banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Jul 2009, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Euroth je napisao:

Nego, da se ne svađamo, pošto meni ne vjeruješ, evo ti šta wikipedia kaže:
http://en.wikipedia.org/wiki/Far_side_of_the_Moon



Meni nije jasno kako si se ti uključio u ove temu, kada ja nisam diskutovao sa tobom.

I taj tekst spominje što si ostavio link da suprotna strana i tamna strana nisu isti pojmovi, ali da se uzima za isto.

Ja razumijem kako su ljudi dali mašti na volju , jer eto zbog mjesečeve rotacije nismo u prilici da vidimo tu njegovu stranu pa neki tvrde da se tamo Mjesečari kriju od Zemljana.

Sa Wiki

Citiraj:
Ротација

Сила земљине теже је Месец временом толико успорила да се његова ротациона брзина прилагодила његовом орбиталном периоду. То значи да се Месец окрене само једанпут око своје осе у току окретања око Земље. Због тога се са Земље може видети само једна страна Месеца. 1959. године је совјетска летелица/сонда Луна (Луна 3) обишла Месец и двема фотокамерама га снимила с даљине од 60 хиљада километара. На основу тих фотографија, Совјетска академија наука је саставила и издала први атлас дела Месечеве површине који се не види са Земље. Месец, такође, временски успорава брзину кружења Земље, тако да тај успоравајући утицај продужује годишње дан на Земљи за 20 микросекунди. Притом се енергија кружења Земље претвара у топлотну енергију и импулс ротационог кретања се преноси на Месец, чије се растојање од Земље годишње повећава за 4 центиметра. Ова појава је утврђена ласерским мерењима 1995. године.


A teza da tamo nema ZRAKA ili vazduha takođe ne stoji:

Citiraj:
Својства Месечеве атмосфере

* притисак 3 × 10-13 кР
* хелијум 25%
* неон 25%
* водоник 23%
* аргон 20%
* трагови метана, амонијака и угљен-диоксида


Ako ništa barem si me natjerao malo u vode astronomije.
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jul 2009, 22:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2009, 02:35
Postovi: 668
Lokacija: Ulica Zrtava Turbo Folka 12
Euroth je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
I Mjesec rotira oko svoje ose, oko Zemlje, oko Sunca, kako može postojati tamna strana.

E, da znaš ova izjava ide u moj potpis čim budem imao mjesta...
Genijalno! Ti si moj novi idol!

Nego, da se ne svađamo, pošto meni ne vjeruješ, evo ti šta wikipedia kaže:
http://en.wikipedia.org/wiki/Far_side_of_the_Moon

I, kako ne postoji The Dark Side Of The Moon, imam ja na longplejki taj album... :lol:

Usput, Amerikanci jedu govna. Još malo će bombardovati Vatikan jer širi rasnu mržnju.

Nego, kad smo već kod prirodnih fenomena (Tamna strana mjeseca ne postoji!) hajde, neka meni glupom neko, molim vas, ovo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RMINSD7MmT4[/youtube]
Dakle, to je snimak "slijetanja" na mjesec, Neil Armstrong, '69.
Hajde neka mi neko objasni kako, oooo, kako, u bezvazdušnom (to je ono kad NEMA zraka) prostoru na laganom povjetarcu (iliti, strujanju ZRAKA) leluja američka zastava??(ovo o čemu govorim, imate na 0:21 an snimku)

Tako da... Hebo mene fino Neil Armstrong ako je on vidio išta dalje od Nevade... A ne trebamo se plašiti malih zelenih koji će da ispizde od bombardovanja, jer, ako se to i desi, sjebaće njih Silvester Stalone, Will Smith, Brus Willis i ostala turbo-raja dok si rek'o "God bless America!"...


Cudi me kako si zaboravio da spomenes Chuck Norrisa... :lol:

_________________
- Radi kao da ti novac nije potreban.
- Voli kao da ti niko nikad nije nanio bol.
- Plesi kao da te niko ne gleda.
- Pjevaj kao da te niko ne cuje.
- Zivi kao da je Raj na Zemlji.

http://www.youtube.com/watch?v=YXdAIJK6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2009, 10:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
skypostman je napisao:
Ево одговора момчино:
:D

lol
Ima logike, nikad mi nije palo na pamet da... :oops:

filozov sa vrbasa je napisao:
Meni nije jasno kako si se ti uključio u ove temu, kada ja nisam diskutovao sa tobom.
Prvo, ti nisi uopšte "diskutovao", ti si samo izjavio... Ono... :lol:
Drugo, to je svrha foruma, da se uključi ko kad hoće...

sa vrbasa je napisao:
taj tekst spominje što si ostavio link da suprotna strana i tamna strana nisu isti pojmovi, ali da se uzima za isto.

Ja razumijem kako su ljudi dali mašti na volju , jer eto zbog mjesečeve rotacije nismo u prilici da vidimo tu njegovu stranu pa neki tvrde da se tamo Mjesečari kriju od Zemljana.

Nisu ista stvar, tamna strana je ona koja je u tom trenutku okrenuta od sunca a "far side" je strana koja je permanentno okrenuta od zemlje, i na nju se u cjeloj priči misli, samo se brkaju pojmovi (?).
"Mjesečari" su ljudi koji hodaju u snu. "Mjesečani" bi se mogli zvati eventualni stanovnici mjeseca ukoliko postoje/bi postojali. Ok, lapsus lingue...
Hoću reći, šta god da je sa one strane Mjeseca (tj. ako je), Ameri neće ništa postići bombardovanjem... I, kao što rekoše, bilo bi ilegalne (ako je kome do toga... haj' ti reci Obami "nemere tako jaro") bilo kakve radnje na mjesecu od strane jedne države. Mada je uvodni tekst napisan kao da je objavlje u "Trećem oku" ili tako nečemu...što će nam reći da se neko vjerovatno zajebava.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2009, 12:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Leona je napisao:
A kako se sve planete oblikovale onako lijepo, okruglo, kad pogledamo Zemlju recimo, nebi niko rekao da je nastala "sklapanjem" dijelova? :oops: :) Ja mislim da je sve ipak nastalo na drugaciji nacin. Na Poseban nacin. :)


Ako primjetiš u mom postu napisao sam proto zemlja - prvobitna strukutra nastala u samom formiranju solarnog sistema. Zemlja je takođe izbrazdana udarima meteorita i danas, samo se slabije uočava u odnosu na npr. mjesec koji nema erozije, pomijeranja kontinenata i vegetacije. Najveći krateri koji se i danas primjete na zemlji su stari tek hiljadama ili, lupam, milionče ili dva godina... šta misliš kako je bilo prije nekih 2-3 milijarde ili više godina?

Osim toga kako su u periodu nastanka sva tijela u solarnom sistemu bila koncentrisana masa, povezana gravitacijom, u procesu zgušnjavanja i hlađenja, eventualni sudari sa drugim tijelima bi samo povećavali tu masu koja bi se opet, zahvaljujući gravitaciji, koncentrisala u sferične oblike.
Veći udar bi kao posljedicu imao odvajanje dijela mase koja bi se opet nezavisno koncentrisala.

Ne kažem da određeni sateliti drugih planeta nisu to postali gravitacionim "hvatanjem". Pojedini sateliti Jupitera i Saturna najvjerovatnije jesu, pogotovo oni koji nisu planetoidnog oblika.

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Poslednji put menjao Laughing Man dana 02 Jul 2009, 12:08, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2009, 12:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2008, 13:26
Postovi: 612
Lokacija: Banja Luka
Nažalost svi tamnom stranom zovu stranu koja je permanentno okrenuta od zemlje, iako ona i nije uvjek u tami, jel... :roll:

_________________
Slika

EVE Online 21 day trial
https://secure.eveonline.com/trial/?inv ... tion=buddy


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jul 2009, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Both the near and far sides receive (on average) almost equal amounts of light from the Sun. However, the term "dark side of the moon" is used commonly to refer to the far side.


Da, izgleda da je tako. Još samo da Euroth to shvati.

http://en.wikipedia.org/wiki/Far_side_of_the_Moon
Euroth je napisao:
Prvo, ti nisi uopšte "diskutovao", ti si samo izjavio... Ono... :lol:
Drugo, to je svrha foruma, da se uključi ko kad hoće...



Koje ono? :-?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2009, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Both the near and far sides receive (on average) almost equal amounts of light from the Sun. However, the term "dark side of the moon" is used commonly to refer to the far side.


Da, izgleda da je tako. Još samo da Euroth to shvati.

Euroth je napisao:
Nisu ista stvar, tamna strana je ona koja je u tom trenutku okrenuta od sunca a "far side" je strana koja je permanentno okrenuta od zemlje, i na nju se u cjeloj priči misli, samo se brkaju pojmovi (?).

Ti ne znaš čitati, ili šta?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2009, 16:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2008, 00:31
Postovi: 201
Lokacija: Србија
_zoka je napisao:
Sreća pa će S.Koreja prije toga bombardovati Ameriku......... :wink:

:lol:

Ма неће бити ни једног бомбардовања, ни овде ни на месецу, људима је само потребно мало забаве... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2009, 16:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
:lol:

Ti si ostavio link ka gomili teksta na engleskom jeziku, pa neka ljudi dešifruju ako znaju. Ja nisam Kleopatra da znam na šta pisac teksta misli.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2009, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ostavio tekst prema gomili teksta na engelskom, i još oo posebo napisao za tebe, za svaki slučaj, i ti mi opet to pitanje... Ccc... :lol:

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2009, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Sto bi rekao Vader (a jest me iznervir'o tad :D , pa cu i ja vas sad :D ) ne razvodnjavajte temu.

A sto se tice "prevare" u vezi Mjeseca, vidim potenciraju neki stalno tu pricu. A da li imate u vidu da je slijetanja na Mjesec bilo od Apola 11 pa do 17 cini mi se (sa izuzetkom Apola 13 kada je bio onaj kvar ali su i oni mislim okruzili oko Mjeseca i vratili se). Znaci 5-6 misija, toliki video materijal, uzorci kamenja i stijena koji su doneseni, rakete koje su lansirane i morale su negdje otici. A slusao sam da su Rusi intenzivno pratili sva desavanja na Cape Canaveralu sa svojih brodova ispred Floride. Znaci ako bi neko trebao da zna za "prevaru" onda bi to bili Rusi. Ali su ih jednostavno u finisu pretekli, uprkos brojnim pocetnim uspjesima.
+ovaj genijalni klip koji konacno stavlja pricu o hebenoj zastavi ad acta :D

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2009, 15:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
ma to vezano za prevaru na mjesecu je meni u najmanju ruku smijesno!
Pa hajd da se sluzimo nekom zdravom logikom: Da je amerika zaista imala u planu da prevari citav svijet (ukljucujuci tu gomilu naucnika), sigurno bih uzeli sve moguce varijable u obzir i ne bi im se desilo da objave sliku na kojoj se zastava viori. Nisu bas tolika telad!
Na kraju krajeva, ko zna, mozda i ima neki fenomen koji bi objasnio viorenje zastave na mijesecu! Sta znas... :-?
inercija, koriolisovo ubrzanje, slaba gravitacija, materijal zastave... milion stvari
a kulminacija je to sto su se ljudi "dosjetili" da se zastava mozda ne moze vioriti na mjesecu 50godina nakon navodnog slijetanja!!! Ma daj!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2009, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
uostalom, ta zastava se ne viori nego stoji ukocena, a to je bitna razlika!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2009, 16:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
[Enterprise] je napisao:
uostalom, ta zastava se ne viori nego stoji ukocena, a to je bitna razlika!


Доказано је да се може виорити, имаш клип на првој страни. :D

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
[Enterprise] je napisao:
ma to vezano za prevaru na mjesecu je meni u najmanju ruku smijesno!
Pa hajd da se sluzimo nekom zdravom logikom: Da je amerika zaista imala u planu da prevari citav svijet (ukljucujuci tu gomilu naucnika), sigurno bih uzeli sve moguce varijable u obzir i ne bi im se desilo da objave sliku na kojoj se zastava viori. Nisu bas tolika telad!
Na kraju krajeva, ko zna, mozda i ima neki fenomen koji bi objasnio viorenje zastave na mijesecu! Sta znas... :-?
inercija, koriolisovo ubrzanje, slaba gravitacija, materijal zastave... milion stvari
a kulminacija je to sto su se ljudi "dosjetili" da se zastava mozda ne moze vioriti na mjesecu 50godina nakon navodnog slijetanja!!! Ma daj!


jedini pametan post na ovoj temi.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 11:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Frenki je napisao:
jedini pametan post na ovoj temi.


Ja se kategoricki ne slazem sa ovim :lol:

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 12:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Људи немају паметнија посла па измишљају завјере, ево видимо и сад да је Џексон жив и скрива се у неком подземном склоништу и то све заједно са Елвисом. :D

Они који се пале на те теорије, као што је ова везана за Мјесец једноставно немају времена да чују контра-доказе или уопште не знају ништа о одласку људи на Мјесец, него чули негдје од некога да је рекао како људи нису били на Мјесецу...па онда "проповједају" ту теорију коју су чули.

Толико је било приче о тој фамозној застави а да ником није пало на памет да то уствари тестира... Клип који сам поставио на страници прије је чисти доказ да се застава виори. Многобројно камење које је донесено је исто тако доказ, радио и видео снимци као и слике су доказ... Е сад опет ће неко рећи то су све могли они направити у студију. Ко направи детаљну анализу свих снимака, слика и другог материјала и научно докаже да је то снимано у студију ја му скидам капу и то онда прихватам као истину, а глупости типа рекла казала или ова сјенка не може бити ту, застава се не може виорити...окачити мачку о реп.

Докази, докази, само докази...то је једино релевантно.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 13:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
skypostman je napisao:
Људи немају паметнија посла па измишљају завјере, ево видимо и сад да је Џексон жив и скрива се у неком подземном склоништу и то све заједно са Елвисом. :D


Hoćeš reći da se ne skriva.........? :roll: :D
Ja sam bio skeptik što se tiče spuštanja na mjesec,baš zbog te zastave ali su me Myhtbusters-i razuvjerili.

Btw,zastava se vijori,ne viori..... :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 13:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
_zoka je napisao:
skypostman je napisao:
Људи немају паметнија посла па измишљају завјере, ево видимо и сад да је Џексон жив и скрива се у неком подземном склоништу и то све заједно са Елвисом. :D


Hoćeš reći da se ne skriva.........? :roll: :D
Ja sam bio skeptik što se tiče spuštanja na mjesec,baš zbog te zastave ali su me Myhtbusters-i razuvjerili.

Btw,zastava se vijori,ne viori..... :wink:


Вијори, вијори, вијори... ево учим... :D А по бошњачки би било вихори или вихјори??? :lol:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 13:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
skypostman je napisao:
А по бошњачки би било вихори или вихјори??? :lol:

Stvarno ne znam,pitaćemo TARZANA......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs