banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 983 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Nov 2009, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Juce je bio dokumentarac na HRT kako ljudi nikada nisu bili na Mjesecu nego da je sve snimljeno na Zemlji. I doveli su brojne svjedoke koji su posvjedocili da je bilo tako.
Iako, dolazenje na Mjesec bi danas bilo relativno lako jer poslati sondu na Mars je 10 puta slozenije nego poslati covjeka na Mjesec. Ipak posto je to tad bilo tesko jer je tehnologija bila nerazvijenija ostaje pitanje jesu li ljudi ikad bili na Mjesecu, odnosno jesu li bili onaj prvi put 1969 posto se zna da je kasnije islo jos par posada?
Je li neko gledao ovo i sta mislite o tome?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 13:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Nisam gledao, i da, ljudi su billi na Mjesecu, nije mi samo jasno kako je HRT mogao pustiti tako neku glupost u svoj program.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja ne verujem da su ljudi bili na mesecu, na stranu sve one price kao zastava se vijori a tamo nema gravitacije i vetra... Jednostavno je nemoguce da vise nikada nisu otisli na mesec i da je to bio prvi i poslednji put... Lako je poslati sondu na Mars ili na mesec, ona se tamo spusti i salje podatke direktno na zemlju tako da je svoj posao obavila, ali kako se vratiti nazad, vidis koliko traju pripreme za lansiranje jednog broda, mesecima pa i godinama, pa oper ne bude uspesno... Na tim planetama nemas nikakve mogucnosti da lansiras brod nazad na Zemlju... Ne znam jednostavno, ameri su to, marketinska zemlja i na taj nacin su manipulirali masama u hladnom ratu, da su oni to uspeli da izvedu onda bi nasli nacin da Mesec prisvoje sebi i da krenu da ga iskoristavaju, izvlacenjem raznih materijala ili vode (posto su je VALJDA nasli na mesecu)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 13:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Hertzog je napisao:
Ja ne verujem da su ljudi bili na mesecu, na stranu sve one price kao zastava se vijori a tamo nema gravitacije i vetra... Jednostavno je nemoguce da vise nikada nisu otisli na mesec i da je to bio prvi i poslednji put... Lako je poslati sondu na Mars ili na mesec, ona se tamo spusti i salje podatke direktno na zemlju tako da je svoj posao obavila, ali kako se vratiti nazad, vidis koliko traju pripreme za lansiranje jednog broda, mesecima pa i godinama, pa oper ne bude uspesno... Na tim planetama nemas nikakve mogucnosti da lansiras brod nazad na Zemlju... Ne znam jednostavno, ameri su to, marketinska zemlja i na taj nacin su manipulirali masama u hladnom ratu, da su oni to uspeli da izvedu onda bi nasli nacin da Mesec prisvoje sebi i da krenu da ga iskoristavaju, izvlacenjem raznih materijala ili vode (posto su je VALJDA nasli na mesecu)


potpis na ovaj tekst druze Hertz :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ja sam misljenja da je njih "nesto" odozgo potjeralo. i "porucilo" im da se ne vracaju!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 13:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Hertzog je napisao:
Ja ne verujem da su ljudi bili na mesecu, na stranu sve one price kao zastava se vijori a tamo nema gravitacije i vetra... Jednostavno je nemoguce da vise nikada nisu otisli na mesec i da je to bio prvi i poslednji put... Lako je poslati sondu na Mars ili na mesec, ona se tamo spusti i salje podatke direktno na zemlju tako da je svoj posao obavila, ali kako se vratiti nazad, vidis koliko traju pripreme za lansiranje jednog broda, mesecima pa i godinama, pa oper ne bude uspesno... Na tim planetama nemas nikakve mogucnosti da lansiras brod nazad na Zemlju... Ne znam jednostavno, ameri su to, marketinska zemlja i na taj nacin su manipulirali masama u hladnom ratu, da su oni to uspeli da izvedu onda bi nasli nacin da Mesec prisvoje sebi i da krenu da ga iskoristavaju, izvlacenjem raznih materijala ili vode (posto su je VALJDA nasli na mesecu)


Nisu otisli prvi i poslednji put, nego su otisli 6 puta. I nakon 6tog puta zasto bi vise isli, troskovi Apollo programa su enormni, 150 milijardi dolara, i sta se dobije od toga, puno propagande i nesto kila stijena sto si donio sa Mjeseca. Ti bi iskoristavao Mjesec? Konkretno sta moze da se dobije od tamo, a cega nema u vecoj kolicini i mnogo pristupacnije na Zemlji. Usput na Apollo programu su radile hiljade ljudi, nije Amerika Rusija da posalje par hiljada ljudi u Sibir da ne mogu nikom da kazu da je to prevara.

P.S. To da na Mjesecu nema gravitacije, razmisli malo :P

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Шта се тиче заставе, амери су рекли да то је био такав материјал и бла бла. Врло сумњиве су друге чињенице.
На пример, висина скока не одговара лунарне гравитације.
Slika
http://mo---on.narod.ru/
Али немам јасан став, jер амери дају оправдање за сваку оптужбу.

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Time trek je napisao:
P.S. To da na Mjesecu nema gravitacije, razmisli malo :P


Pardon, lose se izrazih... manja je gravitacija, ali znas na sta sam mislio, ja verujem da na Mesecu kao i na svim planetama i satelitima ima legura koje se mogu eksploatisati, a ako su na njegovoj povrsini pronasli vodu tim vise... Svaka misija trazi mnogo para i bas mi je cudno da nisu ako nista postavili neku bazu na mesecu radi lakse komunikacije Zemlja-Mesec-Mars-i dr.
Mislim da bi lakse bilo da imas neku baznu stanicu na Mesecu nego ovako... Jednostavno mi je nelogicno i stvarno ne vidim mogucnost kako su se sa meseca vratili na Zemlju jer koliko znam potreban je veliki potisak i snazni motori da bi se lansirao brod, a on tokom svog puta oslobadja delove koji mu vise nisu potrebi, uz to velika kolicina goriva je za to potreban a ne vidim gde mu ostaje mesta za te rezervoare jer ih pola izbaci tokom puta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Time trek je napisao:
Nisam gledao, i da, ljudi su billi na Mjesecu, nije mi samo jasno kako je HRT mogao pustiti tako neku glupost u svoj program.


I ja sam mislio do sad da je to glupost i izmisljotina ovih sto izmisljaju teorije zavjere u svemu i stalno sam se smijao ljudima koji su govorili nesto takvo.
Medjutim, u tom dokumentarcu koji je bio sinoc na hrt1 iznosi se mnostvo dokaza, kao i svjedoka koji svjedoce o svom udjelu u cijelom projektu i kako im je zabranjeno da pricaju. Mnogi se i sad boje da pricaju jer su navodno neki koji su progovorili ubijeni ili cak nisu ni progovorili ali su ubijeni zbog preventive oni koji su znali previse.
Prije nego sto sam pogledao ovaj film i ja bi rekao da je to glupost, tako da te shvatam kad to kazes, ali smatram da bi trebao pogledati.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Месец нема атмосферу, онда нема ветра. Али..
Slika

и jош висина скока...

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Hertzog je napisao:
Time trek je napisao:
P.S. To da na Mjesecu nema gravitacije, razmisli malo :P


Pardon, lose se izrazih... manja je gravitacija, ali znas na sta sam mislio, ja verujem da na Mesecu kao i na svim planetama i satelitima ima legura koje se mogu eksploatisati, a ako su na njegovoj povrsini pronasli vodu tim vise... Svaka misija trazi mnogo para i bas mi je cudno da nisu ako nista postavili neku bazu na mesecu radi lakse komunikacije Zemlja-Mesec-Mars-i dr.
Mislim da bi lakse bilo da imas neku baznu stanicu na Mesecu nego ovako... Jednostavno mi je nelogicno i stvarno ne vidim mogucnost kako su se sa meseca vratili na Zemlju jer koliko znam potreban je veliki potisak i snazni motori da bi se lansirao brod, a on tokom svog puta oslobadja delove koji mu vise nisu potrebi, uz to velika kolicina goriva je za to potreban a ne vidim gde mu ostaje mesta za te rezervoare jer ih pola izbaci tokom puta

Pa ima stvari koje se mogu eksploatisati, ali je cijena te eksploatacije tolika da se ni blizu ne isplati nesto takvo pokusavati, barem dok se ne napravi svemirski lift ili nesto slicno. Ali mislim da je najjaci argument sto se tice sletanja na Mjesec, to da ako npr. fizicki nije moguce sa takvom letjelicom to uraditi(ne bih sad da ulazim u fiziku pogona apollo modula i uticaja mjeseceve gravitacije, ali stvar je u tome da vecina letjelice ne sleti na Mjesec nego ostane da kruzi dok mali modul sleti), to da bi prije Rusi zvanicno rekli, evo ovo sto oni tvrde nije moguce, mi cemo sad za prave da sletimo na Mjesec. Ali ako su svi Ruski spijuni i inzinjeri ostali nijemi, zasto da vjerujem nekoj gomili budala koji prave neke teorije zavjere.


Sto tice zastave logicno da se vrti. Zastava pri vrhu ima sipku koja ju drzi uspravno, jer inace zbog nedostatka vjetra ne bi lebdila. E sad, kad zabadas zastavu, ti to radis tako da vrtis postolje i ubadas u zemlju. Tim pokretom se stvara i treperenje platna, koje zbog nedostatka atmosfere traje puno duze.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
I ja sam pobornik teorije da nisu nikada šetali po Mjesecu pa sam svojevremeno imala debakle u vezi te teme...

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 13:08
Postovi: 191
Lokacija: Modriča
Zar nije prije koji mjesec LRO poslao snimke mjesta sletanja nekoliko misija apolla?

_________________
Sky Watcher 80/400 ahromat AZ3


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Time, где демонстрација лаких и високих скокова? Такви скокови су нормални за земаљске услове.
Polaris, да ли имаш линк?

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Omg, sta procitah. Sve sto se o ovom "dokumentarcu" ima reci je to da se lozite na jedan Mockumentary - edit: obrisao sam link

@Time trek, reci im. :D

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Poslednji put menjao goci master dana 17 Nov 2009, 15:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Знаш, гочи, досадно кад противник нема аргумента...

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Prvo, link je malo odveo gdje ne treba, treba ovo
http://en.wikipedia.org/wiki/Mockumentary

Rujo, nisam te bas skontao dobro, mislis na mene???? Sve sto sam imao reci o ovome rekao sam na temi viewtopic.php?f=28&t=43176&start=40

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 15:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Рекла сам ово jер први линк је изгледао као шала.

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 15:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009, 16:34
Postovi: 1091
Lokacija: Lociran sa kriglom u ruci :)
jellyfish je napisao:
Juce je bio dokumentarac na HRT kako ljudi nikada nisu bili na Mjesecu nego da je sve snimljeno na Zemlji. I doveli su brojne svjedoke koji su posvjedocili da je bilo tako.
Iako, dolazenje na Mjesec bi danas bilo relativno lako jer poslati sondu na Mars je 10 puta slozenije nego poslati covjeka na Mjesec. Ipak posto je to tad bilo tesko jer je tehnologija bila nerazvijenija ostaje pitanje jesu li ljudi ikad bili na Mjesecu, odnosno jesu li bili onaj prvi put 1969 posto se zna da je kasnije islo jos par posada?
Je li neko gledao ovo i sta mislite o tome?

:lol: :lol: :lol:
jellyfish, jesi li gledao kraj tog dokumetarca?
Odjavna špica sve govori.

Donald Ramsfeld kaže u stilu: "mislio sam da je ovo ozbiljna produkcija/ozbiljan dokumentarac". :lol: Rabin nije dobro zapamtio odgovor, pa je tražio da ponovo snime scenu :lol: Onaj matori čika (što je umro na kraju) govori o ženama, a ne o Mjesecu (isjekli dio o ženama) :lol:

To je "igrani" film snimljen u dokumentarnom fazonu.
Da li ti je sada jasnije?

Đelo Hadžiselimović je CAR!!! :notworthy:

_________________
majstor je napisao:
e jebem mu mater ja kad otvorim ovaj poznatebanjalucanke.com pise mi da je ta stranica for sale kao za prodaju i nema nista tu za download!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 16:05 
Mythbusters su dokazali da sve... 8)


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 983 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs