banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 983 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Okt 2015, 08:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
The_new_Statesman je napisao:
Na loz ulje?

Pa da, on i jest napravljen da moze trositi sve vrste dizel goriva, jestivog ulja i ulja preradjenih u motorima drugih auta i mjenjaca istih, ali kontam, morao ga je neko voziti, njegov softver ipak nije toliko razvijen da moze putovati bez vozaca...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 08:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ko sipa lozu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 09:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ubi pre'lada. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 19:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Мала игрица. Пронађите сјенку заставе. :)

Slika

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A gdje je nestao Mjesec?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2015, 20:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Газе по истом. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Ovo lijevo od zastave nije sijenka zastave, nego nesto cija je sijenka malo ispred nje. A gdje je sijenka zastave? Tu gdje i treba biti samo sto se ne vidi zbog neravnog terena.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2015, 14:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
I fejk zastava u fejk studiju ima sijenku. A ako nema sijenke to vec nije falsifikat vec magija.
A neko se i potrudio vec da odgovori na tvoje pitanje.
Spoiler:
Slika

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2015, 01:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Sep 2015, 19:20
Postovi: 47
pravo su mi super ove teorije zavjere...
kad Bil Klintonu zenska pruza oralni seks i to samo znaju njih dvoje, informacija procuri i sve se njoj vjeruje u roku od par mjeseci, a kad se prica o zavjeri gdje ucestvuje pola NASE, pola americke birokratije imalo uze vezane za svemirski program, plus profesionalci koji "rade na projektu laznog slijetanja na Mjesec" onda odjednom te stotine, a mozda i hiljade ljudi cute kao jedan, nigdje informacija da procuri. bas!
haos!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2015, 08:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Frisky_Dingo je napisao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dgE-itSYdJ0[/youtube]

najbolji dokumentarac o navodnom sletanju. ovdje kisindžer priznaje da se radi o prevari. tehnički nisu mogli da pošalju snimak sa mjeseca i onda su razmišljali šta i kako, i javlja se donalad ramsfeld i kaže im da je gledo film odiseja 2001 nekog mladog reditelja kjubrika :) , pa ne bi bilo loše da njega angažuju. i sad kjubrikova žena kaže da je on odbio, ali su ga nekako ubjedili. sve je odrađeno na setovima odiseje.


http://www.kurir.rs/planeta/sokantno-pr ... ak-2056577

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Dec 2015, 10:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2015, 11:16
Postovi: 14
Lokacija: Nova Varoš
Sve je ovo divno i krasno, ali cemu to? :D Cak i ako teoreticari dodju do odgovora da je sve lazirano, sta imaju od toga? Hoce li dobiti neku nagradu? :D Uzalud trose vrijeme i energiju na stvari od kojih licno nemaju nikakve koristi, tako da su ludi kako god se okrene, bili oni u pravu ili ne :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2016, 05:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Gradnja naselja na Mjesecu

Slika

Nučnici ESA-e predstavili metodu za gradnju naselja na Mjesecu. Jan Woerner, generalni direktor Evropske svemirske agencije ima novu viziju vezanu uz istraživanje svemira. On namjerava da na Mjesecu sagradi stalnu bazu koja će biti u potpunosti otvorena, odnosno dostupna za boravak i korištenje svim svjetskim nacijama, prema uzoru na Međunarodnu svemirsku stanicu ISS. Woerner kaže da čovječanstvo nikada nije bilo stalno prisutno na Mjesecu, pa bi njegova vizija onoga što naziva "Mjesečevim selom" bila veliki korak u istraživanju svemira. Kako bi se gradnja takve baze olakšala i ubrzala, Woerner misli da taj projekat mora biti međunarodnog karaktera, što znači da bi u lansiranju, izradi i prevozu opreme i mašina, kao i gradnji objekata učestvovale sve nacije koje već razvijaju svoje programe za slijetanje na Mjesec, poput SAD-a, Rusije, Kine, Japana i članica ESA-e. Ovih dana u Europskom astronautskom centru u Kelnu održana je radionica u kojoj su predstavljeni koncepti gradnje naselja na Mjesecu, a ključna poruka je bila da se za to mogu koristiti resursi s Mjeseca, poput metala, minerala i vodenog leda. Što se tiče gradnje stambenih objekata, oni moraju biti zaštićeni od zračenja i mikrometeora, pa je ideja da se na Mjesec pošalje robotska misija koja bi prvo postavila neku vrstu kupole na naduvavanje, a zatim bi specijalni rover od dna prema vrhu stavljao sloj po sloj mjesečevog regolita. Procjena naučnika je da bi gradnja jedne takve "kuće" trajala oko tri mjeseca, a detalje možete pogledati u ovom videu. Kako se ništa ne bi prepustilo slučaju, naučnici ESA-e su započeli testiranje ove metode gradnje na Zemlji i to u Vulkanskom parku u Mayen-Koblenzu u blizini Kelna, gdje su postavili instrumente za analizu sastava vulkanskog kamenja koje je vrlo slično kamenju na Mjesecu i na Marsu. Taj eksperiment je ustanovio da spektrometarski instrument može precizno analizirati uzorke i prepoznati koji su materijali pogodni za iskorištavanje u gradnji, a u sljedećim ekperimentima naučnici će izvesti čitavu simulaciju gradnje predloženim metodama. Astronaut ESA-e Andreas Mogensen navodi da gradnja naselja na Mjesecu zahtijeva razvoj velikog broja tehnologija koje će to omogućiti, od gradnje raketa, pa do transfernih letjelica za slijetanje na Mjesec i gradnje baze, pa bi Woernerova vizija mogla biti ostvarena tek kroz 20 godina. Woerner kaže da je kod ovog projekta povratka na Mjesec dobro to što u startu ne zahtijeva velika ulaganja. Sve će započeti mali projekti raznih zemalja koji su već u fazi realizacije, a potom svi zajedno mogu sarađivati na projektima od opšte koristi, poput gradnje teleskopa na tamnoj strani Mjeseca i gradnje stalne lunarne stanice. Do sada se pokazalo da svemir može spajati razne nacije i omogućiti međunarodnu saradnju i toleranciju bez obzira na političke i kulturne razlike, pa Woerner smatra da će takav biti i projekt uspostavljanja stalne prisutnosti čovječanstva na našem prirodnom satelitu.

https://www.youtube.com/watch?v=E-lq2ErdlXY

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/nauka-tehnolog ... DEO/356820

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2016, 11:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 13:08
Postovi: 191
Lokacija: Modriča
Mislim da je 20 godina premalo za takve projekte i da prije 2050. neće biti ostvareno tako nešto. Nadam se da griješim.
Vremenom sam naučio da izbjegavam članke o nauci u našim novinama, portalima i sl. jer često ne znaju ni prevesti određeni tekst.
Da li ovi iz "nezavisnih" mogu objasniti šta je to tamna strana Mjeseca? :D

_________________
Sky Watcher 80/400 ahromat AZ3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2016, 12:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
eto posla za nezaposlene
kad krenu zidati trebat ce im gradjevinci i keramicari (nema vode lakse je pomesti sa plocica) vodoinstalateri ne trebaju ali kopaci poljskih cenifa ce da budu trazeni
zato mistriju i vanglu u ruke i pravac aplikacije za nasu

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 01:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Polaris Ursa je napisao:
Mislim da je 20 godina premalo za takve projekte i da prije 2050. neće biti ostvareno tako nešto. Nadam se da griješim.


Da. Jednom nedavno sam citao neku staru knjigu pisanu sezdesetih godina proslog stoljeca kako ce [tad pise taj pisac (1960)], ljudi za 40 godina to jest oko 2000 godine ici na Mjesec turisticki, a za 50 godina od pisanja te knjige, dakle oko 2010 da ce ljudi vec imati svoje privatne letjelice i putovati na Mjesec sami.
I sta je bilo od toga, nista.
Mnoge stvari su nadmasile ocekivanja tadasnjeg vremena, npr. internet, mobilni itd daleko se vise razvila elektronska tehnologija ispred prognoze tog vremena, medjutim masinska, svemirska i druga tehnologija iako su se od tad dosta razvili, daleko su ispod ocekivanja i prognoza koje su ljudi tad postavili.
Slicno tako, najavljivali su put za Mars oko 2000 godine i nista nije bilo od tog, cak i danas Mars je veliki zalogaj za putovanje ljudi.
Cisto sumnjam da ce ljudi otici na Mars prije 2050, a da se mogu vratiti. Cak i ovo sto su organizovali dobrovoljce da idu na put da se ne vracaju, mala sansa je da ce brzo to se ostvariti.
Uglavnom, svemirska tehnologija sporo napreduje jer je dosta skupa, a svemirski objekti koji se zele osvojiti su sve dalje, svemir neogranicen, a izvori na planeti ograniceni.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 19:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Realno to bi se sve ostvarilo da nisu ulagali tolike resurse u bespotrebno ratovanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2016, 10:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 13:08
Postovi: 191
Lokacija: Modriča
jellyfish je napisao:
Da. Jednom nedavno sam citao neku staru knjigu pisanu sezdesetih godina...

Meni je veoma zanimljiv taj period. Zamisli kako bi nama mašta divljala na tako novu stvar kao što je let u svemir. Sputnjik je lansiran 1957. a deset godina posle ljudi su se pripremali za sletanje na Mjesec. Na žalost, sva ta trka je bila manje naučna a više politička. SAD i SSSR su trošili mnogo radi prestiža. Sve je to uticalo na brži razvoj tehnologije pa je razumljivo što su ljudi imali velika očekivanja.

Mars će za ljude biti još dugo nedostižan. Čitava stvar sa tim dobrovoljcima za put u jednom smjeru je lakrdija. Najdalje što bi oni mogli otići od Zemlje je u avionu koji simulira bestežinsko stanje. :)

Sehxor je napisao:
Realno to bi se sve ostvarilo da nisu ulagali tolike resurse u bespotrebno ratovanje.

U svakom slučaju bi bilo postignuto mnogo više nego sada. Budžet Nase je smiješan u odnosu na vojni budžet SAD-a.

_________________
Sky Watcher 80/400 ahromat AZ3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2016, 11:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Polaris Ursa je napisao:
SAD i SSSR su trošili mnogo radi prestiža. Sve je to uticalo na brži razvoj tehnologije pa je razumljivo što su ljudi imali velika očekivanja.


Dok je bilo para bilo je i velikih raketa. Poredjenja radi, s cim su SAD i SSSR raspolagali nekada a cime raspolazu sada.
Saturn V (SAD) - visina rakete 110m, dizu u orbitu 140 000kg
N1 (SSSR) - visina 105m, dize (bar je trebala) 95 000kg, razlog zbog koje rusi nisu otisli na mjesec, i koja je bila pod oznakom tajnosti, ko i sve ostalo u sssr-u sve do raspada.

A danas Rusija lansira
Soyuz - visina 45m, podize 6 450kg
Proton - visina 58m , podize 22 000 kg

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2016, 08:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Повратак на Мјесец

Slika

Бањалука - Изложба "Повратак на Мјесец: Кратка историја будућности" биће отворена у четвртак, 14. априла, у 20 часова у Музеју савремене умјетности Републике Српске.

Овим пројектом Музеј на један нов начин повезује однос историје, науке и умјетности. Пројекат је реализован у сарадњи са Музејом историје Југославије из Београда уз подршку америчке амбасаде у БиХ. Фокус изложбе је на најатрактивнијем и највреднијем експонату Музеја историје Југославије тзв. "Камену са Мјесеца", оригиналном сегменту мјесечевог тла, поклону америчког предсједника Никсона предсједнику СФРЈ Јосипу Брозу Титу и народима Југославије.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2016, 18:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2010, 15:48
Postovi: 2079
Lokacija: Dystopia
Odlicno, moracu otici.
Inace Izlozba ce trajati do 27. maja

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 983 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs