banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 19:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Apr 2004, 18:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Mar 2004, 09:26
Postovi: 8
Čovjek je duhovno biće, ali mnogi ako se ne potrude ne upoznaju to, i tu formu života čovječjeg u kojoj dobivamo sposobnost razlikovanja dobra i zla. Duhovan čovjek razlikuje u sredini gdje živi radi dobro od zla svojim osječanjem koje biva ugroženo ako pristane na zlo koje osjeti. To je kao masa koja bira i jasno vidi djelovanje sila na nju, osjeti tjeskobu u zlu, a veselje u dobru.

Odavde da bi čovjek živio potrebno je da se dobro rukovodi kako bi sačuvao svoju dušu. Dajem najmodernije primjer: Prolazi moderna žena, djevojka, napadno obučena, neki če gledati za njom, a ovaj čovjek če zamjetiti i drugim čulima a ne samo okom, i ili neće pogledati ili ako pogleda on če je pogledati trudeći se u duši da ju gleda okom Božjim, znajuči da je ta žena biče Božje i tako se treba rukovoditi radi sopstvenog dobra, jer ako bi krivo pogledao sa željom, Bog bi se odklonio od njega – većina ljudi o ovomu nema ni pojma, oni čak kažu da ih je žena ili žene uništile u životu – Ne uništili su se sami u sadejstvu sa đavlom, jer Bog i anđeli i zaštita dobra otišla je od njih. I ništa im ne preostaje no ponovni trud i da im se Bog smiluje.

U našem društvu generalno, potrebni su takvi jaki ljudi koji bi bili sposobni izfržati silna iskušenja, a najviše iskušenje gledanja u žene bezpohotno. Ovdje leži uzrok zašto nam je ekonomsko i političko stanje ovako kako jest. Seksualne afere potresaju svaki dan. Muslimani bliskog istoka to su riješili zatvaranjem žena u kuće gdje im je i mjesto, a oni rade i privređuju, i na radnim mjestima nema seksualnih afera, a da ne pričamo o njihovom moralu, TV ekranu, to je pod strogom moralnom kontrolom. Primjer ne treba biti razoren Irak, te zemlje su možda u lošijem položaju jer naša klima je mnogo nama zahvalnija od njihovog pustinjskog pijeska – a i tamo dobro žive.

Ako zaista mislimo da nam uopšte bude dobro, morati čemo krenuti od temelja, ukoliko budemo sposobni filtrirati sve što dolazi za zapada, jer odatle i stižu sve novine, ne na brigu nama, već njima, i mi treba da se branimo.

Lijepo je čuti da ljudi već o moralu i kulturnom pričaju, i da emisije tog tipa se pokreću, jer potrebna je inicijativa masa, ili većeg broja ljudi, koji bi uticali, jer se radi o veoma osjetljivoj temi u kojoj pojedinac može iako pametan biti osuđen kao čudak najblaže rečeno. Eto toliko za početak, i kao individualni prilog borbi za povečanje morala i kulture naroda u našem kraju, kako bi zaista dobro bilo nama, a nadasve našoj djeci koju edukujemo u okolnostima koja sa njihovom genetskom osnovom tvore produkt s naličjem okolini.
:-?

_________________
Selam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moral, bre
PostPoslato: 06 Apr 2004, 05:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Mar 2004, 18:45
Postovi: 28
Musliman, u ponecemu se slazem s tvojim postom, ali evo da naglasim gde se ne slazem (ovo sto sledi je samo moje misljenje, ne mora da znaci da je tacno).

Musliman je napisao:
U našem društvu generalno, potrebni su takvi jaki ljudi koji bi bili sposobni izfržati silna iskušenja, a najviše iskušenje gledanja u žene bezpohotno.


Ne jaki nego cisti. Da bi bili cisti, treba vremena, strpljenja i prakse. Ali, pre svega, da vole cistotu. Ako se cistota ne voli, pisi propalo...

Gledanje u zene "pohotno" nije najvise iskusenje..... ihaaaj koliko tezih, suptilnijih i vaznijih iskusenja postoji...

"Ja sam jaci od drugih, ima da bude po mome!!!"
Eto ga jedno veliko iskusenje.
"Ja sam pametniji od drugih, ima da bude po mome!!!"
Evo ti jos jedno.
"Ja sam cistiji od drugih, ima da bude po mome!!!"
I jos jedno....

Citiraj:
Muslimani bliskog istoka to su riješili zatvaranjem žena u kuće gdje im je i mjesto, a oni rade i privređuju, i na radnim mjestima nema seksualnih afera, a da ne pričamo o njihovom moralu, TV ekranu, to je pod strogom moralnom kontrolom.


Ali ONI su ti kojima dolaze neciste misli, a ne zenama. Znaci ONI treba da se zatvore u kuce, a zene da im privredjuju jer one takvih problema imaju mnogo manje. ONI treba da preko ociju nose neki povez ili maramu, da bi obuzdali svoje "gresne" misli...

Pa neces valjda napasnike da pustis na ulicu, a zrtve da zatvoris u kuce????


Eto da i ja dam neki doprinos sirenju morala - za koga se pokaze da ne moze da zauzda svoje pohotne misli, da se zatvori u kucu! Ako bas mora ponekad da izadje napolje, mora da nosi maramu ili povez da ne gleda mnogo okolo i ne prlja zene svojim necistim mislima.

_________________
Moram da shvatim bas ovde i sada
da je Bog je veoma jednostavan
i veoma lak da se voli -
kao sto je lako voleti dete ili cvet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2004, 06:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 09 Mar 2004, 09:26
Postovi: 8
I ja se slazem s tobom u ponecemu, a u ponecemu ne,
Prvo zna se da je musko preteznije i da ono boj vodi na polju
Ni zene ne mogu letati u svakakvim oblicima, pa nismo savrseni, - preventivna zastita. Mjere suzbijanja.

_________________
Selam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2004, 07:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 24 Avg 2003, 07:38
Postovi: 641
Citiraj:
Muslimani bliskog istoka to su riješili zatvaranjem žena u kuće gdje im je i mjesto, a oni rade i privređuju, i na radnim mjestima nema seksualnih afera

Jesi li razmisljao o nicku Ferengi :lol: :lol:

_________________
Umalo pa istina :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2004, 21:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Mar 2004, 18:45
Postovi: 28
Musliman je napisao:
Prvo zna se da je musko preteznije i da ono boj vodi na polju


Ova recenica mi nije jasna. Mogu da razumem svaku rec ponaosob, ali ne mogu da ih sklopim u misaonu celinu, sorry.

Molim budi precizniji, bar za mene osrednjeg mozga.


Citiraj:
Mjere suzbijanja.


Sklanjati zene u kuce i sakrivati im tela zbog sopstvenih necistih misli znaci videti trun u tudjem oku, a ne videti balvan u svom.

To sto su muskarci fizicki nadmocniji im ne daje pravo da "suzbijaju" zive ljude - objekte njihovih necistih misli.

Nikada nisam cuo da je neki musliman rekao makar ovoliko - zao mi je nasih zena jer moraju ni krive ni duzne da jako mnogo paze na svoje ponasanje, a sve samo zbog MUSKIH necistih misli.

_________________
Moram da shvatim bas ovde i sada
da je Bog je veoma jednostavan
i veoma lak da se voli -
kao sto je lako voleti dete ili cvet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2004, 23:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Mar 2004, 17:46
Postovi: 103
Bozja je zapovjed ``o vjernici cuvajte svoja stidna mjesta``
Neciste misli ubacuje Satana, nije covjek kriv, svaka otkrivena zena povecava iskusenje, kao I neotkrivena, osjetis li to izmedju dve mase – to navlacenje I privlacnost?Pohotnost koju razumom suzbijamo.
Covjek je glava zeni.
Ne paze nase zene uopste na ponasanje, niti mogu jer ona koja se ne zategne ne moze vise ni zivjeti jer se svi otkrise kao da su savrseni, a I da jesu kano srece da savrseni se otkrise – ne, jao, bludnici se otkrise I zemlju oskrvnise,
Isuvise napadas muske a previse tolerises zene, a zene su da slusaju pravog covjeka, a gdje je I pravi covjek, zato I izludise zene treba I covjek prav,

Evo u prici primjer koji nadjoh ovdje na forumu
Немушти језик.
У некаква човека био један чобан који га је много година верно и поштено служио. Једном идући за овцама чује у шуми неку писку, а не знадијаше шта је. На тај глас отиде он у шуму да види шта је. Кад тамо, али се запожарило па у пожару змија пишти. Кад чобан то види, стане да гледа шта ће змија радити, јер се око ње са свију страна било запожарило, и пожар се Једнако к њој примицао. Онда змија повиче из пожара: "Чобане, за Бога, избави ме из ове ватре!" Онда јој чобан пружи свој штап преко ватре, а она по штапу изађе, па њему на руку, па по руци домили до врата и савије му се око врата. Кад чобан то види, нађе се у чуду, па рече змији: "Шта је то у зао час! ја тебе избавих а себе погубих." Змија му одговори: "Не бој се ништа, него ме носи кући моме оцу. Мој је отац змијињи цар." Онда јој се чобан стаче молити и изговарати да не може оставити својих оваца, а змија му рече: "Не брини се ни мало за овце; овцама не ће бита ништа; само хајде што брже." Онда чобан пође са змијом кроз шуму и најпосле дође на једну капију која је била од самих змија. Кад дођу ту, змија на врату чобанову звизне, а змије се све одмах расплету. Онда змија рече чобану: "Кад дођемо у двор к моме оцу, он ће теби давати штагод заиштеш: сребра, злата и камења драгога, али ти не узимај ништа, него ишти немушти језик. Он ће се дуго затезати, али ће ти најпосле опет дати." У томе пођу у двор к оцу, и отац плачући запита змију: "За Бога, синко! где си?" А она му каже све по реду како је био опколио пожар и како је чобан избавио. Онда цар змијињи рече чобану: "Шта ћеш да ти дам за то што си ми сина избавио?" Чобан одговори: "Ништа друго не ћу, него да ми даш немушти језик." А цар рече: "Није то за тебе, јер да ти то дам, па да коме кажеш, ти би одмах умро, него ишти друго штагод хоћеш даћу ти." На то му чобан одговори: "Ако ћеш ми што дати, дај ми немушти језик, ако ли ми то не даш, а ти с Богом остај! мени друго не треба ништа." Па пође да иде. Онда га цар врати натраг говорећи му: "Стани! ходи овамо, кад баш то хоћеш:. Зини." Чобан зине, а змијињи му цар пљуне у уста, па му рече: "Сада ти пљуни мени у уста." Чобан му пљуне у уста, а змијињи цар опет чобанину. И тако три пута пљуну један другоме у уста, па му онда змијињи цар рече:
"Сад имаш немушти језик. Иди с Богом, али за главу своју ником не казуј, јер ако кажеш коме год, одмах ћеш умрети." Чобан пође кроз шуму, и идући чујаше и разумеваше све што говоре тице и траве и све што је на свету. Кад дође к овцама и нађе их све на броју и на миру, леже мало да се одмори. Тек што легне, али долете два гаврана те падну на једно дрво и почну се разговарати својим језиком говорећи: "Кад би знао овај чобан, овде где лежи оно црно шиљеже има у земљи пун подрум сребра и злата." Чобан кад чује то, отиде своме господару те му каже, а господар дотера кола па откопају врата од подрума и крену благо кући. Овај је господар био поштен човек па све благо даде чобану говорећи му: "Ево синко, ово је све твоје благо, то је теби Бог дао. Него ти начини себи кућу па се жени, те живи с отим благом." Чобан узме благо, начини кућу, и оженивши се стане живети, "и мало по мало изиђе он најбогатији човек – не само у ономе селу него у свој околини није га било. Имао је свога овчара, говедара, коњушара, свињара, многу имовину и велико богатство. Једном лицем на Божић рече он својој жени: "Спреми вина и ракије и свега што треба, па ћемо сутра ићи на салаш да носимо пастирима нека се и они провеселе." Жена га послуша и уради све како је заповедио. Кад сутрадан отиду на салаш, онда газда у вече каже свима пастирима: "Сад сви скупите се, па једите и пијте и веселите се, а ја ћу бити код стоке сву ноћ." И тако газда остаде и остане код стоке. Кад је било око поноћи, али курјаци заурлају, а пси залају: курјаци говоре својим језиком: "Можемо ли доћи да учинимо штету, па ће бити меса и вама?" А пси одговарају својим језиком: "Дођите да бисмо се и ми најели!" Али међу псима бијаше један матори пас који само још два зуба имадијаше у глави. Онај матори пас стане говорити курјацима: "Тамо њима то и то! Док су још ова два зуба мени у глави, не ћете ви учинити штете моме господару." А то газда све слуша и разуме што они говоре. Кад ујутру сване, онда газда заповеди да све псе потуку само онога маторога пса да оставе. Слуге стану говорити: "За Бога, господару, штета је!" А газда им одговори: "Што рекох то да учините." Па се оправи са женом кући, и пођу на коњма: под њиме бијаше коњ, а под женом кобила. Идући тако човек измакне напред, а жена заостане. Онда коњ под човеком зарже: коњ вели кобили: "Хајде брже! што си остала!" А кобила одговара: "Е, ласно је теби: ти носиш једнога господара, а ја троје: носим газдарицу, и у њој дете, па у себи ждребе." На то се човек обазре и насмеје, а жена то опази, па брже ободе кобилу и стигне човека па га запита за што се насмеја. Он јој одговори: "Ни за што, само онако." Али жени не буде то доста него салети мужа да јој каже за што се насмејао. Он се стане бранити: "Прођи ме се, жено, Бог с тобом! што ти је? не знам ни сам." Али што се он више брањаше, она све више наваљиваше нањ да јој каже за што се насмејао. Најпосле јој човек рече: "Ако ти кажем, ја ћу одмах умрети." Она опет ни за то не марећи једнако навали говорећи да друкчије не може бити него да јој каже. У том дођу кући. Одседнувши с коња, човек одмах наручи мртвачки сандук и кад буде готов, метне га пред кућу па каже жени: "Ево сад ћу лећи у сандук па да ти кажем за што сам се насмејао; али како ти кажем, одмах ћу умрети." И тако легне у сандук, па још један пут обазре се око себе, кад али онај матори пас дошао од стоке и сео му чело главе па плаче. Човек опазивши то рече жени: "Донеси један комад хлеба те подај томе псу." Жена донесе комад хлеба и баци пред пса, али пас не ће ни да гледи, а петао дође и стане кљувати у комад; онда пас рече петлу: "Несрећо несита! теби је до јела, а видиш где газда хоће да умре!" А петао му одговори: "Па нек умре кад је луд. У мене има сто жена, па их свабим све на једно зрно проје кад где нађем, а кад оне дођу, ја га прождерем; ако ли се која стаде срдити, ја је одмах кљуном; а он није вредан једну да умири." Кад то човек чује, он устане из сандука, па узме батину и дозове жену у собу: "Ходи жено да ти кажем." Па све батином по њој: "Ето то је, жено! Ето то је, жено!" И тако се жена смири и никад га више не запита да јој каже за што се смејао.



:D Kad ce se ovom smajliju javiti karijes?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs