banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 22:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 145 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Nov 2011, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
dukicas je napisao:
Jesss! Bar zasad ih nema u mtel-u! Jessss! :D
Izvinjavam se ako sam možda uvredio Bel kanal i ljude koji ga vole, stvarno nisam upoznat sa tim kanalom jer živim u Prijedoru, ali svaki naš i ''k'' od kanalčića je bolji milijardu puta od ovog govneta iz naslova ove teme.

P.S. Aleee Alee PORTUGALEEE! Večeras sam 101% Portugalac. :P



Дукицаш мој човјек,посјећује се и ртс ако ако ;) и коментарише се,ако ако :) ;)

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2011, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ma naši smo, samo te nisam baš razumeo ovo o posećivanju RTS-a, jesi li mislio možda na RTRS?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 11:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Na Totalu ima Al Džazira......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 11:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
elta?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 21:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
Iako sam bio skeptik po pitanju Al Jazeere, poslije malo gledanja informativnih emisija, moru samo reci svaka cast, to nam je trebalo :wink:
Studio svjetski, sve je na visem nivou, to se odmah primjeti, a ono sto se meni posebno svidja je to sto u dnevniku imamo cas prilog iz Bg-a, pa npr. Splita, Podgorice, Srpca, Banjaluke, Sarajeva =D> Sve je maksimalno pokriveno sa sjajnim prilozima. U sportskom prilogu, sve zemlje su pokrivene, o svima se isto govori. Javljanja iz svih dijelova svijeta
Od "tisuce", do "hiljade", od ekavice do ijekavice, uglavnom mix svih jezika i naglasaka :lol:
Vidio sam u najavi da ce biti i dobrih dokumentarnih emisija

Studio
Slika

Slika

Slika

Uglavnom, prica o novoj "bosnjackoj" televiziji i "bismilah rahmani rahim" je vise nego zlonamjerna


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2011, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
ja imam aneksovu kablovsku pa se pitam da li ću i ja moći ovo gledati...
a šta je bilo iz srpca???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 01:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
budala je napisao:

Uglavnom, prica o novoj "bosnjackoj" televiziji i "bismilah rahmani rahim" je vise nego zlonamjerna


Ja neću tvrditi ni jedno ni drugo, ali ću dodati da sam se opekao na TV1 prema kojoj je džihad tv Hayat mala maca. Ne možeš ni ti tvrditi kakva je ova nova TV pratio si je samo par sati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 01:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
Hoce li se Jazeera prenositi putem nekog analognog kanala?
Dolazak takve stanice u BiH bi mozda moglo poduprijeti razvoj DVB-T-a ovdje, oni ce vec imati tehniku, finansije i sve ostalo i gurace to :D

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 02:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Preko zemaljske antene može da se hvata samo u Sarajevu, jer nisu dobili dozvolu za više.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 08:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
filozof sa vrbasa je napisao:
budala je napisao:

Uglavnom, prica o novoj "bosnjackoj" televiziji i "bismilah rahmani rahim" je vise nego zlonamjerna


Ja neću tvrditi ni jedno ni drugo, ali ću dodati da sam se opekao na TV1 prema kojoj je džihad tv Hayat mala maca. Ne možeš ni ti tvrditi kakva je ova nova TV pratio si je samo par sati.

Vi ste pravo naivni ako mislite da je ovo arapska televizija.....To je američka propagandna mašina na arapskom jeziku....Pokazalo se u agresiji na Libiju čiji su oni....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 10:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
filozof sa vrbasa je napisao:
budala je napisao:

Uglavnom, prica o novoj "bosnjackoj" televiziji i "bismilah rahmani rahim" je vise nego zlonamjerna


Ja neću tvrditi ni jedno ni drugo, ali ću dodati da sam se opekao na TV1 prema kojoj je džihad tv Hayat mala maca. Ne možeš ni ti tvrditi kakva je ova nova TV pratio si je samo par sati.


Al jazira je tv iza koje stoji CIA nesto kao glas amerike ili slobodna evropa samo namjenjeno za arpasko podrucije,obzirom da iz te tv stoje amerikanci promovirace se americki intersi...znaci evroatlantske integracije,kosovo nezavisna drzava,unitarna gradjanska bih itd


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 11:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
filozof sa vrbasa je napisao:
budala je napisao:

Uglavnom, prica o novoj "bosnjackoj" televiziji i "bismilah rahmani rahim" je vise nego zlonamjerna


Ja neću tvrditi ni jedno ni drugo, ali ću dodati da sam se opekao na TV1 prema kojoj je džihad tv Hayat mala maca. Ne možeš ni ti tvrditi kakva je ova nova TV pratio si je samo par sati.


Mislim da poredjenje TV1 i Hayata sa Al Jazeerom nema smisla, nikakvog :wink:
Ja nisam nista govorio dok nisam barem tih par sati pratio, dok su pojedincii tvrdili neke stvari dok program nije ni bio poceo.
Zanimljivo je da se u Sa. pojedini vec nekon par sati gledanja zale kako je Al Jazeera najmanje bosnjacka, valjda su ocekivali ovo sto ovdje pojedinci pisu.

Vrijeme ce pokazati


Poslednji put menjao budala dana 13 Nov 2011, 12:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Citiraj:
Al jazira je tv iza koje stoji CIA nesto kao glas amerike ili slobodna evropa samo namjenjeno za arpasko podrucije,obzirom da iz te tv stoje amerikanci promovirace se americki intersi...znaci evroatlantske integracije,kosovo nezavisna drzava,unitarna gradjanska bih itd


Објаснио човјек, слиједи нам период приче о толеранције,покривености свих и наравно декларисању за нешто што су спонзори овог медија тј. њихови сународници разбили и опет ће се они фанови новог медија окренути причи како сви опоненти имају дозу оног што почиње на н,а дефиниција се односи на оно што почиње на ш.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 15:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako hoće da budu regionalna TV, onda će morati dobro da se potrude i da balansiraju između zamršenih odnosa naroda Balkana.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2011, 19:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
Ovdje ima live
http://balkans.aljazeera.net/uzivo

Trenutno je dokumentarac o Jeljcinu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2011, 02:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Марко Шикуљак: Ал Џазира
Након што је српски језик, или више његове мање правилне и другачије зване варијанте, постао трећи језик (након арапског и енглеског) којим је проговорила Ал Џазира, двије врсте коментара доминирају.

У првом је стријепња да је телевизија која је глобалну славу стекла извјештавајући о нападу на Ирак и емитујући Бин Ладенове "видео блогове", заправо гласник нових сукоба. Што би долазили, ако нема сукоба, вели ова логика.

Други са нескривеним одушевљењем виде је да се обнавља Југославија. Новинари који ту раде долазе из различитих заједница које су прошле кроз горак рат, вели се у извјештају Ал Џазире на енглеском. Уредник Милић (рахметли Јутел) како ће се на Ал Џазири говорити на језицима региона, онако како сваки новинар говори по вољи, да неће бити циничних досољавања вијести, потцењивања једних, а величања других...

Ако се неко питао како ће изгледати заједнички програм за бившу Југославију, добио је одговор који је био очекиван. И за домаће, и за стране прилике.

Дивац није српски, већ србијански спортиста. Србац је на сјеверу БиХ, (мада Единбург није на у Великој Британији, већ Шкотској), Митровица је у сфери актуелности са Косова. За пропаст формирања власти у БиХ криви су Хрвати, а не Лагумџијина мегаломанија. Русији се приступа са негативне стране, а бивши либијски побуњеници су готивни моци.

Ту је и стандардно уересу, или како већ звучи ономатопеја којом у Федерацији воле покушавати унизити Републику Српску (да Горане Милићу, џабе си кречио). Нема фудбала, само ногомет. Исто као и БХТ, само их нико не тјера да понекад убаце ћирилицу и глуме мултуетничност.

Све у свему, очекивано. Јер да није тако, Џазира на српском језику не би била у забаченом Сарајеву, већ у неком приличнијем граду, са карактеристикама центра и бољим комуникацијама.

Нема се шта замјерити нашим катарским пријатељима. Они су поступили потпуно очекивано. Не онако како је поступила највећа српска комерцијална телевизија кад је улазила на БХ тржиште. Ред је да се подсјетимо. Већина радних мјеста су отишла у Сарајево, а мрвице су остале за Бању Луку. Кад је дошла криза, прво је резано по бањолучком дописништву. Премда су све три фрекфренције добавили у Српској, и да им се преко није нико обрадовао у почетку.

Стога треба похвалити Ал Џазиру на досљедности, јер нису централу смјестили у Београд или Загреб, јер би неко очекивао такав расплет. Осим техничке супериорности, тешко да можемо чути нешто што већ нисмо прогутали. Пожелимо једно Гуглом преведено: ترحيب

http://frontal.rs/index.php?option=btg_ ... vost=14767

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2011, 09:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 02 Nov 2010, 16:36
Postovi: 409
filozof sa vrbasa je napisao:
Preko zemaljske antene može da se hvata samo u Sarajevu, jer nisu dobili dozvolu za više.

Da se normalnog čovjeka pitalo, bilo kojoj naciji on pripadao, i to što su dobili je previše.
skyzeR je napisao:
Hoce li se Jazeera prenositi putem nekog analognog kanala?
Dolazak takve stanice u BiH bi mozda moglo poduprijeti razvoj DVB-T-a ovdje, oni ce vec imati tehniku, finansije i sve ostalo i gurace to :D

Da li će biti DVB-T(a) u ovoj podijeljenoj bih, odlučuje vijeće ministara ( i o razvoju dvb-t tehnike), a ne neka kvazi balkanska televizija, ma kako televizija bila financijsko - tehnički moćna.

_________________
Internet paket- 40 KM, Cijena opreme i njeno montiranje 630 KM- (sada i za 3D kanale). Gledati druge kako se pate sa kablovskim ili IPTV operaterima- NEPROCJENJIVO! Neki programi se nemogu gledati tek tako, za sve ostalo tu je C.. S.. , i TX-L47WT50EK.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2011, 19:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Марко Шикуљак: Ал Џазира
Након што је српски језик, или више његове мање правилне и другачије зване варијанте, постао трећи језик (након арапског и енглеског) којим је проговорила Ал Џазира, двије врсте коментара доминирају.

У првом је стријепња да је телевизија која је глобалну славу стекла извјештавајући о нападу на Ирак и емитујући Бин Ладенове "видео блогове", заправо гласник нових сукоба. Што би долазили, ако нема сукоба, вели ова логика.

Други са нескривеним одушевљењем виде је да се обнавља Југославија. Новинари који ту раде долазе из различитих заједница које су прошле кроз горак рат, вели се у извјештају Ал Џазире на енглеском. Уредник Милић (рахметли Јутел) како ће се на Ал Џазири говорити на језицима региона, онако како сваки новинар говори по вољи, да неће бити циничних досољавања вијести, потцењивања једних, а величања других...

Ако се неко питао како ће изгледати заједнички програм за бившу Југославију, добио је одговор који је био очекиван. И за домаће, и за стране прилике.

Дивац није српски, већ србијански спортиста. Србац је на сјеверу БиХ, (мада Единбург није на у Великој Британији, већ Шкотској), Митровица је у сфери актуелности са Косова. За пропаст формирања власти у БиХ криви су Хрвати, а не Лагумџијина мегаломанија. Русији се приступа са негативне стране, а бивши либијски побуњеници су готивни моци.

Ту је и стандардно уересу, или како већ звучи ономатопеја којом у Федерацији воле покушавати унизити Републику Српску (да Горане Милићу, џабе си кречио). Нема фудбала, само ногомет. Исто као и БХТ, само их нико не тјера да понекад убаце ћирилицу и глуме мултуетничност.

Све у свему, очекивано. Јер да није тако, Џазира на српском језику не би била у забаченом Сарајеву, већ у неком приличнијем граду, са карактеристикама центра и бољим комуникацијама.

Нема се шта замјерити нашим катарским пријатељима. Они су поступили потпуно очекивано. Не онако како је поступила највећа српска комерцијална телевизија кад је улазила на БХ тржиште. Ред је да се подсјетимо. Већина радних мјеста су отишла у Сарајево, а мрвице су остале за Бању Луку. Кад је дошла криза, прво је резано по бањолучком дописништву. Премда су све три фрекфренције добавили у Српској, и да им се преко није нико обрадовао у почетку.

Стога треба похвалити Ал Џазиру на досљедности, јер нису централу смјестили у Београд или Загреб, јер би неко очекивао такав расплет. Осим техничке супериорности, тешко да можемо чути нешто што већ нисмо прогутали. Пожелимо једно Гуглом преведено: ترحيب

http://frontal.rs/index.php?option=btg_ ... vost=14767


Je l' ti stvarno ovaj tekst tj. autora istog uzimas za ozbiljno u bilo cemu sto je napisao??
Osim sto brani "ugrozeno" srpstvo, poredi RS sa Skotskom i pljuje po Sarajevu, o Al Jazeeri nista konkretno nije rekao. Al Jazeera mu je samo paravan za lijecenje kompleksa.

Citirati ovakvog "novinara" kao prilog necemu je krajnje neozbiljno i besmisleno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2011, 20:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Marko Šikuljak nije novinar, on je satiričar, nešto poput Borisa Dežulovića. Pa i ovo što je napisao dovoljno je kada čuješ da tom novinaru ili novinarki opsuješ mater.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2011, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
korisnik ,,budala'' je uzeo baš pravi nadimak za sebe. :D :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 145 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs