banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 190 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav svima!

Pošto ovaj mladić dolazi u Srbiju, Hrvatsku i Sloveniju da ispriča svoju životnu priču, mislim da će biti dosta aktuelan u naredno vrijeme, pa zato otvaram temu na kojoj bi mogli pisati svoje mišljenje o njegovom liku i djelu.
Njegova "misija" je da njegova životna priča dosegne što više ljudi i ulije im volju i radost da žive život punim plućima i ne gledaju život kroz svoje nedostatke, nego kroz darove koje nam život daje. Ako je iko kompetentan da priča o tome, onda je to on, i teško da poslije njegove priče neko može a da se ne nasmije mnogim svojim "problemima". Pošto mu je želja da dosegne što više ljudi, htio sam da ovom temom dam svoj mali doprinos njegovoj misiji.

Evo jedan video o njemu, za one koji ga ne znaju:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tl58qufXfYk[/youtube]

Čuveni govornik Nik Vujičić, rođen bez ruku i nogu, dolazi u Beograd i Novi Sad

Novak Đoković: Čast mi je što sam upoznao Nika Vujičića, pun je pozitivne energije!

Slika za pamcenje:

Slika

Koga interesuju termini i lokacije:

http://www.lifewithoutlimbs.org/events/ ... k-vujicic/

Poruka Nika Vujičića fanovima na srpskom: "Volim te puno!"

Nik Vujičić će uskoro postati otac

Slika

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Njemu svaka cast, malo ko bi uspio to, ali imajmo u vidu da nije rodjen u normalnoj zemlji dzaba bi mu bila ne znam kakva volja, nebi nista postigao.
Konkretno, da je rodjen u Africi ili Arabiji, ili mozda cak i kod nas, gdje nema nikakvih uslova, u nekoj pustinji ili gdje se umire od gladi dzaba sva volja ovog svijeta nista ne mozes postici. Statistika govori u prilog ovome, jer imate invalide iz "normalnih" zemalja koji su postigli puno u zivotu. U "nenormalnim zemljama" ima daleko vise invalida i malo njih je postiglo u zivotu neki uspjeh.

Knjige o psihologiji uspjeha nas uvjeravaju da covjek moze bilo sta postici. Slazem se da moze mnogo toga, ali ako postoji "kriticna masa" slicno kao u atomskoj fizici, gdje mora postojati kriticna masa da bi nuklearna reakcija zapocela.

Tako i u zivotu mora postojati neki minimum uslova da bi covjek stvorio uspjeh. Da bi to bolje objasnio navescu jedan primjer.
Naime, Arnold Svarceneger je postao poznati sportista, bogatas, glumac, politicar guverner, zahvaljujuci svojoj volji i ustrajnosti. Ali to je bilo moguce jer je on imao minimum uslova da se bavi onim cim zeli, da putuje itd.
Pretpostavimo, da se Arnold rodio u Etiopiji umjesto u Austriji, ma kakvu volju imao tesko da i sve to postigao. Jer u Etiopiji ne postoji minimum uslova (kriticna masa) za to.

Kako sam ja ovo sve zakljucio? Pa jednostavno, citao sam puno knjiga o psihologiji uspjeha, vecinom od zapadnih autora. Savjete koji oni daju su prilicno lako primjenjivi na zapadu, ali kod nas vecina tih savjeta je beskorisna, a u Africi ili Arabiji gdje je jos gore mislim da su skoro svi ti savjeti beskorisni.

Tako, da iako ne omalovazavam trud Nicka Vujicica, on jeste postigao vise nego drugi u istim okolnostima, isto kao sto je Bil Gejts postigao vise nego neki koji su rodjeni u istim uslovima.
Ali budimo realni da su se Bil Gejts ili Nick Vujicic rodili u Somaliji ili Afganistanu, Etiopiji ili Iraku, da li bi oni bili ono sto su danas? Svakako da nebi sa ogromnom vjerovatnocom.

Tako da sve te price o psihologiji uspjeha treba uzimati sa rezervom, jer ma koliko te knjige i autori tvrdili suprotno, cinjenica je da minimum 50% uspjeha zavisi od okolnosti u kojima se nalazimo, a maksimum 50% uspjeha ce zavisiti od naseg truda ma koliko se trudili.

Ipak, svaka cast Nicku, sto pokusava da pobudi onih 50% nade sto ljudi mogu uticati i svaka mu cast sto je postigao u prilicno teskim okolnostima, mada vjerujem da mu je u tome pomogao Bog ili neka natprirodna sila, kao i Arnoldu i mnogima drugima, jer ovako nesto covjek sam bez "vanjske intervencije" sam ne moze, ma kako se trudio. I on sam kaze da sve zasluge za njegov uspjeh pripadaju Bogu i ja mu vjerujem.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Jellyhead, on ne priča o tome kako postati bogat i imati kuću i auto, nego o tome kako promijeniti stav prema životu na pozitivno bez obzira na vanjske okolnosti.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 16:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Nije jelly daleko od istine, kad priča o tome, u kom stepenu primjer nekog poput Nika može biti koristan, pogotovo ljudma koji žive ispod svakog civilizacijskog minimuma. Ipak, nama, koji živimo u normalnim uslovima, i te kako može. Pogotovo onima koji često postuju na temi "Danas niste srećni..." :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hristov je napisao:
Jellyhead, on ne priča o tome kako postati bogat i imati kuću i auto, nego o tome kako promijeniti stav prema životu na pozitivno bez obzira na vanjske okolnosti.


Potpuno je ista prica samo zavisi sta ko podrazumijeva pod "uspjehom". Zdravi ljudi vecinom podrazumijevaju materijalne stvari, dok bolesni podrazumijevaju nesto drugo, iako je i njima materija korisna. Dokaz za ovo je sto se Nick uprkos okolnostima i obogatio.

Ne volim da se izrazavam grubo, ali nisam licemjer i volim reci sto mislim pa cu i reci:

Sipak bi se on ozenio ovakvom ribom i ona bi se udala za njega da je bogalj u dronjcima koji prosi na ulici. Ali on je milioner pa je uspio.
Dalje, sve ti zavisi od materije. Ako si siromah ti si govno, pa ma kakvu volju imao. Ja kad vidim slike ljudi iz Afrike kako umiru od gladi to je najbolji dokaz.

Ali ono sto sam htio reci je da kad covjek ima minimum okolnosti on moze postici i materijalno i duhovno blagostanje koji su povezani. Ako nema, kao u Africi, Arabiji i sl. dzaba mu je da se na glavu postavi. Jos ako je invalid tek je onda najebao.
Ali u normalnim zemljama to je znatno lakse postici mada ne kazem da je lako.

Sve u svemu covjek zasluzuje divljenje, jer se nije prepustio sudbini vec je postigao u svojim okolnostima koje mnogi nisu uspjeli ni zdravi i zasluzuje divljenje i trea da drzi predavanja.

Ja samo hocu da kazem da nije uvijek moguce postici ono sto zelis, pogotovo ako nema "kriticne mase". Nisam mislio nuzno na materijalne stvari nego na sve. Ali materijalne stvari odredjuju koliko mozes postici ako se trudis.
Mada sreca ne zavisi samo od materijalnog blagostanja, istrazivanja pokazuju da preko 70% svih briga ljudi dolaze zbog nedostatka novca. A sto je zemlja siromasnija to je izrazenije, tako da je puno teze postici isto u goroj zemlji sa istom kolicinom ulozenog truda, volje i energije.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Svaka tebi čast za iskrenost, ali ja ne mogu da vjerujem da nekome uopšte padne na pamet da razmišlja o tome zašto se njegova žena udala za njega i kako se kao 100% udala zbog para. Nemaš pojma o njegovoj ženi kao ni ja i zato takve stvari bolje sačuvaj za sebe, a nemoj je odmah proglašavati sponzorušom.

Šta osjećaš kad pogledaš njegove videe, ushićenost ili želju da otkriješ da li mu se žena udala zbog para?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 07 Sep 2012, 17:07, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
jellyfish je napisao:
Hristov je napisao:
Jellyhead, on ne priča o tome kako postati bogat i imati kuću i auto, nego o tome kako promijeniti stav prema životu na pozitivno bez obzira na vanjske okolnosti.



Ne volim da se izrazavam grubo, ali nisam licemjer i volim reci sto mislim pa cu i reci:

Sipak bi se on ozenio ovakvom ribom i ona bi se udala za njega da je bogalj u dronjcima koji prosi na ulici. Ali on je milioner pa je uspio.
Dalje, sve ti zavisi od materije. Ako si siromah ti si govno, pa ma kakvu volju imao. Ja kad vidim slike ljudi iz Afrike kako umiru od gladi to je najbolji dokaz.



Istina, istina i nista osim istine.

Surovo ali u centar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hristov je napisao:
Svaka tebi čast za iskrenost, ali ja ne mogu da vjerujem da nekome uopšte padne na pamet da razmišlja o tome zašto se njegova žena udala za njega i kako se kao 100% udala zbog para. Nemaš pojma o njegovoj ženi kao ni ja i zato takve stvari bolje sačuvaj za sebe, a nemoj je odmah proglašavati sponzorušom.




Ne proglasavam ja, samo kazem da je statisticki manja vjerovatnoca da bi se udala za njega da je prosjak i invalid na ulici u dronjcima, kao sto je manja sansa da se Madona uda za mene nego za Gaja Ricija.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Dobro jelly, ajde molim te stavimo tačku na tu priču. Zaključili smo da je njegova žena gledajući statistiku sponzoruša, ajmo dalje...

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011, 15:28
Postovi: 7720
Ako dodjem u tu fazu u zivotu da mi lik bez ruku i nogu treba biti inspiracija da nastavim dalje, onda bolje da si skratim muke.
Zena sponza 100%.

_________________
Skeva je bio u pravu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Hristove, što uvijek moraš biti tvrdoglavac? Pokrenuo si temu, i rekao da se piše o Nikovom liku i djelu, ali ne vidim zašto je problem ako je jelly dao jedan širi, mada pesimističan, pogled na stvari, koji je uz to i prilično tačan. I opet je bio u pravu što se ženidbe tiče, ne radi se o sponzorstvu, već o vjerovatnoći. I time nije nijednom rječju unizio Nika.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:32 
Kao sto Popokapetl rece...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Ristov uvijek postuje tudje misljenje,dok god se podudara sa njegovim,prao u duhu riscanstva :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Umrlo to slovo H?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 17:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Nisam očekivao da će neko pretresati njegov život iako ne zna ništa o njemu. Naveo je jelly kako mu je žena sponzoruša i kako on ima milione. OK, znamo dvije informacije, šta je slijedeće pitam se?

Tema nije o njegovom liku i djelu u smislu da li njegova žena živi sa njime zato što on ima milione ili bi možda živjela sa njime i ako bi imao radničku platu čisto da mogu da prežive, nego o poruci i njegovom značenju za nas, onome što je prošao. Zamislite da poslušate njegovo predavanje i želite da mu postavite pitanje... Da li biste ga pitali koliko para ima ili da li mu je žena sponzoruša? Valjda biste ga pitali kakav je život bio bez udova, šta mu znači život i sl, nešto što će vama pomoći u životu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Opet, navodiš pogrešno, nije jelly rekao da mu je "žena sponzoruša" već "šipak bi se on ozenio ovakvom ribom i ona bi se udala za njega da je bogalj u dronjcima koji prosi na ulici. Ali on je milioner pa je uspio." A razlika je očigledna - prvo je opanjkavanje, a drugo tvrdnja koja svoje uporište nalazi i u povijesnom iskustvu zapadne civilizacije.

Jelly nije uopšte namjeravao krenuti nekim tračerskim stazama, niti su se njegove konstatacije odnosile konkretno na Nika zato što je to Nik, već je samo okrenuo drugu stranu medalje, što je jednako zanimljivo kao i pričati o tome kako on inspiriše milione. A ta druga strana je upravo - koliko sredina utiče na to koliko neko može postići? Možda bi ga jelly baš to pitao - "Niče, molim te, reci mi, misliš li da bi barem pola ovog što si postigao, uspio da si kojim slučajem rođen u Bocvani ili Čadu? Ali mi odgovori iskreno, bez floskula da se 'sve može kad je jaka volja' i sl. Znam da ti je život bio izuzetno težak, na način koji ja ne mogu ni da pojmim, i neizmjerno sam srećan zbog toga."

Teško je govoriti o samom dojmu koji Nikov govor može da ostavi na čovjeka, ako nije doživljen licem u lice, pa zato ni ne možemo pričati o tome sad. Ali mislim da nisi bio pošten prema jellyju i presudio mu po prijekom postupku, a to nije hrišćanski.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Objasniću još jednom kako sam temu zamislio.

Ovaj čovjek je imao i ima težak život. Uprkos tome uspio je da promijeni pogled na sebe i svijet na pozitivno, i to iskustvo želi da podijeli sa drugima. To ga čini jako posebnim, i možemo dosta da učimo od njega. Zato vrijedi posebna tema o njemu i onome što ima da nam prenese. Da sam htio da pričamo o tome da li mu je žena sa njim zbog njegovih miliona ili ne, mogao sam otvoriti temu o Madonninom bivšem ili Djokoviću ili bilo kome ko je uspješan.
Znači pokušajte da pišete ako imate nešto o tome šta je taj čovjek morao proći, šta je to naučio i iskusio, šta ga je promijenilo. Tako sam i zamislio temu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da li si ti uopste procitao moje postove? To o njegovoj zeni je bila marginalna stvar u mom prvom postu, a ti si zapazio kao glavnu stvar. Glavna stvar u mom postu je da uspjeh ne zavisi samo od volje nego i od okolnosti u kojima covjek zivi.
Jedna okolnost je zdravlje. To je ono sto je Nick uspio da prevazidje. Ali pored te okolnosti postoje i druge koje uticu na prevazilazenje problema.

Dakle, poenta mog posta je da to sto on prica u predavanjima vazi i da je korisno, ali da kao i knjige psihologije uspjeha nije primjenjivo u vecem dijelu svijeta. A ti zapeo za zenu pa za zenu, a to je samo jedna od 10 poredjenja koje sam naveo. I to je tako, ma kako nam to bizarno i odvratno izgledalo ali to je tako iako mi nebi htjeli da je tako, ali svijet funkcionise po tim principima, na zalost. Samo, ponekad je tesko pogledati istini u oci. Budi realan pa zamisli Nicka u dronjcima u Afganistanu bez novcica u dzepu bi li ga ova i pogledala. Ali to je sad nebitno. Predjimo na druge stvari.

Ja sam gledao jedan film o invalidima u Afganistanu. Nemaju novca ni da kupe stake nego puzu po zemlji bez nogu. Ja danima poslije toga nisam mogao da ne mislim na to. I sva ova njegova predavanja bi bila tamo bezvrijedna jer jednostavno nema uslova za realizaciju. Ali u Australiji gdje on zivi ova predavanja su vrlo korisna. To je bila poenta moga posta.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
shakal je napisao:
jellyfish je napisao:
Hristov je napisao:
Jellyhead, on ne priča o tome kako postati bogat i imati kuću i auto, nego o tome kako promijeniti stav prema životu na pozitivno bez obzira na vanjske okolnosti.



Ne volim da se izrazavam grubo, ali nisam licemjer i volim reci sto mislim pa cu i reci:

Sipak bi se on ozenio ovakvom ribom i ona bi se udala za njega da je bogalj u dronjcima koji prosi na ulici. Ali on je milioner pa je uspio.
Dalje, sve ti zavisi od materije. Ako si siromah ti si govno, pa ma kakvu volju imao. Ja kad vidim slike ljudi iz Afrike kako umiru od gladi to je najbolji dokaz.



Istina, istina i nista osim istine.

Surovo ali u centar.


Istina nažalost. Nepravedno i u jednu ruku nehumano, ali istina!

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nick Vujičić
PostPoslato: 07 Sep 2012, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Popokatepetl je napisao:
Opet, navodiš pogrešno, nije jelly rekao da mu je "žena sponzoruša" već "šipak bi se on ozenio ovakvom ribom i ona bi se udala za njega da je bogalj u dronjcima koji prosi na ulici. Ali on je milioner pa je uspio." A razlika je očigledna - prvo je opanjkavanje, a drugo tvrdnja koja svoje uporište nalazi i u povijesnom iskustvu zapadne civilizacije.

Ima uporište u statistici ali nema u stvarnosti. Je li ti ocijenjuješ ljude prema statistici ili gledaš da ih upoznaš? Šta možete ti i jelly reći o njoj bez pomoći Zavoda za statistiku? Tvrdnja "šipak bi se on..." je sugestija da je 100% tako i nikako drugačije, što je čisto klevetanje i trač. Sugeriše da je ona sa njime zbog miliona a ne "zato što ima za pristojan život", znači sugeriše da ona voli njegove milione.

Zato kažem, pustimo takve priče i pričajmo o značenju njegovog života za nas a nemojmo nagađati.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 190 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs