banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 22:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Da li je moguce?
Da 60%  60%  [ 48 ]
Ne 40%  40%  [ 32 ]
Ukupno glasova : 80
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 13:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2001, 01:00
Postovi: 85
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Da bi omogucili putovanje kroz vreme dva kosmicka prstena moraju biti savrseno paralelna, da putuju priblizno brzinom svetlosti, ne bi li projurili jedan pored drugog kao dva automobila koja se krecu autoputom u suprotnim smerovima. Pri prolasku ovih prstenova jedan pored drugog, vreme-prostor postaju potpuno poremeceni - sto bi trebalo da omoguci nasem putniku da se vrati unazad kroz vreme.


Hmmm... to je nesto slicno kao u "Kontaktu" Carla Sagana.

Citiraj:
Zamislite da se istorija menja svaki dan jer se nekom ne dopada odredjeni dogadjaj. Pa nastao bi opsti haos.


Hmmm ... a otkud znas da se to vec ne radi...

Ukoliko bi SAD(ili bilo ko) pronasle/izmislile vremeplov sigurno ne bi pricali o tome na sav glas... ne bi pricali uopste...

Iako sam nearly 100% scientist... u ovakvom stanju drustva kakvo je sada ... trazenje tajne vremeplova bi bilo gubljenje vremena... ne zbog naucnih i tehnoloskih problema vec zbog cisto etickih rebusa... Svi bi htjeli mijenjati nesretne okolnosti... ali bojim se da to tako ne ide...

Treba se baviti problemima "temporalne mehanike" (kako su je krstili u ST) ... ali mislim da bi pametnije bilo da se naucni resursi vise okrenu ka inovaciji novih nacina propulzije/pogona...

Citiraj:
Naime, ja smatram da je putovanje kroz vrijeme nemoguće da samo vrijeme ne postoji. Recite mi koja to sila može da me isključi iz prostornog kontinuuma, ostavi sa strane, "premota" svemir unazad (vrati svaku molekulu, svaki atom, unazad na njegovo prethodno mjesto) i zatim me doda ponovo u tu "stvarnost".


A sta je sa vremenskim kontinuumom... ko kaze da se ne moze kretati kroz njega kao kroz prostor...
Jedina razlika izmedju prostora i vremena je upravo taj problem kauzalnosti(deda-unuk)... da uzrok mora prethoditi posljedici(sto bi na ETF-u rekli da ulaz mora prethoditi izlazu... tj. da izlaz ne smije uticati na ulaz :))) ... ali vec i u elektronici mi imamo nekauzalne sisteme... zasto ne bi tako nesto postojalo i u samoj prirodi svemira.

Vec sada se govori o tome kako svemir nije zatvoren sistem, vec postoje naznake da je otvoren... sto mijenja odredjene formulacije zakona termodinamike(a doskora je to bilo alfa i omega svega).

Ponavljam... Ako mi nesto ne znamo i ne vidimo... ne mora znaciti da to ne postoji...

_________________
May the Force be with you ... always.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2005, 14:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Leona je napisao:
Ja mislim da bi taj vremeplov izazvao mnogo vise nevolja nego dobrih stvari.
Zamislite recimo da postoji vremeplov i da ga SAD poseduje. Njima se recimo ne dopada deo istorije u kom je vodjen 2. svetski rat, i oni se vrate kroz vreme i sprece ga. Super, nema rata. ALI.... Sta bi se desilo sa ljudskom istorijom?


Slažem se. Zato se to (putovanje kroz vrijeme) ni ne daje svima. A i kad se daje ne daje se (uvijek) u obliku u kome bi se događaji mogli mijenjati, već često u obliku "posmatrača". Ne znam zašto bi ljudi stalno nešto mijenjali kad je u pitanju putovanje kroz vrijeme, meni bi mnogo zanimljivije bilo vidjeti prošlost nego je mijenjati. U sadašnjosti ima toliko toga za mijenjanje da ne bi bilo vremena za mijenjanje prošlosti. Prošlost takva kakva je ima svoj smisao, svrhu, a u dobroj mjeri i predodređenost da bude takva kakva je. Iz nje traba učiti ("istorija je učiteljica mudrosti").

Motoko Kusanagi je napisao:
Kakva to pojava u svemiru ima ta svojstva, koja su po meni neophodna za putovanje kroz vrijeme?


Vidjećemo. Tek počinjemo učiti.
Dobro ti je ovo pitanje.

Motoko Kusanagi je napisao:
Sve ovo se može nadovezati na činjenicu da mi nismo sposobni aposlutno spoznati stvari oko nas


Slažem se, tj. slažem se da do sada nismo spoznali sve i da nas to ograničava u shvatanju. Ljudi koji više znaju (ili imaju više spoznaje) imaju šire vidike, i mogu vidjeti i razumjeti nešto što ne mogu da shvate oni koji nemaju taj nivo saznanja. U svemu je tako, obrazovanju, nauci, mistici.

Opet kažem, treba biti oprezan prema novim teorijama, ali i otvoren. Ne treba se narogušiti kad god se pomene teorija koja se ne uklapa sa našim sadašnjim nivoom shvatanja i saznanja. Sjećam se da su mene izbijale iz cipela teorije koje su bile sasvim drugačije od onoga što sam mislio, ali vremenom se u njima mogao naći smisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Mar 2005, 23:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Ovo sto cu sada napisati je naucno (eksperimentalno) dokazano (ne znam da li sam to vec napisao)
E ovako, naucnici su napravili test (vise se ne sjecam ni ko ni gdje): U 3 super brza sonicna aviona su ugradili super precizne atomske satove (naime ovaj sat nakon milion godina kasni 1 sekundu!) a takodje su na aerodromu postavili jos jedan atomski sat. Ova 4 sata su bila medjusobno uskladjena ogromnom preciznoscu. Nakon polijetanja, ova tri aviona, su se kretala ogromnom brzinom (oko 12 maha cini mi se), i poslije prelaska velike udaljenosti, vratili su se na aerodrom. Nakon provjere satova doslo se do zakljucka da su sva 3 sata u avionu kasnila (mozda par sekundi) za onim satom na aerodromu (koji je mirovao). Drugim rijecima, vrijeme u avionu koji je isao tom brzinom je teklo sporije nego vrijeme na aerodromu. A onda vi sami zamislite sta bi se deslio da se taj avion nije kretao brzinom 12 maha, vec brzinom (sad lupam) 50 maha (pri brzini svijetlosti ono bi vjerovatno stalo). Ovo se moze i matematicki izvesti... sjecam se da u 4. razredu gim. nisam mogao da povjerujem kada je profesor to objasnjavao. Mozda jednom iskopam svesku pa vam to napisem... Ja vjerujem u putovanje kroz vrijeme!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Mar 2005, 12:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2004, 12:56
Postovi: 117
Što znači da su ti avioni putovali kroz vrijeme, i to nekoliko sekundi u budućnost. I to je u redu, nemam ništa protiv. Ali pošto je nemoguće putovati brzinama koje imaju negativne vrijednosti, nemoguće je i putovati u prošlost... :fadein:

_________________
Have you ever noticed that things left in the air fall at the right angle?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2005, 00:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Sep 2001, 01:00
Postovi: 270
Lokacija: Banja Luka
Hmm, nešto mi pade na pamet u vezi ovog eksperimenta... Šta je to sat? Mehanička (vještačka) naprava. Podliježe svim poznatim zakonima fizike i uopšte me ne čudi da su ti satovi bili asinhroni ... Šta je tu čudno... naprava koja kao i sve oko nas podliježe zakonima fizike i koja nije savršena je pokazala da ta brzina utiče na NJU a ne na vrijeme ... Vrijeme je najveća naučna zabluda po meni ... Kako putovati u budućnost? Opet ono - isključiš se iz sistema i staneš sa strane i za par sekundi - hop, eto tebe u budućnosti, recimo 10 godina kasnije ... Opet pitanje, kako to postići? Putovanje brzinom svjetlosti kao rešenje za putovanje kroz vrijeme smatram glupošću... U jednom dokumentarcu o Ajnštajnu su naveli kako je on došao do tog zaključka. Naime posmatrao je sat i tad mu je sinulo... ako bi neko putovao brzinom svjetlosti, ta osoba ne bi mogla da vidi kako se kazaljke na satu pomjeraju već bi one stalno stajale u mjestu jer svjetlost koja se od njih odbija ne može doći do posmatrača... Tada, kako Ajnštajn kaže, vrijeme je stalo za tu osobu i ona putuje u budućnost... Meni ova priča djeluje prilično šuplje jer činjenica je da se ovdje vrijeme poistovjećuje sa napravom (sat) a percepcija istog se odvija preko svjetlosti, EM talasa, tj. sasvim obične prirodne pojave itd....
Putovanje kroz vrijeme je nemoguće ...
Bah.. opet pišem u nedoba... izvinjavam se ako je post nepovezan i sl...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2005, 02:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Moguće je putovati kroz vrijeme unaprijed, sa dovoljno brzim brodom čija je brzina reda brzine svjetlosti...
Nazad u vrijeme, sumnjam.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2005, 20:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2004, 13:53
Postovi: 713
Lokacija: on the internet!
Kroz vrijem bi se moglo putovati o oba smijera, samo treba naci zakrivljeni prostor u svemiru, i voila!!!

_________________
Za info o desavanjima u Banjoj Luci i okolini posjetite http://www.vikend.rs.ba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2005, 22:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Motoko Kusanagi je napisao:
Putovanje brzinom svjetlosti kao rešenje za putovanje kroz vrijeme smatram glupošću

a ja cu tebi da dam matematicki dokaz ovog eksperimenta cim donesem skener jer cu to pisati na papiru rukom, a onda do skenirati (bilo bi malo komplikovano u word-u), to da je brzina uticala na sat mozda i jeste, ali to ipak ne mijenja cinjenicu da je sat pokazao manje vrijeme.
Povecavanjem brzine vrijeme se smanjuje, to je jedna od osnovnih definicija Inercijalnih sistema. A dokazacu ti... Ne znam tacno, uglavnom na dnu se dobije limes od (bla bla bla)
e kada se uzme da v>c (brzina tezi brzini svijetlosti)
t=o !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2005, 03:20 
dejanm83 je napisao:
Što znači da su ti avioni putovali kroz vrijeme, i to nekoliko sekundi u budućnost. I to je u redu, nemam ništa protiv. Ali pošto je nemoguće putovati brzinama koje imaju negativne vrijednosti, nemoguće je i putovati u prošlost... :fadein:


Moguce ili ne, svakako bi svaka promjena uzrokovala ne paradoks, nego paralelnu stvarnost... znaci kao sto neko pomenu - unutar jedne stvarnosti bi ti zivot i dalje bio normalan, a u onoj drugoj - paralelnoj - od momenta kad si ubio svog dedu stvara se taj paralelni svijet... Samo kako se vratiti u onaj koji ti vise odgovara? ;)


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2005, 13:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Sep 2001, 01:00
Postovi: 270
Lokacija: Banja Luka
[Enterprise], znam da postoji matematički dokaz i ne moraš ga postavljati samo zbog mene. Ako se dobro sjećam taj dokaz (bar ona verzija koja se uči u fizici za Gim. ) se bazira na određenoj pretpostavci (formuli) koja se uzima za tačnu ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2005, 19:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Citiraj:
formuli) koja se uzima za tačnu ...
a koja je naravno izvedena iz neke jednostavnije...
evo jos jednog primjera da E=m*c2 tacna forumla.
Iz ove formule vidimo da je m=E/c2. Primjer, kada kuglicu zagrijavamo (predajemo joj energiju) ona se siri (raste joj masa). Naravno, njena masa nece mnogo porasti jer se ta energija (toplotna energija) dijeli sa c2 (sto je mnoooogooo), tako da je taj razlomak mali broj (masa se malo poveca)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2005, 22:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2004, 21:59
Postovi: 51
Koliko sam ja razumio Alberta,kroz vrijeme se ne moze putovati,nego samo se protok vrmena moze usoriti...pri kretanju brinama blikima brzini svjetlosti...

Mislim da je sve ostalo pusta zelja da se moze zezati po proslosti...mada ne bi bilo lose!

_________________
Za samostalnu R.Srpsku!
http://www.plebiscit.rs.sr/index.php?op ... _dajpotpis
"Nezavisno Kosovo je samo san na krilima NATO bombardera!Kada ti bombarderi odlete,Vi cete se opet probuditi u Srbiji!"
Slobodan Miloąević govori pripadniku OVK u Hagu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2006, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
*Nije mi se dalo otvarati novu temu o putaovanju kroz svemir.Evo ovo ovdje pa ako moderator misli da treba nova...neka sredi to. :wink:


Do Marsa za tri sata

Nova studija jedne teorije iz kvantne fizike dovela je do vrlo ozbiljne tvrdnje znanstvenika da je moguće razviti pogon koji bi, teroretski, mogao pokretati letjelicu kroz hipersvemir, brže od brzine svjetlosti.


Da stvar nije plod prebujne mašte dokazuje i to što neobični hipersvemirski pogon, koji bi putovanjem kroz druge dimenzije omogućio međuzvjezdana putovanja, upravo istražuje vlada Sjedinjenih Američkih Država.

Hipotetska naprava, koja je objašnjena samo načelno, bazira se na kontroverznoj teoriji o sastavu svemira, koja bi potencijalno omogućila svemirskom brodu da putuje do Marsa za samo tri sata, dok bi put do zvijezde udaljene 11 svjetlosnih godina trajao 80 dana, piše New Scientist.

Teoretski pogon radi tako što stvara jako magnetsko polje koje bi, prema ideji, koju je razvio njemački znanstvenik Burkhard Heim 1950-ih, stvaralo gravitacijsko polje koje bi rezultiralo potiskom na svemirski brod.

Također, ako je stvoreno dovoljno veliko magnetsko polje, letjelica bi, dosežući nezamislive brzine ušla u drugu dimenziju, gdje je brzina svjetlosti veća. Isključivanje magnetskog polja rezultiralo bi ponovnim pojavljivanjem letjelice u našoj dimenziji.

Zračne snage Sjedinjenih Država su izrazile zanimanje za tu ideju i znanstvenici rade za američki odjel za energiju (American Department of Energy) – koji ima uređaj poznat kao Z Machine, koji može proizvesti takvo magnetsko polje koje je potrebno za ovaj pogon – što znači da bi, ako se teorija održi, mogli provesti testiranje.

Profesor Jochem Hauser, jedan od znanstvenika koji su predložili ovu ideju, rekao je The Scotsmanu da bi se, ako sve prođe dobro, pogon mogao testirati za pet godina.

Ipak, prof. Hauser, fizičar na Sveučilištu primijenjenih znanosti u Salzgitteru, Njemačka, i bivši šef aerodinamike u Europskoj Svemirskoj Agenciji, napomenuo je da je to bazirano na vrlo kontroverznoj teoriji koja bi zahtijevala značajne promjene u trenutnom razumijevanju zakona fizike.

"To bi bilo zadivljujuće. Radio sam na sustavima za pogon dosta dugo i to bi bila zadivljujuća stvar. Korist bi bila doslovce neograničena", rekao je. "Ali ovo nije tu iza ugla; prvo moramo dokazati da je teorija znanstveno opravdana, a postoji dosta fizičara koji imaju drugačije mišljenje".

"Naš je posao da dokažemo da imamo pravo i na tome radimo".

Rekao je da bi ovaj pogon omogućio svemirskim brodovima da putuju u druge zvjezdane sustave. "Ako je teorija točna tada ovo nije znanstvena fantastika", reako je prof. Hauser.

"NASA me zaposlila i uskoro ću razgovarati detaljnije s nekim iz zračnih snaga, ali je sve to još u ranoj fazi. Mislim da bi u najboljem slučaju u sljedećih pet godina mogli vidjeti radi li ta tehnologija ".

Pozornost američke vlade na Prof. Hausera i njegovog australskog kolege Waltera Droschera privukao je njihov rad Svemirski pogonski uređaj baziran na Heimovoj kvantnoj teoriji.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2006, 17:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2004, 16:27
Postovi: 524
Lokacija: Banja Luka, Borik
ja mislim da ce za jedno 10 godina biti moguce!!! vremeploveh kad se sjetim filma ili crnog gruje, hehe

_________________
http://www.travian.ba/?uc=ba1_16306


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2006, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
Za vise informacija registrujte se na ogame.ba! :lol: :lol: :lol:

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Dec 2006, 20:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
Kao prvo mi jos ne znamo sta je VREME????To je izgleda bilo jasno samo Ajnstajnu!I verujem mu da je putovanje kroz vreme moguce.Ali to nije putovanje kako ga mi zamisljamo
jer vreme sigurno nije to kako ga mi shvatamo.T.J. da prilikom tog putovanja moze a i mora dolaziti do paradoksa.ZATO se ne ZAMARAJTE tim putovanjem dok nas MOZAK ne shvati sta je to : VREME .... pozz NIS^

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2007, 05:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
naravno da je moguce. ajnstajnove formule su i prakticno dokazane na primjer: kad se neke mikrocestice ubrzaju priblizno do brzine svjetlosti njihovo vrijeme raspada se povecava i to tacno u skladu sa ajnstajnovim formulama. njihovo vrijeme zivota je svega nekoliko mikrosekundi(raspadnu se za manje od djelic sekunde), a kad se ubrzaju do velikih brzina ne raspadnu se ni za 10 minuta sto znaci da njima vrijeme sporije protice jer se krecu brzo. iako je nama to bilo 10 minuta to je njima bio milioniti dio sekunde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2007, 11:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Dec 2006, 20:44
Postovi: 20
Lokacija: NIS^
Ali ovaj primer nije dokaz o putovanju u proslost ili buducnost o cemu bi mi voleli bar nesto priblizno da saznamo. POZZ Nis^

_________________
RISTA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2007, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
vim je napisao:
: kad se neke mikrocestice ubrzaju priblizno do brzine svjetlosti njihovo vrijeme raspada

cestice nemaju vrijeme raspada. One mogu samo da postoje ili da ne postoje. I one su nedjeljive


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2010, 01:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
potrazih da li je vec bila tema o vremenu na forumu, i izbacilo mi ovu temu..nisu losi postovi :)

elem, nove teorije stalno stizu, a sve se nekako preplicu sa proslim: http://www.wired.com/wiredscience/2010/02/what-is-time/
Citiraj:
Sean Carroll: I’m trying to understand how time works. And that’s a huge question that has lots of different aspects to it. A lot of them go back to Einstein and spacetime and how we measure time using clocks. But the particular aspect of time that I’m interested in is the arrow of time: the fact that the past is different from the future. We remember the past but we don’t remember the future. There are irreversible processes. There are things that happen, like you turn an egg into an omelet, but you can’t turn an omelet into an egg.

And we sort of understand that halfway. The arrow of time is based on ideas that go back to Ludwig Boltzmann, an Austrian physicist in the 1870s. He figured out this thing called entropy. Entropy is just a measure of how disorderly things are. And it tends to grow. That’s the second law of thermodynamics: Entropy goes up with time, things become more disorderly. So, if you neatly stack papers on your desk, and you walk away, you’re not surprised they turn into a mess. You’d be very surprised if a mess turned into neatly stacked papers. That’s entropy and the arrow of time. Entropy goes up as it becomes messier.


So, Boltzmann understood that and he explained how entropy is related to the arrow of time. But there’s a missing piece to his explanation, which is, why was the entropy ever low to begin with? Why were the papers neatly stacked in the universe? Basically, our observable universe begins around 13.7 billion years ago in a state of exquisite order, exquisitely low entropy. It’s like the universe is a wind-up toy that has been sort of puttering along for the last 13.7 billion years and will eventually wind down to nothing. But why was it ever wound up in the first place? Why was it in such a weird low-entropy unusual state?

That is what I’m trying to tackle. I’m trying to understand cosmology, why the Big Bang had the properties it did. And it’s interesting to think that connects directly to our kitchens and how we can make eggs, how we can remember one direction of time, why causes precede effects, why we are born young and grow older. It’s all because of entropy increasing. It’s all because of conditions of the Big Bang.



Read More http://www.wired.com/wiredscience/2010/ ... z0gmrtCKLx


eto, ima jos dosta toga na linku..

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs