banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Apr 2013, 10:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
Ako se samo malo raspitate znacete da se maticne celije vec danas KORISTE za odredjene ozbiljne bolesti znaci nije nesto na cemu se tek radi...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2013, 10:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Naravno da se koriste, a kod nas se o njima počelo pričati tek kad je zaživjelo njihovo skladištenje.
Matične ćelije nisu nikakva novost.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2013, 10:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
U ovoj studiji učestvovao je i tim lekara iz Kliničkog centra Srbije (KCS), predvođen kardiologom profesorom Miodragom Ostojićem. Matične ćelije, uzete su iz bedrene kosti, pa u Belgiji tretirane posebnom metodom, a zatim su ih naši lekari posebnom tehnikom ubrizgali u srce sedmorici naših pacijenata.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... ce.lt.html

Komentar:
Citiraj:
Prof. Ostojić je izuzetan stručnjak međutim zbog penzije je morao da nastavi rad u Banja Luci gde se može raditi i posle 65. godine. Šteta za njega i mnoge druge velike stručnjake koji su doživeli u Beogradu sličnu sudbinu.



Citiraj:
Međutim, među "gostujućim" lekarima po stručnosti se u svakom slučaju izdvaja akademik profesor dr Miodrag Ostojić, kardiolog, stručnjak svetskog formata, pomoćnik direktora Kliničkog centra Srbije za internu medicinu i redovni član Srpske akademije nauka i umetnosti, koji je sa KC potpisao ugovor pre nešto više od godinu dana.

Doktor Mirko Stanetić, bivši direktor Kliničkog centra Banjaluka, kaže da je ugovor, sa naknadom za obavljeni posao od 5.000 evra mesečno, sa akademikom Miodragom Ostojićem iz Beograda potpisan u novembru 2011. godine.



http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... evra!.html


Tako da to nije daleko od nas, koliko neki misle...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2013, 10:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
Pa to moja sveca je uzela od drugog klinca, navela mi je bila bolesti al sam zaboravio....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2013, 13:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Reko je neko nekad (parafraziram): "nije budala onaj koji ne zna čitati, nego onaj koji vjeruje svemu što se piše"
To liječenje pomoću matičnih ćelija nije u primjeni i neće još dugo biti, a naročito neće kod nas. To što je čuvanje istih dobar i unosan biznis pa se svašta piše kako bi se naivci navukli, to je druga stvar, no istina je sasvim drugačija od onoga u što vjerujete i u što želite vjerovati.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2013, 13:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Него, оваааај, је'л ти вјерујеш мени или својим очима? :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2013, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
OFM neverue. :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2013, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Mislim da korištenje tih matičnih čelija, košta mnogo više nego njihovo čuvanje. Zar ne ? Sve se radi u inostranstvu, a tamo se sve masno plaća.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2013, 23:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
ako krenemo logikom OFM-a, ljudi daju pare i za gluplje stvari... tako da...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2013, 06:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Opet vi lupate, treba li vam crtati da liječenje korištenjem matičnih ćelija nije u primjeni ni u inostranstvu, a dugo neće ni biti, kod nas najvjerovatnije neće nikad.
Ne razumijem kako danas, kad je informacija dostupna jednim klikom, ljudi nasjednu na marketing agencija koje uzimaju pare za čuvanje matičnih ćelija.
Ponavljam, liječenje pomoću matičnih ćelija nije u primjeni, nije ni blizu toga.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2013, 06:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
old fashion men je napisao:
Opet vi lupate, treba li vam crtati da liječenje korištenjem matičnih ćelija nije u primjeni ni u inostranstvu, a dugo neće ni biti, kod nas najvjerovatnije neće nikad.

Мислим да или тролујеш или имаш озбиљних проблема са окружењем, или си живи докез "теорије суперструна" о 10-димензионалном простору, гдје твоје видљиве три димензије нису исте у односу на 3 димензије које види остатак екипе овде. :)

http://www.emcell.com/
http://www.cellmedicine.com/
http://eng.hsci.ru/home

Требаће ти знање енглеског за ово...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2013, 07:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Očito tebi treba poznavanje engleskog jezika da bi shvatio o čemu se zapravo radi, šta je to što oni nazivaju "liječenje" i o kakvim klinikama je riječ :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2013, 07:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Nope, I really have no clue when it comes to English, but I have a feeling that you'll explain just about everything, in no time at all.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2013, 07:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pogledaj svoj potpis, ti u stvari tražiš što više ovaca od kojih ćeš imati koristi jedino ti, dobro znaš da niko od njih pojedinačno neće imati nikakvu zaradu, ali ćeš ti od njih svih skupa ipak nešto hajrovati. Znači svjesno ih uvjeravaš i navlačiš kako bi izvukao korist za sebe, e tako ti je sa tim tzv. liječenjem, spriječavanjem starenja i sličnim glupostima u koje takve klinike žele uvjeriti svoj potencijalni izvor zarade.
Kužiš li sad?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2013, 07:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Nope. I still don't get it. Especially when it comes to a relation between having a HYIP forum and undergoing stem cell treatment.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 13:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
http://www.atvbl.com/afera-cryo-save-je ... ne-celije/



Citiraj:
Naši klijenti nemaju razloga za brigu, njihove matične ćelije su sigurne, poručuje direktor Cryio Save-a u Srbiji Zoran Purković. Kaže da korisnici širom BiH mogu da se obrate u Cryo Save-u Srbiji, a pogrešnu adresu i kontakt telefon za Republiku Srpsku na njihovom sajtu pravda propustom radnika.

Dok njihov bivši partner, vlasnik firme Family plus Dejan Todorović uvjerava da se iza svega kriju ozbiljne neregularnosti, Purković obećava novo predstavništvo Cryo Save-a u BiH.

“Klijenti nemaju apsolutno nikakvog razloga za brigu pošto su sve matične ćelije iz BiH u proteklim godinama a sve preko lokalne bosanske firme isporučene u naše laboratorije u Belgiji i Švajcarskoj. Mi ćemo vas uskoro obavijestiti o eventualnom otvaranju firme, a do tada i koliko je u našoj moći mi iz Beograda možemo da pomognemo u podršci postojećih klijentima i tu smo da odgovorimo na sva njihova pitanja”, napisao je direktor Crio Save-a Srbija Zoran Purković.

Todorović je ipak ogorčen što na sajtu Crio Save-a još stoji adresa i telefon Family Plusa. Ubeđen je da to nije nenamjeran propust i da ta firma polako propada.

“Njihovi partneri kao što je bila i firma Family Plus i druge firme u drugim državama već su ispaštale i većina ih je u sudskom sporu protiv njih jer oni taj novac zadržavaju za sebe, ne plaćaju. Svakom klijentu kažemo da dobro razmisle da li će sačuvati matične ćelije u Crio Save-u ili će izabrati neku drugu banku”, rekao je vlasnik FAMILY PLUS-a Dejan Todorović.


“Za prvo dete smo hteli da sačuvamo u CryoSave-u, ali sada sam čula da se ta banka gasi”.

“Mi smo zvali u Cryo Save početkom Maja da bi potpisali ugovor sa njima i oni su nam rekli da firma više ne postoji i da odaberemo drugu kompaniju. I odjednom poslije toga opet rade. Pitala sam ginekologa, on mi je rekao da su ugašeni i da budemo obazrivi”.


U Ministarstvu zdravlja kažu da to nije u njihovoj nadležnosti, a iz banjalučkog kliničkog centra da su ove godine četiri žene koristile usluge CrioSejva i da nemaju informaciju da se iko žalio.

Na Fejsbuk stranici CrioSejva nude popust na usluge ovog mjeseca, a klijentima potom kažu da malo sačekaju dok se firma u BiH ne otvori. Direktor Family Plus-a vjeruje da klijenti koji su svoje ćelije pohranili do dvije hiljade 16 ne treba da brinu, za ovu godinu ne može da garantuje.

Cryo Save u Srbiji to negira i greške sa kontaktima i posrednicima pravda tranzicijom.



Slušao sam u emisiji jednog domaćeg specijalistu medicine, genetičara, koji objašnjava uzaludnost ovog postupka.

Prvi je problem što je količina upotrijevljivog materijala iz pupčanika apsolutno nedovoljna da bi se mogao dobiti neki značajan efekat osim ukoliko dijete nije baš maleno, a kada dijete predje 50 kg tjelesne mase, onda tek ne mogu služiti ničemu.

Drugi problem je kvalitet čuvanja i pouzdanost samih kompanija kod nas (prije da si ćelije sahranio nego pohranio).

Iako kompanije obmanjuju prestrašene roditelje i obećavaju kule i gradove - do dan danas se ćelije ne mogu koristiti nizašta ozbiljnije osim ispomoći kod tretmana leukemije - a danas se to radi bez problema umnožavanjem ćelija iz kičmene moždine ili krvnih elemenata, čime se dobija dovoljan broj svježih ćelija stvorenih u strogo kontrolisanim uslovima, dovoljan za efikasan tretman.


Jedan odličan članak sa daljim medicinskim referencama

Čak postoje dokumentovani slučajevi sa smrtnim ishodom ili trajnom teškom invalidnošću (kvadriplegija), direktno uzrokovanim neadekvatnom upotrebom matičnih ćelija za druge tretmane

http://theconversation.com/private-clin ... ical-80608


What’s approved?
At present, the only recognised stem cell treatments are those utilising blood stem cells isolated from bone marrow, peripheral blood (the cellular components of blood such as red and white blood cells and platelets) or umbilical cord blood.
Hundreds of thousand of lives have been saved over the last half-century in patients with cancers such as leukaemia, lymphoma and multiple myeloma, as well as rare inherited immune and metabolic disorders.

A few types of cancer and autoimmune diseases may also benefit from blood stem cells in the context of chemotherapy. Different stem cells are also successfully used for corneal and skin grafting.

All other applications remain in the preclinical research phase or are just starting to be evaluated in clinical trials.


Dakle nešto ja izuzetno dugom i do skoro pa imaginarnom štapu.

Kao da kažem - dajte meni tih 4000, pa ja ako postanem milijarder vratiću vam višestruko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 15:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Nekako sam srecom zenu ubijedio da uzaludno ne bacamo pare na ovo, bas sam citao ovakav neki tekst sto je zidarR objavio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 17:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I jos na to kad dodas da cak i ako ti budu trebale te celije, onda koliko bi kostalo da se od njih nesto napravi za tretman. Znaci ljudi koji bi dali zadnje 4k za ovo, pitanje je i kad bi im trebalo da li bi mogli priustiti to, sve je ovo meni upitno iskreno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 20:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Ispostavlja se cak da je bolje da postoji neka javna banka maticnih celija, jer je veca sansa da maticne celije mog djeteta pomognu nekome drugom nego njemu samom. To treba kod nas otvoriti, ali nema para u tome pa nece niko :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs