banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 07:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Nov 2004, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
... mislim stvarno nema smisla... danas sam pokusao da gledam Simpsone na ATV i jos nije prosla ni uvodna spica uvalili su blok reklama od brat-bratu 5 minuta... e onda je proslo 3-4 minuta crtanog, pa je opet isao blok reklama od 5 minuta... pa onda opet par minuta Simpsona... i naravno opet 5-7 minuta reklama... e onda sam odustao...

Toplo se nadam da ovde ima neko ko radi na ATV da procita ovo (mada bih im ja iskreno rekao joj stosta... al' nema reda lajati na ovako finom forumu) :mad:

Ako misle da ce reklamama da uticu na mene da kupim nesto ili ne ... pa onda su promasili artikle... da reklamiraju bensedine ili tako nesto bilo bi mi jasno... posizis dok pokusavas da odgledas nesto, onda, prateci reklamu odes i kupis neki lek za smirenje i nastavis da gledas... nerviraju te jednako, ali ti je svejedno...

Dodje mi da odem tamo kod njih i da se raznesem kao cecenski terorista... :mad: :evil: :mad:

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2004, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3628
Lokacija: Roma
da li si ikad gledao neku humorističnu seriju na novoj? sa tvojim živcima, preporučujem da NE! :)
a te reklame su globalni problem ljudi
poludim kad gledam mtv, vivu i slično i ono poslije SVAKE 3 pjesme ide blok od 5 min reklama... strašno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2004, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
ja sam totalno batalio atv, bas ko i ti warclock, zbog simpsona. crtani od 15-20 minuta oduzi se na jebenih sat vremena. aj reko, valjda je to samo tako sa simpsonovima, ali ne lezi vraze...krenem gledati raymonda kad ono isto, samo jos za nijansu gore. onda mi je pukao film i reko sam sebi da cu alternativnu potpuno izbrisati sa broja na kojem je bio memorisan i zaboraviti da ta televizija uopste postoji. dakako, to sam ucinio sa zadovoljstvom. jebo ih "stari dobri minas" i ostala sranja, nisu svjesni koliko to idiotski zvuci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2004, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
A neki su tvrdili da je ATV najgledanija...

Mene zanima da li kod nas postoji zakon o TV koji određuje, pored ostalog, i dužinu trajanja reklama u jednom satu emitovanja?

U Hrvatskoj postoji takav zakon. Kod njih je određeno da javna televizija (HRT) ne smije pustiti ni jednu reklamu tokom filma ili epizode serije, ukoliko je film/serija kraći/kraća od ...
Takođe, propisano je da ni jedna TV (ni javna ni komercijalna) ne smije imati više reklama od x minuta u toku jednog sata emitovanja.

Međutim, u posljednjoj rupi na svirali Balkana, može sve, pa tako i javna televizija, kojoj se plaća pretplata, ima nekoliko desetina minuta reklama u toku filma.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2004, 12:45 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2004, 13:56
Postovi: 5
a i mene nerviraju te reklame
uzas
taman se uzivis u folm il seriju dokumentaciju neki il sta god i oni presecu na najbolje mesto grrrrrrrrrrrrrr

zato obozavam moj orf tamo nikad nepuscaju nijednu reklamu u sred gore navedeno... vec na kraj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2004, 13:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Not now, John! je napisao:
A neki su tvrdili da je ATV najgledanija...

Zar iz brojnosti i raznovrsnosti reklama ne zaključuješ ništa o gledanosti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2004, 13:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2003, 07:03
Postovi: 580
uopste nema veze sa tim koliko su gledani vec koliko su jeftini. tamo se svako moze reklamirati, i velike firme tipa telekoma i razne radionice, str, srz bla bla... kad ces na nekoj velikoj i ozbiljnoj televiziji vidjeti reklamu za tako nekog sitnog privrednika? nikad. jer je to za njega skupo. alternativna pokusava i jedno i drugo - da otvori vrata svima koji zele marketing i da bude ozbiljna tv. ne ide to tako...

_________________
So close that your hand, on my chest, is my hand.
So close, that when you close your eyes, I fall asleep.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2004, 14:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
not now john
mislim da grijesis u vezi HRT-a
pogledaj neku 25 minutnu seriju tipa Prijatelji
u toku emitovanja imaju 2 ili 3 bloka doduse kratkih reklama

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2004, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
BSE je napisao:
not now john
mislim da grijesis u vezi HRT-a
pogledaj neku 25 minutnu seriju tipa Prijatelji
u toku emitovanja imaju 2 ili 3 bloka doduse kratkih reklama

Istina. U posljednjih nekoliko mjeseci daju mnogo više reklama nego ranije. Prije su i Sopranosi (40-50 min.) išli bez ijedne reklame. Sada obično budu 2 bloka od jedne reklame (30-tak sekundi i manje).

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2004, 16:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Madam Lash je napisao:
uopste nema veze sa tim koliko su gledani vec koliko su jeftini. tamo se svako moze reklamirati, i velike firme tipa telekoma i razne radionice, str, srz bla bla...

Ima veze, itekako ima...
Zaista misliš da su jeftini? 25KM po sekundi u udarnom dnevniku je sve samo ne jeftino i namjenjeno str-ovima...
Doduše, kad se uporedi sa stotinjak KM po sekundi koje uzima državna TV za svoj drugi dnevnik, to i nije neka cifra - ali zato na RTRS-u nema ni ozbiljnijih blokova sa reklamama, a samim tim ni kvalitetnog filmskog i serijskog programa.
Kad ste zadnji put na RTRS pogledali neki dobar film? Ja se ne sjećam.

Madam Lash je napisao:
alternativna pokusava i jedno i drugo - da otvori vrata svima koji zele marketing i da bude ozbiljna tv. ne ide to tako...

ATV je komercijalna TV i finansira samu sebe, ne otimajući od naroda RTV pretplatu. Prave ljudi sebi poslovnu zgradu i očito imaju s čim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2004, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Ja vec pocinjem da pravim "zalihe" muzike i filmova jer kad krenu ovi novogodisnje-bozicni praznici nece se moci ziveti od telopa, reklama, zelja, cestitki i pozdrava na vecini kanala... ne mozes sa njima, ne mozes bez njih...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2004, 21:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Okt 2003, 11:42
Postovi: 2802
Lokacija: grob
to je ljudi globalni problem tv gledaoca sirom svijeta.....samo sto nasi hvala Bogu i tu nemaju mjere kao ni u cemu.......

neko spomenu zakon il' ...koji crni zakon....pa mi nemamo ni drzavu pa od kuda nam zakon........pa jos o TV-u......sve bagra :roll:

_________________
ovan
Tretira ih kao plen, kao slabiji pol I upravo zato ga žene vole.
Imajte na umu: ne zna šta je ”predigra”
Idealan sex: brz I divalj, gde sve puca od strasti, halteri, rajsferšlusi, majice…

kaže narod ne laže valjda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2004, 21:57 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Not now, John! je napisao:
A neki su tvrdili da je ATV najgledanija...

Mene zanima da li kod nas postoji zakon o TV koji određuje, pored ostalog, i dužinu trajanja reklama u jednom satu emitovanja?

U Hrvatskoj postoji takav zakon. Kod njih je određeno da javna televizija (HRT) ne smije pustiti ni jednu reklamu tokom filma ili epizode serije, ukoliko je film/serija kraći/kraća od ...
Takođe, propisano je da ni jedna TV (ni javna ni komercijalna) ne smije imati više reklama od x minuta u toku jednog sata emitovanja.

Međutim, u posljednjoj rupi na svirali Balkana, može sve, pa tako i javna televizija, kojoj se plaća pretplata, ima nekoliko desetina minuta reklama u toku filma.


Da i ja znam za to ali to vazi samo za drzavnu televiziju jer su gradjani obavezni njima placati pretplatu, zato u filmovima [to se hrt obavezuje u ugovoru sa korisnikom] nema reklama, tacno su definisane i duzine reklama i blokova u pojedinima terminima te ostale pojedinosti...
Serije vise manje - na svim TV stanicama idu sa reklamama jer to je i poenta. Ali ako pogledate malo bolje - neke ozbiljnije serije se ne prekidaju, znaci koje nisu klasicnog karaktera [tipa ST i njima slicne].

A znate sta je mene nerviralo.... grrrrrrrr
CPT {SRT} dok se tako zvao..
na svakim 15-20 minuta filma telop od minut-dva "GLEDATE FILM TAJ I TAJ" ... eeeeeeeeeee covjece, za ne povjerovati......

No definitivno se slazem da crtani filmovi, filmovi i odredjene serije nikako ne smiju biti prekidane zbog reklama ... pa ionako emituju brdo prokletih reklama u danasnje vrijeme kad niko ziv nema "za gaca" a kamo li za perverzije tipa "vec od xxx maraka samo u artdeco-u" ili "mamice, mamice vidi sta sam uradila" sa sve starim minasom, bonuxom, "ma vidi sejtana gdje se popeo" i tome sl .. :)))

"Ja sam za to da se svi Kinezi vrate u svoju zemlju Japan da prestane karata na pijacu"

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2004, 23:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
mIRCon je napisao:
Da i ja znam za to ali to vazi samo za drzavnu televiziju jer su gradjani obavezni njima placati pretplatu

Mislim da se ovaj zakon u Hrvatskoj koji spominjem odnosi i na privatne TV, jer su nedavno neke novine prozivale HRT i NOVU TV da su n-puta prekršili taj zakon. Naravno, NOVA je to učinila mnogo više puta.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2004, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
nije bas jeftino reklamirati se
http://www.atvbl.com/home.php?id=marketing01

kao i http://www.atvbl.com/home.php?id=marketing03

e sad jednom sam procitao negdje (ili na ATV ili NovaTV sajtu ) da su najmoderniji kriterijumi poslovanja televizija odnos 1/6 u prikazivanju reklama. dakle 10 minuta reklama na sat programa pa se vi tu nadjite.

a meni je najzesce kad na Novoj pocne film i ti sjednes i onda oni opale po reklamama. ti cekas cekas cekas i na kraju zaboravis sta si krenuo da gledas i krenes da saltas po kanalima. na kraju se vratis na pola filma.

@mircon sto se tice CPT-a taj fazon sa Gledate film taj i taj je ubacivan zato sto su isijecali necije reklame. tj preuzimali su filmove od neke druge televizije pa su isijecali reklame. sjecam se da jednom nisu dobro isjekli pa sam skontao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2004, 11:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
Apsolutno se slazem sa gore navedenim, dobar dio serija/filmova je postao bukvalno nemoguc za gledanje .. svako malo reklama! Najgore od svega je to sto su te reklame u vecini slucajeva buklvano retardirane .. Ubiju zelju za zivotom, a kamo li za gledanjem TV-a :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2004, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1756
Lokacija: .:Njemacka:.
U Njemackoj na ZDF i ARD (drzavne televizije) reklame su zabranjen od 19 ili 20h (nisam siguran).
Sto se ostalih tice, ako je dobar film: 20 minuta film, 8 minuta reklama... titanic traje do 1 ujutru,

_________________
Comme si j'n'existais pas
Elle est passée à côté de moi
Sans un regard, Reine de Sabbat
J'ai dit, Aicha, prends, tout est pour toi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Dec 2004, 19:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
warlock ako budes natalozio dobre filmove da onda kupim grickalice i picence i eto mene kod tebe :PPPP

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Dec 2004, 20:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
Not now, John! je napisao:
Mene zanima da li kod nas postoji zakon o TV koji određuje, pored ostalog, i dužinu trajanja reklama u jednom satu emitovanja?


valjda postoji.. prije nekoliko godina sam radila mjerenje duzine trajanja reklama po satu.. to je bila kao neka kontrola rada ovih nashih lokalnih tv kuca, jer tada taj fazon sa reklamama je bio gori nego sad 10 puta.. mislim da je Bel ubjedljivo vodio :D tad su se tek pojavili svi oni silni teleshopovi, pa svaki chas kupite ovo, kupite ono
valjda je u satu dozvoljeno 5 min reklama.. ako se dobro sjecam, davno je to bilo, stvarno nisam sigurna ..a teleshop se ne rachuna u tih 5 min, to je posebna pricha :D
.. e sad valjda mogu oni da opiche 10 min reklama, pa onda 2 sata nishta

a moguce je da su produzili na 10 min, ma svejedno, ovdje nikad to nece poshtovati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Dec 2004, 20:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6857
Lokacija: BL / UK
Not now, John! je napisao:
U Hrvatskoj postoji zakon. Kod njih je određeno da javna televizija (HRT) ne smije pustiti ni jednu reklamu tokom filma ili epizode serije, ukoliko je film/serija kraći/kraća od ...


Jedino se HRT moze pohvaliti sto se tice filmova i serija, u vezi sa reklamama. Prosto je uzivanje gledati film na HRT-u. Kad ga gledas na Novoj ili na ATV ili nekoj drugoj, mozes se naspavati dok prodju reklame.
Evo cisti dokaz (e jes mi dokaz..) o duzini reklama na Novoj:
Jutro... Gledam ja neki film (ili je bila serija) i doruckujem istovremeno. Pocinjem da jedem sendvic (a tada pocinju i reklame)... ja gledam na tv, ne znajuci vise ni zasto mi je jos uvijek tv na tom programu (dok ne vidjeh na ttx-u)... Zavrsavam sendvic (a bas sam polako jeo)... Pravim drugi... Jedem i drugi... *jos su reklame*... tek negdje ne pola pojedenog sendvica cuje se onaj glas "Novaaaaa(hhh)" i tek tada zavrsavaju reklame...
Huh...
Sa Simpsonima se desilo isto sto i Warlocku (ali sam ipak pogledao do kraja :))... Kad ih gledam na HRT (Htv..) onda nema niti jedne jedine reklame!!!
Cak sto vise, mislim da reklame lose uticu na gledaoce i da oni (nekad) onda nece ni da kupuju taj proizvod... (dobro, nema toga bas)...

Necemo reklame, ili bar hocemo da se smanji njihov broj... :wink:

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs