banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 13:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 149 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2007, 13:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
PUTOVANJE KROZ VREME??? Ajnstajn je rekao da je ono moguce i da u proslost mozes da putujes do u beskonacnost a u buducnost samo do 2011.god.S^TA JE TA FAMOZNA 2011. ????????????

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 14:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Gdje je to Ajnštajn rekao za 2011. godinu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 16:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Stvarno i ja se pitam :oops:
Znam šta je 2011. godina ali prvi put čujem da je Ajnštajn pominjao tu godinu...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 17:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
na nekoliko mesta sam to procitao,ne bih znao da vam kazem gde,ALI ako lazu oni lazem i JA. Znam da ce se sa SUNCEM nesto desiti te godine,a evo vam i jedan interesantan TEKST. OBAVEZNO GA PROCITAJTE. POZZ Nis^http://iklamat.on.neobee.net/vremeunama.htm

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 19:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
c) Jos je neobicnija cinjenica da elektroencefalogram belezi elektricne aktivnosti mozdane kore u vidu krivulja koje izrazavaju mozdane ritmove. Jedan od njih su tzv. alfatalasi. Na osnovu toga moze se definisati neka "alfa-talas-cestica", kojoj se onda moze pridruziti odgovarajuca masa mirovanja m=2.3*10-50 kg i poluprecnik r=0.2*10-26 m. Dobijeni rezultat je zaista neobican obzirom da je masa Svemira procenjena na oko 1053 kg, a poluprecnik na oko 1026 metara sto, priblizno, predstavlja reciprocne vrednosti dobijene za "alfa-talas-cesticu". U asocijativnom smislu mozemo reci da su Svemir i Misao podjednako "udaljeni" od nas...

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 19:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
Mi se trenutno nalazimo u poslednjem katunu poslednjeg baktuna, koji je počeo 1993., a završava se 2012. godine.

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 20:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
Ali predstojeća "Sunčeva bura" će, po prognozama, biti za 30 do 50 procenata snažnija od prošle i biće jedna od najsnažnijih u istoiriji vasione.

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2007, 20:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
A sledeca BURA je 2011-2012

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2007, 00:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Ma sve je to super samo se ja bojim da će ta 2012. doći i da se ništa neće destiti (osim što ću se isfurati :-? )...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2007, 01:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Vjerovatno će se nešto desiti ali ne mora značiti da će svi to primjetiti i osjetiti ;)

O ovoj godini već ima tema na Duhovnost i Religija pa je možda bolje da se tamo o tome nastavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 14:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
Jedna od onih legendarnih priča obavijenih velom misterije o kojoj se pišu knjige i snimaju naučnofantastični filmovi jeste tzv. Filadelfijski eksperiment. Naime, oktobra 1943. u Filadelfiji je navodno izveden tajni eksperiment s magnetnim generatorima, kojim se razarač "eldrige DE-173" usidren u filadelfijskoj vojnoj luci dematerijalizovao, zatim se na nekoliko sekundi pojavio u luci u Norfolku, 350 km daleko odatle, a onda se ponovo materijalizovao u Filadelfiji. Polovina mornara sa broda je nestala, neki su poludeli, neki su se sami od sebe zapalili, a neki su stekli osobinu da se po svojoj volji pojavljuju i iščezavaju. Po jednoj od verzija, eksperiment je urađen na osnovu Teslinih rukopisa koje je posle njegove smrti uzeo FBI. Po drugoj je sam Tesla rukovodio čitavim projektom pod nazivom "Projekat duga" (u koji je, po nekima, bio uključen i Albert Ajnštajn), sve do 1942. kada je namerno počeo da ga sabotira svestan njegovih posledica po čovečanstvo. Zbog toga je Tesla ubijen, a po njegovim proračunima eksperiment je napravljen, ali je nešto pošlo naopako. Kasnije je ovaj projekat nastavljen u smeru ovladavanja "vremenskim tunelima" pomoću kojih se može putovati kroz vreme. Rezultati su naravno bili povoljni, uz jednu teškoću. U prošlost se može putovati bez granica, dok je put u budućnost iz nekog razloga put ograničen samo do 2011. godine, kada će doći ili Vanzemaljci ili Božji sin ili smo ga ugasili.

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 14:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
NEMOJTE toliko da POTCENJUJETE Ajnstajna i Teslu. N I K A D A . POZZ

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 14:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
Kad se povukao s projekta, bio je obeležen kao odmetnik. Tu priča dobija obrt. Na ulici ga pod čudnim okolnostima udara automobil. Oporavio se, ali ga posle par meseci pronalaze mrtvog u hotelu. Prema službenom izveštaju umro je od tromboze. Zanimljivo je da ni agenti FBI, koji su Teslu pratili u stopu, nisu znali tačno kad je on umro. Agent FBI u dokumentu od 12. januara 1943. kaže: „Naknadno istraživanje pokazalo je da je Tesla umro 8. januara, a ne u četvrtak, 7. januara, kao što je bilo javljeno“. (Blic)

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2007, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Tesla je umro usamljen i siromasan u sobi 3327 u New Yorku u 87. god. zivota. Njegovi jedini preostali prijatelji bili su golubovi koje je hranio u obliznjem parku.
Poslednja osoba koja ga je videla ziva bila je sobarica Alisa Monegan koja ga je obisla pred vece. Tesla je umoran i mesa sadasnjost i proslost. Sobarici prica kako ga je prethodnog dana posetio stari prijatelj Mark Tven.(Mark Tven je umro 1910god) Tada je zatrazio da na vrata okaci natpis "Ne uznemiravajte". Ona ga je i nasla mrtvog sutradan ujutru. Lekari su zakljucili da je preminuo oko 10:30 uvece u snu.Mrtvozornik je ustanovio da je smrt bila prirodna.

Bas me zanima sta je sa ovim htio napraviti:

Kada je njemacki napad na Jugoslaviju postao neizbjezan, Tesla je u Beograd svom mladom rodjaku Savi Kosanovicu poslao telegram sljedece sadrzine: "Bit ce potrebno devet centrala: cetiri u Srbiji, dvije u Hrvatskoj i dvije u Sloveniji. Svaka bi trebala imati 200 kW da bi se domovina zastitila od svih napada." Ali sve nade su brzo ugasene. Luftwaffe je bila brza, a njemacka pjesadija za deset dana je pregazila Jugoslaviju.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2007, 14:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
Zamolio bih sve prisutne na forumu da ne diskutuju o Ajnstajnu i Tesli jer ocigledno ni diskusiji nisu dorasli a kamoli nekoj analizi njihovih radova.Zajedno sa Vaderom idite u duhovnost i religiju.TAMO VAM JE I MESTO.

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2007, 12:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
rista0404 je napisao:
Zamolio bih sve prisutne na forumu da ne diskutuju o Ajnstajnu i Tesli jer ocigledno ni diskusiji nisu dorasli a kamoli nekoj analizi njihovih radova.Zajedno sa Vaderom idite u duhovnost i religiju.TAMO VAM JE I MESTO.


:withstupid:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2007, 18:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
Slika

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2007, 18:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2006, 09:59
Postovi: 27
Lokacija: Banjaluka
Sjecate se one price da ce 2000. biti smak svijeta i slicnih prolupa i evo nas u 2007 :wink:

Tako da tu 2011. netreba preozbiljno shvatati

_________________
...sta je civilizacija:covjekov put od pecine do atomskog sklonista...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2007, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Za 2000. nije bilo ozbiljnih najava i priča, samo ona o softverskom 2k bug-u.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2007, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Vader je napisao:
Za 2000. nije bilo ozbiljnih najava i priča, samo ona o softverskom 2k bug-u.

Ali je zato za 2006. bilo dosta prica. Cak je bila rijec o smaku svijeta negdje u augustu. :oops: A sad smo vec u 2007. :)

Mada...ovako gledajuci...i nemam bas neki osjecaj da ce nam biti bolje samo zato sto je prosla ta 2006. Mozda se nije desilo nista te 2006 god. ali se dosta toga ovako promijenilio i promijenice se jos dosta toga. Meni nekako ne izgleda ni da ce nam doci bas neka zlatna vremena. Meni vise mirise na neku katastrofu, propast ili nesto trece. Kako je pocelo.... kad uzmemo u obzir ovu sadasnju klimu. Covjece, zima je, januar je, a mi nismo imali snijega samo jedan dan. U Kaliforniji pao snijeg, Antarktis se topi, poplave su postale cesti posjetilac, kao i zemljotresi, cunami, iiii...sta jos sve ne.

Izgleda kao da taj smak svijeta ili sta vec, nece doci odjednom, kao trenutna pojava, vise kao neki period, period losijih/tezih vremena. Kao neka lekcija koju mi ljudi moramo da naucimo. Jer, kako sejemo, tako i zenjemo.

Ali dobro, valjda ce biti onako kako treba da bude i kako je najbolje za nas sviju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 149 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs