banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 01:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 453  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 12 Nov 2018, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Korisnici start paketa imaju Pink BH dok im je pusten besplatno Pink paket .A korisnici extra paketa ce taj kanal imati i posle 24 mjeseca ugovora i ako ne potpisu aneks ugovora.Bas steta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 14 Nov 2018, 19:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Kako god, onome ko ima osnovni paket, sa važećim Ugovorom sa Total BiH, Pink BH ide normalno, a televizija od koje je UG kupila Pink BH i napravila Novu BiH - je kodirana. :lol:

Bravo Total :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 15 Nov 2018, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Neki forumasi su ovde pisali da ne zele lokalce u Totalu jer se oni mogu gledati obicnom antenom.Po toj logici,skoro pola gradjana BiH moze sa obicnom antenom hvatati signal hrvatskih kanala ,digitalni i bez zamracivanja pa nam ne trebaju hrvatski kanali Nova,RTL,RTL 2,CMC.Dok nase komercijalne tv emituju analognim signalom(izuzev K3 u sjeverozapadnom dijelu BiH) a ni okvirno se ne zna kada ce analogija biti ugasena pa je nasim tv svakako mjesto na Totalu,kao najpristupacnijoj platformi.Naravno oni koji mogu platiti emitovanje na satelitu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 16 Nov 2018, 00:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Treba ugasiti analogiju i uraditi digitalizaciju kako Bog zapovijeda a ne uvaljivati lokalce u DTH pobogu. Očekujem da će dobar dio lokalaca, digitalizacijom, gurnuti ključ u bravu ili ostati samo u kablu/iptv. To bi stvorilo uslove, da neko od operatera na tenderu dobije dva mulitpleksa za digitalni zemaljski pay-tv koji bi uz prikladnu cijenu, i pažljivo birani izbor kanala mogao biti dosta dobra i zanimljiva priča.
Ako ništa drugo, ono bar da oživi, obesmišljenu digitalizaciju zemaljskog signala u BiH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 16 Nov 2018, 06:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
A kada ce se ugasiti analogni signal? To niko ne zna,sigurno ne u ovoj deceniji.Ne mislim da je lokalcima poput Prijedor tv,Arena,Simic,Bel mjesto u DTH zato sto nemaju veliku publiku a sto je najbitnije nemaju para da plate mjesto na satelitu.Mislio sam na BN,Hayat,Face,TV SA,USK i dosta.Neki od ovih tv uslovljavaju emitovanje na Totalu,neki su na satelitu ali ne na ovim sa kojih Total prima signal.Ali u interesu Totala da ima ove najgledanije komercijalne tv i ove kantonalne koje su ustvari javne.A u interesu je i nas korisnika jer npr. BN se moze gledati obicnom antenom ali analogni signal koji cesto nestaje bar kod mene dok sam pratio tv samo sa obicnom antenom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 16 Nov 2018, 18:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1236
Ne mogu svi gledati BN pomoću obične antene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 16 Nov 2018, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
U pravu si,kao sto sam napisao kod mene je cesto nestajao signal a kada bude kvaliteta je za ocjenu 2.Zbog velikog broja analognih frekvencija RAK ogranicava s kojom snagom smiju tv emitovati sa pojedinih predajnika.I tako ce biti jos godinama.Dok hrvatske kanale iako sam 60 km od granice hvatam sa 100% kvaliteta signala.Tako da bi u Totalu radije video ove gledanije komercijalne tv iz BiH nego iz Hrvatske ali i oni ce ubrzo mjenjati sistem kodiranja pa neka ih :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 17 Nov 2018, 18:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Gdje to imamo situaciju da se BN zemaljski analogno ne vidi. Pa ta televizija ima odašiljač, skoro u svakom drugom selu u Republici Srpskoj. :D

Šalu na stranu, trebalo je obratiti pažnju na ovaj dio mog posta:

drug je napisao:
To bi stvorilo uslove, da neko od operatera na tenderu dobije dva mulitpleksa za digitalni zemaljski pay-tv koji bi uz prikladnu cijenu, i pažljivo birani izbor kanala mogao biti dosta dobra i zanimljiva priča.
Ako ništa drugo, ono bar da oživi, obesmišljenu digitalizaciju zemaljskog signala u BiH.


Tek kada bar dva multipleksa budu na tenderu iznajmljena nekom operateru, u kojem bi pored onoga što inače privlači gledaoce, sigurno bilo mjesta za kvalitetnije lokalce. Tako uz primamljivu cijenu, možemo dobiti, neku iole smislenu alternativu IPTV-iju i Total-u. A ujedno i sama digitalizacija zemaljskog signala dobila bi nekakav smisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 17 Nov 2018, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
I ako se pokrene komercijalni mux-evi bice nesto slicno ponudi kao mts Antena pay mux.Hrvatski evotv ima zanimljivu ponudu,ali ko zeli gledati sve kanale mora vise platiti nego za Total.Sve o tome bezveze je pisati jer se ne nazire ni digitalizacija tv koji imaju dozvolu za zemaljsko emitovanje.
Sto se tice BN-a napisa da je kod mene slab ili nema analognog signala,a u RS imaju dozvolu za 25 predajnika ili repetitora, tako da je glupo objasnjenje koje dolazi cak od regulatora da je korisnicima Totala omoguceno pracenje domacih kanala obicnom antenom. A sto nisu obezbedili,ne direktno oni jer nisu nadlezni,da se sa obicnom antenom moze pratiti digitalni signal domacih tv stanica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 17 Nov 2018, 22:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Okt 2016, 08:18
Postovi: 299
Jel stigao kome racun za deseti mjesec ? I procitao sam na drugim forumima da je uz racun stigla obavijest o poskupljenju pretplate za 1,5 KM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Za sada nema sluzbene informacije o poskupljenju pretplate.Ako bude, po zakonu Total na svom sajtu obavezan je obavijestiti korisnike o novim cijenama 30 dana prije stupanja na snagu .Mada ne bi me cudilo da pretplata poskupi.Nedavno je u Srbiji poskupila za 100 rsd(otprilike 1,5 KM) ali novi korisnici imaju nizu pretplatu sada osam mjeseci umjesto sest.Sa novim cijenama extra paket u Total Srbija je oko 23 marke a nemaju Arene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1236
drug je napisao:
Gdje to imamo situaciju da se BN zemaljski analogno ne vidi. Pa ta televizija ima odašiljač, skoro u svakom drugom selu u Republici Srpskoj. :D

U Gacku se ne vidi, mislim da nema ni u okolnim opštinama. Ovdje se može gledati samo BHT, RTRS i Herceg televizija. Nekad su mogli analogno hrvatski kanali, crnogorski možda mogu donekle i sad, ali loša je slika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 12:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Crnogorski su digitalni, ili ima ili nema slike, eventualno može kockati ako na to misliš pod lošom slikom. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Iako nema jos obavestenja na sajtu,vjerovatno ce cekati 1.12,pretplata ce poskupiti za 1,5 KM od 1.1.2019.Lijepa novogodisnja cestitka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 18:32 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1153
nadam se da ce i ove godine za praznike otljucati sve kanale i hbo go....:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 20:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Ubacili su neki makedonski kanal. Nije los samo bez prevoda me zamara. Bolje bi bilo da su umjesto toga ubacili Doma TV ili neki domaci lokalni kanal sa FTA satelitske. Od BN-a ostavili su BN Music i BN radio. Nije ni to lose samo nema Nedjeljnog popodneva, nema Crno na bijelo, nema Dnevnika i nema Gvida. :D

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Који ће ти Дневник? Тамо ти неће објаснити како то да радно мјесто у хидроцентрали изађе милион по запосленом... :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
boban1982 je napisao:
Za sada nema sluzbene informacije o poskupljenju pretplate.Ako bude, po zakonu Total na svom sajtu obavezan je obavijestiti korisnike o novim cijenama 30 dana prije stupanja na snagu .Mada ne bi me cudilo da pretplata poskupi.Nedavno je u Srbiji poskupila za 100 rsd(otprilike 1,5 KM) ali novi korisnici imaju nizu pretplatu sada osam mjeseci umjesto sest.Sa novim cijenama extra paket u Total Srbija je oko 23 marke a nemaju Arene.


Poslednji put menjao boban1982 dana 18 Nov 2018, 21:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1236
Daky je napisao:
Crnogorski su digitalni, ili ima ili nema slike, eventualno može kockati ako na to misliš pod lošom slikom. :)

Otkad su digitalni? Ne znam, znam da je bilo nešto, moguće da sad nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Total TV u RS
PostPoslato: 18 Nov 2018, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Svi FTA kanali iz BiH koji su na satelitu su na listi ili se mogu dodati kao Hayat Folk.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9048 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 453  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs