banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 28 Jun 2026, 05:51 Danas je 28 Jun 2026, 05:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 13272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268 ... 664  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 14 Mar 2017, 17:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
GTK_Marko je napisao:
Mrgud je napisao:
Zna li neko o kakvom se to prelasku na digitalni sistem radi ? Danas zvali iz Mtela da me obavijeste da ce doci kolege 20 Marta da izvrse podesavanje parametara za to .


U kojem dijelu grada živiš?
Ne dobijaš ništa posebno, samo se mijenja način na koji ti je uključen telefon.
Dakle nije više utičnica->spliter->telefon + ruter->STB nego utičnica->ruter->telefon + STB. Malo manje kablova po kući i to je to. Svi koji imaju ADSL ili IPTV i telefon će kad-tad preći na vobb, cilj je do kraja ove godine.
Voip je nešto drugo, mada se odnosi na istu stvar.


То значи да не можеш имати два фиксна телефона у кући (осим ако не платиш два прикључка) прикачена на исти број и то значи да кад ти нестане струје нема телефона...
Што рекли у реклами за Нектар сокове: ,,Није свеједно!''...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 14 Mar 2017, 17:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1985
Lokacija: Источно Сарајево
Zavisi kakav fiksni imaš. Ako je bežični, svejedno nema telefona kad nestane. A realno je pitanje koliko se koristi taj fiksni i koliko često nestaje struje, tako da to i nije problem za korisnika.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 14 Mar 2017, 18:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jul 2008, 14:20
Postovi: 456
dukicas je napisao:
То значи да не можеш имати два фиксна телефона у кући (осим ако не платиш два прикључка) прикачена на исти број и то значи да кад ти нестане струје нема телефона...
Што рекли у реклами за Нектар сокове: ,,Није свеједно!''...


Možeš imati dva i više fiksnih telefona u kući prikačenih na isti broj i ne plaćaš nikakva dva priključka, samo ih spajaš paralelno i na kraju ukopčaš u ruter na tel1 port.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Mar 2017, 11:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Okt 2013, 18:10
Postovi: 72
Poz, imam open duo paket znaci iptv + internet i na racunu za ovaj mjesec mi pise brzina interneta 10240/768 kb/s sto nije tacno, ovo je maks brzina kad radim test
Slika
sto u stvari nije ni 50% sto oni garantuju sto se tice dow.
Al evo sta mi ruter izbaci kad odem na ADSL
Spoiler:
Slika

Dali to oni nece da puste jace brz ili jednostavno nemaju dovoljno jaku opremu?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Mar 2017, 11:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24013
Nazovi njih, mi ne možemo pomoći :)
To što si podvukao je kao dostupna brzina, ali ona trenutna je iznad. Ali kada odbiješ protok za IPTV ostane tih 5 Mbps. Tako da ih zovi i pitaj može li veća brzina.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 15 Mar 2017, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1985
Lokacija: Источно Сарајево
Po ovim podacima si udaljen oko 1700 metara od centrale tako da sumnjam da ćeš moći ostvariti tu brzinu, eventualno kad ugasiš iptv stb.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 16 Mar 2017, 13:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2013, 09:17
Postovi: 542
mara- je napisao:
Po ovim podacima si udaljen oko 1700 metara od centrale tako da sumnjam da ćeš moći ostvariti tu brzinu, eventualno kad ugasiš iptv stb.

Kako vidis kolika je udaljenost od centrale?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 16 Mar 2017, 15:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24013
Line attenuation i to za down, pa ubaciš u kalkulator koji to računa prema slabljenju parice... Ali to je približno.
http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 17 Mar 2017, 23:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Bila su neka povećanja brzina, taj tvoj paket je sada 20/4 kod nekih korisnika. Ti izgleda nisi na tim centralama. Kakva ti je brzina kad skidaš nešto sa torenta npr? Nije taj speed test uvijek pouzdan, a u igri je i wifi... I previsok ti je ping na speedtestu.


Trebali bi uvesti neko pravilo da ovi što se žale ili imaju problem napišu ulicu u kojoj žive, da ne pričamo napamet nego da provjerimo šta se može.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 20 Mar 2017, 19:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Jul 2014, 12:23
Postovi: 26
Mrgud je napisao:
Zna li neko o kakvom se to prelasku na digitalni sistem radi ? Danas zvali iz Mtela da me obavijeste da ce doci kolege 20 Marta da izvrse podesavanje parametara za to .


Eto dodjose danas , zamijenise modem prebacise na vobb , na pitanje za vdsl kazu javite se u poslovnicu, centrala je od nas nekih 500 metara , ali zvacemo podrsku da se cujemo , modem je ZXHN H367N . U pitanju je Brcko naselje Grcica .


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 29 Mar 2017, 15:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Od par pametnih ljudi dobih zadnjih dana info da Mtel Iptv najavljuje SportKlub u svojim paketima?

Pa me zanima zna li iko ovdje išta o tome,ima li kakvih flajera,najava i sl?


Znači nisu info sa pijace,već od ljudi koji su upoznatiji i od mene u te stvari...zato i pitam....

A najviše me zanima,ako je to tačno,da li će konačno onda i Arena Sport kanali da se vrate u Total tv nakon skoro sedam godina...

je li čuo iko od vas išta za ove Sport Klub na MTEL IPTV?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 29 Mar 2017, 16:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3885
Neka makar ubace jedan u osnovni paket, ja bih bio zadovoljan.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 29 Mar 2017, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2067
Takodje, iz prve ruke sam dobio ovu informaciju. Oko 2KM povecanje mislim i ide u osnovni paket. A sad da li je istina, cucemo. Onda su top.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 29 Mar 2017, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Sto se mene tice arene i SK uopste ne trebaju.

_________________
MANGA


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 29 Mar 2017, 21:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 6075
Ako je tako, onda i je logično Arene stižu u Total i/ili Telemach. Neće im UG ostati dužna. :)


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 30 Mar 2017, 07:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Schlager je napisao:
Od par pametnih ljudi dobih zadnjih dana info da Mtel Iptv najavljuje SportKlub u svojim paketima?

Pa me zanima zna li iko ovdje išta o tome,ima li kakvih flajera,najava i sl?


Znači nisu info sa pijace,već od ljudi koji su upoznatiji i od mene u te stvari...zato i pitam....

A najviše me zanima,ako je to tačno,da li će konačno onda i Arena Sport kanali da se vrate u Total tv nakon skoro sedam godina...

je li čuo iko od vas išta za ove Sport Klub na MTEL IPTV?


Pozdrav druze moj :-)
Ja sam prije 10-ak dana dobio tu info od cure koja radi u marketingu mtela,i to na visokoj poziciji,ali nisam zelio pisati,jer dosad je bilo milion laznih najava.
Ona kaze da je ovo 100%,sportklub 1 ce ici u osnovni paket,a ostali u dodatni paket. Dali ce biti reciprocitet,tj,dali ce arene se dati za uzvrat,to mi nije rekla. I da,da ne zaboravim,samo mtel(bih) dobija sportklubove,mts(srbija) nece.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 30 Mar 2017, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1875
Lokacija: banja luka
Ovo sam i ja čuo, da na IPTV dolazi SK. Čuo prije 5-6 dana ali nisam pisao iz istog razloga.

p.s. Znam za info od ranije, od prije par godina da je bila " Kad Total dobije Arene, i m:tel će SK".

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 30 Mar 2017, 08:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Fine vesti, vreme je da se to resi na ovaj nacin i da ne mora narod pet provajdera imati da bi gledao sk i as. Samo da ne razvuku na jos par godina dok ne ubace sk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 30 Mar 2017, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4995
Al ce sad ce narod sad krenuti masovno da otkuacuje sa onih klosara iz Doboja.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: m:tel IPTV
PostPoslato: 30 Mar 2017, 09:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2009, 16:50
Postovi: 193
Nisam na Elti bio sam na mtel-u i mislim da vecih klosara nema sto su oni

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Vrh
  
 
 [ 13272 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268 ... 664  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot], Scrapy [Bot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs