banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 581 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeća

Evolucija ili Kreacija?
Evolucija 67%  67%  [ 42 ]
Kreacija 33%  33%  [ 21 ]
Ukupno glasova : 63
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Apr 2010, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
tripo 41 je napisao:
Ali mi ništa ne znamo o civilizacijama baš do tih 6000 god. pa onda možemo da nagađamo da su i njih jadnike kosile srednjovjekovne bolesti, pa je to trajalo stotinama hiljada godina i zato nas je malo. Kako se potrefi baš tih 6000 god. a prije toga nije čovjek znao ništa i odjednom posta pametan.

Decko, jesi cuo ti za Vincu mozda??
Trebalo bi da jesi, nalazi se blizu Beograda, glavnog grada Srbije.

Imas dokaze civilizacije starije od 6000 godina 350 km odavde a ti se ovdje isprdavas o fosilima na antarktiku i Himalajima. :roll:

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
tripo 41 je napisao:
Da i samo se mogu naći u tzv. mlađim stijenama, ali ne i u dubljim stijenama. A najveći je onaj u Arizoni koji nije mogao sigurno pobiti toliko dinosaurusa ni blizu. Jesu udarali asteroidi, ali oni nisu mogli pobiti onoliko krupnih životinja.

E moj tripo ne daj ti boze da nas zaspe kisa meteora (tj. zvijezda padalica)

Citiraj:
Naravno da bi bilo više ljudi da nije bilo tih bolesti, ratova, gladi ali ja govorim da to ne može zaustaviti opšti trend povećanja broja stanovnika na Zemlji. Pa bile su one čuvene gladi u Etiopiji, Somaliji itd. pa je opet rastao broj stanovnika. Ne može ništa zasutaviti rast broja stanovnika na Zemlji, može da ga uspori ali opšti trend je uvijek nagore..

E a nije ti palo na pamet da u ovu jednacinu ubacis moderno doba gdje se raspolaze lijekovima (jeftinim i pristupacnim) za ogroman broj bolesti koje su nekad bile gore za covjecanstvo od povremene epidemije kuge...
Pa od obicne gripe se umiralo bez problema... Naravno da sad raste stanovnistvo kad tesko da mozes nabrojati na prste bolesti od kojih se sigurno umire...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
PS
I jos nikako da mi das najbrzu brzinu svjetlosti po kreacionizmu, ili je ona jednaka brzini misli?
U tom slucaju, koja je brzina misli? :)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
E moj tripo ne daj ti boze da nas zaspe kisa meteora (tj. zvijezda padalica)

Stani zar ti nisi anarhista i u ovom slucaju evolucionista... Cemu onda pominjanje Boga :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 19:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Elvis Presley je napisao:
Imas dokaze civilizacije starije od 6000 godina 350 km odavde

Zanimljivo, šta dokazuje da su stariji od 6ooo godina?
Vi za sve imate dokaze, ali se trenutno ti dokazi ne mogu vidjeti ni dokazati, niti oni išta dokazuju, ali treba vjerovati da je tako :roll:
Walker je napisao:
Znam samo kako su poplave u oblasti velikih rijeka gdje se javlja mit o potopu jako ceste i nema boljeg nacina da primitivni ljudi opisu veliku poplavu nego da je pripisu bozijem bijesu.

Sveopšti potop nije mit već dokazana činjenica i ne radi se o Božijem bijesu već kazni za zle.
Da li ti je poznat termin hidrosfera?

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Hertzog je napisao:
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
E moj tripo ne daj ti boze da nas zaspe kisa meteora (tj. zvijezda padalica)

Stani zar ti nisi anarhista i u ovom slucaju evolucionista... Cemu onda pominjanje Boga :lol: :lol: :lol:

A ti si ocigledno dijagonalni-citac.
Niti sam anarhista, niti sam spomenuo "Svog" boga, nego njegovog... Evo ponovo "ne daj TI boze"...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
mary juana je napisao:
Elvis Presley je napisao:
Imas dokaze civilizacije starije od 6000 godina 350 km odavde

Zanimljivo, šta dokazuje da su stariji od 6ooo godina?
Vi za sve imate dokaze, ali se trenutno ti dokazi ne mogu vidjeti ni dokazati, niti oni išta dokazuju, ali treba vjerovati da je tako :roll:
Walker je napisao:
Znam samo kako su poplave u oblasti velikih rijeka gdje se javlja mit o potopu jako ceste i nema boljeg nacina da primitivni ljudi opisu veliku poplavu nego da je pripisu bozijem bijesu.

Sveopšti potop nije mit već dokazana činjenica i ne radi se o Božijem bijesu već kazni za zle.
Da li ti je poznat termin hidrosfera?

A da li je tebi poznato koliki bi trebao da bude "brod" koji bi mogao da primi sve zivotinje u paru, hranu za njih za to vrijeme plutanja, te, opet ponavljam cinjenicu da smo onda, po bibliji, nastali dvostrukim incestom da se zaista desio potop i Nojeva arka... smijesno covjece, kako mozete vjerovati bajkama???

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Missing link
PostPoslato: 24 Apr 2010, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Ne znam da li se pojavio ovaj tekst na forumu prije par mjeseci ali ne bi bilo zgoreg svakako ga jos jednom proanalizirati, pogotovo me interesuju komentari "dvojca-6000":
http://news.nationalgeographic.com/news ... midus.html

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 20:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
Da, znaju se tačne dimenzije broda, i već je dokazano da je izvodivo, a opšti potop je davno utvrđena činjenica.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Hm, bog bi trebao da tuzi Jamesa Camerona zbog plagijata.

Jadan James, prvo ga optuzuju da je obradio Pokahontas a sad smo uvidjeli da je inspiraciju za Titanika nasao u Bibliji.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Missing link
PostPoslato: 24 Apr 2010, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Ma dzaba sve.
Postavljao sam ja i Ardi i Idu ali nista od toga.

Mozak im je ispran totalno.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 20:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 18 Avg 2009, 15:05
Postovi: 111
Па ја доказах да је баш еволуција бајка.
А и сада падају астероиди али и сагоријевају у атмосфери. Али еволуционисти говоре о једном том великом удару да је уништио диносаурусе, а не о безброј удара. Што наравно није истина. Планине су такође биле ниже прије потопа и сви фактори то доказују.
Број врста животиња у барци уопште није морао бити велики. Као прво у оригиналном јеврејском којим је писан Стари завјет, стоји тип, а не врста. И створени су по својим типовима, наравно то нема везе са макроеволуцијом. Вук, којот, фенек, лисица, дивљи и домаћи пас су сви међусобно фертилни и сви вјероватно потичу од основног типа. Тако да тада уопште нису морали сви ови ући у барку, него само двоје.
Тако и са осталим животињама а и биљкама.
Нико не спори промјене у оквиру основног типа или врсте, али то нема везе са прелазима из воде на копно итд.
Нпр. сви голубови потичу од једног lat. Columba livia то вам је онај чувени голуб са улица и тргова. То се узима као доказ за еволуцију. То апсолутно нема никакве везе са еволуцијом. Јер је голуб и даље голуб.
Сва та разноликост у погледу боје, способности итд. су већ биле у генетском потенцијалу овог голуба од којих су остали настали. И то је човјек са намјером радио. Наравно Дарвин који није ни чуо за генетику је рекао да је тај потенцијал у разноликости неограничен, што није истина и то је данас опште познато. Тако да су од голубова требала ући само два. Исто тако и са зебама и врапцима итд. итд. и сви су могли лијепо стати.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
tripo 41 je napisao:
Вук, којот, фенек, лисица, дивљи и домаћи пас су сви међусобно фертилни и сви вјероватно потичу од основног типа. Тако да тада уопште нису морали сви ови ући у барку, него само двоје.

Nakon ovoga sam siguran.
Ti nas ovdje lozis!
Nema druge!!!

Znaci vuk po*ebe zenku kojota i nastane lisica!

jelly, nemoj se vise truditi i pisati bilo sta ovdje. Covjek nas zajebava maksimalno. Jednostavno je nemoguce ovakve gluposti lupati a biti ozbiljan. Nemoguce!!!

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 23:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Elvis Presley je napisao:
jelly, nemoj se vise truditi i pisati bilo sta ovdje. Covjek nas zajebava maksimalno. Jednostavno je nemoguce ovakve gluposti lupati a biti ozbiljan. Nemoguce!!!


Vidim i ja. :angry1: Ili nas zajebava ili zaista ne zna stvari koje prosjecan osnovac zna. Pored ovoga sto si ti napisao, on je napisao i tu glupost da asteroidi sagore u atmosferi. Covjek ocigledno ne pravi razliku izmedju asteroida i meteora, a donedavno nije pravio razliku ni izmedju meteora i zvijezda sto je gradivo iz petog osnovne. I sta raspravljati onda sa takvim tipom. I uopste sa takvim tipovima. Dovoljno je otici na forum od njihovog velikog ucitelja M.P. i procitati teorije o starosti svemira, o prozirnosti kondoma, o stetnosti ribe, o zavjeri vakcina, o poligamiji, o ljudozderskim zakonima, o teokratskoj drzavi u kojoj vlada ljudozderski zakon, o zakonu jacega itd. pa da shvatis o kakvoj se nauci tu radi. A ovo o fertilnosti zivotinja, prvo je na jednom mjestu naveo da se zivotinje ne mogu ukrstati medjusobno, a sad navodi da mogu. Meni koliko je poznato jedino se konj i magarac mogu ukrstiti i onda nastaje mazga koja je nefertilna, dakle nema nastavka generacije. A tek ovo sa asteroidima sto je rekao. Pa o starosti svemira. Pa o brzini svjetlosti... Stvarno si u pravu, ovo je vise glupo raspravljati pored ovoliko stvari koje su boldovane, a ima ih jos. :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2010, 23:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Gledajte sve to s pozitivne strane: bar ste ih naveli da pokažu svoje pravo lice :toothy10:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 06:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 18 Avg 2009, 15:05
Postovi: 111
Па ви не знате ни најновију еволуционистичку теорију о нестанку диносауруса. :D
Па морам ја да вам то кажем.
По најновијој наравно исто лажној теорији један велики удар се десио (не више удара како сте ви сви еволуцио. говорили) па се дигла прашина, настали су пожари, а у једном дијелу Земље су се дигли (каква случајност) баш велики таласи да их подаве и тако су нестали.
Сада су нашли велики кратер у земљи, али није им баш толико велики колико би они хтјели.
Ма ви не гледате ни "Националну георграфију" а причате о креационизму.

Али сам се баш слатко :lol: :lol: од прејучерашње емисије са ове исте ТВ.

Пазите ове глупости и то са реномиране ТВ (наравно нису им све емисије такве)

"Еволуција ајкула је трајала 400 милиона година, па се кроз тих 400 милиона година њен мозак усавршио са свим својим чулима и она је постала беспрекоран ловац".

Ем што то није ничим доказано, него је тотална глупост и апсурдност.

Као 1. та чула и све функције у мозгу су веома значајне, и без само једног чула и функције или са свим дијелимичним чулима она не би могла опстати.
Губитак само једног чула или функције у мозгу би довело до тренутне или веома брзе смрти, чак и дјелимичан губитак само једног чула или функције би изазвао смрт.
Као 2. фосили тих бијелих ајкула и свих данас живих (које нису изумрле) су исти са својим данашњим примјерцима. Ето то је ваша "наука".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2010, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
tripo 41 je napisao:
Број врста животиња у барци уопште није морао бити велики. Као прво у оригиналном јеврејском којим је писан Стари завјет, стоји тип, а не врста. И створени су по својим типовима, наравно то нема везе са макроеволуцијом. Вук, којот, фенек, лисица, дивљи и домаћи пас су сви међусобно фертилни и сви вјероватно потичу од основног типа..

Nakon ovoga i ja odustajem...
Ali za kraj 3 stvari:
1. Znaci do starog zavjeta je nauka toliko bila uznapredovala da su vec razlikovali vrste i tipove???
2. Ajd molim te ponovo ovo sve sto si rekao nama svom tati, pa nam javi reakciju na tvoju tvrdnju da su se sve zivotinje nakon potopa za svega par hiljada godina razvile iz "tipova"...
3. I PO TRECI PUT - KOJA JE MAKSIMALNA BRZINA SVJETLOSTI PO KREACIONIZMU?????

PS
Vidim ne odgovaras nista na "missing link" koji sam postavio na Nauci... e tu me zivo interesuje odgovor...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Missing link
PostPoslato: 25 Apr 2010, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Elvis Presley je napisao:
Ma dzaba sve.
Postavljao sam ja i Ardi i Idu ali nista od toga.

Mozak im je ispran totalno.

Nisam mogao naci njihove reakcije, ali me interesuju.
Kako objasnjavaju te fosile? Pretpostavljam kao dokaze koje je "podmetnuo" bog da bi testirao nasu vjeru? ;)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Missing link
PostPoslato: 25 Apr 2010, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Objasnjavaju tako sto kazu da su national geographic i svi ostali to izmislili i da lazu. I da su sami namjestili slike i napravili zavjeru protiv kreacionista. Kad nemaju vise nikakve odbrane onda kazu kako svi lazu. Slicno kao i ovi iz pokreta za ravnu zemlju i sl.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Missing link
PostPoslato: 25 Apr 2010, 15:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Ardi ne dokazuje da je bila evolucija (nije karika koja nedostaje), vec da je bila takva vrsta i nista vise...

Citiraj:
Ardi existed before the evolution both of humans and modern chimps. The difficulty is that, compared to humans, modern chimps show MORE evolutionary development in their limbs, back and spine than humans - 'chimps experienced more profound evolutionary changes in their backs, pelvises, limbs, hands and feet as they adapted to life in the trees than the hominid line of upright species that evolved into humans' (Owen Lovejoy - http://www.thestar.com/sciencetech/article/704293). Comparatively, it would make more sense to say that chimps evolved from humans. This flips everything we know about evolution on its head (http://www.time.com/time/health/article ... 00,00.html). That such an error has been made could be seen as a sign that evolution itself doesn't work as a theory.
http://debatewise.org/debates/1213-does ... ion-theory

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 581 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs