banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jul 2009, 15:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
U Andromedi je bio jedan od astronauta koji su bili na mjesecu u kasnijim misijama, voditelj ga je pitao za zastavu i rekao je da je ona, kao i sve drugo sto su nosili sa sobom bila zapakovana u vakumiranu vrecicu i smotana, tako da kada se otpakovala bila je sva smezurana sto je doprinijelo prividu talasanja iste.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 16:58 
_zoka je napisao:
skypostman je napisao:
А по бошњачки би било вихори или вихјори??? :lol:

Stvarno ne znam,pitaćemo TARZANA......

Nemoj ocat ba jarane. :D :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 20:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
goci master je napisao:
U Andromedi je bio jedan od astronauta koji su bili na mjesecu u kasnijim misijama, voditelj ga je pitao za zastavu i rekao je da je ona, kao i sve drugo sto su nosili sa sobom bila zapakovana u vakumiranu vrecicu i smotana, tako da kada se otpakovala bila je sva smezurana sto je doprinijelo prividu talasanja iste.


Može biti i ovo, ako je bila sprčena i zapakovana, sila akcije i reakcije je učinila svoje. Treći Njutnov zakon je zakon. :D

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2009, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Sto se tice Mythbastersa
Cek, stvarno ocekujete da ce u NASInom centru za istrazivanja, naci dokaze da se zastava ne moze vijoriti?

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2009, 10:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nakon 40 godina: "Apollo nikad nije bio na Mjesecu!"

http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=441739


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2009, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
kreteni hahah pazi ovo:
Citiraj:
a poznato je da na Mjesecu nema vjetra.


Citiraj:
3. Fotografije koje prikazuju trenutak slijetanja letjelice ne prikazuju krater koji bi pod letjelicom nastao radi kovitlanja vjetra.

mobli su bar tekst da sklope kako treba. Cuje nema zvijezda hahahah loooool. Da da, ljudi koji su pravili tu zavjeru su zaboravili da stave zvijezde na slike hahah

Citiraj:
unatoč tome što na Mjesecu nema ni vlage, ni atmosfere, ni učinaka gravitacije.

ajd vlage, ajd atmosfere, ali nema ucinaka gravitacije???
Pa ovaj spisak su sklapali potpuni idioti!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2009, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Ne opet......

1. Ovu zastavu smo prezvakali uzduz i poprijeko, jos samo da i Ruski mitbasteri urade onaj test, jer Amerima ne vjerujemo i to je to.
2. Pa ako pogledate snimku apola 11, vidjeceta da je kvalitet snimaka blago receno ocajan, ne vidis maltene ni astronauta jasno a kamoli zvijezde....kasnije misije su nesto jasnije, ali ipak ne tako jasne kao ova na indexu koja je najvjerovatnije remastrizovana ili tako nesto.
3. Dobro, ako oni znaju da je mjesec mekan, onda bi trebao da ostane krater, ali ako je prekriven prasinom, ne mora da znaci da je prasina 100% inace bi astronauti potonuli u zivi prah.
4. Ako imaju snimku (a mislim da je nemaju) neka pokazu, posto kamere ne snimaju bas okomito dole nego malo u stranu......
5. no coment
6. I ovo bi morao da vidim snimak
7. Ako oni tako kazu, to je sigurno usporio onaj pentium 4 iz 69.
8. ovo prvi put cujem
9. moze bit (a mozda zato sto se Mjesec odlomio oz Zemlje) :D
10. To ono, Nixon je bad guy, krao je dokumente neke demokratima pa ako je mogao to, onda moze i da lazira 6 slijetanja na mjesec.
A zasto nije bilo vise slijetanja?? A koja bi bila svrha. Pored sto su enormno skupa, opasna, mislim da se tamo nije vise imalo sta raditi. U to vrijeme Hladnog rata, prakticki cjelokupna privreda SAD-a je bila upregnuta da se ostvari taj cilj do kraja 60-ih. Sada, ta tehnologija je skinuta sa pokretne trake tako reci, ulagati ogroman novac u misiju bez jasnog cilja ce tesko ko opravdati. A slusao sam da NASA ima dozvolu da radi na nekim misijama tamo negdje najranije za desetak godina, ali samo u okviru svog redovnog budzeta, dakle bez izdvajanja posebnih financijskih sredstava. Ukratko, nikome se nigdje ne zuri. A i kriza.
Toliko od mene :D

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2009, 16:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Onda su trebali Armstrongu dati Oskara za onu rečenicu. :lol: Koliko su mu platili da šuti o toj teoriji zavjere? :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jul 2009, 18:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Okej krecemo:

1. Zastavu smo dokazali

2. Evo pregledao sam svoje nocne fotografije sa ljudima u prvom kadru i ni na jednoj se ne vide zvijezde na nebu iza? A evo i zasto: http://www.skywise711.com/Skeptic/MoonP ... nPics.html

3. Koliko ja znam slijetanje uopste nije fotografisano, vec snimano?

4. Ne kontam, sta je trebao napraviti krater ispod sebe? I kako znaju da nije ostavio otisak, jesu ga pomjerali vamo-tamo?

5. "Ni vlage, ni atmosfere, ni gravitacije." Ma sta kazes?

6. Probajte zapaliti nesto u vakumu. Pa naravno da se ne vidi plamen kad nema kiseonika!

7. Ovo nije pitanje.

8. Jedina stvar sa ove liste za koju se moze reci da je diskutabilna.

Evo nesto vise: A satellite shielded by 3 mm of aluminium in an elliptic orbit passing through the radiation belt will receive about 2,500 rem (25 Sv) per year. Almost all radiation will be received while passing the inner belt.


*0.05–0.2 Sv (5–20 REM)
No symptoms. Potential for cancer and mutation of genetic material, according to the LNT model: this is disputed (Note: see hormesis). A few researchers contend that low dose radiation may be beneficial.50 mSv is the yearly federal limit for radiation workers in the United States. In the UK the yearly limit for a classified radiation worker is 20 mSv. In Canada and Brazil, the single-year maximum is 50 mSv, but the maximum 5-year dose is only 100 mSv. Company limits are usually stricter so as not to violate federal limits

Sto ce reci da su doze te radijacije zanemarive. Jer oni nisu bili pod uticajem radijacije citavu godinu dana, vec samo dok su prolazili kroz Van Allenov pojas. Misija je trajala cini mi se oko 2 sedmice.

9. Opet predpostavka.

10. TOTAL COST PER APOLLO MISSION:
-----------------------------

Year ($M) (94$M)
Apollo 7 1968 $145 $575
Apollo 8 1968 $310 $1 230
Apollo 9 1969 $340 $1 303
Apollo 10 1969 $350 $1 341
Apollo 11 1969 $355 $1 360
Apollo 12 1970 $375 $1 389
Apollo 13 1970 $375 $1 389
Apollo 14 1971 $400 $1 421
Apollo 15 1971 $445 $1 581
Apollo 16 1972 $445 $1 519
Apollo 17 1972 $450 $1 536
---------------------------------
$3,990 $14,644

Treca kolona koliko je tada kostalo, a cetvrta koliko bi kostalo 1994. godine. A koliko bi danas???

11. Ova pitanja/predpostavke je sastavljao idiot.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2009, 12:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Danas je 40 godina od slijetanja.

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2009, 15:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
http://www.politika.rs/rubrike/vesti-da ... ca.sr.html

još samo da bombarduju dio Mjeseca gdje su se spuštali :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2009, 22:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
filozof sa vrbasa je napisao:
Onda su trebali Armstrongu dati Oskara za onu rečenicu. :lol: Koliko su mu platili da šuti o toj teoriji zavjere? :lol:


Da, Mjesec je jos jedna od teorija zavjere. Izgleda da na ovoj planeti sve ima originalnu verziju i zavjerenicku. > http://www.blic.rs/strip.php?id=647 :lol:

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2009, 10:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol: , genijalno tako sam i zamišljao, a umjetnik je to fino pretvorio u strip.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 14:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
_zoka je napisao:
Sreća pa će S.Koreja prije toga bombardovati Ameriku......... :wink:


Znaci, jos pure da se postane vanjskopoliticki analiticar, posto se tvoj navod ne ostvari. :D A sve se nastavlja po planu.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
onda je to sutra? sto se igraju djavla...sta im Mjesec radi?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2009, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
goci master je napisao:
Ne opet......

ulagati ogroman novac u misiju bez jasnog cilja ce tesko ko opravdati.


воjне базе, комерцијални туризам ....

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2009, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Citiraj:
NASA uspešno izvela probu nove rakete

Američka svemirska agencija NASA danas je uspešno izvela probu nove rakete, što je prvi korak u novom američkom programu slanja ljudi na Mesec.

Raketa "Areas I-X" visoka je 100 metara, odnosno skoro duplo je duža od svemirske letelice šatl koju bi trebalo da zameni. Troškovi probnog leta rakete u kojoj nije bilo ljudi ili nekog posebnog tovara, iznosili su 445 miliona dolara. NASA je ocenila da je, prema prvim naznakama, let bio ogroman uspeh.
"O, čoveče. Kako je to bilo impresiovno", rekao je menadžer novog programa NASA Džef Henli hvaleći kontrolore leta.
Današnje lansiranje je prvo poletanje nove letelice sa svemirkog centra Kenedi posle skoro 30 godina - prvi spejs šatl "Kolumbija" lansiran je 1981. godine. Probni let nove rakete dogodio se i tačno 48 godina i jedan dan posle prvog lansiranja rakete "Saturn", prethodnice letelice koja je u okviru programa Apolo prenela astronaute na Mesec.
Lansiranje te rakete predstavlja prvi korak nastojanja NASA-e da ponovo pošalje ljude na Mesec. Bela kuća, međutim, ponovo razmatra svemirske letove s ljudskom posadom i mogla bi da odbaci projekat rakete "Ares I" u prilog neke druge rakete ili druge destinacije.
NASA smatra da bi "Ares I" mogla biti spremna za prevoz astronauta na Međunarodnu svemirsku stanicu do 2015. godine, četiri do pet godina posle povlačenja letelice šatl. Panel stručnjaka je u izveštaju predsedniku SAD Baraku Obami međutim naveo da će to pre biti 2017. godine, ističući da za čitav projekat nedostaju sredstva.

http://www.blic.rs/svet.php?id=118009

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2023, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da li vidite Mjesec u ovom trenutku ima čudan oblik da li se to događa ili je bilo pomračenje Mjeseca?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2023, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Pomračenje i Mjeseca i tvog uma. Manje-više redovan pojava. :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2023, 21:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Šteta samo malo će okrznuti zemljinu sjenu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs