banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 19:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1011, 1012, 1013, 1014, 1015, 1016, 1017 ... 1193  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jun 2018, 10:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2018, 22:48
Postovi: 208
Lokacija: Banja Luka
Je li ovdje ide ta kartica?

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 11:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Sad sam bio u elti povdom promjene paketa ugovora, kazu da ne mogu da promjenim ugovor jer mi traje do 11 mjeseca ove godine.
Ako zelim da raskinem mogu uz isplatu preostalih potrazivanja. Pa ovo nema nigdje,
sad idem da zovem rak da vidim ko ovdje koga jebe i pravi se lud.

Znam dobro prije godinu i nesto dana bio sam na mtel-u, kad su oni mjenali cijene i rekli su svim korsnicima da mogu da raskinu ugovor bez ikakvih naknada, sto su i ispostovali a ja presao na eltu. :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5864
Naravno da možeš raskinuti ugovor, a to što se oni bave takvim lažima samo govori o njima i kako se bave mutnim stvarima da bi zadržali preostale korisnike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 11:57 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Poslao sam upit rak-u da vidim sta ce mi reci, eventulano da mi kopiraju neki zakon na koji da se pozovem.
Od elte sam dobio istu pricu i u poslovnici i na telefon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 12:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jun 2013, 11:13
Postovi: 203
Nebitno od provajdera, ali da se mogu mijenjati cijene u toku važećeg ugovora je u najmanju ruku nebulozno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 12:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Jedva cekam da se rijesim smecarske firme


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 12:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5864
spotpala je napisao:
Nebitno od provajdera, ali da se mogu mijenjati cijene u toku važećeg ugovora je u najmanju ruku nebulozno.


Baš zato i postoji taj period u kom možeš otakazati uslugu. A ovi računaju na to da je većina ljudi neupućena u to, pa kod koga prođe - prođe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4874
More li se otkazati sad, bez ove naknade što traže. Ne zanima me drugi paketi, samo raskid.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 13:11 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Javicu ja cim saznam detalje i dobijem povraznu informaciju od rak-a.
Jebem ti i firme i usluge kad se sa svim moras navlaciti oko osnovnih prava, gade mi se


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 13:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Jun 2013, 11:13
Postovi: 203
Daky je napisao:
spotpala je napisao:
Nebitno od provajdera, ali da se mogu mijenjati cijene u toku važećeg ugovora je u najmanju ruku nebulozno.


Baš zato i postoji taj period u kom možeš otakazati uslugu. A ovi računaju na to da je većina ljudi neupućena u to, pa kod koga prođe - prođe.
Ne želim nista da raskidam, samo da koristim onako kako stoji u Ugovoru. Uzmeš kontra situaciju, ako hoćeš da se odjaviš prije isteka ugovorene obaveze, onda trebaš plaćati penale jer kršiš ono što si potpisao prilikom sklapanja Ugovora.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 13:41 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Evo kako izgleda to kod telemaha, a isto je i kod mtel-a
http://prntscr.com/jrlbdi
tacka 17.5

Cisto sumnjam da su oni to stavili kao mogucnost zato sto su korektni prema korsinicima, nego zato jer im je zakon nametnuo to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 13:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2388
I ja sam bio kod Elte. Dobio sam sličan odgovor ali ne i finalan. Trebam da podnesem zahtjev. Da li mi ne ko može uslikati zadnju stranu računa i poslati. Svoj sam bacio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 13:55 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Evo zadnja strana
https://dropmefiles.com/Xa1Fv

A evo i nekih zanimljivih cinjenica iz njihovom pravilnika:

5.1.2.Ukoliko su izmjene cijena usluga, kao i izmjene Opštih uslova poslovanja ili opis usluga u bilo kom
smislu nepovoljni za korisnike, pored obaveze javnog objavljivanja, Elta-Kabel je obavezan da, najmanje
30 dana prije stupanja na snagu izmjene , pismenim ili elektronskim putem, uključujući SMS, obavjesti
postojeće korisnike, na koje se najavljene izmjene odnose, o namjeravanim izmjenama i pravu korisnika
u pogledu važećeg ugovora.

5.1.3. U slučaju izmjene ili ukidanja usluge, odnosno paketa usluga ili drugih dodatnih usluga, Elta-Kabel
je dužan obavjestiti pretplatnike usluge pismenim ili elektronskim putem, uključujući SMS, najmanje 30
dana prije namjeravane izmjene ili ukidanja, te im ponuditi drugi paket usluge ili drugu dodatnu uslugu,
ukoliko je to primjenjivo.

16.1.16. Rok na koji se obavezuje Pretplatnik posebnom ponudom ili paketom usluge ne može ni u
jednom slučaju biti duži od 24 mjeseca. Za vrijeme trajanja minimalnog perioda trajanja ugovora uslovi
pružanja usluge Pretplatniku su nepromjenjivi, osim u situaciji da su ti uslovi povoljniji za Pretplatnika.
Prestankom minimalnog perioda trajanja ugovora, ugovor prelazi u ugovor sa neodređenim rokom
važenja. Prije isteka minimalnog perioda trajanja ugovora, Pretplatnik može raskinuti ugovor pod
uslovom da izmiri cjelokupan preostali ugovoreni iznos nevezano da li je korisnik koristio uslugu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2388
Nigdje ne piše rasid ugovora. Meni je složila priču da njihov priključak košta 250KM, i da sam ja samo platio 50KM (nisam niti marku) i da ću možda morati da namirim tu razliku jer su oni kao izašli u susret sa priključkom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 14:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Ne pise konkretno nista o raskidu jer su namjerno to smuljali, vjerovatno im ni pravilnik nije po zakonu.
Dok ne dobijem konkretan odgovor od rak-a na koji zakon mogu da se pozovom, iznosim samo misljenja svoja.

U ovom gore njihovom pravilniku pise, da mogu da promjenim uslugu ako je izmjena na moju stetu. Isto tako pise i da za vrijeme trajanja ugovora uslovi moraju ostati isti.
Kod sve i jednog drugog operatera jasno pise da ukoliko promjena cijene ide na stetu korsinika, imamo pravo na raskid ugovora bez bilo kkavih naknada, sto na kraju krajeva i sami su napisali na poledjini racuna.

Smjesna situacija ce nastati zbog gluposti, samo sam htio uzeti drugi paket usluga cak i telefon prebaciti kod njih.. ovako ispadaju smecari, a dovesce sebe u neprijatnu situaciju kad ima kazem da izmjeste svoje kablove koji prolaze kroz moj podrum, gdje je inace i konekcija za citavu zgradu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Не испадају смећари, они ЈЕСУ смећари.

@amadeus, poyy :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 16:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
@CRC_1
da li hoćeš da kažeš ako imaš kablovsku i internet ne možeš uvesti i telefon ili preći na neki bolji paket? nešto mi je to jako čudno...jer ja sam mislio mjenjati paket pa sam dobio info da mogu bilo kad...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 16:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Ja korsitim optiku i kablovusku,u trenutku potpisa ugovora cijena za to je bila 86 KM, a taj paket sada kosta 57KM, htio sam da predjem naravno na taj paket ako se vec ukazala mogucnost prije isteka ugovora.
Vjerovatno se oni nebi protivili da sam ja htio preci na neki paket od 100+ KM


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jul 2013, 18:28
Postovi: 4874
Evo sad u emisiji "Racunica" kazu da je Elta dogovorila sa RAK-om, da ako produze oni ugovor na jos sest mjeseci, da korisnici imaju pravo da raskinu ugovor kad im istekene ugovorena obaveza. Kad izadje na sajtu nek neko objavi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2018, 17:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2018, 20:43
Postovi: 13
forman je napisao:
@CRC_1
da li hoćeš da kažeš ako imaš kablovsku i internet ne možeš uvesti i telefon ili preći na neki bolji paket? nešto mi je to jako čudno...jer ja sam mislio mjenjati paket pa sam dobio info da mogu bilo kad...


Ja nisam imao problema oko promjene, niti pisao nekakve specijalne zahtjeve. Sve brate možeš završiti u poslovnici.

_________________
ĆAO SVIMA KOLIKO VAS IMA! ŽIVJELI!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 1011, 1012, 1013, 1014, 1015, 1016, 1017 ... 1193  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs