banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 04:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Maj 2010, 20:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Ukoliko imaš BHT1 na ch 39 onda naravno da ti ne može uhvatit digitalni MUX B jer mu smeta daleko jači analogni signal, a k tome je još i signal MUX B slabiji od MUX A kojeg hvataš jer se emitira na manje odašiljača. To nije nikakva "greška" nego je po zakonu previđeno da MUX A ima veću pokrivenost nego MUX B, i samim time se emitira sa manje odašiljača.

Slika

Samo što od 30.6 pa na dalje ako budeš htio gledati RTL, Novu ćeš ga morati nekako "uhvatiti" jer od tog datuma RTL i Nova napuštaju MUX A i biti će samo i isključivo u MUX B. MUX A postaje isključivo MUX za HRT kanale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 20:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Ma signal bht1 je u tragovima vidljiv jedva.Mada kada sam na tavanu stavljao antenu mogao sam negdje hvatati i 39.Nema sta moracu 30.6 na tavan opet ;)

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 21:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Cuj, signal MUX-a B u Banjaluci je sam po sebi vec slab tako da taj BHT na istom kanalu jos samo otezava situaciju. Morat ces se malo vise pozabavit oko kvalitetne antene i da je dobro postavis i onda mozda i uspijes postici nesto. Sve je to igra,.. ne mozes znati dok sve ne isprobas. Znam ljude koji tvrde da u BL dobro hvataju MUX A i B, i sam sam ga jedno vrijeme gledao u BL i to sa Sljemena, ali opet nije niti BL svuda isto pokrivena signalom, ovisi gdje se nalazis.


Poslednji put menjao zigizmund dana 22 Maj 2010, 15:19, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 21:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Maj 2010, 12:08
Postovi: 93
da,ja imam odlican signal i na 23 i na 39uhf..............jednom sam uspio uhvatiti i 48 uhf neznam iz koje regije dok se vikom tv nije vratila na tu frekfenciju,posle toga nema vise,,al na ova prva dva je, signal odlican


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 21:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Gdje zivis?ja sam u centru ali imam cist horizont prema novoj gradisci.
48 su ti Sljeme/Zagreb.
hahahah odem bzvz skenirat 39 i kada ono wtf signal full, ali bas full, 23 na pola ovaj full, odem ja ADD i odjednom no signal :?.Koji mu djavo... :S.

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 21:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10481
zigizmund je napisao:

MUX A (nacionalni mux) - HRT1,2 + 3 nova HRT kanala (svi na bazi cijele države)
MUX B (nacionalni mux) - RTL, Nova + 3 nova komercijalna kanala (svi na bazi cijele države)


Konacno napravljen plan kako valja, gdje javni servis ide na poseban multipleks a komercijalne stanice na drugi. Znaci, konacno mozemo ocekivati konkurs za 3 emitera na nacionalnom nivou.

zigizmund je napisao:
To nije nikakva "greška" nego je po zakonu previđeno da MUX A ima veću pokrivenost nego MUX B, i samim time se emitira sa manje odašiljača.


...sto je u startu, na zalost, poprilicno nepravedno prema kanalima koji ce se ubuduce emitovati u multipleksu B, a imaju nacionalnu koncesiju.. ali dobro sad - zakon je takav je, bio nakaradan i nepravedan ili ne...

Saleee86 je napisao:
Ma signal bht1 je u tragovima vidljiv jedva.Mada kada sam na tavanu stavljao antenu mogao sam negdje hvatati i 39.Nema sta moracu 30.6 na tavan opet ;)


Na koju foru lovis BHT na 39 uhf :-? ...Ali ako imas taj problem, ima skretnica na koju je forumas "I love BL" ukazao i na ovom forumu na temi "Digitalni signal konacni i na Psunju" na postu od 19.6.2008. kad sam i sam imao slican problem.
evo teme na linku; viewtopic.php?f=29&t=38004&start=0

evo razdjeljnika koji moze posluziti da se razdijeli analogni i dvb-tsignal ili pak da se razdijeli signal iz kablovkse i dvb-t signal:

Slika

tada je problem, i to veliki, bilo emitovanje Pink BH na 23 uhf sa kojeg je upravo kretao DVB-T sa Psunja. Kasnije se Pink BH pomaknuo sa te frekvencije. Inace sto se tice pokrivensti signalom, signali oba multipleksa se dosta dobro vide u gotovo cijeloj Banjaluci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2010, 23:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
drug je napisao:
Znaci, konacno mozemo ocekivati konkurs za 3 emitera na nacionalnom nivou.


Nedavnom izmjenom zakona kojom u MUX D nejdu svi lokalni kanali već se oni dijele na regionalne i gradske kanale (što sam objasnio par poruka iznad), u MUX D se otvorilo mjesto za još 3 nova kanala na nacionalnom nivou, pa kada zbrojimo još ona 3 iz MUX B - dobivamo 6 novih kanala na nacionalnom nivou ne računajući HRT-ove. Osim što je ovakva situacija bolja jer se gradske televizije ne prisiljavaju da preko noći postanu regionalne već je sve više manje "po starom" kao i u analogiji što se koncesija tiče (što je pozitivno), ovom izmjenom se podiže i isplativost samog multipleksa D, naime čak niti OiV se nije htio prijaviti na natječaj za MUX D u nekim regijama po prijašnjim uslovima jer bi sa lokalnim kanalima u MUX-u imali samo gubitak! Ovako će ih ta nova nacionalna 3 kanala malo financijski "podići".

Jedino što mene smeta što Vijeće za elektroničke medije forsira na novim tematskim kanalima, a ne raznovrsnim komercijalnim kanalima, što nije dobro. Na prošlom natječaju za testno emitiranje od 6 mjeseci do kraja godine (na kojem je koncesiju dobio KN) su traženi isključivo tematski kanali sa 70% istovrsnim programom. Ljudima trebaju novi raznovrsni komercijalni kanali, nadam se da se je i Vijeće opametilo i da će paziti kakav natječaj raspisuje idući put za dodijele stalnih programskih pozicija!

Spomenimo i to da je isto to Vijeće na istom tom natječaju odbilo ponudu RTL-a za novi RTL2 Zabava i RTL2 Serije program, Nove TV za kanal Doma TV, NET TV-a za kanal "Retro TV" i CMC-a kao glazbenog kanala iz potpuno smiješnih razloga! Ako je već riječ o TESTNOM EMITIRANJU i o PRIVREMENOJ KONCESIJI na 6 mjeseci, onda su mogli doslovno svima dati koncesiju jer imaju mjesta za to! A ovako multipleksi zjape prazni sa duplim kanalima! Iskreno se nadam da će na pravom natječaju za 10godišnju koncesiju biti više sreće i manje glupih zahtjeva o isključivo tematskim kanalima :roll:

drug je napisao:
...sto je u startu, na zalost, poprilicno nepravedno prema kanalima koji ce se ubuduce emitovati u multipleksu B, a imaju nacionalnu koncesiju.. ali dobro sad - zakon je takav je, bio nakaradan i nepravedan ili ne...


plan do kraja godine:
MUX A - pokrivenost 98,7% populacije (210 lokacija)
MUX B - pokrivenost 95% populacije (107 lokacija)

Samim time emitiranje u MUX A je i dosta skuplje od emitiranja u MUX B.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2010, 00:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Neće biti tih novih kanala dok se čitav proces digitalizacije ne završi?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2010, 00:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da li je digitalizacija u HR izbacila neke regionalne/lokalne TV iz posla?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2010, 09:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
filozof sa vrbasa je napisao:
Neće biti tih novih kanala dok se čitav proces digitalizacije ne završi?


Kao što sam gore napisao trebala jesu biti 3 nova testna kanala na 6 mjeseci ali je odabran samo jedan (KN). I to je to za testno emitiranje koje traje do 31.12.2010.

Uskoro treba biti raspisan natječaj za pravu stalnu frekvenciju (u trajanju od 10g), no sumnjam da će ti novi kanali krenuti prije 2011 čak da se i danas raspiše koncesija, kanal naprosto ne može startat preko noći. Ali vidjet ćemo.

filozof sa vrbasa je napisao:
Da li je digitalizacija u HR izbacila neke regionalne/lokalne TV iz posla?


Za sada nije. Digitalizacija im može donesti samo pozitivne stvari jer je Vijeće reklo da svakom gradskom kanalu koji odluči proširiti frekvenciju na cijelu regiju (sa naglaskom da ima uvijete za to!) da će im "proširiti" koncesiju. Primjerice, sada jedna Slavonsko-brodska televizija nije više osuđena samo da pokriva Slavonski brod i par tisuća stanovnika u njemu, već može ukoliko ima financijskih uvjeta (MUXD regionalni je puno skuplji od MUX D gradski), te ukoliko može proširiti mrežu dopisništva po cijeloj regiji (dakle da može informativno pratiti zbivanja u cijeloj regiji ne samo u gradu krao prije) - da će im Vijeće proširiti koncesiju sa gradske na regionalnu! Konkretno, regija D2 je dosta velika i za Slavonsko-brodsku televiziju to znači da bi dobili 20 puta veće gledateljstvo! Naravno, sve je na njima da li to mogu podnijeti, da li to žele, da li im se isplati .. prije svega financije su u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2010, 17:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Citiraj:
– U svijetu gledatelj prosječno provede 24 sata tjedno sjedeći pred ekranom, a u Hrvatskoj čak 31 sat – na nedavnom je okruglom stolu o digitalizaciji i specijaliziranim TV kanalima izrekao bivši ravnatelj HTV-a Robert Šveb. I na kraju, u lipnju će u nas biti raspisan natječaj kojim će se dodjeljivati dvije koncesije za emitiranje specijaliziranih kanala. Hajduk očekuje da bi se na njemu moglo pojaviti 10-ak ponuda, među kojima bi moglo biti i stranih.
Večernji list, 22.5


Eto ti ga na, opet hebeni specijalizirani kanali. Dabogda im se nitko ne javio, hebali ih sve skupa specijalizirani kanali .. kad sam neki dan vidio kako izgleda ta ekipa iz Vijeća stvarno mi je prošlo kroz glavu da li itko od njih zna i teletext upalit na televizoru a kamoli išta više! Svi komplet generacija tamo negdje '38.. tu nema šanse da na natječaju prođe neki zabavni tematski kanal Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2010, 23:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
E ljudi zanima me koje su antena najkvalitetnije i s kojim pojacivacem upariti?
Citao sam nesto po netu i kazu da Yagi antene hvataju do 300 KM zracne linije.To bi znacilo da bi mogao uhvatiti i dvb-t iz srbije sa 1 antenom i sa druge 2 austriju, slo i hrv.
Da li je to stvarno tako ili je to prica za malu djecu? :)
Posto razmisljam na ljeto napraviti ozbiljan antenski sistem, pa bi volio pored hrv uhvatiti barem iz jos 1 drzave dvb-t.

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 00:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10481
zigizmund je napisao:

Jedino što mene smeta što Vijeće za elektroničke medije forsira na novim tematskim kanalima, a ne raznovrsnim komercijalnim kanalima, što nije dobro. Na prošlom natječaju za testno emitiranje od 6 mjeseci do kraja godine (na kojem je koncesiju dobio KN) su traženi isključivo tematski kanali sa 70% istovrsnim programom.


U pravu si, pratio sam polemiku oko ovoga na jednom drugom forumu. Koliko razlicitih stavova :) Misljenja sam da bi u multipleksu B trebalo da se nadje 5 kanala tzv kolaznog tipa, a sada bi, ako se ne varam kada RTL i Nova predju u B multipleks koncem juna, opet u njemu imali buckuris sa dva kolazna programa i onim Capital Network-om...Znaci boranija, malo kolaznih malo tematskih ....bolje bi bilo onda te tematske kanale gurnuti u taj multipleks D...

zigizmund je napisao:
Spomenimo i to da je isto to Vijeće na istom tom natječaju odbilo ponudu RTL-a za novi RTL2 Zabava i RTL2 Serije program, Nove TV za kanal Doma TV, NET TV-a za kanal "Retro TV" i CMC-a kao glazbenog kanala iz potpuno smiješnih razloga!


Navedeni su raznorazni razlozi. :) No nebitno, za nadati se da ce na tom "pravom konkursu" vidjeti neko novo - i interesantno ime iz bijelog svijeta. :wink:

zigizmund je napisao:
plan do kraja godine:
MUX A - pokrivenost 98,7% populacije (210 lokacija)
MUX B - pokrivenost 95% populacije (107 lokacija)


103 emisione lokacije za razlliku od 3,7% stanovnista. Malo mi zvuci apstraktno ???

Saleee86 je napisao:
Posto razmisljam na ljeto napraviti ozbiljan antenski sistem, pa bi volio pored hrv uhvatiti barem iz jos 1 drzave dvb-t.


Imas tu vise info koje treba pohvatati ako se zelis upustiti u lov na vise digitalnih signala...Osim konfiguracije terena, raspolozivosti spektra, pojacivaca i antena, kao osnovni info javljaju se razliciti emisioni standardi koji su usvojeni strategijama prelaska sa analognog na digitalno emitovanje. U startu budi spreman na to da su recimo Slovenija i BiH usvojile standard mpeg4, da je u Srbiji mpeg4 i DVB-T2, a u Hrvatskoj mpeg2. :wink: Dalje, recimo, ja u Slatini i danas dan lovim RTS 1 na 10 VHF doduse dosta lose sa Venca a dok je isao sa Cota imao sam i dvojku na 24 UHF pa je tu sada BHT, i trojku na 30 UHF. Trojka je poslije ugasena. Nakon bombardovanja Cota 1999., sve se izgubilo i RTS 1 sada lovim malte ne u formi propagacije iako imam dosta dobar antenski sistem. Iskreno, zvuci mi apstraktno da se srpski DVB-T ikad ulovi u BL. Kod mene gore u Slatini, mozda, ako Cot urade kako Bog zapovijeda, ali u gradu ne vjerujem. Sto se pak tice Slovenaca, pricali su mi poznanici da se u selima prema Knezevu poprilicno solidno lovio analogni signal TV SLO. Ko zna mozda je moguce upecati i DVB-T. U Slatini ja nisam uspio uloviti slovenacki DVB-T.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 00:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
drug je napisao:
dva kolazna programa i onim Capital Network-om...


Kapital Network nema stalnu koncesiju već testnu. Sumnjam da će nakon isteka testne koncesije moći produžiti na pravu jer Vijeće je već nekoliko puta imalo prigovor na poslovanje tog kanala i opomenulo ga sa kaznama. Između ostalog i za ne korištenje hrvatskog jezika i pisma u emisijama sa ATV-a, te pojedinih kanala iz CG i Srbije. Nemaju para na KN da plaćaju MUX B, preskupo je to za njih!

Inače hrvatsko tržište ne može podnijeti 5 raznovrsnih komercijalnih kanala u MUX B. Ja bi bio zadovoljan da raspišu natječaj barem za jedan novi raznovrsni komercijalni, a neka druga dva budu tematska.

drug je napisao:
103 emisione lokacije za razlliku od 3,7% stanovnista. Malo mi zvuci apstraktno ???


Tako piše u planu, no nije apstraktno jer se preko MUX-a A želi pokriti gotovo cijela površina Hrvatske, neovisno o naseljenosti područja. HRT je i prije imao duplo više analognih odašiljača nego recimo Nova TV. Meni je posve logično jer recimo dalmatinsku regiju je izrazito teško pokriti, pogledaj samo koliko tamo imaš već aktivnih odašiljača, nekoliko puta više nego u cijelom kontinentalnom dijelu - i još nisu uspjeli sve pokriti! Tako da ta mala razlika oko postotka POPULACIJE ne smije zavarat. Mislim da čak ima i na Youtube-u emisija sa KN gdje lik iz Vijeća baš o tome objašnjava..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 01:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10481
zigizmund je napisao:
[
Kapital Network nema stalnu koncesiju već testnu.


To sam shvatio i prije. Rekoh, da ce se onda kako stvari stoje koncem juna desiti boranija u multipleksu B, ako se desi da tada Nova i RTL predju u B, da imamo malo kolaznih malo temtskih kanala u istom multipleksu. Ako je tacno da KN ostaje u DVB-T do kraja godine. Kontas?

zigizmund je napisao:
Između ostalog i za ne korištenje hrvatskog jezika i pisma u emisijama sa ATV-a, te pojedinih kanala iz CG i Srbije.


Prosla cirilica van? :lol: :lol: :lol:

zigizmund je napisao:
Inače hrvatsko tržište ne može podnijeti 5 raznovrsnih komercijalnih kanala u MUX B. Ja bi bio zadovoljan da raspišu natječaj barem za jedan novi raznovrsni komercijalni, a neka druga dva budu tematska.


Da ne bude da pametujem puno, ali mozda bi bilo najbolje gledano iz svih uglova da je ostalo po 4 u multipleksu. Prvi , tj A za 4 kanala HTV-a u B 4 komercijalna i Bog te veselio, ostali multileksi HD, regija i grad i sve po taman. Ako nista drugo, a ono bi bitrate ostao na ovom - poprilicno visokom nivou.

zigizmund je napisao:
Tako piše u planu, no nije apstraktno jer se preko MUX-a A želi pokriti gotovo cijela površina Hrvatske, neovisno o naseljenosti područja. HRT je i prije imao duplo više analognih odašiljača nego recimo Nova TV. Meni je posve logično jer recimo dalmatinsku regiju je izrazito teško pokriti, pogledaj samo koliko tamo imaš već aktivnih odašiljača, nekoliko puta više nego u cijelom kontinentalnom dijelu - i još nisu uspjeli sve pokriti! Tako da ta mala razlika oko postotka POPULACIJE ne smije zavarat.


Cekaj sad mi nije jasno, pokriva se povrsina ili kako si gore napisao populacija. Meni se cini da sam i ja negdje nasao populacija. Opet su to 103 tacke, bez obzira sto, ko iole poznaje geografiju, a jos i ako je ikad bio u recimo Dalmaciji, zna kako izgleda reljef. Moje zlatno pravilo glasi - sumnjaj u startu :) Salim se :wink: A da je HTV imao vise predajnika od recimo Nove tv to je opstepoznato...U BL je od pamtivjeka bilo potesko uloviti analogni signal Nove TV, za razliku od HTV-a koji kao da ide sa Sibova :wink: Ne samo zbog emisione tacke, vec i zbog snage kojom se emituje analogno - HTV ili Nova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 10:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
drug je napisao:
Kontas?


Ma razumijem ja što si ti htio reći, ali to je još nekih 6 mjeseci emitiranja i manje tako da me to ne zabrinjava. Uostalom, bolje da bude i KN u MUX B u tom testnom emitiranju nego da zjapi prazan. Neki (u biti sve više njih koliko čitam razno-razne forume) su čak i oduševljeni tim kanalom i prizivaju njegov ostanak i dalje, hehe .. čudni su ukusi.

drug je napisao:

Prosla cirilica van? :lol: :lol: :lol:


Ćirilica da. Ali u tom prigovoru, koji se može pročitati i na njihovim stranicama, osim za nekorištenje hrvatskog pisma (latinice), stoji i da dobivaju kaznu za ne korištenje hrvatskog jezika, što mi je čudno. Ukoliko ćemo doslovno shvatiti kako su napisali, izgleda da su trebali onda sa srpskog/bosanskog/crnogorskog ili kako već prevesti emisiju na hrvatski. No koliko vidim maknuli su samo ćirilicu i sada je ok.

drug je napisao:
Da ne bude da pametujem puno, ali mozda bi bilo najbolje gledano iz svih uglova da je ostalo po 4 u multipleksu. Prvi , tj A za 4 kanala HTV-a u B 4 komercijalna i Bog te veselio, ostali multileksi HD, regija i grad i sve po taman. Ako nista drugo, a ono bi bitrate ostao na ovom - poprilicno visokom nivou.


Nije potrebno na 4 kanala kada po MUX-u stane i 6 kanala koliko ga recimo šišaju Švabe, no OiV i Vijeće su se ipak ograničili na 5, što pozdravljam ne treba više trpat. Naime trenutačni protok kanala je 4.5 Mbit u MUX A, a u MUX B ima 5 kanala pa je protok 3.8 Mbit i slika je skroz u redu, no još uvijek nije uključen statički multipkes koji će uvelike poboljšat kvalitetu sliku, osobito kod bržih kadrova.

MUX D gradski ima samo 11mb i tu stanu 2 do 3 kanala.

A vjerojatno ostali multipkesi će ići u mpeg4, dvb-t2 ili što li već pošto se to kao planira da budu pay-tv muxevi, pa će tu moći natrpat daleko više.

drug je napisao:
Cekaj sad mi nije jasno, pokriva se povrsina ili kako si gore napisao populacija.


Podatak od 98,7% odnosi se na populaciju koju će MUX A na kraju pokriti, no MUX-em A se želi pokriti i što veća površina Hrvatske, uključujući i ne naseljeni dio Hrvatske. Zbog toga je toliko mala razlika u postotku populacije, a velika u broju lokacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 14:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Situacija je sledeca, Paprikovac, hrt1,hrt2,nova na analogiji ima slika al nije bas cista, digitalu ne mogu uhvatiti. Tv je Lg lf2510
Znaci onih 10% pada u vodu. Ima li gde kod nas kupiti onaj razdjelnik signala?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 15:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Lose si pozicionirao antenu, meni je antena okrenuta prema paprikovcu prakticki i od tamo lovim ovakav analogni signal :

HRT2 analogno :
Slika
RTL analogno :
Slika
HRT1 analogno :
Slika

Novu analogno ne hvatam...

Nivo DVB-T signala :
Slika

Da, 10% naravno da pada u vodu , ali jedno 40-50% je dosta.Igraj se malo sa antenom uhvatices tamo bez frke.

I jedno pitanje za zigizmunda :)
Da li se u hrv misli siriti HDTV dvb-t?Znam da se na par odasiljaca emitira HRTHD promo ali to je sve.Da li HRT misli zapoceti HD kanal za ozbiljno i siriti ga na ostale regije i predajnike ili je to samo da se pokaze kvalitet tehnike?

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 15:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
bas nesto kontam zasto kod mene nema, moguce je da je do antene posto sam pokusavao sa onim trokuticima. vjerovatno bi neka usmjerena antena dala bolji signal(riblja kost npr)

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2010, 15:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Hvataj prvo 23 signal jer je jaci.

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs