banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 12:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jan 2006, 23:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2006, 09:36
Postovi: 157
Lokacija: zemlja piramida, oskara, medvjeda, olimpijade,nobelovaca
Danci su jos prije nekoliko god teleportovali atom et toliko mislim da ce sva ona sranja iz star treka biti primjenjiva vec se neka koriste a druga su u podmakloj fazi izrade dok se neka tek planiraju et toliko 0X

_________________
Samo 4 miliona ljudi imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu ali imaju sve ostalo! :D
Zemlja gdje se istok i zapad srecu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2006, 00:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Krs0 je napisao:
Danci su jos prije nekoliko god teleportovali atom et toliko mislim da ce sva ona sranja iz star treka biti primjenjiva vec se neka koriste a druga su u podmakloj fazi izrade dok se neka tek planiraju et toliko 0X


Mislim da sam to bas gledao, ali radilo se o fotonu koji je teleportovan.

Sto se tice propasti avio-kompanija, mislim da se ne bi radilo o tome. Ako bi iko imao interesa za teleportaciju, onda su to bas avio-kompanije. U buducnosti bi kompanija, koja je ulozila u tako nesto, te to ostvarila, imala monopol na novom obliku transporta.

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2006, 13:11 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 23 Jun 2001, 02:20
Postovi: 150
Lokacija: BL
Da ne bude zabune, teleportovati atom i foton je nebo i zemlja, mislim da trenutno ne postoji ni konkretna ideja kako bi se mogao atom teleportovati, foton se "teleportovao" pomoću fenomena quantum entanglement, ali tu su mediji, po običaju, to previše razvikali i iskrivili priču, pa ljudi onda počeli svašta lupetati.

Pod teleportovanjem fotona se misli prenošenje informacija o svojstvima fotona i preslikavanje tih svojstava na drugi udaljeni foton, i nema baš pretjerane veze sa teleportovanjem kakvo se radi u Zvjezdanim stazama. Taj entaglement je fazon da se dva fotona stave u jedno kvantno stanje gdje se oni kao "vežu" i onda kad se razdvoje, svojstva jednog su na neki način vezana za drugi. Jedno je preslikati elementarnu česticu koja ima par svojstava i nema interne strukture, a drugo preslikati složeni sistem sa brdo čestica u nekon određenom odnosu i položaju. Npr. atom je od protona i neutrona, a oni od kvarkova, a kvarkovi od sub-kvarkova... pa se tu još između vrte W/Z bozoni, gluoni, pi mezoni, okolo su elektroni, itd... i još vjerovatno brdo nekih čuda za koje još ne znamo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2006, 18:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
pmalic je napisao:
Da ne bude zabune, teleportovati atom i foton je nebo i zemlja, mislim da trenutno ne postoji ni konkretna ideja kako bi se mogao atom teleportovati, foton se "teleportovao" pomoću fenomena quantum entanglement, ali tu su mediji, po običaju, to previše razvikali i iskrivili priču, pa ljudi onda počeli svašta lupetati.

Pod teleportovanjem fotona se misli prenošenje informacija o svojstvima fotona i preslikavanje tih svojstava na drugi udaljeni foton, i nema baš pretjerane veze sa teleportovanjem kakvo se radi u Zvjezdanim stazama. Taj entaglement je fazon da se dva fotona stave u jedno kvantno stanje gdje se oni kao "vežu" i onda kad se razdvoje, svojstva jednog su na neki način vezana za drugi. Jedno je preslikati elementarnu česticu koja ima par svojstava i nema interne strukture, a drugo preslikati složeni sistem sa brdo čestica u nekon određenom odnosu i položaju. Npr. atom je od protona i neutrona, a oni od kvarkova, a kvarkovi od sub-kvarkova... pa se tu još između vrte W/Z bozoni, gluoni, pi mezoni, okolo su elektroni, itd... i još vjerovatno brdo nekih čuda za koje još ne znamo...

Pa dobro ko zna - nista nije nemoguce.
Da si nekome prije 150 godina rekao da se moze bez nekih poteskoca komunicirati bezicno sirom citave planete (a da nisi iznio dokaze), on to ne bi mogao lako pojmiti...

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jan 2006, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Pa da su uspijeli teleportovati atom, onda bi uspjeli u potpunosti. Jedan atom ili njih milijardu, svejedno je ako se zna princip. :drinking:

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2006, 01:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2003, 19:29
Postovi: 93
Lokacija: Banjaluka
Sve u svemu da ti se mozak zapetlja od svega.

_________________
Srbija Srbima!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Mar 2006, 21:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2006, 20:26
Postovi: 20
Eh da je Tesla živ pa da pitaš njega.Pročitaj malo više o 'Philadelphia experiment' kako je Tesla za američku vladu teleportovao ceo brod sa jednog kraja na drugi.Sa ljudima nije bilo sve u redu, neki su završili u ludnici a neki se nisu ni vratili.

Zašto ne bi bilo moguće? Zato što mi neznamo kako da teleportujemo? Pa da si pre 1000godina ljudima dao kompjuter da igra UT2004 mislili bi da si lud i da sanjaju.I mi ćemo jednog dana moći da koristimo teleportaciju, u to sam siguran ali o tom po tom.

Ako ništa drugo bar smo dokazali da u svemiru postoje vorteksi, ili cepanje svemira (rupe u svemiru), koji dopuštaju vrlo brz premak objekta koji zaluta tamo sa jednog mesta na drugo.Ali problem je u tome što se nezna gde postoje vorteksi u svemiru i kako do njih doći a ni gde bi objekat završio.

_________________
PSI Србија


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Mar 2006, 23:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Okt 2005, 12:34
Postovi: 322
Foton je uspjesno teleportovan. Mislim da atom nije, a ostale slozene cestice (molekule) je nemoguce teleportovati zbog Heidenbergovog principa neodredjenosti. A sto se tice filadelfijskog eksperimenta ovo sve sto ste rekli spada u legende i spjevove. Nerviraju me nasi naucni novinari koji pisu neke gluposti koje nisu poduprijete nikakvim dokazima i cinjenicama.

_________________
today is only yesterday's tomorrow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: teleportacija
PostPoslato: 13 Maj 2012, 18:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Kina: Uspješna teleportacija na 100 kilometara! VIDEO
12.05.2012 18:00 | Agencije
Share0 10 0 0 0 Mail0
Šangaj - Konačna svrha projekta mogla bi da bude efektivan način kako da se velike količine informacija brzo i efektivno prebacuju sa Zemlje u orbitu i obratno


Kineski fizičari su prije dvije godine postavili rekord u kvantnoj teleportaciji, uspješno teleportujući fotone na daljinu od 16 kilometara, ali su sada taj rekord isti fizičari višestruko potukli.

Fotone su uspjeli da teleportuju na daljinu od 100 kilometara, prenosi popsci.com.

Fizičari Univerziteta nauke i tehnologije u Šangaju, iskoristili su prednosti kvantnog uvećavanja u svrhu pomjeranja objekta sa jednog mjesta na drugo, bez njegovog pomjeranja. Ideja je u tome što se ne teleportuje sam fizički objekat, već informacije koje ga opisuju i koje se prenose na sličan objekat na odredištu, koji zatim poprima novi identitet.

Kineski fizičari za teleportaciju koriste laser jačine svega 1,3 vata i vrlo sofisticiranu optiku, kako bi teleportovali fotone i povratili ih na odredištu. Trik je u tome što treba sačuvati integritet informacije o fotonu, s obzirom da se laserski zrak širi kroz prostor, odnosno postaje širi.

Konačna svrha projekta mogla bi da bude efektivan način kako da se velike količine informacija brzo i efektivno prebacuju sa Zemlje u orbitu i obratno.

http://www.glassrpske.com/tehnologija/n ... 78726.html


Velike korporacije nikada neće dopustiti ovo da zaživi, jer bi ovo promjenilo čitvu filozofiju života.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: teleportacija
PostPoslato: 25 Sep 2012, 16:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Evo još malo kineza, mada bi ovo moglo 'ladno i na MiZ:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... vCU#at=263

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: teleportacija
PostPoslato: 25 Sep 2012, 16:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ovo moze napraviti svako kome se da provesti pola sata pred kompjuterom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: teleportacija
PostPoslato: 25 Sep 2012, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ma za ovo ti je dovoljan i digitron uparen sa osrednjim VHS-om :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: teleportacija
PostPoslato: 22 Dec 2012, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pmalic nisi bas u pravu kod quantum entaglementa dvije cestice se ne razdvajaju, jednom kad se povezu one imaju isto kvantno stanje u odnosu na posmatraca kako god bile razdvojene prostorom ili cak dimenzijom, naravno potrebno je precizno mjeriti kvantno stanje i stvoriti skoro idealne uslove da se stanje mjerenja ne bi poremetilo. Osim ako si mislio da kad se razdvoje prostorom u tom slucaju te nisam dobro shvatio.

Inace teleportacija covjeka ili bilo koje materije je za sad ne izvodiva, treba imati u vidu da je covjek sastavljen od triliona i triliona atoma, kad se izvrsi mjerenje stanja materije treba imati uredjaj koji ce od tog mjerena napraviti identicnu kopiju, prilikom kvatnog mjerenja po teoriji original mora biti unisten da bi se ono izvelo, i onda ljudi pitaju sta je sa dusom? Ima teorija da ako se napravi identican duplikat na atomskom nivou ne bi trebalo biti nikakve razlike jer je nasa svijest skup elektrona u organskom mediju. Naravno da bi se ovo mjerenje uradilo treba imati dobar quantni racunar koji je dosad izveden samo sa 4 ili 6 cestica, problem je u mjerenju jer jedan qubit (nesto kao bit u binarnog kodu) ima vise stanja i moze biti na vise mjesta i stanja prilikom obradjivanja informacija pa ga je tesko izmjeriti, ali kad bi se ovo usavrsilo imali bi super brz procesor. Zamislite ovo kao laviring gdje racunar treba izracunati koliko ima kombinacija da se dodje do izlaza, naravno standardnim racunarima za ovo treba dosta vremena jer je stanje 1 ili 0, kod quantih racunara 1 qubit moze biti na vise lokacija u isto vreme i samim tim ce naci rjesenje brze uz minimalan faktor greske.


Pozdrav ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: teleportacija
PostPoslato: 23 Dec 2012, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Sigurno je da će se jednoga dana moći prebaciti svi ti atomi pomoću uređaja i praviti kopije.
Osnovno pitanje je hoće li organska kopija funkcionisati? Mišljenja sam da će se prvo doći do teleporta koji je u stanju da prebacuje neživu materiju.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: teleportacija
PostPoslato: 24 Dec 2012, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Vjerovatno jer neziva materija je jednostavnija


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs