banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 20:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Da li je moguce?
Da 60%  60%  [ 48 ]
Ne 40%  40%  [ 32 ]
Ukupno glasova : 80
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2003, 13:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Sjedni! Dva. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2003, 14:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2002, 01:57
Postovi: 197
Lokacija: drugi sprat lijevo
popusim te cijelog :lol: 0X


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Apr 2003, 21:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2001, 01:00
Postovi: 85
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
U brzini svjetlosti fotoni (cestice svjetlosti) imaju malu kineticku energiju ali veliku potencijalnu, tako da ne mogu imati masu (svjetlost je bez mase ali ima energiju-cudno zar ne). Iskrivljivanje prostora i vremena ne postoji, tako da je nemoguce da postoje neke druge dimenzije osim ove tri + vrijeme(naucno-ne religiozno).


Fotoni jesu cestice svjetlosti, ali da imaju potencijalnu energiju to bas i ne znam. Da bi neka cestica imala pot. energiju ona mora imati ili masu ili naelektrisanje ili oboje hehehe, a postoji i tzv. elasticni potencijal. Po sadasnjoj fizici foton nema ni jedno ni drugo. Ne znam kakve veze ima to, da imati veliku potencijalnu energiju a malu kineticku znaci nemati mase.

U literaturi se energija fotona uvijek veze za kineticku, ali to nije bas potpuno ispravno. Posto potencijalna energija predstavlja energiju stanja, a foton je uvijek u stanju kretanja brzinom svjetlosti tj. u odnosu na druge fotone on se ne krece moze se analogno tome govoriti o nekoj vrsti potencijalne energije. Ali ono sto je bitnije energija fotona ne zavisi od njegove brzine vec od frekvencije samih elmag. talasa sto znaci da ni potencijalna energija nije prava identifikacija. Jednostavno receno energija fotona je E=h*f tj. Plankova konstanta puta frekvencija i dok se potpuno ne shvati priroda fotona ne treba njegovu energiju nigdje svrstavati.

Ako vjerujemo u postojanje crnih rupa mozemo vjerovati i u iskrivljivanje prostora. Efektom gravitacionih sociva gotovo da je sigurno da gravitacija utice na svjetlost tj. fotone...sto opet dovodi u pitanje masu fotona, a mozda mi jednostavno ne poznajemo dovoljno gravitaciju sto je mnogo vjerovatnije.

_________________
May the Force be with you ... always.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Apr 2003, 09:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2001, 01:00
Postovi: 85
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
SVJETLOST NIJE ELEKTROMAGNETNI TALAS IAKO SE KRECE TALASNO!!!!


Svjetlost je dio spektra elektromagnetnog zracenja koji mi vidimo odnosno koji utice na mreznjacu u nasem oku i aktivira nervne impulse. Drugim rijecima, svjetlost je neodvojiivi dio EMT-a.

Citiraj:
now, John je napisao da je svjetlost elektromagnetni talas, pa jesi li ti normalan covjece, znas li ti sta je uopste ELEKTROMAGNETNI TALAS ? Pa sama rjec elektromagnetni kaze ti da takav talas ima elektromagnetna svojstva, sto bi znacilo da se elektromotor moze pokretati uz pomoc svjetlosti.


Zavisi kakav elektromotor. Ako tebi elektromotor predstavlja pretvarac iz elektricne energije u mehanicku onda ne vidim u cemu je problem. Fotoelektricni efekat je pojava pri kojoj se fotoni sudaraju sa elektronima u, recimo, nekom metalu i uzrokuju njihovo kretanje tj. struju. A dalje se ta struja elektromotorom moze pretvoriti u mehanicku.

Citiraj:
Ako svjetlost od zvijezda putuje do zemlje svojom brzinom neko odredjeno vrijeme znaci lako se moze izracunati udaljenost te zvijezde. v = s/t iz cega sljedi da je s = v x t ( s-duzina puta, v- brzina , t -vrijeme). E sada kada bi ti putovao prema zvijezdi tom brzinom dosao bi za neko vreme t, jer ovde je s- konstanta i v je konstanta a i t je isto.


Sve bi to bilo OK da ne postoji Doplerov efekat. Udaljenost izmedju neke zvijezde i Zemlje nije const. pogotovo ako je ona dosta udaljena. Broj svjetlosnih oscilacija se povecava kad nam se svjetlosni izvor priblizava, a smanjuje kad se svjetlosni izvor od nas udaljava. Posto od frekvencije svjetlosti zavisi njena talasna duzina, a od talasne duzine svjetlosi zavisi njena boja, izlazi da boja svjetlosti zavisi od njene frekvencije. Ako se neka zvijezda udaljava od nas, onda neka linija u njenom spektru, na primjer jedna linija koja pripada spektru vodonika, nece se nalaziti na istom mjestu na kome se nalazi u Suncevom spektru, nego bice nesto pomjerena prema crvenom dijelu spektra. Naprotiv ista spektralna linija bice pomjerena ka ljubicastom dijelu spektra, ako nam se zvijezda priblizava. Tako mozemo zakljuciti da li se neki nebeski objekat krece od nas ili ka nama.

Prica poslje toga je OK tj. ono sto je Aleksandar u prvom iskazu napisao(da mi vidimo zvijezde zapravo kakve su bile prije x godina a ne kakve su sada) nije putovanje kroz vrijeme ali jeste pogled kroz vrijeme.

_________________
May the Force be with you ... always.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Apr 2003, 14:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Hm. Jedi ti si izlozio ovdje dosta teorija, zakljucaka,naucnih domena....
Slazem se SVE SU ISTINITE!
Ali nauka ima granicu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KOLIKI JE SVEMIR?GDJE MU JE KRAJ I DA LI SE UOPSTE ZAVRSAVA?NAUKA KAZE DA SVE IMA GRANICU PA.....!!!!!
OD CEGA JE NASTAO SVEMIR?("BIG BANG" IZ VELIKOG "JAJETA" MASE) UFFFFFFFFFF TO JE NAUKA REKLA.KAKVA GLUPOST!
Tesko, tesko, tesko mi je objasnjavati.
Ali kazem da je Jedi do sad dao najintiligentnije odgovore (ali cisto naucne) a nauka nekad nema odgovore!!!!!!!!!!!!!

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2003, 09:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Večeras u 23:00 na HRT1, emisija o "Putovanju kroz vrijeme". Vidjećemo šta pametniji od nas kažu o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2003, 12:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
OK. Obavezno javi do kakvog su zakljucka dosli, jer ja ne gledam HRT!

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2003, 01:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Apr 2003, 12:14
Postovi: 9
Lokacija: bluka
Gledao sam HRT1 i mogu reci da je profesionalno uradjena.
Dva gosta i voditelj su prilicno stalozeno i bez euforije
iznijeli saznanja o ovoj temi kako ih opisuju neki mediji
ne forsirajuci da to mora biti prihvaceno.
Gost je bio neizbjezni Plecko koji je jedva pristao da nesto
kaze (tek posto su ga podmitili kafom).Za razliku od ranijih
nastupa ovaj put je bio vrlo umjeren , a ono sto je ispricao
zaista je interesantno jer za to ranije nisam cuo.Izgleda da lazu da je izludio.
Bilo je tu svacega za crknuti od smijeha a ovo cu ukratko opisati:

Neki tip za par godina na Njujorskoj berzi pocevsi sa malo novca
jako obogati.Nepogresivo je kupovao dionice koje su za par dana
naglo rasle , a prodavao one koje ce padati.Nikad nije pogrijeso.
Normalno uhapse ga.Traze da prizna ko mu otkucava informacije.
Njegova odbrana na sudu:Ja sam covjek iz buducnosti.Tacno znam
kako su se akcije kretale.Napravio sam vremensku masinu i dosao da zaradim.
Kazu da je policija utvrdila da taj covjek do pojave na berzi nigdje
u SAD nije registrovan da postoji.

Ajmo mu vjerovati (a i policija je tu jel tako?)
-------------------------------------------------------------------------
U iducem broju cu opisati zasto nevalja Ajnstajnova teorija
to jest dilatacije vremena i duzina , putovanje kroz vrijeme itd.

_________________
vozdra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2003, 23:22 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Apr 2003, 12:14
Postovi: 9
Lokacija: bluka
Zmaj Jova je napravio jednu gresku u pisanju pjesmice
-cigan hvali svoga konja-
On je slabo cuo sta cigo govori pa je zadnja dva reda
napisao ovako:

na mom konju sve je suvo
pokiso mu samo rep.

Valjda zbog guzve i galame na vasaru nije cuo ovo:

na mom konju sve je mokro
a suv mu je osto rep.

Nema sumnje da je konj bio rasan i da se zajedno sa gazdom
ogromnom brzinom stustio iz Erduta ka kuci.
-brzina kretanja konja i jahaca v(k)
-kisa pada vertikalno dole , brzina kapi v(n)
-prividno kretanje kapi je koso prema njima pod uglom
u odnosu na horizontalu prilicno manjim od 45.(tg(a)=v(n)/v(k) ).
( v(k)>>v(n) jer je konj bio dobar)
-pri takvom kretanju rep konja je potpuno zasticen tijelima
konja i jahaca.
Po dolasku u stalu cigo je prepipao konja i ustanovio sledece:
konj mokar. rep suv.

Zakljucak: U svim citankama popraviti ova dva zadnja reda
pjesmice kako bi djeca vec od malena mogla nauciti pravilno
slagati brzine.

Kritiku u smislu da je kisa napredovala kao val , a konj bjezao od
nje nemoze se prihvatiti jer u to vrijeme nije bilo sat.prognoza o
kretanju vlaznih talasa sa zapada vec su stariji ljudi na osnovu
reume u kostima nepogresivo predvidjali kisu.Osim ovog ko zna
u kom pravcu su zapucali cigo i konj.

u iducem broju nastavak (zasto ne valja teorija relativnosti)
(ako budem morao nesto matematike napisati bice linearno ili
opisno i bez skica).

_________________
vozdra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Maj 2003, 16:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2003, 13:08
Postovi: 22
Lokacija: Soba
E bas se Zmaj Jova zamarao "45.(tg(a)=v(n)/v(k) ) ( v(k)>>v(n)" kad je pisao ovu pjesmicu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Maj 2003, 16:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jan 2003, 13:08
Postovi: 22
Lokacija: Soba
Citiraj:
Neki tip za par godina na Njujorskoj berzi pocevsi sa malo novca
jako obogati.Nepogresivo je kupovao dionice koje su za par dana
naglo rasle , a prodavao one koje ce padati.Nikad nije pogrijeso.
Normalno uhapse ga.Traze da prizna ko mu otkucava informacije.
Njegova odbrana na sudu:Ja sam covjek iz buducnosti.Tacno znam
kako su se akcije kretale.Napravio sam vremensku masinu i dosao da zaradim. Kazu da je policija utvrdila da taj covjek do pojave na berzi nigdje u SAD nije registrovan da postoji.


Da je ovo istina nebi to prvi put cuo preko HRT-a, posto bi mediji zujali oko tog 3 godine :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Maj 2003, 19:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Trouble-Point je napisao:
Da je ovo istina nebi to prvi put cuo preko HRT-a, posto bi mediji zujali oko tog 3 godine :)

Ma novinari sa HRT-a su naveli primjer iz žute štampe, tipa Zona sumraka, Arka, Treće oko...
Nije to bila nikakva vijest.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2003, 13:21 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Apr 2003, 12:14
Postovi: 9
Lokacija: bluka
ovo je obicna dogma koju ozbiljni naucnici izbjegavaju da nebi prosli
kao onaj bruno.iako je imala zestoke kritike politicki je forsirana .drugom prilikom ukratko cu to opisati.

pri mjerenju frekvencije svjetlosti utvrdjeno je da ako se izvor relativno priblizava mjernom uredjaju dolazi do pojave doplerovog efekta tj.
frekvencija poraste za faktor (c+v)/c.to se i ocekivalo i to je u redu.

pri mjerenju talasne duzine koristi se osobina interferencije (potiranje)
talasa.ima nekoliko metoda a ja cu opisati najprostiji uredjaj.

kroz gust snop uskih proreza propusta se monohromatska svjetlost
i pada na zastor iza ove opticke resetke.na ovoj se pojave svijetle i tamne pruge.svjetlost ima osobinu ogiba pa se iza zastora rasipa u
vidu lepeze.svjetlost koja je prosla sredinom proreza pravi centralnu
svijetlu prugu a prvu svijetlu desno i lijevo od nje pravi ona svjetlost
koja je pri ogibu skrenula za neki ugao ali tako da su izmedju susjed-
nih proreza talasi sinhroni ( pomaknuti fazno za 1 talasnu duzinu).

kad se izmjeri ovaj ugao , a zna razmak medju prorezima moze se
izracunati talasna duzina (h1=razm*sin(&).

f1=f*(c+v)/c pomnozeno sa ovako izmjerenom talasnom duzinom
daje opet c (izmjerena talasna duzina je kraca nego kod mjerenja
bez relativnog kretanja izvora svjetlosti prema tijelu)
proizlazi da je c+v=c tj nema kretanja brzeg od svjetlosti , a
odatle one relacije o sporijem proticanju vremana i povecanju
duzine.(inace jednacina bi izgledala blesavo).

greska je napravljena sto u uredjaju nije uzeto u obzir da je potrebno
neko vrijeme da svjetlost stigne do zastora , a pritom se i zastor krece ka izvoru svjetlosti pa se ugao mjerenja mora korigovati .takodje i prividna talasna duzina.moze se izracunati da je h=h1*(c+v)/c
odatle c1=f1*h1*(c+v)/c=c+v

uredjaji koji rade sa razdvajanjem svjetlosti , a zatim pomjeranjem jednog ogledala mjenja duzina predjenog puta i vaze za vrlo tacne jer
se zatamnjenja broje na vecim duzinama takodje ne uzimaju u obzir
ono gore.inace je opet rezultat razmatranja isti.

svaki dokaz teoretisanjem moze se opet drugim teoretisanjem pobijati
ili dokazivati pa cu zato opisati kako se eksperimentalno ovo moze
provjeriti.

_________________
vozdra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2003, 18:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Nov 2003, 19:08
Postovi: 16
Sa solidnim zakasnjenjem reakcija na gornje: http://www.damanhur.org
Na tom sajtu ljudi ozbiljno pricaju o svojim iskustvima u putovanju kroz vrijeme, uredjajima koji to omogucavaju ....

_________________
Ima me koliko me nema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 00:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Isto tako sam cuo, da postoji par osoba, koje su uspjele da putuju kroz vrijeme, bez masina. Neko vrijeme se o njima pricalo. Zanimljiva je teorija, da ako covjek slupi dovoljno energije, a uz to koncentracija da mu bude na zavidnom nivou, moguce je prebacivanje tijela u druge dimenzije i vremenske zone. Cuo sam jednu pricu da za vrijeme tantrickog sexa neki tip je izletio u drugo vrijeme. Samo me zanima kako je zenska na to ragovala.
No, salu na stranu, kazu da kada uspije to putovanje i kada covjek tjelesno ode, da iza njega ostaje voda, tj. negdje oko dve ili tri litre vode.
Zanimljiva je prica, no, volio bih upoznati te ljude.

A sto se tice masine. Ma mozda u dogledno vrijeme neko i to izumi ako vec nije. Ipak prijeme nije linearno vec je zakrivljeno i cesto puta se linije vremena sijeku.

Volio bih kada bi neko imao neke tocnije podatke o svemu ovom, a ne samo puka nagadjanja. Zanimljiva je tema.

A sad brisem u zvjzdani prasak. :mad:

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 08:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Ali zadržimo se mi ipak na NAUCI :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 10:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
JivanMukta je napisao:
Isto tako sam cuo, da postoji par osoba, koje su uspjele da putuju kroz vrijeme, bez masina


Postoje takve osobe.

Nisam čuo to za vodu da ostane kad neko "odleti" u drugo vrijeme.

Kretanja kroz vrijeme su moguća i astralnim projekcijama a i tjelesno.

Citiraj:
A sto se tice masine. Ma mozda u dogledno vrijeme neko i to izumi ako vec nije


Baš tako

Citiraj:
Volio bih kada bi neko imao neke tocnije podatke o svemu ovom


Trebalo bi potražiti po internetu, vjerujem da bi se mogle pronaći neke teorije, pa i iskustva (više ili manje istinita).



Not now, John! je napisao:
Ali zadržimo se mi ipak na NAUCI


Tema je "Putovanje kroz vrijeme" i iznose se teorije o tome. Naučne ili "nenaučne". A šta je nauka a šta nije? Ko to određuje? I šta ako nešto što sada nije nauka za par godina bude uvršteno u nauku (a dešava se)? Nekad je akupunktura bila samo tradicionalna kineska metoda liječenja (stara oko 4000 godina) a od "razvijenog" svijeta je smatrana alternativnom (i po "naprednim" definicijama: manje vrijednom) metodom liječenja, a sad akupunkturu uče, specijaliziraju i koriste i na zapadu. Slično važi i za Reiki. A obe metode se zasnivaju na drevnom učenju o energetskim tokovima kroz tijelo zbog čijeg zapušenja dolazi do oboljenja i na fizičkom planu. I obe metode su sad i u zvaničnim krugovima sve priznatije. Ne želim ovim da pametujem već želim reći da treba biti vrlo oprezan u odlučivanju šta je naučno a šta nenaučno i treba biti oprezan prije odbacivanja onih stvari koje zasad još uvijek nisu naučne.

I šta ako "nenaučne" metode prije dođu do putovanja kroz vrijeme (a koliko znam već su došle) nego naučne?

I šta ako se sa nenaučne strane prije dođe do perpetuum mobila nego sa naučne?
Vjerujem da će baš tako biti.

Vrijeme će pokazati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 12:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Nov 2003, 19:08
Postovi: 16
Na adresi koju sam ranije napisala (http://www.damanhur.org) se mogu naci podaci, iskustva putnika kroz vrijeme ( tu se spominje da nakon fizickog odlaska osobe iz ovog vremena pomocu masine iza osobe ostaje nekoliko litara vode. Ta komuna ( Damanhur se nalazi kod Torina) okuplja ljude otvorenih vidika koji drze kurseve iz raznih oblasti spiritualnog rada. Prijatelj mi je pricao ( kad sam bila u ZG) da je dolazio instruktor Damanhurac u Zagreb, drzao kurs astralne projekcije, pricao im o treningu putnika kroz vrijeme kao i o redovnim putovanjima kroz vrijeme koje izvode obuceni clanovi komune. O tome je na TV govorio i Drago Plecko ( meni drag lik kojeg od milja zovem "nezaobilazni").
Prije godinu dana sam naisla na sajt koji je nudio elektricne seme za izradu vremeplova ( koliko se sjecam tu nije bilo rijeci o o fizickom nestajanju osobe u vremenu- kao u filadelfijskom eksperimentu) vec je putovanje psihicko sa kacigom na glavi. Meni je bila interesantna elektricna sema vremeplova jer je govorila o Teslinom VF transformatoru koji stvara vjestacki zemljin magnetni cvor ( na tim cvorovima se sjeku dimenzije i na planeti ih ima nekoliko- Tibet je jedan od njih), no cijena od par stotina dolara za semu me definitivno odbila od daljeg istrazivanja.
A sto se tice NAUKE... Pa ko zeli da misli svojom glavom moze veoma lako da se sjeti da su skoro sva kapitalnija naucna dostignuca docekivana "na noz" od dezurnih "cuvara nauke i naucnog". Nauka je kao svijeca cija se jacina pojacava u lineranom vremenu ( ono sto je bilo prije dvadeset godina paranauka sad je "debela nauka"- dobar primjer je naveo Vader sa akupunkturom) tako da kako vrijeme prolazi osvjetljava vecu i vecu povrsinu-najslabije svjetlo je davala u osvit covjecanstva. ( ovo sam procitala u nekoj knjizi)

_________________
Ima me koliko me nema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Pa hoćete li vi meni vjerovati, ako vam kažem da sam upravo došao sa planete K-PAX, gdje sam se družio sa njenim stanovnicima i saznao mnoge tajne svemira, koje ljudi neće saznati još stotinama godina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 15:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Dec 2002, 23:10
Postovi: 41
Lokacija: Banjaluka
Naravno da necemo!!! Ti si "ljud". Pa ako si ti saznao onda su i ljudi "saznali" ;) Stavio sam saznali pod neavodnike jer je ovo samo djelimicno tacno. :)

Citiraj:
ono sto je bilo prije dvadeset godina paranauka ...


Da, postoji dosta knjiga koje upucuju na to da je danasnja moderna nauka bila odavno poznata starom istoku. Mnoge knjige iz stare kineske biblioteke nisu prevedene i mnoge nece biti prevedene zbog nepoznavanja starog pisma.

Isto tako dosta nacune fantastike se ostvaruje. Pisci kao da postavljaju temelje naucnicima i daljnjem proucavanju. Gledamo serije i filmove sa putovanjem kroz vrijeme i pokusavamo da pronadjemo nacine da ih ostvarimo, kako naucnici tako i svi ostali (putem astralnih projekcija i slicnih stvari)...

No cini mi se da smo ovdje malo skrenuli sa teme. Vjerujem da je putovanje kroz vrijeme moguce. Narocito zbog nekih dokaza o postojanju crvotocina i crnih rupa porodilja... Sto se tice ostavljanja vode iza sebe, to me dosta podsjeca na dane SIRIUS SF romana ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs