banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 04:16 Danas je 24 Jun 2026, 04:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 2329 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 17 Jan 2026, 14:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5388
Lokacija: Gradiška
I šta, to je to...smanjili, ne smeta slovencima, ali i gotovo da niko i nema sada signala...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 17 Jan 2026, 18:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1332
pa dokle sad signal sa Kozare uopšte dopire?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 17 Jan 2026, 18:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 1245
Lokacija: Banja Luka - Woking
Kada su se požalili janezi, trebalo je još pojačati a ne smanjivati :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 17 Jan 2026, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5388
Lokacija: Gradiška
Pojačati bar dok austrijanci ne zakmeče...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 17 Jan 2026, 19:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Feb 2022, 19:28
Postovi: 46
Rješenje je da se promijeni kanal emitovanja, i sve bi trebalo da bude OK.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 17 Jan 2026, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5388
Lokacija: Gradiška
Da, i to će biti brzo, vjerovatno samo treba neki "Zijad Krnjić" da odobri promjenu kanala ...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 18 Jan 2026, 14:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2013, 10:54
Postovi: 92
Kad zimski san prespavaju magarci (da su medvjedi, davno bi se riješila digitalizacija), onda se desi sve ovo. Nisu u stanju da traže novi kanal emitovanja sa Kozare, ili da RTRS, ATV, BHT i FTV privremeno prebace na 37 UHF.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 18 Jan 2026, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6288
Na 37 kanalu emituje mux D.

Послато са SM-A175F помоћу Тапатока


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 18 Jan 2026, 15:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2021, 15:15
Postovi: 50
Pročitah da je RTRS izabrao Mtel za uslugu satelitskog prenosa signala za 13 lokacija. To vjerovatno znači da će uskoro u mux A ubaciti još kanala. Mislio sam da oni imaju digitalne linkove ili kako to već ide,nije mi baš jasno.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 19 Jan 2026, 10:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Feb 2013, 14:06
Postovi: 40
dejann je napisao:
pa dokle sad signal sa Kozare uopšte dopire?

Ja cujem da signala ima u Kozarcu ali jedva,to je apsurd.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jan 2026, 08:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3686
Lokacija: Roma
A hoce li RTRS ikad u HD? Ili je vec presao?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jan 2026, 09:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1332
Ma preskočiće oni to pa će odmah u 4K :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 16 Feb 2026, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1332
sad malo listam ove kanale. Vidim na BN loša slika kad ono sad idu u 720p :lol:


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 17 Feb 2026, 14:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2021, 15:15
Postovi: 50
Na RTRS- u piše hd 1080i a ide u SD, TV K3 soji HD a emituje u SD.
Arena HD a slika 480 i tako dalje. Ne sviđa mi se takva digitalizacija,ave je nedovršeno.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 18 Feb 2026, 10:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1332
RTRS ide upscale.

K3 i Arena postoje u HD ali plaćaju jeftinije da bi bili u SD. Isto kao i OBN. To je do kanala, nema veze sa samom digitalizacijom.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 21 Feb 2026, 11:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 1332
Ima li naznaka da će MUX A vratiti na staru jačinu singlala ili eventualno promijeniti kanal? Ovo što rade je cirkus. Digitalizacija je čist primjer kako ova država (ne)funkcioniše.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 25 Feb 2026, 08:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Feb 2013, 14:06
Postovi: 40
Mux A sa Kozare se konacno vraca sa starom jacinom signala ali na kanalu 27 umjesto kanala 32.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 25 Feb 2026, 09:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Feb 2022, 19:28
Postovi: 46
Je li krenuo, ili treba da krene sa emitovanjem?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 25 Feb 2026, 10:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Feb 2013, 14:06
Postovi: 40
Trebalo bi uskoro da krene ako nesto opet ne iskoplikuju.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 26 Feb 2026, 13:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1646
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
E, ajte javljajte kad krenem, pa da krenem u mjerenje i potragu najboljeg mjesta za antenu. Ovi Mtelovci me tjeraju da odjavljujem televiziju.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
  
 
 [ 2329 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs