dugo. Spadam u onu srednju generaciju i nikako da dočekam, a mijenjali se jahaci naroda od Karadze do Laktashenka. Stoga mislim da treba hitno promijeniti zakon i ukinuti formulaciju Javni servis jer ona kod nas nikad nije zaživjela. RTRS je klasicna državna televizija i stvari treba nazvati pravim imenom a ne lagati ni narod ni sebe. I ne samo kod nas. Razočaran sam i HRT-om i RTS-om. I tamo su stvari danas gore nego prije tri četiri godine. Mada, evo pratio sam malo njemačke izbore, ove su godine, ne silazi im Merkelova sa ekrana, a opet, s druge strane, to što je AFD ostvario istorijski dobar rezultat, mogu zahvaliti ZDF-u koji ih je baš gurao. Sve ovo što sam napisao ne amnestira dupeuvlakacku programsku politiku RTRS na čelu sa nekadašnjim Milinim šefom kabineta. Nekako mi se čini da je za mandata njegovog prethodnika bilo bolje, bar u dnevniku nije orgijala ona starleta. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 20:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
I da im se sjetim familije, svima u upravnom odboru i onima koji su donosili zakone o javnim servisima u BIH što su donijeli takve nakaradne zakone i statute pa večeras vaskoliki srpski puk ubijamo velikanom sa Kantride mjesto da uživamo u majstorijama Boacija i Tawambe, pravih srpskih fudbalskih idola :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 20:38 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
e to vec ne moze u ove recenice o kojima ja pisem...to je visa sila i mnogo,mnogo teza tema,pa da ne sirimo previse...otisli bismo sta je trebalo,sta bi bilo kad bi bilo...itd....tako je od sredine februara1998.....kad je dekretom ukinuta srpska radio televizija,preimenovana u rtrs,i imenovan supervizor za rtrs dragan gasic...koji je dobio veca ovlascenja nego i direktor i upravni odbor rtrs....potpisom predsjednice biljane plavsic,premijera milorada dodika i ministra informisanja rajka vasica...

gasic je u prvom intervjuu nakon imenovanja za deutsche welle,izjavio,moja misija je da objasnim srbima da nemaju svoju drzavu u bosni!!!

....banalan primjer,preko noci se zabranilo na prenosima reprezentacije srbije u bilo kom sportu da kazes nasi...i tako je do dan danas...

te stvari se nece uskoro promjenit....i da je sds na vlasti,veceras bi se prenosila vjerovatno ista utakmica

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 21:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
RTRS kako god da okrenes i nekad i sada, uvijek je bio državna televizija. Rijetko kada je bio javni servis. Skoro nikada. A obzirom na upravljačku strukturu, novinarski kadar i uredništvo, nisam siguran da će ikad biti javni servis. Sjasice Murta, uzjasice Kurta i ja sam veoma skeptičan da će se nešto radikalno promijeniti. Ne treba se predati ovako kao ja, ali sam eto pesimista. Zato je realnije stvari nazvati pravim imenom - državna televizija. A to o čemu ti pričaš ja ne vidim toliko partijski obojeno. Meni je ona jednako režimska bila i za vrijeme Radovana Karadžića i legendarnog Velibora Ostojića, i za vrijeme tzv proevropske Biljane Plavšić, i za vrijeme Bukejlovica Pere i sada u vrijeme Milinog režima. Meni je to uvijek bilo navijački, dupeuvlakacki, i nikad pretjerano kvalitetno. Ali sam i onda i danas protiv ukidanja RTRS kao televizije jer ju smatram stubom državnosti, temeljem Republike Srpske. A vlast će se kad tad promijeniti i vidjeces da se u tom programskom i profesionalnom smislu ništa radikalno neće promijeniti Volio bih da sam pogriješio ali čisto sumnjam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 21:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
RTRS nema mogucnost da plati nekoliko desetina miliona eura pa da sam otkupi prava za LŠ/LE i da ne zavisi od ona druga dva emitera šta će prenositi... Ovako troškove su podijelili na tri dijela, pa moraju zadovoljiti i druga dva naroda.Prava vaze za jednu utakmicu, osim ako se ne dogovore sa Arenom drugačije...Vidis da ne emituju ni ono sto su otkupili , a ne nesto dodatno. Pa odbojku prekinuse u pola 2.seta zarad Dnevnika...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 28 Sep 2017, 21:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
drug,ne slazem se...tacno je to sto kazes,da smo sa studijem na palama,1992-1997 bili isti kao ovi sad...ali ovo si pretjerao,za period 2001-2005,bukejlevica,mikerevica...tad je rtrs bio skoro pristojan javni servis,sa blagim navlacenjem na stranu vlasti,sto je slucaj i u najuredjenijim demokratijama...nigdje nema apsolutne objektivnosti.......servis,koji nikoga nije plasio izdajnicima,nije djelio ovaj nas narod popola,plasio nekim imaginarnim obojenim revolucijama niti pricao pricu poslije mene potop...jednom rjecju,javni servis nije vrijedjao inteligenciju naroda kao sto ovih zadnjih godina radi...uostalom,vlast je predata bez izbora,potpuno opusteno...lici li to to na danasnju situaciju imalo?.....ustvari,nek ovo bude retoricko pitanje,nemoj odgovarat..podforum je mediji,ne vole urednici ovu pricu,kao sto je ni ja nisam volio dok sam uredjivao ovaj pdf...zivio

sa ovim drugim kolegom koji je postovao u medjuvremenu se slazem oko ovog milan-rijeka

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 29 Sep 2017, 07:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Realno, RTRS se moze porediti samo televizijama koje su i zvanicno nalaze u nedemokratskim, totalitarnim rezimima.
Ovo je dno dna novinarstva.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 29 Sep 2017, 10:04 
OnLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1235
rato je napisao:
RTRS nema mogucnost da plati nekoliko desetina miliona eura pa da sam otkupi prava za LŠ/LE i da ne zavisi od ona druga dva emitera šta će prenositi... Ovako troškove su podijelili na tri dijela, pa moraju zadovoljiti i druga dva naroda.Prava vaze za jednu utakmicu, osim ako se ne dogovore sa Arenom drugačije...Vidis da ne emituju ni ono sto su otkupili , a ne nesto dodatno. Pa odbojku prekinuse u pola 2.seta zarad Dnevnika...

Meni nikad nije bilo jasno to prekidanje prenosa zbog takvih stvari. Sjećam se prije nekoliko godina nisu prenosili direktno produžetak polufinala Jadranske lige, komentator je tada bio zgranut, nije mogao da vjeruje da će to uraditi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 29 Sep 2017, 13:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Како ће моћи било шта откупити да преносе кад имају прекобројну администрацију са не баш симболичним платама.
Ова је телевизија јадна, вјерујем и калифатској свити.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 29 Sep 2017, 14:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
29.09.2017, 15.00
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2602 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 131  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: pejas i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs