banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 16:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 15:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10467
baki je napisao:
BH Telecom odnosno Moja TV kako li već će imati ovaj kanal, što znači da samo m:tel, elta,blic,telerad puš*.


Samo ta 4 operatera čine - koliko procenata pay tv tržišta u Republici Srpskoj? Da ne dodajemo sad njima i sve ostale manje operatere koji takođe neće imati Nova Sport. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 15:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5863
Sva ta 4 operatera su ustvari jedan operater :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
drug je napisao:
baki je napisao:
BH Telecom odnosno Moja TV kako li već će imati ovaj kanal, što znači da samo m:tel, elta,blic,telerad puš*.


Samo ta 4 operatera čine - koliko procenata pay tv tržišta u Republici Srpskoj? Da ne dodajemo sad njima i sve ostale manje operatere koji takođe neće imati Nova Sport. :)
Ne postoje podaci o broju pay tv korisnika u RS dostupni javnosti osim za mtel,i to zahvaljujući samo njihovom vlasniku koji je u državnom vlasništvu pa javno objavljuje podatke kroz finansijske izvještaje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 17:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10467
Daky je napisao:
Sva ta 4 operatera su ustvari jedan operater :lol:


Ne nasjedaj na mejnstrim, pa bar se od tebe očekuje ozbiljna, dublja forumska rasprava. :)

@Bobane, nije ni bi bitna cifra, već udio u pay tv tržištu. Složićemo se, nadam se, orjentaciono, da glavnina korisnika, da ne kažem, ogromna većina, koristi upravo usluge 4 gore pomenuta operatera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5863
Nikakav mejnstrim, sve je to "prijatelj" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Po mojoj procjeni, udio Total TV i Telemacha na tržištu RS je oko 20%.
Pod pretpostavkom da u RS ima oko 200 000 pay tv pretplatnika,mtel (samo matična firma) zauzima 50% tržišta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 18:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3660
Lokacija: House of Pejin
I šta ovo znači za Sport Klub? Bez svih tih sadržaja koje preuzima Nova oni ostaju bukvalno bez ičega... Ostaje 3. bundesliga i čempionšip.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Imaš programsku šemu SK na njihovom sajtu od srijede za narednih nekoliko dana ,pa vidi šta će prenositi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 19:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10467
boban1982 je napisao:
Po mojoj procjeni, udio Total TV i Telemacha na tržištu RS je oko 20%.
Pod pretpostavkom da u RS ima oko 200 000 pay tv pretplatnika,mtel (samo matična firma) zauzima 50% tržišta.


To je čak možda i više, u korist ova 4 operatera. Ogromno je kablovsko tržište. Treba napomenuti i to da je IPTV u stalnom usponu, a DTH u stalnom padu, uglavnom iz "internetskih razloga". Puno se krećem, pa sam vidio dosta ljudi po selima i prigradskim dijelovima Banjaluke, koji su u posljednjih godinu-dvije satelitsku antenu zamijenili IPTV/Net priključkom, gdje god je to bilo moguće i pogotovo otkako je u m:tel uvršten SK set kanala. Ovaj potez, možda upravo jeste pokušaj, da se spriječi brži odliv korisnika sa Total TV ka m:tel-u bar dok se kroz IPTV i kablovsku i optičku mrežu, Telemach i ozbiljnije, a i zvanično ne useli u Banjaluku i RS. Sada, poslije ovoga, SK postaje, malte ne, prazna ljuštura. :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Dakeko od toga da će biti prazna ljuštura ali znatno osiromašen za najatraktivnije prenose.
Samo u srijedu na SK kanalima ima 21 prijenos (EPL,kup Italije,klupsko SP u odbojci,...) ali najatraktivniji meč Engleza MU-Totenhem je na Nova Sport.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
Drug, da je tako kao sto pises, sumnjam da bi se mtel odlucio za ovaj msat satelitski koji im je donio u prvoj godini samo milionske troskove i nista vise.

Da je tako,oni bi rekli, imam 80 posto trzista RS sa sve kupljenim Blicom-Eltom, Total mi nike konkurencija vec mi dolaze njihovi na kabl.

Sta znam, brdovit smo mi Balkan, nije taj kabl bas njima toliko dobar i pohvalan.

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1955
Lokacija: Prijedor
Desiće se kad se preklope dva derbija u istom ili različitom sportu u isto vrijeme,onda će nešto ići i na SK :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 29 Nov 2019, 23:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10467
boban1982 je napisao:
Dakeko od toga da će biti prazna ljuštura ali znatno osiromašen za najatraktivnije prenose.
Samo u srijedu na SK kanalima ima 21 prijenos (EPL,kup Italije,klupsko SP u odbojci,...) ali najatraktivniji meč Engleza MU-Totenhem je na Nova Sport.


Budimo realni, prilikom razmjene Arena za SK, u Telekomu sigurno nisu đorali Ligu šampiona ili Ligu Evrope za Kup Italije i klupsko SP u odbojci, već za ono što si napisao da će prenositi Nova sport. 8) Ovakav SK je ipak prazna ljuštura, ne ono što je do juče bio.

baki je napisao:
Drug, da je tako kao sto pises, sumnjam da bi se mtel odlucio za ovaj msat satelitski koji im je donio u prvoj godini samo milionske troskove i nista vise. Da je tako,oni bi rekli, imam 80 posto trzista RS sa sve kupljenim Blicom-Eltom, Total mi nike konkurencija vec mi dolaze njihovi na kabl.Sta znam, brdovit smo mi Balkan, nije taj kabl bas njima toliko dobar i pohvalan.


Baki, mi ne znamo cifre, ja bar ne znam, ne zna ih ni onaj u državi ko bi možda trebao znati. Ovo 80% je - Bobanova procjena.
Ali, to nije presudno. U cijeloj priči je i dalje borba za svakog korisnika na relaciji Telekom : Telemach.

Sve kreće onog momenta, kada mtel ipak dobija SK. U zamjenu za Arenu. Ipak je to bila iznuđena operacija, jer je zabrana emitovanja prijetila i jednima i drugima. Naime, iako je značajan dio korisnika skinuo Total tanjir, onog momenta kada je mtel postao dostupan u njihovom sokačetu, naselju, selu, jer su ljudi, uz televiziju, dobili i wifi, ta migracija je dobila na intenzitetu, tek onog momenta kada je mtel uvrstio u ponudu, pored svojih, Arena sport kanala, i one suparničke - SK kanale. Ko se sjeća te reklamne kampanje mtel-a? Ide nekako tako da, eto - odjednom imaš sve na jednom mjestu: net, wifi, i najbolji sportski program: Arenu i SK. U prevodu, nastao je problem za DTH platformu. Da se ne lažemo, meni je monter Totala rekao, da im je posao jako pao, nakon što je mtel u svoju ponudu uveo SK. Sad stanje treba popravljati.

Kažem, još jednom, ne bih se iznenadio, da je jedan od ciljeva priče, usporiti migraciju korisnika, do ozbiljnijeg ulaska na kablovsko / optika / IPTV tržište u Banjaluci i RS. Ili bar naplatiti ju. Kao što su u beogradskim kancelarijama izračunali koliko će im novca donijeti ili koliko će ih koštati brak sa BH Telekomom, tako se ne bih iznenadio da Nova sport, nakon što na početku donese novac direktno Totalu, u nekoj drugoj fazi ipak bude ponuđen ostalim operaterima, jer niko, pa ni SjBB nije gadljiv na pare. Sve će biti po leđima korisnika, a to što su neki kupili istu uslugu dva puta, biće brzo zaboravljeno. Ovooga ćemo se sjetiti opet, kada istu uslugu budemo plaćali po treći put. :D Jadni korisnici.

:happy1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 30 Nov 2019, 08:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10273
Po nrkima sto pisu ovdje, ispada da ce premijerliga, spanci itd biti ukinuti sa SK :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 30 Nov 2019, 10:40 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3659
Tako piše.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 30 Nov 2019, 10:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4874
Derbiji, tipa El Clasico, Utd - Liverpool biće prenošeni na tom kanalu. Ostali mečevi na SK

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 30 Nov 2019, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5803
Lokacija: Banja Luka
markopd je napisao:
Desiće se kad se preklope dva derbija u istom ili različitom sportu u isto vrijeme,onda će nešto ići i na SK :)

Onda će uskoro Nova Sport 2

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 30 Nov 2019, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Sledećeg vikenda La Lige od 10 utakmica osam će biti na SK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 30 Nov 2019, 16:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4874
Koga briga za Levante, Eibar, kad će ono glavno biti na Nova Sport.

Mater im jebem alavu...

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova Sport
PostPoslato: 30 Nov 2019, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6048
Ima opcija da neki korisnik Totala ustupi EON mobilnu aplikaciju ako ima neiskorištenu pa bar preko kompjutera pratiti kanal.

Pod uslovom da kanal bude radio na mtel internetu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 243 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: dejann i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs