banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 23:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Avg 2020, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
E jbg, ne znam kako mozes porediti onaj stampedo (ne znam kako su spremili u roku od sat dva) sa odlaskom na more kojem prethodi duze pracanje situacije i planiranje. A na par sati od kuce.

I ne kontam sta hoces reci sa tim "pod svaku cijenu"?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2020, 15:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Uopsteno govorim, do juce u mnogo manje rizicnom ambijentu je bilo histerije ako neko bilo sta kaze protiv rukavica, maske, ne daj boze da podrzi otvaranje kafana i sl. Sada u najgorem trenutku epidemije, u BiH i svim okolnim zemljama, idemo gurati i djecu po plazama i uopsteno bilo kakvim putovanjima, izlazuci i njih i sebe nepotrebnom riziku, da godisnji ne bi propao. Meni je to malo... Ne znam, promjena stava iz korijena. Ne znam razlog.
Vjerujem da bi u starom forumskom obracanju srda i shakal nesto tako definisali samo na mnogo gori nacin nego sto sada uvijaju.
Moguce da grijesim.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2020, 20:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Meni su rukavice vazda bile smjesne. Srecom ih nisam morao nositi. A kafane tipa nocnih klubova i slicnih stiskavac lokala bih zabranio jos neko vrijeme. Pa taman o trosku drzave/to jest svih nas.

Da li sam histerican?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2020, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
skeva je napisao:
Sada u najgorem trenutku epidemije, u BiH i svim okolnim zemljama, idemo gurati i djecu po plazama i uopsteno bilo kakvim putovanjima, izlazuci i njih i sebe nepotrebnom riziku, da godisnji ne bi propao. Meni je to malo... Ne znam, promjena stava iz korijena. Ne znam razlog.


Kakvom riziku?
Bio u Igalu zadnje dvije sedmice jula- od Njivica do Tople mogao sam bez problema prebrojiti ljude. U petak 31.7. oko 13h je na tom potezu u moru bilo 6 ljudi, od toga ja i mojih 3.
Da dodam : vraćam se u Doboj 1.8.- bazeni Džungla puni ko oko!


Poslednji put menjao hadzidado dana 12 Avg 2020, 20:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2020, 20:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Meni su rukavice vazda bile smjesne. Srecom ih nisam morao nositi. A kafane tipa nocnih klubova i slicnih stiskavac lokala bih zabranio jos neko vrijeme. Pa taman o trosku drzave/to jest svih nas.

Da li sam histerican?

Sve dok ne "jebes majku" svakom ko ne zeli nositi masku na otvorenom kako su bile preporuke jedno vrijeme, sve je ok.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2020, 07:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Samo cu napisati da odmor i ljetovanje moze biti odlazak kod nekog privatno, u manje mjesto gdje nema guzve, uz postovanje distance. Pogotovo sto se neki od nas tokom svog redovnog dana susrecu i dolaze u direktan kontakt sa poprilicnim brojem ljudi, ja konkretno bar sa 100 u prosjeku, vjerujem neki i sa mnogo vise, djeca u vrticu takodje, tako da sa tolikim brojem ljudi ne dodju u kontakt za cijelo ljetovanje sto neko rece.
Ja i dalje nisam za odlaske na ljetovanja u mjesta kao sto je Neum i slicna tom, gdje je kao u kosnici, kao ni u hotele.
A otici negdje kod nekog privatno, u neko manje mjesto gdje nema guzve, po meni je sasvim prihvatljivo.
Kao sto rekoh to je moje misljenje, a i normalno je da ljudi imaju razlicite poglede.
Sto se tice ove price koja se provlaci a mozda se dotice i mene, ja sam prva bila za postovanje mjera. Cini mi se da ljudi vani vise sad postuju distancu, mozda grijesim, ali bar u mom okruzenju da. Maske sam nosila i u HR gdje nisu obavezne i to jedina, pa su me gledali kao zarazenu, al nije me to nesto omelo. I dalje smatram da se trebaju postovati pravila, i nisam sigurna kakva se paralela vuce sa ljetovanjem i postovanjem mjera u aprilu, zaraziti se mozes na svakom mjestu bukvalno. Ako su bila pravila tad takva, trebalo ih je postovati, evo sad se krece u skolu, trebamo li reci, moje dijete nece ici jer se u aprilu nije islo.
Al nebitno, otisla sam u off pa izbrisite slobodno.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2020, 08:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Privatni smjestaj je otpao jer to znaci hodanje po restoranima i/ili guranje po Konzumima. Odluka je pala na manji hotel koji je izasao na nos. Ali bar se sve zna, pocevsi od zaposlenih pa do vecine gostiju.
Profil gostiju i zaposlenih je takav da jednostavno ne idu po nocnim klubovima i kafanama. Dakle, rizik manji nego kod mene na selu.
A za sve "turisticke" klastere za koje znam se vezu nocni klubovi. Kako u Austriji, tako i u Hr.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2020, 09:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
A šta ćemo sa nama kojima imamo vile i rezidencije na moru? Da li i mi trebamo da se brinemo?

Spoiler:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2020, 09:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
skeva je napisao:
Uopsteno govorim, do juce u mnogo manje rizicnom ambijentu je bilo histerije ako neko bilo sta kaze protiv rukavica, maske, ne daj boze da podrzi otvaranje kafana i sl. Sada u najgorem trenutku epidemije, u BiH i svim okolnim zemljama, idemo gurati i djecu po plazama i uopsteno bilo kakvim putovanjima, izlazuci i njih i sebe nepotrebnom riziku, da godisnji ne bi propao. Meni je to malo... Ne znam, promjena stava iz korijena. Ne znam razlog.
Vjerujem da bi u starom forumskom obracanju srda i shakal nesto tako definisali samo na mnogo gori nacin nego sto sada uvijaju.
Moguce da grijesim.

Бескичменост и безможданост.
The_new_Statesman je napisao:
Pa taman o trosku drzave/to jest svih nas.

Нис' ти у тој держави :lol:
Castra je napisao:
A šta ćemo sa nama kojima imamo vile i rezidencije na moru? Da li i mi trebamo da se brinemo?

Spoiler:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

За вас зиме нема, вама бил геј има у свом орману спремне вакциме против куроне, одмах шаље ако ко зашмрца :lol: :evil3:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2020, 10:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nisam znao da se pored svega jos razumijes i u moj novcanik i moje poreske obaveze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2020, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Нисам на то ни мислио :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2020, 12:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
ssaassaa je napisao:
Od danas cijena testova PCR je 150KM.

Rezultati isti dan.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs