banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 23:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ponovo
PostPoslato: 23 Avg 2004, 13:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
maja85 je napisao:
Slazem se da je zaista tesko naci pravog iskrenog prijatelja i ljudi koji ih imaju su veoma srecni.


Majo,da li mislis da vecina ljudi oko tebe ili na ovom forumu zapravo NEMA iskrene i prave prijatelje?Ja sam to zakljucio iz tvog posta.
Imam jos jedno pitanje.Da li mislis da TI imas prave i iskrene prijatelje?
Ja za sebe mislim,ispravka ZNAM da imam mali krug ljudi oko sebe na koje se mogu osloniti i koji su mi PRIJATELJI u pravom smislu rijeci.
VELIKI POZDRAV :cya:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ?????
PostPoslato: 25 Avg 2004, 12:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Avg 2004, 15:13
Postovi: 13
Ne znam kako da ti objasnim svoj stav kada nista ne znas o meni. Ali moje iskustvo, nazalost, je takvo da pravog prijatelja nemam. Svi se mi druzimo,ali uvijek postoji nesto sto ljude distancira....malo teze za objasniti.
Ali ne predajem se ja tako lako, zato i volim da upoznajem ljude.
Ljudi su razliciti i ne mozes da osudjujes moj stav, jer moje je iskustvo takvo,a ako je tvoje drugacije, bolje za tebe... i nemoj da se nerviras zbog negativnih stavova,oni zavise od raspolozenja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ?????
PostPoslato: 25 Avg 2004, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
maja85 je napisao:
...ne mozes da osudjujes moj stav...

apsolutno ga ne osudjujem,samo me interesuje tvoje misljenje.

maja85 je napisao:
...nemoj da se nerviras...

[-X ne nerviram se uopste

ti ljudi koje si nabrojala ti onda i nisu PRAVI prijatelji,ali nacices ih vjeruj mi.samo nastavi da upoznajes ljude.
:cya:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Avg 2004, 13:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
i jos nesto...
UVIJEK BUDI POZITIVNA!!!
bolje ces se osjecati vjeruj mi
:BIG:

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Avg 2004, 13:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Avg 2004, 15:13
Postovi: 13
Hvala trudim se da ostanem pozitivna.A veoma mi je drago sresti veselu osobu kao sto si ti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Avg 2004, 17:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
maja85 je napisao:
Hvala trudim se da ostanem pozitivna.A veoma mi je drago sresti veselu osobu kao sto si ti


Nista ja nisam veseliji od tebe,samo gledam stvari opustenije.Svako ima svojih momenata ali...treba da ih je sto manje (naravno mislim NEGATIVNE FAZE SVIH NAS).
Nismo se jos sreli ali...svijet je mali,zar ne.Imas veliki pozdrav za sad.CUJEMO SE...
8)

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Avg 2004, 13:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Avg 2004, 15:13
Postovi: 13
Da Banja Luka je bas mala.
Cujemo se kroz 7 dana,jer sutra odoh na more :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Avg 2004, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Fin provod i zelim ti LIJEPO VRIJEME
mislim da ce ti trebati.
:)

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2004, 12:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2004, 12:39
Postovi: 78
Lokacija: Najljepąi grad
Da se malo vratimo na temu prijateljstva...

Pravo prijateljstvo se teško nalazi, jer takve osobe trebaju otvoriti svoje centre u potpunosti, a ne samo periferije. Pravi prijatelj je onaj sa kojim je razgovor moguć kroz pogled, gest, kada se jednostavno zna kada je šta potrebno i kada su sve riječi suvišne...

Pravi prijatelj zna kada nam je potreban i nije ga potrebno zvati, jednostavno se pojavi i pruži nam lijepu riječ, utjehu, a ponekad, kada je to potrebno i konstruktivnu kritiku, bez ikakve zle namjere ili ružnog prizvuka.

Imati takvu osobu pored sebe znači biti neizmjerno bogat!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2004, 13:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2001, 01:00
Postovi: 542
Nekada davno zivjela je djevojcica koja je imala losu narav. Njena majka joj je dala kesu punu eksera i kazala joj da svaki puta kad izgubi zivce mora zabiti jedan ekser u ogradu. Prvi dan je morala zabiti cak 37 eksera!

Tokom sljedecih nekoliko nedelja kako se ucila kontrolisati, broj eksera zabijenih smanjivao se iz dana u dan. Shvatila je da joj je lakse obuzdavati ljutnju nego zabijati ekser u tvrdu ogradu.

Napokon, stigao je dan kada devojcica nije izgubila zivce ni jedanput! Kazala je to majci i ona joj je savjetovala da svaki takav dan koji prodje u miru - izvuce jedan ekser. Stigao je dan kada je djevojcica rekla majci da vise nema niti jednog eksera u ogradi!

Majka je uzela kcer za ruku i odvela je do ograde, i rekla joj:

"Dobro si ucinila kceri moja...ali pogledaj rupe koje su ostale u ogradi...ograda vise nikada nece izgledati isto! Kada kazes nekome nesto u ljutnji povrijedis ga. Kao da zabijes noz u tu osobu i onda ga izvadis napolje. Nema veze koliko puta kazes: "Zao mi je"..rana je ipak jos uvijek tu.
Povrijediti nekoga rijecima je ponekad gore nego fizicki. Prijatelji su nase rijetko bogatstvo i treba ih cuvati. Oni te nasmijavaju kada si tuzna, ohrabruju te kada trebas uspjeti nesto u zivotu, pozajmljuju ti rame za plakanje, usi za slušanje i otvaraju ti srce."

CUVAJTE SVOJE PRIJATELJE!
I IZVINITE IM SE AKO STE IKADA NAPRAVILI KAKVU RUPU U NJIHOVOJ OGRADI! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2004, 15:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Lijepa je ova priča koju je Sugarmamma postavila, ali nešto bih izdvojio

Citiraj:
Povrijediti nekoga rijecima je ponekad gore nego fizicki


Da, ali ima jedan problem. Nekad bi neko rekao nešto prijatelju ali ne sa namjerom da ga uvrijedi već samo da mu uputi dobronamjernu kritiku, ali on to ne bi tako shvatio i naljutio bi se.

Zato je bitno kao što je Nada napisala da pravi prijatelji jedni drugima mogu uputiti dobornamjernu kritiku a da ovi to ne shvate pogrešno.



Evo malo iz Svetog Pisma


Prijateljstvo

Umilna riječ umnožava prijatelje, i jezik uljudan izaziva prijazne odgovore. Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću. Ako želiš imati prijatelja, steci ga kušanjem i nemoj se prebrzo u nj pouzdati. Jer netko je prijatelj samo kad to njemu odgovara i taj ne ostaje vjeran u dan nevolje. A neki će se prijatelj prometnuti u neprijatelja i tvoju sramotu iznijeti na vidjelo. Gdjekoji je opet prijatelj za stolom, ali ga nema u času nevolje. Dok si sretan, on će ti biti kao ti sam sebi: s ukućanima tvojim povjerljiv će biti; a stigne li te zlo, okrenut će se protiv tebe i bježat će od tvog pogleda. Odvoji se od svojih neprijatelja i čuvaj se svojih prijatelja. Vjeran prijatelj pouzdana je zaštita; i tko ga je stekao našao je blago. Pravom prijatelju nema cijene niti se može izmjeriti njegova vrijednost. Pravi je prijatelj balzam života, nalazi ga onaj tko se Boga boji. Tko se Boga boji, nalazi prave prijatelje, jer kakav čovjek, takav mu i prijatelj.
(Knjiga Sirahova 5, 5-17)


Istinski i lažni prijatelji

Prijatelj se ne poznaje u sreći, a neprijatelj se ne može sakriti u nesreći. Kad je čovjek sretan, i neprijatelj mu je prijatelj, a kad je nesretan, i prijatelj ga se kloni. Nikad ne vjeruj neprijatelju, jer zloća je njegova kao kovina što rđa. Pa i ako ide ponizno i pogureno, jako se pazi i ne vjeruj mu. Budi prema njemu kao onaj koji uglačava zrcalo, i vidjet ćeš da rđa njegova nije posve iščezla. Ne meći ga kraj sebe, da te ne istisne i zauzme tvoje mjesto. Ne posađuj ga zdesna sebi: on će nastojati da ti preotme sjedište, i na kraju ćeš shvatiti moje riječi i pokajat' se zbog moje opomene. Tko će žaliti zmijara koga je zmija ujela i one koji se približuju divljim zvijerima? Tako i onoga tko se druži s grešnikom i sudionik je u njegovim grijesima. Dok ti čvrsto stojiš, on se ne otkriva, ali kad jednom posrneš, on će navaliti. Usnama je svojim sladak neprijatelj, ali u srcu smišlja da te u jamu baci. U očima neprijatelju mogu biti suze, a kad mu se pruži prilika, ni krv ga neće zadovoljiti. Ako li te gdje stigne zlo, on je tu već prije tebe, i kao da pomaže, podmeće ti nogu. On će mahati glavom i pljeskati rukama, mnogo će mrmljati i razvlačiti lice.
(Knjiga Sirahova 12, 8-18)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2004, 18:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2001, 01:00
Postovi: 706
Lokacija: Banjaluka
Evo malo od Jovana


Sam sa sobom, vrlo si blizu rđavog čoveka. Velikim duhovima nšta ne može da zameni njihovo sopstveno društvo sa sobom; veliki duhovi su najvećma usamljeni kada su u društvu drugih i različnijih ljudi, nego što su oni sami. Pitagora je bio prvi grk koji je rekao da više vredi dobar stranac, nego rđav grk. Epikur je govorio da pre nego što budemo mislili šta će mo jesti i piti, treba da se zapitamo s kim će mo biti za stolom dok jedemo i pijemo; jer ako jedemo meso bez prisustva prijatelja, onda živimo kao lav i kurjak. Često je razlog najvećih nesreća, jer padamo na lažne prijatelje koji su opasniji od neprijatelja zato što nose masku na licu i nožu rukavu. Njih sam se užasavao, jer sam stajao pred njim bez štita, i jer su znali svagda gde se nalaze moji ključevi. U braku ima trgovine, ali u prijateljstvu nema. Prijateljstvo može da postoji samo među časnim ljudima. Prijateljsvo ima svoje granice, gde treba da prestane, a to je ako prijatelj od prijatelja zatraži kakvu lošu uslugu. Naše lepe reči su, odista, najkraći put ka uspehu u životu. Ironija pogađa onog čije je ona oružje većma nego i samu žrtvu. Odista ne treba govoriti zlo ni o najgorim ljudima. Iza gorkih reči ostaju gorka usta. Ko se dotakne prljavog predmeta, on uprlja svoje telo, a ko se dotakne prljavog čoveka on uprlja svoju dušu. Treba i neprijatelja zadužiti bilo čim. I ono što u ljudima postoji zversko, ne može se ukrotiti nikakvim poklonom, koliko se to može učiniti lepom rečju. Dobro je izbegavati čest susret sa neprijateljem, ali i sa prijateljem. Najveća je nesreća kad čovek mora staviti na probu svoje prijatelje. Treba imati snage i ne tražiti ih baš onda kad nam najvećma trebaju. Istinski umni i duboki ljudi nemaju mržnje, niti podništavaju druge. Mržnja je stvar nepotpunog uma, koliko i nepotpune glave. Prost čovek brani se lukavstvom, kao što se kulturan čovek brani pameću. On ne može ni da zamisli da prava pamet znači samo kristaliziranu dobrotu i čovekoljublje. Najveći nemoral to je glupost. Više bede dolazi od gluposti, koja je izvor nesporazuma, nego od svog urođenog zla na svetu. Od lupeža nas brani i sused i država, ali niko nas ne brani od glupaka i od neznalice, koji ništa ne priznaje, i koji u svemu smeta. Neprijatelji, to su često naši prijatelji, koje od nas deli kakav nesporazum ili predrasuda. Mali kučići se igraju kao da nema veće ljubavi od njihove; ali čim padne među njima komadić mesa, oni se ostrve jedno na drugo. Isto je tako i s ljudima, Uopšte, među ljudima dolazi na prvo mesto lični interes. Čovek udara na najrođenije ako mu smetaju, i obara kipove božanstva i zapali njihove hramove, ako mu ne koriste, ili ako neće da mu pomažu. Žena je najbolji spasilac od čamotinje. Ljudi se ne žene toliko iz ljubavi i fizičke potrebe, koliko iz crne dosade, ne zato da s nekim podele zadovoljstvo i sreću, koje se nerado dele, nego da podele dosadu. I žena izneverava muža više iz dosade nego iz perverzije, kao što njoj to isto radi i njen čovek. Između starijeg čoveka i starije žene ne pravi se nikakvo prijateljstvo. On je njoj nepotreban, a ona njemu odvratna. Uvek se nađu dva glupaka da se jedan drugom dive, i uvek se nađu glupa žena i glup čovek da se poljube u usta. Glupak se naslanja na glupaka, kao slepac na slepca.

_________________
http://www.banjalukaonline.com
Ne kaze nas narod dzaba, ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2004, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Err.. Prijatelj služi da ako ti je loš dan odeš i pokvariš ga i njemu :lol:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2004, 21:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
da...ili kad izgledas ko frxy da ti pruzi rame za plakanje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2004, 22:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
To me boli :lol:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Okt 2004, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
i treba da boli. ja recimo nikad ne bi uzeo za prijatelja tebe, ili tako nekog tebi slicnog drogadziju koji se bode onim kokainima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Okt 2004, 00:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Ja čak ne znam ni kako se to radi.

Slika

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Okt 2004, 11:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
smotas onaj dzoint pa se bodesh u venu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Okt 2004, 11:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Sep 2004, 12:39
Postovi: 78
Lokacija: Najljepąi grad
Problemu prijateljstva ili ne-prijateljstva, po mom mišljenju treba prilaziti sa više strana...

Vidim da niko nije pomenuo, kako se garnitura prijatelja olako promijeni, zamjenjujući teze "prijatelj" i "ulizica" - izvinjavam se na direktnosti :) - u trenutku kada vlast udari u glavu ili recimo bogatstvo.

Elem, mogu misliti i moja ljudska sujeta bi bila žestoko zadovoljena :wink: kada bih vidjela jedan od tih padova.
Naime, nikako ne mogu shvatiti ljude kojima je više stalo da imaju "čopor" obožavalaca i pritajenih hijena oko sebe, od normalnih neopterećenih ljudi...

Šta vi mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs