banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 07:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Mar 2008, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Vjerovatno ste culi da je preminuo Arthur Clarke, veliki pisac naucne fantasnike i promotor svemira i nauke. Nisam htio da postavljam ovu temu u crnu hroniku, jer mislim da joj je mjesto ovdje, nadam se da ce ovdje i ostati.
Jeste li citali mozda neko njegovo delo ili nesto slicno. Ja sam nazalost samo 2001 Odiseju.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2008, 20:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
R.I.P.

Čova je bio legenda.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2008, 20:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2005, 00:37
Postovi: 51
Lokacija: Banja Luka - Vienna
Na veliku žalost, preminuo je jedan veliki pisac, entuzijasta, naučnik, sanjar, čovijek koji je zasigurno svojim djelom pogurao konvencije u oblasti astronomije, fizike, kvantne mehanike i drugih konvencionalnih i metafizičkih nauka.
Pored Odiseje sam čitao Misterije Svijeta i josh neke njegove članke, kao i pregršt njegovih kultnih dokumentarnih emisija Tajanstveni univerzum. Smrću, Arthur ulazi u legende i nastavlja svoj beskonačni život kao i svaki veliki svjetski naučnik i pisac.
Neka počiva u miru!

_________________
http://www.coagoa.com
http://www.coagoa.deviantart.com
http://www.myspace.com/coagoatrance


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2008, 14:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Лака му земља.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2008, 08:43 
Laka mu zemlja.

Bio je veliki covjek.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2008, 02:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pokopan Arthur C. Clarke
Legendarni britanski pisac znanstvene fantastike Sir Arthur C. Clarke, koji je umro u srijedu u bolnici u Šri Lanki u 91. godini, pokopan je u subotu u Colombu, glavnom gradu svoje druge domovine.

Arthura Charlesa Clarkea često su nazivali 'znanstvenim piscem znanstvene fantastike', jer se po realističnoj viziji budućnosti razlikovao od drugih futurista mnogo nevjerojatnije mašte. Njegove omiljene teme bila su otkrića i istraživanja u dalekom svemiru i u Zemljinim oceanskim dubinama između kojih se prostirala, po Clarkeu, ne baš posebno značajna egzistencija ljudskog roda na Zemlji.

Premda je u dugoj karijeri napisao više od 80 knjiga i stotine članaka, najslavniji mu je bio scenarij za klasik Stanleya Kubricka, "2001.: Odiseja u svemiru". Taj film iz 1968. godine temelji se na Clarkeovoj pripovijetki iz 1951., naslovljenoj "Sentinel", 'Stražar'. Uz relativno oskudnu naraciju, ali i pionirsku uporabu vizualnih efekata, film govori o tehnološkom usponu ljudske vrste i njezinu traganju za svojim kozmičkim podrijetlom.

U Šri Lanku, svoju drugu domovinu, preselio je 1956. godine i subotu je, prema vlastitoj želji, pokopan u Colombu.
Dok se njegov lijes spuštao u zemlju svirala je glazba iz filma 2001: Odiseja u Svemiru, koji je napravljen po njegovom najpoznatijem romanu. Prije samog pogreba, žute ruže su bacana na tijelo Artura Clarkea kao posljednja gesta poštovanja dok je ležao na bijelom odru.

Predsjednik Šri Lanke Mahinda Rajapakse pozvao je na nacionalnu minutu šutnje, a lokalni su listovi pisali o "posljednjem putovanju titana". Prema vlastitoj želji, piscu će na nadgrobnoj ploči pisati: "Ovdje leži Arthur Clarke. Nikada nije odrastao, ali nikada nije prestao rasti".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2008, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Ovdje se nalaze neki od najpoznatijih citata Mr Clarkea, ukljucujuci i njegova 3 zakona. Zanimljivo

http://www.brainyquote.com/quotes/autho ... larke.html
http://www.quotationspage.com/quotes/Arthur_C._Clarke/

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2008, 22:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Cova je bio jako interesantan,pokusavao je sa naucne strane da objasni "neobjasnjive" ( a moze i bez navodnika) fenomene. Ne znam ni sam koliko sam puta iscitao njegove Misterije svijeta,Zagonetni svijet i Kroniku cuda i misterija.Legenda.
R.I.P.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2008, 22:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Mar 2008, 02:36
Postovi: 392
Bio je i veliki ljubitelj djecaka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2008, 22:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2006, 11:25
Postovi: 898
Tek sam sad procitao, bas mi ga je zao.

Inace ako nekom treba imam nekoliko njegovih knjiga (mislim da su na nasem), pa nek javi.

_________________
U raju je lijepo, ali u paklu je raja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 14:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
I da zavrsim ovaj homage sa genijalnom fotografijom koju sam dobio neki dan.... 8) tek nakon dvije godine od njegove smrtu, ali nije ni Sri Lanka blizu hehe
Spoiler:
Slika


PS
Jos jednom se zahvaljujem nasem humanitarcu na ulozenom trudu

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 19:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
ja sam sad na drugoj knjizi iz serijala rama,na engleskom je pa neke opise i nerazumijem bas.....kao sto rece znanstveni pisac znanstvene fantastike.citao sam odiseju 2001,i rajske vodoskoke.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
goci master je napisao:
PS
Jos jednom se zahvaljujem nasem humanitarcu na ulozenom trudu


Jesi bio tamo ili je u pitanju fotomontaza?


p.s. Tek sad sam cuo ovu vijest, iako sam znao da je vec star. U djetinjstvu sam citao njegove knjige "Misterije svijeta" i "Svijet zagonetnih sila". Fantastiku bas i nisam citao jer ne volim citati izmisljene knjige(fiktivne), samo realne.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 21:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Sve su knjige izmišljene....
A naučna fantastika je realna,zasniva se na naučnim teorijama i pretpostavkama.Da nije tako,ne bi bila naučna fantastika nego samo fantastika ili fantazi......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da, ali ove dvije koje sam pomenuo su napisane na osnovu stvarnih istinitih dogadjaja i svjedoka i nisu naucno fantasticne. Cak su potkrijepljene fotografijama, imenima, svjedocima, datumima itd.
Iako se slazem da je uglavnom pisao romane i fantastiku ove dvije pomenute knjige ne spadaju u to.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2010, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
jellyfish je napisao:

Jesi bio tamo ili je u pitanju fotomontaza?



Nisam bio tamo :cry: a nije ni fotomontaza. Neko mi je uslikao :D

alkibijad je napisao:
ja sam sad na drugoj knjizi iz serijala rama,na engleskom je pa neke opise i nerazumijem bas.....kao sto rece znanstveni pisac znanstvene fantastike.citao sam odiseju 2001,i rajske vodoskoke.


Ti tog bas imas dosta :)

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2010, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
negdje sam citao da ce po njegovoj zelji,biografija biti objavljena tek 30 godina poslije njegove smrti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2011, 01:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
procitao drugi dio rame,na engleskom je pa nisam neke stvari skontao najbolje....prva knjiga mi je puno bolja,trazim sad od njega(kazu da je najbolja) childhood end....nema u gradskoj biblioteci:(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs