banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: zaposljavanje u RS
PostPoslato: 04 Dec 2009, 15:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
posto vec neko vrijeme trazim posao, evo par savjeta koje nedavno dobih:

prica prva: SNSD

na slavi, prica mi jedan stariji rodjak:

-sine, otidji u mjesni odbor i reci da ne mozes naci posao, da si zavrsila faks prije godinu i po, da te starci smaraju sto si non-stop u kuci i sl. oni ce ti reci: jesil normalna, ne bavimo se mi s tim i istjerace te napolje..a ti dodjes opet poslije par dana s istom pricom i jos ponudis pare, oni ce se opet zgrazati i istjerati te..treci put dodjes i kazes da hoces da das donaciju za SNSD, oni ce te opet otjerati praveci se ludi..cetvrti put dodjes i kazes: hocu da dam donaciju za put/neki drugi aktuelni projekat..tad ce ti dati racun, a tarifa je 5 - 10 000 km. i naci ce ti posao.
(i da imam pare ne dolazi u obzir da nekom ko vec ima kule i gradove dajem ista)

doticni rodjak je pod stare dane zavrsio faks ne bi li dobio bolje radno mjesto, ali ga je pretekao lik s licno Dodikovim potpisom na rjesenju..sad se pomirio sa sudbinom i mirno ceka penziju..sta ce drugo star covjek?

prica druga: neka druga poznata stranka

posto radim kao ispomoc u staroj kafani jednoj, srecem svakakve ljude.
jednom prilikom dosao nekakav funkcioner i rekao mi da idem u neko malo mjesto u RS (nije bitno za pricu koje je mjesto u pitanju, a stranku ne spomenu, osim da nije SNSD). ne treba da ulozim 10k vec samo da odem s njim. onda je poceo da fantazira kako cu za 10 god biti nacelnica opstine i ultra bogata :) kao, uvalim se u komisije neke i budem aktivna politicki i sisam narod ko ovce. deset puta je upotrebio rijec "finta" i kako se sve odradjuje preko finti. j**** ga finta da ga j****. citavo vrijeme su mu oci nevjerovatno sjajile dok je pricao o sticanju moci i novca i kako je vjest u istom. samo se pozalio da mu zena moze potrosit vise nego sto zaradi :D
nesto kasnije, nejgov drug (50 i nesto god) me muvao, nekoliko puta ponovivsi: jelda da sam opasan igrac :iconbiggrin: (bezuspjesno of course, loze me ipak nesto mladji i inteligentinij, bez kompleksa :lol: )
citavo vrijeme u cosku je spavao i hrkao jedan stari alkos, vec godinama u zadnjem stadiju alkoholizma, najgori slucaj kojeg sam ikad vidjela.. bilo mi zao da ga istjeram, napolju je bio bas hladan novembarski dan a mislim da je beskucnik i da ima TBC pride, uvijek strasno kaslje..ona dvojica su se samo zgrazala nad njim, dok je spavao nad stolnjakom mokrom od prosute rakije, cim je zaspao prosuo ju je. scena ko u prici.

i tako je to u RS. posla nema, jos cu u status da stavim: mrzim ceo svet, spavam do pet :) i pretvaram se u jos jednog pacijenta BL foruma :lol: :lol: :lol:

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Poslednji put menjao google lazarević dana 04 Dec 2009, 16:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
A koji si faks zavrsila?
Drugo, ko ima 10000 da ulozi bolje mu je da nesto sam radi i bude svoj gazda, nego da da guzonjama i istim bude sluga.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 15:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
jellyfish je napisao:
A koji si faks zavrsila?
Drugo, ko ima 10000 da ulozi bolje mu je da nesto sam radi i bude svoj gazda, nego da da guzonjama i istim bude sluga.



ma nije bitno za pricu ;) nego, rijetka su zanimanja gdje neko moze biti od pocetka sam svoj gazda, i tu je potrebno ulaganje, praksa itd.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 16:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Te price po slavama okaci macku o rep, nekad se na slavama pilo i jelo sad se prica o SNSDu i Dodiku jebem te robio.
Ako si sposoban svaki privatnik ce te zaposliti ako mu treba taj profil radnika ne moze svako sa fakultetom da radi u staklenoj zgradi.
Privatnik ti nece dati otkaz ako naleti neko poznatiji vec ako naleti neko sposobniji...
Naravno da za privatni biznis treba iskustvo i ulaganje ali nisi se ni ti rodila sa fakultetom nego si ga ucila i izucila pa tako ces i privatni biznis.


Ne branim Dodika daleko bilo ali ja njemu skidam kapu o covjeku se i na slavama prica.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 17:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Hahahha, 10.000 i da je evra, malo je :lol:

Nisu samo ovi takvi, vec i svi oni pre njih, a i neki novi ce biti takvi... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
The_new_Statesman je napisao:
Hahahha, 10.000 i da je evra, malo je :lol:

Nisu samo ovi takvi, vec i svi oni pre njih, a i neki novi ce biti takvi... :lol:

Jeste mozda malo sad, ali ja znam prije nekoliko godina ljude koji su poceli poslove sa 10000 i sad solidno zaradjuju. Sad je teze zbog nameta, ali niko nije rekao da se s tim nesto moze raditi da se obogatis, vec samo da zaradis prosjecnu platu.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 18:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nisam mislio na privatni biznis... :lol:
Mnogi milioneri su krenuli bez cvonjka...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2009, 19:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
@google lazarević
udaj se dobro :)
uvjek zalim sto nisam zensko..... :D

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 10:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
Vuk_samotnjak je napisao:

Ne branim Dodika daleko bilo ali ja njemu skidam kapu o covjeku se i na slavama prica.


E bas necu da mu skidam kapu ni za sta. Popularnost medju prostim narodom nije ama bas nikakvo mjerilo za divljenje liku&djelu, sjet se Hitlera, sigurno je bio jos popularniji na raznim proslavama u jednom dijelu proslog vijeka.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 10:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Za one koji hoce i znaju da rade posla uvjek ima.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 10:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
Time trek je napisao:
Za one koji hoce i znaju da rade posla uvjek ima.



Stvarno? Zasto je onda kod nas nezaposlenost tolika a u razvijenim zemljama 3-4 puta manja? Ljenost nam u genima, sta li? Sto se znanja tice, koliko ima ljudi koji znaju znanje a za njih uopste ne postoji adekvatno radno mjesto u RS? Nauka je umrla na ovim prostorima :(

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 10:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Citiraj:
Za mlade ljude ispod 35
godina starosti, koji imaju više kvalifikacije uopšte, procenat stanovništva sa visokoškolskim
diplomama krece se od samo šest posto u Bosni i Hercegovini

Procenat u EU 20%.
http://74.125.93.132/search?q=cache:npP ... =firefox-a

Tome dodaj komunisticku zaostavstinu, i veoma neprijateljski stav vlade ka otvaranju/operisanju firmi i eto objasnjenja.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 11:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
21va strana, prvi paragraf.
Dva su problema po mom misljenju. Prvi je da ljudi ne cijene rad a pogotovo znanje. Pocevsi od kupaca, koji su u fazonu a zasto ja tebi da placam 20 maraka na sat, pa ti tu samo sjedis i nesto klikces, to svako moze. A i radnici isto, koliko puta vas vozac autobusa, prodavac(a pogotovo sluzbenik) na mrtvo gleda i nervira a on zivi od para koje mu vi dajete.

A druga stvar, ne moze niko da me ubjedi da neko ko zna da radi i ima zelju, ne moze da nadje posao. Softverski inzinjer, npr. oni dobijaju poslove i prije nego zavrse faks, inzinjeri telekomunikacija. Cak i manje atraktivne grupe sigurno mogu naci posao ako se potrude. Socijalni radnici, volontira se negdje, ubacite se u nevladine organizacije, organizujete jednu, puna Evropa grantova, odete na Tajland, putujete, volontirate, ubacite se negdje, usunjate kroz volontiranje pa onda na neku poziciju koja placa. Koliko cujem traze se ucitelji, nastavnici, ali ne mogu ja na selu da predajem, to je tesko, drzati instrukcije je sigurno komplikovano... Ali svi bi ravno sa faksa u direktorsku fotelju, i onda se prijave na biro i vicu drzava treba meni da nadje posao. A isto tako, ako je neko zavrsio neki manje atraktivan smjer, onda moze i ocekivati manju sansu za zaposlenje, ali nije ni to kraj. Ako je neko dobar radnik, ima ljudi zavrse za kuvara pa popravljaju racunare.


Edit:Bilo je par postova koji su izbrisani, a ovo sto sam napisao je odgovor na njih.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 11:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 13:37
Postovi: 1342
Lokacija: u ambisu suštine
da, obrisah jer sam vidjela da sam pogresno skontala tvoje rijeci, mislila sam da si rekao da je 6% nezaposleno, a ne obrazovano..jos se razbudjujem :)

U pravu si da mladi kukakju i da su izbirljivi. Ali opet, ne mislim da je to razlog tolike nezaposlenosti. Mislis li stvarno da je nasa omladina gora od evropske? Ipak oni dobijaju puno vise evrica za isti ulozeni trud pa je logicno da su vise motivisani.

_________________
i teletabisi su ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 13:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
google lazarević je napisao:
Vuk_samotnjak je napisao:

Ne branim Dodika daleko bilo ali ja njemu skidam kapu o covjeku se i na slavama prica.


E bas necu da mu skidam kapu ni za sta. Popularnost medju prostim narodom nije ama bas nikakvo mjerilo za divljenje liku&djelu, sjet se Hitlera, sigurno je bio jos popularniji na raznim proslavama u jednom dijelu proslog vijeka.


Mislim da je malo glupo porediti Hitlera i Dodika al ajd. Covjek je od sebe stvorio idola u narodu koji samo razmislja o njemu a ne o ostalim problemima. Kad se potegne prica niko nece reci poskupilo brasno za 1.50KM vec jes' vidio Dod'ka kako "sinoc" odbrusi onim u "Teheranu" svaka mu cast. Zato ja i kazem treba da nas je8e i je8ace nas dokle god bude mogao zato sto sutimo i nista ne poduzimamo.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 13:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2007, 07:50
Postovi: 1004
Lokacija: Preblizu za moje dobro
Vuk_samotnjak je napisao:

Mislim da je malo glupo porediti Hitlera i Dodika al ajd. Covjek je od sebe stvorio idola u narodu koji samo razmislja o njemu a ne o ostalim problemima. Kad se potegne prica niko nece reci poskupilo brasno za 1.50KM vec jes' vidio Dod'ka kako "sinoc" odbrusi onim u "Teheranu" svaka mu cast. Zato ja i kazem treba da nas je8e i je8ace nas dokle god bude mogao zato sto sutimo i nista ne poduzimamo.



Svaka cast na ovome! =D>
Kakvi smo nismo ni zasluzili nista vise

_________________
Made in Yugoslavia


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 15:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Vuk_samotnjak je napisao:

Mislim da je malo glupo porediti Hitlera i Dodika al ajd. Covjek je od sebe stvorio idola u narodu koji samo razmislja o njemu a ne o ostalim problemima. Kad se potegne prica niko nece reci poskupilo brasno za 1.50KM vec jes' vidio Dod'ka kako "sinoc" odbrusi onim u "Teheranu" svaka mu cast. Zato ja i kazem treba da nas je8e i je8ace nas dokle god bude mogao zato sto sutimo i nista ne poduzimamo.



Ne slazem se da cutimo. Svaki dan se neko buni , neko strajkuje, neko protestuje, ali On ne obraca paznju ni na sta. Eno covjek je za malo umro od gladi ispred skupstine(doma vojske) dok se On nije nakon dvije sedmice "sjetio" da porazgovara sa njim. Sto je najgore covjek je bio u pravu, uzeli mu Hrvati sve, uzeli mu ovdje sve. Onaj Hrvat sto je otisao dobio imovinu njegovu tamo, a ovdje mu uzeo govoreci da je prisilno zamijenio. Pa ako si prisilno zamijenio sta onda uzimas tudje. I ne samo to. Neko kaze mogu ljudi ovde naci posla. Pa da mogu mislis da bi isli u okolne zemlje raditi najteze i najponiznije poslove kao gradjevina itd. Mislis da bi ovdje isli kod privatnika neosigurani za 400km. Ma daj probudi se gdje zivis. A da se ne bunimo nije tacno. Na dnevniku svaki dan vidis da se neko buni. Ali On je toliko Otvrdnuo da ga ne zanima nista osim "Srbstvo" od koga samo On ima koristi, porezi, patriotizam i slicne idiotarije od kojih niko nema koristi nego On(i). Sve sto narod dobije su otkazi, poskupljenja i novi porezi. Snizenje plata ne racunam. Znaci narod je nemocan. Buni se , ali ne pomaze. Kao pisanje uz vjetar sto kaze corba. U ovom trenutku jednostavno nema nista sta bi narod mogao uciniti da mu bude bolje. Buni se ne pomaze. Glasaj, nemas za koga kad su svi korumpirani i isti. Bjezi, ne moze kad trebaju vize. Budi posten propade. Budi neposten ode u zatvor. Dubi na glavi narode nista ti ne pomaze. Jednostavno ne postoji izlaz jer je zablokiran korumpiranim politicarima koji nece da se skllone, a i da se sklone nema nikog ko bi dosao na njihovo mjesto a da je bolji. Iz prikrajka ih vreba mnogo na vlast ali nista nisu bolji. Jednostavno nema nikoga od domacih ko bi promijenio nesto nabolje, a medjunarodnim snagama ne daju da djeluju.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 16:28 
sva prica svede se na dodika... :confused2: i jos ga poistovjeti sa hitlerom... :confused2: ooo strasno..
nego da ja kazem nesto o temi, :D
nisi nam odgovorila google koji fax si zavrsila, ili koju skolu imas ako nisi zavrsila fax?

ja licno mislim da je problem naseg naroda sto mi je sve ispod nivoa, svi bi u staklenu zgradu, i svi, ama bas svi bi da nista ne rade a da primaju platu.. eee dok se tako bude razmisljalo bice nezaposlenih.. nije to jedini razlog, zemlja smo izasla iz rata, slaba ekonomija, poremecene drustvene vrijednosti, privatni fakultet mozes kupiti na standu sa kupusom.. ali isto tako znam da ko hoce raditi naci ce posla, jer kad te muka natjera radis sta stignes... a mnoge ocito muka nije natjerala jer su kafane i dalje pune a nezaposlenost sve veca..
ako naziv teme preimenujes kako naci dobro placen posao sa sto manje truda onda ok, ali uopsteno zaposliti se.. :confused3: ne bih rekla...... pogotovo ne mladim, za starije je vec problem, ljude u godinama koji su i fizicki i psihicki umorni, ostali na ulicama 2 godine prije penzije, radnici sa sss, znam da nije lako.. ali i takve ljude srecem jer se snalaze, cuvaju djecu, spremaju kuce,...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
majlili je napisao:
nisi nam odgovorila google koji fax si zavrsila, ili koju skolu imas ako nisi zavrsila fax?

Е, а стварно... шта ти знаш да радиш?

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2009, 19:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Није битно како се долази до посла, битно је да се ради, е сад неко плати неко не, ко има како оно кажу, имаће... А и ти си нека неодређена, није битно која странка/школа/град и сл. Као да читам Пресс, све поуздани извори нигдје имена :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 932 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs