banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Jun 2024, 07:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2122 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 107  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jul 2014, 18:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
points je napisao:
Je li ovo OK cijena na Piku za taj receiver? 75 KM.


ako ti je blizu HR, ili imaš nekog u HR - tamo imaš DVB-T2 receivere za smiješno male novce, posebno polovni

evo recimo ovaj 120 KN (30KM) u Osijeku
http://www.njuskalo.hr/satelitska-tv/dv ... s-12219020

taj Strong je odličan ne samo kao DVB-T2 nego i multimedijalni receiver jer podržava stotinu formata

a možeš i taj Strong receiver dobiti novi za 400 kuna (100KM) u svakoj Pošti u HR i dobiješ još sad ne znam da li je akcija 3 ili 6 mjeseci besplatnog gledanja EVO TV-a (50tak stranih kanala preko tog zemaljskog receivera - HBO, Cinemax, FOX-ovi, SportKlub itd) bez ikakve ugovorne obaveze, praktički receiver ti ispadne besplatno, samo je pitanje da li signal prelazi granicu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jul 2014, 18:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3628
Lokacija: Roma
Pazi, idem za vikend tamo, pa ćemo sigurno u Orašje, a odmah blizu je i Županja, mogao bih tamo skoknuti po receiver.

To u Pošti je super ponuda, samo mi je malo skupo, posebno ako oni neće moći hvatati Evo tv. Imaš još neki prijedlog za Županju?

Ja sam po svoj DVB-T nekad davno otišao u Novu Gradišku, možda sam ga čak kupio u nekom supermarketu za 50KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jul 2014, 18:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17225
Lokacija: Q5HW+6W
100 KM za DVB-T2 risiver je i više nego poštena cijena.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jul 2014, 19:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3628
Lokacija: Roma
OK, ja to onako subjektivno, šta mi je trenutno skupo za džep :D
Inače nemam pojma kako se kreću cijene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jul 2014, 19:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
points je napisao:
Imaš još neki prijedlog za Županju?


Imam prijedlog da recimo nazoveš ili pošalješ poruku preko njuškala ovom u Osijek i on ti pošalje u Županju za 15 KN (3,75 KM) preko Tiska i ti to za 3 dana pokupiš u Županji. Preko Tiska je najpovoljnije slanje paketa unutar Hrvatske i dosta ljudi koristi. Dobiješ i tracking broj i znaš u kada te tvoj paket očekuje u Županji (čeka te mislim 10tak dana).

Na kraju ti sve zajedno sa poštarinom ispadne svega 34 KM, i to ne za bilo kakav receiver već stvarno odličan receiver, posebno ako si frik za gledanje multimedije - za razliku od takvih sličnih receivera koji uvijek imaju problema sa raznim formatima ovaj ima stvarno odličnu podršku za sve najvažnije formate, ja sam se sam ugodno iznenadio. Uz to, ako hvataš EVO TV signal uz njega dobivaš "doživotno" 2 njihova kanala gratis (bitno je samo da imaš njihov receiver) - to su u ovom trenutku Da Vinci Learining sa hr titlovima i 24sata TV.

Možeš još pogledati preko njuškala polovne receivere možda ih ima i jeftinije, ja sam ih znao vidjeti i za 20 KM, to je kako naletiš koji put.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jul 2014, 19:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3628
Lokacija: Roma
Hvala ti, ljubazan si.

Ček, 3 dana putuje? Ja sam samo ovog vikenda u tom kraju, a receiver kupujem curinim roditeljima, i ostavljam ga tamo, nije za mene.
Bojim se da je malo kasno ako će tako putovati :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jul 2014, 19:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Da, njihovo pravilo je ako šalješ iz Zagreba u bilo koji grad u Hrvatskoj onda dođe za 24h (odmah iduće jutro te dočeka na Tisku, koji god grad u HR to bio), ali kad šalješ iz drugih gradova onda to putuje cca 3dana. Tako da eventualno probaj naći nekog u Zagrebu da prodaje taj receiver brže će ti doći u Županju nego iz Osijeka. Zvuči smiješno jer udaljenost između Zagreba i Županje je 16x veća nego ona između Osijeka i Županje ali stvar je u novinama - sve novine dolaze iz Zagreba na dnevnoj bazi i tako putuju i paketi, dok iz Osijek u Županju ne dolaze novine (ne dolazi ništa) i treba duže da stigne ovakva roba. Tako da jedino možeš probati pronaći nekog u Zagrebu i on ako ti pošalje paket do 12h, receiver ti stigne u Županju ujutro u 8h zajedno sa dnevnim novinama. Ako pošalje poslije 12h onda će doći dan kasnije. Ako se paket izgubi u transportu dobivaš 500 kuna (125 KM) - više nego što vrijedi receiver, lol.

Ali cijena je stvarno smiješna - samo 3-4 KM, preko Pošte bi te slanje takvog paketa koštalo 30-40 KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Jul 2014, 20:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007, 13:38
Postovi: 625
Lokacija: tu i tamo
Evo novi Nytro Box NB-4002 HD DVB-T2 za 30 KM (u Osijeku)

http://www.njuskalo.hr/satelitska-tv/ny ... s-10962111

samo što bi ja daleko daleko prije polovni Strong za 30KM nego novi Nytrobox za iste pare (iako imam i Nytrobox DVB-S2/T i radi realtivno pristojno, no multimedija i osjetljivost tunera mu ne može u istu rečenicu sa Strongom, posebno multimedija tu valjda svi nytroboxi zajedno 3 formata podržavaju :lol: .. Strong/Nytro - nebo i zemlja)

Slika

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NSEtNpN8JBY[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 27 Jul 2014, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3628
Lokacija: Roma
Kupio sam na kraju ipak tog Synapsa u Županji za 299 kn. Strong je bio 479 kn u Pošti, pa sam posegao za jeftinijim rješenjem. Nismo uspjeli uhvatiti signal, ali ovih dana će montirati novu antenu pa vam javim šta se desilo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 19 Avg 2014, 08:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Ubrzan proces digitalizacije u BiH

Proces digitalizacije u BiH posljednjih je dana intenziviran. Montaža DVB-T UHF sistema na Humu u Sarajevu je završena. Postavljeni su novi kablovi i antene, a slijedi spajanje na novi predajnik te mjerenje sistema.

Kako smo uspjeli saznati, MUX sa RTV doma u Sarajevu još nije pušten putem novih linkova ali se ovih dana ubrzano radi i na ovom dijelu procesa digitalizacije. Link oprema je postavljena te se radi na konfiguraciji iste.

Poplave u maju kao i loši vremenski uslovi tokom ljeta značajno su usporili radove u procesu digitalizacije odnosno povezivanju pet informativno-tehničkih centara koje koriste BHRT, RTV Federacije BiH i Radio-televizija Republike Srpske u sistem digitalnih veza te odašiljača za pokrivanje digitalnim signalom Sarajeva, Banja Luke i Mostara.

Kao što je već poznato, proces digitalizacije provodi hrvatska firma Odašiljači i Veze, a ugovor je vrijedan 6.657.300 KM. Početkom juna ove godine počele su pripreme za raspisivanje novog tendera za drugu fazu projekta digitalizacije. Radi se o kompletiranju svih linkovskih veza i uvezivanju IT centara i dopisništava u zapadnom dijelu zemlje.


teve.ba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 30 Avg 2014, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5864
Čitam na sat. forumu da se u Sarajevu vrše povremena testiranja DVB-T signala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 01 Sep 2014, 17:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 204
Informacija sa drugog foruma: u Zenici i Tuzli, montira se po jedan predajnik. Ostala je oprema za jos jedan predajnik.

http://www.glassrpske.com/drustvo/vijes ... 61809.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 18 Okt 2014, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5864
U Federaciji je postavljena većina digitalnih predajnika, a kod nas RTRS i dalje stvara zastoj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 19 Okt 2014, 15:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Ovo treba dići na EU instancu i dati do znanja ko pravi zastoj i na taj način narušavanjem ugleda onom ko stvara probleme dovesti situaciju u normalu. Volimo se pozivati na međunarodne dogovore i obaveze a sami pravimo sranja. Zato nas ljudi i ne doživljavaju ozbiljno. Dvostruki aršini svugdje.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 25 Okt 2014, 00:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1880
Lokacija: Источно Сарајево
Kod nas je s pravom zastoj, jer žele da oprema bude u vlasništvu BHRT-a, što RTRS ne želi da dopusti i samim time bi glavna riječ bila u Sarajevu, što opet ne žele da dopuste.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 07 Nov 2014, 14:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5864
Slika

http://teve.ba/article/19440/digitalizacija-u-bih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 07 Nov 2014, 16:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
RTRS hoće svoj MUX e pa malo sutra. MUX je zajednički i to donosi EBU a ne stranka.

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 07 Nov 2014, 16:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17225
Lokacija: Q5HW+6W
To ne donosi EBU već RAK, oni su zaduženi za spektar u BiH. I kao u sve drugo, u ovo je prste umješala politika i zato idem tim tokom kojim ide.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2014, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5864
Citiraj:
AKO NE BUDE PROVEDENA DIGITALIZACIJA DO 15.07.2015 TV STANICE GUBE MOGUĆNOST EMITIRANJA PROGRAMA

Razmatrajući informaciju o prelasku s analognog na digitalno zemaljsko emitiranje, Vijeće Regulatorne agencije za komunikacije BiH na današnjoj sjednici upozorilo je da je dosadašnjim zastojima koji proizilaze iz neusvajanja Akcionog plana, direktno ugrožena industrija emitiranja u BiH.

Dovedene su u pitanje preuzete međunarodne obaveze BiH, proistekle iz potpisanih sporazuma, koje mogu rezultirati izricanjem sankcija.

Analogno emitovanje gasi se 17. juna 2015. i Vijeće upozorava na ozbiljne probleme pravne prirode, koji su uzrokovani neprovođenjem Strategije uvođenja digitalne televizije u BiH, a posebno neusvajanjem Akcionog plana, što je trebalo da uradi Vijeća ministara BiH.

Ono što je jedno jasno je da od 17. juna 2015. godine javni RTV servisi, kao i komercijalne TV stanice gube mogućnost daljeg nesmetanog emitiranja programa.

Postojeće dozvole neće biti ugrožene u programskom segmentu, tako da će stanice moći proizvoditi program prema programskim uvjetima, ali tehnički uvjeti dozvole prestaju da važe.

U svjetlu navedenoga, a s ciljem alarmiranja svih relevantnih sudionika u procesu prelaska sa analognog na digitalno zemaljsko emitovanje, Vijeće je iniciralo održavanje Okruglog stola o ovoj temi, koji će biti održan 27. novembra u Sarajevu.

Vijeće očekuje da će predstavnici industrije, kako javni RTV servisi tako i komercijalne TV stanice uzeti aktivno učešće, saopćeno je iz RAK-a.

Vijeće RAK-a je je zaključilo da će predložiti Parlamentarnoj skupštini BiH da iznos RTV takse za javne RTV servise ostane nepromijenjen.

Vodeći se zakonskom obavezom propisanom Zakonom o Javnom RTV sistemu BiH i Općim uvjetima dozvole sistema, Agencija je obavezna razmotriti i Parlamentarnoj skupštini BiH dostaviti prijedlog o iznosu RTV takse, najkasnije šest mjeseci prije datuma isteka važeće dozvole sistema, a koja je izdata 26. aprila 2010. godine, na rok od pet godina.

Izvor i video na: http://www.bhrt.ba/vijesti/bih/ako-ne-bude-provedena-digitalizacija-tv-stanice-gube-mogucnost-emitiranja-programa/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 14 Nov 2014, 15:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
To bi i bilo najbolje rjesenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2122 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 107  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs