banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 09:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9083 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 455  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 08:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2014, 17:38
Postovi: 321
Lokacija: Ljubacevo
Lumber Jack je napisao:
Nevjerovatno je koliko je sve što se dešava oko Totala / Telemacha, generalno uzbudljivije, zanimljivije u poređenju na suvoparne provajdere u RS, od ovih do sad nezavisnih Blica i Elta, pa do Mtela.

Ništa mtel ne radi kako treba da proprati ove stvari. Eon i dalje svjetlosnim godinama bolji od svih drugih platformi kod konkurencije. Ponuda kanala i pratećih servisa (HBO Go opcija kod Telemaha i katalozi filmova u Eonu) generalno postaje potpuno neuporediva.

Zašto nas je zapao taj baksuz da Telemah ode u fBiH umjesto u RS prvo (s obzirom da je centrala u Beogradu), nikad mi neće biti jasno...



Bas steta jebote, gledam ovu sjekiru na tvom avataru i dodje mi da je uzmem i klepim se po kiti i odsjecem je pola. Odsjecenu polu bi poslao Baketu da ga pitam da li sam dovoljno postao balija ili treba jos. :D


Uh sad sam se uzbudio pravo i sve mi je vise zanimljivo.

_________________
------------


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 09:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2016, 01:11
Postovi: 140
Lumber Jack je napisao:
Nevjerovatno je koliko je sve što se dešava oko Totala / Telemacha, generalno uzbudljivije, zanimljivije u poređenju na suvoparne provajdere u RS, od ovih do sad nezavisnih Blica i Elta, pa do Mtela.

Ništa mtel ne radi kako treba da proprati ove stvari. Eon i dalje svjetlosnim godinama bolji od svih drugih platformi kod konkurencije. Ponuda kanala i pratećih servisa (HBO Go opcija kod Telemaha i katalozi filmova u Eonu) generalno postaje potpuno neuporediva.

Zašto nas je zapao taj baksuz da Telemah ode u fBiH umjesto u RS prvo (s obzirom da je centrala u Beogradu), nikad mi neće biti jasno...
Te firme su dio United Grupe koja je u većinskom vlasništvu KKR.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 09:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5873
U FBiH su pokupovali manje operatere i njih spojili u Telemach. Kod nas vjerovatno nisu uspjeli kupiti nikoga, Elta i Blic tad nisu bili na prodaju, a sad ih je nažalost mtel uzeo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 09:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2014, 17:38
Postovi: 321
Lokacija: Ljubacevo
minimaks je napisao:
Lumber Jack je napisao:
Nevjerovatno je koliko je sve što se dešava oko Totala / Telemacha, generalno uzbudljivije, zanimljivije u poređenju na suvoparne provajdere u RS, od ovih do sad nezavisnih Blica i Elta, pa do Mtela.

Ništa mtel ne radi kako treba da proprati ove stvari. Eon i dalje svjetlosnim godinama bolji od svih drugih platformi kod konkurencije. Ponuda kanala i pratećih servisa (HBO Go opcija kod Telemaha i katalozi filmova u Eonu) generalno postaje potpuno neuporediva.

Zašto nas je zapao taj baksuz da Telemah ode u fBiH umjesto u RS prvo (s obzirom da je centrala u Beogradu), nikad mi neće biti jasno...
Te firme su dio United Grupe koja je u većinskom vlasništvu KKR.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока



Odskora je tu i BC partners, a KKR se povukao sa strateske pozicije u grupaciji. Solak je i dalje tu sa oko 21% svog vlasnistva u United Grupi.

_________________
------------


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 09:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6053
A skoro 15% akcija BC Partnersa kupio je investicijski fond čiji je direktor savjetnik Trampa.

Za većinu korisnika nebitno ko je vlasnik dok cijenu prati kvalitetna ponuda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 11:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2014, 17:38
Postovi: 321
Lokacija: Ljubacevo
boban1982 je napisao:
A skoro 15% akcija BC Partnersa kupio je investicijski fond čiji je direktor savjetnik Trampa.

Za većinu korisnika nebitno ko je vlasnik dok cijenu prati kvalitetna ponuda.



Vidis to za Trampovog savjetnika nisam upratio, dobro za znati u svakom slucaju. A kvalitet, hm, isti je to qurac druze moj, Telekom grupa ili ove prodane duse. Slika na TV je slika, a korisnici su tu da bi bili maksimalno oderani za te sarene slike koje skacu na TV i taj broadband da se spoje sa svojim FB ili drugim "drustvenim" nalogom.

_________________
------------


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5873
Nije baš isto. Recimo meni više odgovara ponuda TTV nego mtela. Prvenstveno zbog dobih HD kanala koje mtel ni nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
Ček, zar to prošle godine nisu Česi kupili, većinski dio ?

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 12:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6053
Nisu,to du bile špekulacije.
Kupili su Telenor u Srbiji i u još tri zemlje za skoro 3 milijarde € pa su krenule glasine da će i UG kupiti od KKR ali ništa od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 12:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 516
new_here je napisao:
Lumber Jack je napisao:
Nevjerovatno je koliko je sve što se dešava oko Totala / Telemacha, generalno uzbudljivije, zanimljivije u poređenju na suvoparne provajdere u RS, od ovih do sad nezavisnih Blica i Elta, pa do Mtela.

Ništa mtel ne radi kako treba da proprati ove stvari. Eon i dalje svjetlosnim godinama bolji od svih drugih platformi kod konkurencije. Ponuda kanala i pratećih servisa (HBO Go opcija kod Telemaha i katalozi filmova u Eonu) generalno postaje potpuno neuporediva.

Zašto nas je zapao taj baksuz da Telemah ode u fBiH umjesto u RS prvo (s obzirom da je centrala u Beogradu), nikad mi neće biti jasno...



Bas steta jebote, gledam ovu sjekiru na tvom avataru i dodje mi da je uzmem i klepim se po kiti i odsjecem je pola. Odsjecenu polu bi poslao Baketu da ga pitam da li sam dovoljno postao balija ili treba jos. :D


Uh sad sam se uzbudio pravo i sve mi je vise zanimljivo.

Šta god :D :D :D

U svakom slučaju, nedostižni su za mtel, eltu, blic... Ponuda, generalno dizajn, pristup marketingu, EON kao platforma... Možda su te stvari u razvijenim zemljama normalne, odnosno i bolje od toga (logično), ali ovde i najbolji od "naših", mtel, kasni godinama za Telemahom. Superiorniji su u svakom segmentu jednostavno.

I žao mi je što nisu bar Eltu uzeli ili koga god, da se konkurencija razvije kako treba ovde, kao što u Srbiji jeste na relaciji SBB / MTS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 13:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1682
Lokacija: banja luka
Ma gdje uzeli Eltu znaš da su se sudakali zbog Sport Klubova, vjerujem da je Aco Kabanica dao mtel-u i za 10% manjoj cijeni , nego SBB-u da se proda...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 13:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011, 21:49
Postovi: 516
Znam da je bilo prepreka, ovo samo izražavam lično žaljenje zbog novonastale situacije (sve pod mtelovom čizmom, konkurencija ubijena, niko ne može ni da uđe na tržište više).

Eno Dodikovi mešetari već počeli sa drvljem i kamenjem po jedinom operateru koji nije njihov a da ima optiku, onom Trion Tel. Na odvratnom RTRS-u tekst koji je pisan u mtelu očigledno, kako ovi kopaju ilegalno po gradu, kako ih treba kazniti, uništiti, sahraniti... Ne može, jednostavno, niko ni da priđe ovde.

Edit:
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=351752


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6053
Nekoliko puta u članku spominju operatere iz Federacije a naposletku i precizirali na koga misle.

Daleko od toga da Telemach posluje po propisima.

Lako je biti na tržištu bez konkurencije,kupiš sve manje operatere u RS, a što nisu uspjeli sa m:SAT,nisam još nigdje vidio njihovu antenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 14:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10481
Total TV i m:tel po meni imaju najbolju ponudu. Ipak i jedni i drugi su toliko kritični kada je u pitanju odnos prema korisnicima da je to za film. Horor. Na žalost, država u kojoj posluju je u takvom raspadu i rasulu da je to i jednima i drugima omogućilo da posluju bahato, drčno, mimo zakona i pravila poslovanja gušeći svaki oblik nezavisnog poslovanja, od dva pomenuta telekomunikaciona klana. Na žalost, sukob dvije kriminalne telekomunikacione mašinerije prelio se zapadno od Drine, gazeći sve pred sobom i usisavajući mrvice koje su se pred ta dva parna valjka našle. Zahvaljujući nepostajanju pravne države i države uopšte došli smo u ovu situaciju, koju su ovi gore pomenuti, "veliki igrači" lijepo iskoristili i u kojoj ćemo još dugo biti. Na žalost. Najbolje bi bilo kada bi se što prije desila privatizacija Telekoma Srbija i ulazak još bar jednog jakog igrača na tržište čime bi bio označen kraj Vučićevizacije i Šolakoviranja kablovskog tržišta u Banjaluci i RS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5873
A isto tako, vjerujem da postoji i neki interni dogovor tri telekoma da se što više odloži ona mogućnost da jedni od drugih zakupe infrastrukturu pa da su i mtel, i BH Telecom i Eronet IPTV dostupni u cijeloj državi. Ta "blokada" ide na ruku svima, pogotovo mtelu koji je daleko skuplji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 14:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Mar 2017, 04:58
Postovi: 208
Pa koliko trion telekom ima korisnika
Pa odmah bi ih stopirali da se šire po gradovima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 14:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1157
je li taj trion tel kablovski net ili bezicni? vidim da delta planet koristi njihov net.
ako je kablovski mozda ima nade i za dolazak telemacha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 14:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6053
Čim postavljaju kablove znači da su kablovski operater :-P

Telemach nije pokrio ni pola federacije,koristeći infrastrukturu manjim operatera uglavnom .Ali opet imaju preko 150 000 pretplatnika.
U BL neće sigurno u skorije vrijeme.
Tu ih je mtel (TS) zaustavio i sa EON-om van mreže,neće niko u RS uzeti tv paket bez RTS i Arena.


Poslednji put menjao boban1982 dana 24 Sep 2019, 14:37, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5873
Što bi prvo morali pokriti Federaciju pa tek onda BL? Sigurno im je BL zanimljivije i bitnije tržište nego Ključ (lupam) ili neko manje mjesto u FBiH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 24 Sep 2019, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6053
Misliš da bi im EP RS iznajmila bandere ,ako bi uopšte,po povoljnoj cijeni kao u federaciji?

I što se tiče tv, Telemach nema šta da traži u RS bez RTS-a.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9083 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272 ... 455  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs