banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 06:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 106  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 21 Sep 2021, 20:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 202
Daky je napisao:
Predajnicima na teritoriji RS upravlja RTRS, a predajnicima u FBiH upravlja BHRT. To je jasno.

Kako je onda BHRT pustio na njihovoj opremi K3 u Sarajevu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 21 Sep 2021, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5996
Head end regije Bjelašnica nalazi se u zgradi BHRT i odatle se pušta signal za predajnike Hum i Trebević koji rade sinhronizovano.
Tako je TV K3 jedno vrijeme išla i sa Trebevića iako je RTRS bio protiv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 21 Sep 2021, 21:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 202
Znači,da se nešto slično dešava i sa Novom BH. S tim što se RTRS ne protivi uključivanju u Mux Sarajevo. Pa,postoji mogućnost da se uključi i na Kozari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 21 Sep 2021, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5996
Pa vjerovatno se protive ako se ne mogu dogovoriti da dio naknade koju plaća Nova BH za regiju Sarajevo ide i RTRS-u.
Zato su javni emiteri trebali davno osnovati mrežnog operatera mux A na čiji bi se račun uplaćivali naknade a koji bi održavao rad predajnika širom zemlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 21 Sep 2021, 21:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 19 Jul 2016, 22:23
Postovi: 313
K3 nije emitovao sa Trebevica ili barem kod mojih na selu ga tv nikad nije registrovao(osim ova tri drzavna kanala ). BHT i RTRS zajednicki djele tu digitalnu regiju jer 2 glavna predajnika pripadaju ovim dvjema kucama(Trebevic RTRSu, Hum BHT-u) i sve ide u zajednickoj korelaciji(pa i podjela kajmaka a da li ce biti tako to ostaje da vidimo). Pritom, sa Trebevica pored EPGa na BHT1 HD , pojavio se cirilicni EPG na RTRS-u( u isto vrijeme kada je i ubacena NOVA BH). Od ubacivanje Nove, slika na BHT dosta losija i nekako isprana u odnosu na ostale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 22 Sep 2021, 10:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 202
Odgovor Nova BH:

Poštovani,

Radimo na tome da digitalni zemaljski signal bude dostupan i građanima Banjaluke. O svemu ćete biti na vrijeme obaviješteni putem naše FB i web stranice.

Srdačno,

Nadira Pašić

PR Manager


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 22 Sep 2021, 10:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
pitanje jedno, koliko uopste gradjana Republike Srpske ili bih gleda iskljucivo zemaljsku televiziju kad je takva drama oko toga? ili je drama samo na forumu i na bn-u? ja sve kontam da je takvih gledalaca jako, jako malo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 22 Sep 2021, 11:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па није баш мало, али није ни пуно. Мислим, гледају неки земаљску заједно са сателитским, што да не. Али да је драма у бн-у, наравно.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 22 Sep 2021, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5996
Ево ја свакодневно гледам дигиталну земаљску са Козаре.
Код оператера немам К3 а редовно пратим њихове вијести.Објективнији су од других медија а доносе вијести из моје општине.

У односу на земље чланице ЕУ,БиХ има већи проценат грађана који не прате ТВ преко оператера.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Sep 2021, 12:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
jel to total definitivno izbacio k3? hahah
nismo se razumjeli, mene je zanimalo ima li iko ikakav podatak koliko uopste ljudi ima da nema neku pay tv uslugu? stekao sam utisak da je tolika dreka ni oko cega. dreci samo bn zato sto su ih ovi na kraju balade izigrali, a veoma mali broj ljudi ostaje bez televizije, uglavnom se narod vec snasao nekako i nesto kupio, da li total, mtel, msat nebitno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Sep 2021, 14:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5996
По подацима регулаторне агенције на крају прошле године плаћену ТВ користило је 858 х претплатника.
По попису из 2013 било је око 1,14 М домаћинстава.
Како је израчунати разлику а треба узети у обзир да неко користи два оператера.

ТВ К3 је сама одлучила да прекине емитовање на Еутелсату.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Sep 2021, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1929
Lokacija: Prijedor
babic je napisao:
jel to total definitivno izbacio k3? hahah


Očigledno nisi upućen,Total nikada nije imao K3 u svojoj ponudi.To što je kanal bio FTA na Eutelsatu kao što su i mnogi drugi(HRT 1,HRT 4,HRT Int,..),nema veze sa Totalom i njegovom ponudom.

Inače,od kako su ubacili ATV HD u MUX A,slika na K3 blago rečeno užasna.Vjerovatno su oborili bitrate,a prije par mjeseci slika je bila odlična za jedan kanal koji je 576i-MPEG4.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Sep 2021, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5996
К3 је био у званичној понуди Тотала и канал је на тп фирме из Сарајева користио кодирање за Тотал.Канал је био дјелимично слободан,неки се садржај кодирао.

Као што сам горе написао,редовно пратим К3 па ми сигнал са Козаре није бескористан.
А и слика на јавним сервисима на муксу А била је боља него на Тоталу,кад је био неки спорт радије сам гледао преко "обичне" антене.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 23 Sep 2021, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
babic je napisao:
jel to total definitivno izbacio k3? hahah
nismo se razumjeli, mene je zanimalo ima li iko ikakav podatak koliko uopste ljudi ima da nema neku pay tv uslugu? stekao sam utisak da je tolika dreka ni oko cega. dreci samo bn zato sto su ih ovi na kraju balade izigrali, a veoma mali broj ljudi ostaje bez televizije, uglavnom se narod vec snasao nekako i nesto kupio, da li total, mtel, msat nebitno.

Ја тренутно немам, размишљам да узмем неку претплатицу, а опет шта ће ми кад не осјећам претјерану потребу за праћењем телевизије... Шта знам, можда и пропуштам нешто битно.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 24 Sep 2021, 07:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
naravno da je bio. ja dok sam imao total bio je, na broju 19 a ne u grupi onih slobodnih kanala. bio je i u zvanicnoj ponudi na sajtu i na racunima.

Umetnik je napisao:
Шта знам, можда и пропуштам нешто битно.


tako sam i ja razmisljao ali bar ako hoces dobar film pogledati moras imati najmanje cinestar kanale, za dokumentarce bar nacionalnu geografiju i diskaveri, za sport bar eurosport i arenu. jbg. ja cu drzati polaris dok mogu, em je jeftin, em sam dobio povoljne uslove, em imam sta za pogledati. bar mi kanali iz srbije nikad nisu zamraceni.

ovo je sto je napisao boban dobar omjer. u sustini malo je korisnika ostalo bez dodatno placene televizije. ako se skroz ugasi analogija svi ce nesto uzeti. digitalnu nece niko ni gledati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 24 Sep 2021, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5996
babic je napisao:
ako se skroz ugasi analogija svi ce nesto uzeti. digitalnu nece niko ni gledati.


Ваљда обрнуто
Доста је људи узело неког оператера јер нису имали дигитални сигнал наших канала.
А реално,посебно код старије популације,најгледанији су РТРС,БН,АТВ.
И ко користи плаћену ТВ сигурно више прате те канале него СК,Арене,документарне.

У Хрватској су национални канали гледанији од кабловских,званични подаци гледаности Хрватског Телекома.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 24 Sep 2021, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1674
ne! znam sta sam napisao. digitala dugo nece zazivjeti, onako kao treba. pod pristiskom zemalja okruzenja analogija ce se gasiti. ponuda i na analogiji je losa, na digitali nista bolje biti nece, veliki broj ljudi uzece bilo sta da premosti tamni vilajet i postace neciji korisnik. broj korisnika dodatno placene televizije ce se povecavati.
uostalom tako su ljudi i poceli kupovati total, mtel, msat. nisu bili zadovoljni zemaljskom ponudom, ona im nije bila dovoljna. po meni, taj trend ce se nastaviti, dzaba krecimo sa digitalom. ona je ovdje zakasnila bar deset godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 24 Sep 2021, 15:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5853
boban1982 je napisao:
И ко користи плаћену ТВ сигурно више прате те канале него СК,Арене,документарне.


Kako ko... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 24 Sep 2021, 15:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5996
Мислио сам међу старијом популацијуом.
А они који имају пензије 200-250 КМ немају ни за основне животне потребе а камо ли да плаћају минимално 15 -16 КМ неког оператера.
Али у праву је babic са горе наведеним да дигитализација касни 10 година.Да је пуштена бар до 2015 кад је био задњи рок сигурно би било мање претплатника код оператера.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DVB-T u BiH
PostPoslato: 24 Sep 2021, 19:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2021, 15:15
Postovi: 26
Srećom u mom kraju mogu pratiti srpske,hrvatske i mađarske digitalne kanale. Stamota tolike godine prošle a skoro ništa nije urađeno. Sad da su pametni da odustaju od dvb t mreže i da instaliraju dvb t2 hevc kao u hr.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 106  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs