banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 13 Dec 2022, 17:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Tako je već dva dana.I internet ima prekide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 13 Dec 2022, 18:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ala, znaci do njih je. Ja nisam ni gledao juce, tek veceras.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 26 Dec 2022, 15:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1237
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Danas bez veze pogledah njihove cijene i čine mi se korektnije od Mtelovih. Bar imaju razdvojene cijene za optiku i običan kabal. Da li se i oni šire ili to što su pokrili, pokrili su?

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 27 Dec 2022, 22:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Vrlo vjerovatno da to što su pokrili ostaje to i da više neće širiti niti ulagati Bog zna šta u kablovsku mrežu.
Pretpostavljam da će scenario biti isti kao u Srbiji i da će za 2-3 godine Supernova postati podbrend m:tel-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 28 Dec 2022, 19:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Okt 2016, 16:49
Postovi: 20
Imam ugovor sa Eltom eBox Trio paket, od marta 2021. koji košta 53,90 + 3 KM za dodatni risiver i karticu (+ dodatni troškovi fiksne telefonije) tako da ističe za 3 mjeseca..
S pojavom novih kanala odem u poslovnicu Elte (sada Supernove) kod Pošte da pitam kako se ovi kodirani novi kanali mogu gledati.
Kaže cura, ne može. Dobijem ponudu da sklopim novi ugovor uz Supernova TRIO paket koji je 58,90 KM (ili 2 KM manje ako mi ne treba usluga premotavanja 72 sata) uz popust od 12% prvu godinu ugovora. Na to ide i onih 3 KM za drugi TV (risiver sa karticom ili CAM).
I dobijem od njih onaj letak da pogledam ponudu.
Ako bih sad potpisao taj novi ugovor na Supernova Trio;

Dobio bih u redovnom paketu:
Blic TV, Novosadska TV, K9, Premier League HD, Dečija TV, AMC Balkan, Diva, Fox, Fox Life, Pickbox, Crime&Investigation, National Geographic, Amari, Hits melody, Pop Melody HD, Ex Yu Melody, EG Melody i Folk Melody.

Izgubio bih (a sad imam):
Izvorna, Eurochannel i Brazzers

U paketu Max TV paket sa dodatnim plaćanjem 6,44 KM bih mogao gledati ono što već imam u sadašnjem eBox paketu:
Fightbox HD, Gametoon HD, Fast&Funbox HD, Cartoon Network, Pink Super Kids, Pink Western, Pink Classic, Dtx HD, Viasat History, Viasat Nature Discovery Science HD, RT Doc HD, History 2, Travel Channel HD, Fashionbox HD, Pink Style, Investigation Discovery HD, 360 Tunebox, Hype HD, Toxic Folk HD, Bravo Music, Reality Kings, Bang U, Pink Erotic kanali 3 do 8, i Adult kanali 2 do 7.

Operater je ovih 36 kanala iz redovnog paketa ubacio u taj MaxTV sa još nekoliko kanala, od kojih su meni lično interesantni samo Docubox i naravno, tri Arena Premium kanala, gdje će vjerovatno ići najzanimljiviji sadržaj.

Ako nekom ovaj pregled znači, pa da može odlučiti. Ukusi su različiti, ali mislim da su bezobrazno uz Arenu Premium izvukli i brojne kanale iz redovne ponude kako bi nabili cijenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 12 Jan 2023, 16:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2011, 23:46
Postovi: 223
drakula je napisao:
<Enter_name> je napisao:
jovic23 je napisao:
Koja je fora ako je Supernova nastala od Elte, Blica itd?

Sve su to firme koje je mtel pokupovo. Sad ih je udružio, sledeći korak je vjerovatno utapanje u mtel. Ista priča ko i sa Supernovom u Srbiji.

Sve je to jasno, jedino što se ekstremno sporo dešava. Tako da nikome nije jasno ko šta ima u ponudi i preko koje infrastruksture. Imajući u vidu ovo što si napisao, neki dan upitah da li se može preko mtel-ove optike uzeti Supernova paket usluga (Smart Trio, ili kako već se zove), dobio sam vrlo (ne)logičan odgovor - NE MOŽE. Hoće li moći nekada - MOŽDA.

Ali vjerujem da evolucija treba još malo da odradi svoje, pa će onda moći (za godinu, dve, tri...).


10 godina korisnik Blica u zadnjih 3 mjeseca haos sa internetom (Petricevac), sinoc odem u supernovu, uzmem novi ugovor Trio Standard (bez supernove) jer čitajući ovde prethodne postove uvidio sam da mi box nema nikakvog smisla jer mi je muka kablova i dodatnih daljinskih. Dodao sam i MaxTV paket zbog arena i NatGeo, jer je u principu to sve sto gledam AS / BBC / NatGeo i povremeno DTX zbog wheeler dealers-a. E sad internet je sa ovim paketom 60 (prošli blic 40) koji je skuplji za 3 KM + ovih 7 KM za AS Premium i ostalim kanalima, po meni koliko toliko opravdana opcija iako je to sve smješno za 2023 god. Najzanimljivije od svega čim sam došao kući brzina je stvarno uvećanja, na proslom ugovoru 34 do 35 mbps sada je 55-56 u kasnim večernjim satima i zakuca do 57. Medjutim u ugovoru piše i OPC 100 pitam da potvrdim da je to i Optika ukljucena u paketu, gospodja potvrdi da jest, ponovim joj ulicu kaže nema u sistemu Blica rek’o ja njoj ali ima Mtel prošao je prije mjesec dana, kaže nemam uvid u Mtel optiku ali ako ima može se nakaciti - dajte mi kontakt telefon da vam se javi ekipa. E sad mene interesuje buduci da ne mogu na telefonu na 2.4GHz izvuci preko 32/33 a na novoj mreži sto su mi napravili 5ghz mogu zakucati na 57, mogu li sa wifi extenderom pojacati samo tu 5GHz ? I kako sad ide priključak na optiku, da li se nešto mjenja u kući u razvodu, pretpostavljam modem da, a ostalo ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 13 Jan 2023, 17:23 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Nov 2021, 21:39
Postovi: 1
Supernova ima sve Foxove u HD,a mtel nema Fox movies plus nisu svi u HD.. Gdje je tu logika

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 20 Jan 2023, 14:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2018, 22:48
Postovi: 208
Lokacija: Banja Luka
Da li se dobijaju Arene Premium u Supernova DUO Plus DTV+NET paketu ili se to mora posebno placati 6.44 KM + cijena paketa 59.90 KM(52.71 sa popustom)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 20 Jan 2023, 14:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Ja sam sad pogledao na aplikaciji, nisam uz tv, i imam 3 Arena Premium kanal u HD. Ja imam isti paket ali minus Plus :D tj nemam Plus, nego Supernova DUO DTV+NET.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 20 Jan 2023, 15:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
@Deckard_Cain Imaš Arena Premium zato što su promotivno otključane svima do 31.01.

@SilverHawk Niti jedan paket pa tako ni DUO DTV+NET PLUS ne uključuje dodatni MAX paket kanala u kome se nalaze Arena Premium kanali.
Eventualno da čekaš akciju kada će ponuditi i taj paket gratis. Bio je na akciji nedugo nakon pokretanja Supernove ali akcija je kratko trajala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 20 Jan 2023, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1231
Na kom kanalu se emituju Ubice mog oca 6?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 21 Jan 2023, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1237
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Čudi me da je Mtel dozvolio da Supernova ima povoljnije pakete od njih. Ja da imam mogućnosti prešao bih na Supernovu i uzeo ovaj Duo plus dtvplus net. Za manje para imao bih bolji net a vjerovatno iste kanale.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 21 Jan 2023, 21:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Ne bi imao iste kanale.U tom paketu nemaš Arena Premium kanale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 21 Jan 2023, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Okt 2005, 21:36
Postovi: 1237
Lokacija: Karanovac - Banjaluka
Opet bi bilo povoljnije i da uzmem taj paket od 6 maraka. Sad kod Mtela plaćam 68 maraka i imam 36 megabita internet.

_________________
Radio grmljavina
Centar za podršku studentima sa invaliditetom na Univerzitetu u Banjoj Luci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 26 Jan 2023, 14:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Mar 2014, 12:23
Postovi: 55
Supernova produzila do kraja februara Max paket gratis svim korisnicima, a onda arenesport premium kanali izlaze iz toga paketa i biće dostupni u osnovnom paketu, tako su mi rekli u jednoj njihovoj poslovnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 26 Jan 2023, 22:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Okt 2016, 16:49
Postovi: 20
Pitanje koliko je ova informacija (@koyot) tačna?

Neki dan (vidi gore) napisao sam šta se "dobija" prelaskom sa starog Eltinog paketa "eBox Trio" na sada osnovni trio paket "Supernova Trio".
Stari paket sa dodatnim (drugim) risiverom i karticom plaćam 56.90 KM + fiksni tel. (prvih 5 mjeseci ugovora bio je popust 25%) a ovaj Supernova trio je (opet sa dodatnim risiverom i karticom) 61,90 KM. Kao što se iz ranijeg (mog) pregleda vidi, na postojećem paketu imam oko 36 kanala koji se sada ne nalaze u novom, već u dodatnom "Max TV", pa na ovu cijenu 61,90 KM treba dodati i tih 6,44 KM i tako je to 68,34 KM. Od nekih (meni) bitnih dobijenih kanala iz Max TV, izdvajam 3 Arene Premijum (koje su većini i najvredniji), kao i Nacionalna geografija i DocuBox. Prvih 12 mjeseci je popust 12%.
Ne zaboravimo da smo do sada na redovnim Arenama pratili sve bitne sportske događaje koje prenosi ova produkcija, a sada je to prebačeno uglavnom na one Premijum kanale tako da smo prinuđeni da uzmemo ovaj dodatni paket, a time sklopimo i novi ugovor!
Kad uporedim ukupno plaćanje naredne 2 godine za stari i ovaj novi paket (zbog ovih AP uz Max TV) sa tim 12-mjes. popustom, a bez fiksne telefonije, račun je 200 KM veći sa novim paketom.
Šta dobijam? Ništa!... s obzirom na ovu igranku oko Arena.

Hoću Arene Premijum pa sam namjeravao ipak iskoristiti taj popust u narednih dva dana koliko još traje akcija (valjda do 29. 1. u nedelju, kako nedelja?) pa bi bilo dobro znati za onu info o mogućem prebacivanju AP na osnovni paket, ako je tačno?!

Molim ako ima ko pouzdane informacije za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 27 Jan 2023, 00:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 09 Mar 2014, 12:23
Postovi: 55
Pa ja ti kažem šta su meni lično rekli u poslovnici, zvao prije neki dan pitao za taj Max paket kazu gratis je do kraja januara onda gase, još su mi tada rekli da ako hoću da nastavim gledati moram doći i da potpišem za taj paket, danas odem da potpišem gospođa u poslovnici kaže produženo je do kraja februara gratis, i kaže od 1 marta arene premium idu u osnovni paket, meni je nesto to nelogično jer su arene premium glavni adut tog paketa ali je tako rekla. Ja samo prenosim ovde to šta mi je rečeno u poslovnici e sad vidjet ćemo, brzo će prvi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 27 Jan 2023, 10:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Okt 2016, 16:49
Postovi: 20
Бенџи je napisao:
... uzmem novi ugovor Trio Standard (bez supernove)

Zanima me o kakvom paketu Standard se radi? Koliko sam upoznat, sada su na raspolaganju samo ti koji nose oznaku Supernova?
Бенџи je napisao:
...jer čitajući ovde prethodne postove uvidio sam da mi box nema nikakvog smisla jer mi je muka kablova i dodatnih daljinskih.

O kakvim dodatnim kablovima i daljinskim govoriš?
Бенџи je napisao:
I kako sad ide priključak na optiku, da li se nešto mjenja u kući u razvodu, pretpostavljam modem da, a ostalo ?

Optika ide maksimalno do ulaza u stan/kuću (FTTH). Tu operater postavlja terminal (ONU) npr. GPON na koji se povežu uređaji preko žičane instalacije ili bežično za uređaje sa takvom vezom. Ako ima više uređaja od dostupnih LAN utora, trebaće i switch.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 27 Jan 2023, 10:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Pise na sajtu, imas Standardne (CAM modul) i Supernova pakete (Stb i dodatni daljinski).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 27 Jan 2023, 15:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Okt 2016, 16:49
Postovi: 20
Kod Standard paketa može ili STB ili CAM na više TV-a, dok je kod Supernova paketa, ako je više od 1 TV, na jedan ide STB (sa daljinskom i uslugom 72h), a drugi TV može STB ili CA modul i na drugom nema se usluga 72h.
Tako sam shvatio u poslovnici.
Takođe, dobio sam i ja od zaposlene informaciju da se u februaru produžava akcija za besplatne AP kanale u osnovnom (ali NOVIJEM, dakle ne oni iz eBOX) paketu, kao i da će vrlo vjerovatno AP ići u taj osnovni ili neki izdvojeni AP koji bi koštao marku-dvije. A sve to tek poslije marta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs