banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2600 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 130  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 17 Mar 2018, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
Choban je napisao:
Sram nas bilo, žalimo se na filmski program, a puštaju ton filmove. I u koloru. I još proizvedene prije 15 godina.
To što je na kalendaru broj 2018, ko ga j...


Zato ima Čarli Čaplin na RTRS+, pa biraj hoćeš li staro ili još starije. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Mar 2018, 11:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Maj 2011, 18:21
Postovi: 240
Nije uloga javnog servisa da otkupljuje najnovije filmove nego da pravi sve one nekomercijalne sadrzaje koji su jako bitni za stanovnistvo, a da se bas ne mogu naci na komercijalnim televizijama, poput raznih lokalnih dokumentarnih emisija, programa za poljoprivrednike, skolskog i djecjeg programa, informativnog programa...
Za filmski i sportski program postoje specijalizovani kanali sa kojim se javni servis ne moze takmiciti.
Drugi je problem sto je sve kod nas pod nadzorom politike, pa i javni servis, pa iz tog razloga ne mogu vrsiti pravu ulogu javnog servisa nego su dosta okrenuti promociji onog ko ih kontrolise a manje opstem dobru.
Po meni, nije uopste upitno da li se treba placati taksa, nego kako postici nezavisnost, profesionalnost i objektivnost javnog servisa. Jedan od bitnih preduslova za to ( ali ne i jedini) je finansiranje servisa nezavisno od vlasti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Mar 2018, 18:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
Onda pročitaš par postova iznad tvog i skontaš da, po mišljenju većine, ipak sramotno hvaliti filmovima mladjim od 2 godine, ne emitovanje HBO serija najnovije produkcije, full sportski program. Sramotno je pohvaliti bilo koju emisiju koja se bavi poljoprivredom, zdravstvom, kulturom, potrošačima, jutarnjim programom (a postoji i to) jer to kod nas ne broji i nepostoji i po stereotipu je smeće jer je Dnevnik smeće a vi postajete etiketirani crveni bot i dupeuvlakač vlasti. Opet kažem niti je sva informativa dno, niti se može reći da su objektivni i nepristrasni. Koliko para, toliko muzike...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Mar 2018, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Hvalisanje filmskim hitovima od prije 10ak i više godina je samo podcjenjvanje gledalaca.
Ili nek se ne hvale i emituju šta imaju ili da ugase filmski program pa popune kvalitetnim dokumentarcima.

Što se tiče ostalih sadržaja, Snop je, jedno vrijeme, dok ga je uređivao Rakić bio u rangu emisija koje su radile znatno brojnije redakcije.

A drago mi je što si pomenuo i potrošače, kada bi u toj emisiji emitovali sve što snime, bili bi u rangu HRT-ovog Potrošačkog koda, ali...
A informativni program neću komentarisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Mar 2018, 20:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
Promocija programa je sastavni dio svake televizije samo ne konatm zašto je baš zapelo za oko ti filmovi, kada ih ne reklamiraju ništa manje ili više od ostalog programa. Kada uzmemo u obzir da unazad tri godine i nisu imali filmski program. Računica je sasvim OK(nemam pojma na šta si mislio da je zabranjeno u ovoj emisiji), Plodovi rada odlična emisija,domaći dokumentarni program dosta dobar, Protokol mi je zanimljiv. Bacim pogledam i na Jutarnji(koliko to vrijeme dozvoli prije posla),vikendom malo češće. Mnogo stvari još nedostaje ili bi moglo/moralo bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Mar 2018, 20:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
gledas li ti sta drugo osim rtrs? mozda zato ne znas za bolje pa ih toliko hvalis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Mar 2018, 20:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jul 2010, 09:50
Postovi: 309
Odmah da kažem, rijetko kad gledam RTRS, osim jutarnjeg programa kad sam ujutro kod kuće, pa uz kafu. Znači, totalno se ograđujem od komentarisanja njihovog programa. Ali moram reći da mi je apsolutno nejasno kakve veze ima godina proizvodnje filma s njegovim kvalitetom. Štaviše, ranije su filmovi bili puno bolji nego što su sad. Pogotovo kad uzmemo u obzir ove blokbastere koji vladaju filmskom scenom zadnjih godina. Ne može me niko ubijediti da je bolje da se prikaže "Kauboji protiv vanzemaljaca" ili 156. izdanje "Brzih i žestokih" od nekog dobrog trilera, komedije ili drame od prije 30-40 godina. Pa ko voli, nek izvoli.

Još jednom naglašavam, moj komentar nema veze sa RTRS-om ili bilo kojim drugim kanalom. Ali vidim da se pitanje prikazivanja filmova provlači kroz neke postove ovdje, pa me je ponukalo da napišem svoje mišljenje. Realno, gledanje filmova na televiziji je odavno počelo da izumire. A i mimo toga, nema filma bez bioskopa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 18 Mar 2018, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
mark05 je napisao:
gledas li ti sta drugo osim rtrs? mozda zato ne znas za bolje pa ih toliko hvalis.

Upravo.
Ili radi tamo :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 19 Mar 2018, 11:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
pošto su tema oni, navodim šta je po mom mišljenju, dobro (da ne bude da je sve užasno). Najmanje gledam RTRS, jer nemam vremena, a i kada imam najčešće je to neki od sportskih kanala ili diskaveri/national geographic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 20 Mar 2018, 01:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Konačno i malo dobrih vijesti:

Citiraj:
Radio-televizija Republike Srpske čini sve da svojim gledaocima obezbijedi bogatiji programski sadržaj, a danas se tim povodom rukovodstvo naše kuće sastalo sa predstavnicima Eurosporta. Na sastanku je bilo riječi o mogućoj saradnji dvije kuće, a Nikolas Ponsele - predstavnik Eurosporta za srednju i istočnu Evropu uvjeren je da će ona početi uskoro.

- Imao sam fantastičan razgovor sa gospodinom Džajićem u vezi sa nekim sportskim događajima, kao što su biciklizam, rukomet, tenis, takođe. Siguran sam da će saradnja između naše dvije kompanije početi veoma brzo - poručio je Ponsele nakon sastanka.

Srđan Džajić, zamjenik direktora direkcije RTRS-a naglasio je da je na sastanku bilo riječi o mogućim vidovima saradnje ove dvije televizijske kuće, kako u razmjeni sadržaja tako i o stvarima koje RTRS može ponuditi za saradnju Eurosportu.


http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=292893


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 20 Mar 2018, 07:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
Jupi, gledacemo bilijar.
Umjesto da sa ostalim pokusaju od Arene uzeti Ls, oni ce biciklizam, smucanje, tenis... zasto ne uzmu fudbalsku ligu Srbije? Obicno bacanje para na sportove koje prati mizeran broj ljudi.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 20 Mar 2018, 11:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
A nije ti palo na pamet da sem tih mini sporova, kako kažeš, Eurosport drži prava za teniske grand slamove, Bundes ligu, Olimpijske igre, atletiku itd.? Ovde nijednom riječju nije naznačeno da će nešto oni od njih dobiti (možda u budućnosti), već da je Eurosport zainteresovan za prenose rukimeta(islo jedne godine) te ove biciklističke trke? Čim počinju razgovore o saradnji, znači da su legla HD reportažna kola Što se Arena tiče i prava za Uefa takmičenja, to neće biti problem jer se itekako pokazalo da odlično saradjuju sa njima (sad se čeka rasplet sa srijedom ali i odluka druga dva emitera oko nastavka emitovanja ovih sadržaja).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 20 Mar 2018, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
Dobro, postovaocu RTRS-a. Eurosport nema kvalitetnih prenosa.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 20 Mar 2018, 11:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Nista nije dogovoreno, samo se sastali i to je vijest? :D Ako dogovore nesto to ce biti vijest, a ne ovo: mozda, uvjeren sam itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 21 Mar 2018, 00:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2011, 20:10
Postovi: 2051
Na kraju je ispalo da ce u stvari, neko nas puci 100 000 evra da bi Eurosport prenosio dijelove biciklisticke trke u Banjoj Luci. Vidim rafting nas je digao, sad ce dolaziti turisti da pedalaju, kad na Eurosportu vide reportaze iz BL. Ko zna, mozda i teniski turnir iz Banja Luke bude u septembru na kanalima ES.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=YIBNb8rrs80
Nikad ne zaboravi ko ti je bio djed!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 21 Mar 2018, 00:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Kamo sreće da imamo gotov proizvod za Eurosport, da nam je ta biciklistička trka na većem nivou, ili da imamo kakav kvalitetan rukometni turnir.

Možda bi kod nas tada neko i došao, obzirom da nam je sport umro. U Banjaluku još i dolaze samo zbog raftinga, da nije bilo toga i onih klinaca što vise po kanjonu Tijesno, znali bi nas samo po polusrušenom Kastelu i po tome što smo jedini narod koji se pentra na spomenik poginulim borcima da bi uradili selfi. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 21 Mar 2018, 00:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Banjaluka je proglašena za grad sporta pa ti vidi... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 21 Mar 2018, 00:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Biće i za prestonicu kulture pa džaba. Jedini pomak biće ako neko se sjeti sanirati Banski dvor. Sramota, čovjek tridesetih napravio, mi uništili. Jedan je Tisa. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 21 Mar 2018, 01:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
super_koza je napisao:
Banjaluka je proglašena za grad sporta pa ti vidi... :D

Od tebe sam ocekivao dubokoumniji komentar.
Cuj "proglašena"... :lol:
Zar ti nije jasno zašto je to tako? Mi smo svakako potrošeni sportskim resursima, i svaka nam je reklama dobrodošla.
Htjedoh sinoc napisati, ali vidim ima i revnosnijih od mene, ovo za rafting i prvenstvo koje se odrzalo... To nam je sve sto imamo, i jos, uzimamo to zdravo za gotovo. Kao da smo bogom dati... Mani budalaštine, vidiš da je sve otišlo u....

E, jbg sad, ne mogu da se "odrazim" kratak mi zalet, da ne padne neki ban... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RTRS
PostPoslato: 23 Mar 2018, 22:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Jesam li ja jedini kojemu je zvuk nekih snimaka sa RTRS-ovog kanala jako los?

Kao na ovom snimku: https://www.youtube.com/watch?v=mJWt2FPGFP8

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2600 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 130  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs