banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 09:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Sep 2019, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
ERROR je napisao:
Ma jasta, samo rukaj smece u rijeku i uzivaj kad ga poplava po granama objesi, ta ce glupi Svedi i njihova reciklaza i sranja, ionako ce smak svijeta ....


Zasto moras biti ovoliko jadan sa idiotskim argumentom?

Vidio Bosnjo nekakav kvazi neoliberalizam i hajde odmah da uskoci. A citavo preseravanje veze sa stvarnim ocuvanjem zivotne sredine nema.

Jbt. kada kliknes na profil nekog "eko propagatora" vidis cool putovanja, ljetovanja, zimovanja i sta sve ne. A ovamo fura bajs na baterije po gradu. Ma mars u mp3, jednim svojim odmorom si sprzio CO2 koliko ja necu za nekoliko godina. Karikiram, ali je tako.

Btw. da se danas islam radja, zabranio bi jedenje govedine jer goveda prave petinu svih stetnih gasova na planeti. Da, vise nego pojedinacna prevozna sredstva, a u rangu velikih brodova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 12:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I bila bi zanimljiva reakcija svih ovih likova koji se furaju na Greru kada bi im rekli da se sutra gasi internet i da nema vise mobilnih telefona.
Obzirom na energiju potrebnu za odrzavanje interneta, ali i punjenje mobilnih, rada kompjutera itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 13:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Slika

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 13:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Postoje li ozbiljne naučne studije (koje ne spadaju u alat za zaglupljivanje zelenih masa :D )za koliko bi se podigao nivo mora i okeana kada bi se otopio i poslednji glečer.....

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Pošteni Srda je napisao:
Najveći licemjeri ste vi pametni gastarbajteri. Pa dođete ovde,bacate smeće jer ovde je to svakako normalno. Ali zato kod nas u Švedskoj...
I za kraj, jedi malo govna.


Hvala, sit sam, samo ti nastavi.

A o meni nemoj pričati sa “vi”, ne znaš me


Skickat från min iPhone med Tapatalk

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Slika

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 13:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Čiča iz Rogače je napisao:
Postoje li ozbiljne naučne studije (koje ne spadaju u alat za zaglupljivanje zelenih masa :D )za koliko bi se podigao nivo mora i okeana kada bi se otopio i poslednji glečer.....

Pa bila je neka priča oko 60 m. Ali da bi se otopio, treba prosječna temperatura da skoči preko 10 stepeni. Tolika temperatura i toliko dodatne vode za kruženje, pa nivo mora bi bio najmanji problem.
Ali, eno Japanci planiraju da puste malo radioaktivne vode u okean. Svaki dan izbace 200 tona iz oštećenog reaktora, a do sada već skupili preko milion tona. Nemaju gdje više. I eto, kažu naučnici da nije velik rizik od tog ispuštanja. Očito su naše kese veći :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 15:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
ERROR je napisao:
Pošteni Srda je napisao:
Najveći licemjeri ste vi pametni gastarbajteri. Pa dođete ovde,bacate smeće jer ovde je to svakako normalno. Ali zato kod nas u Švedskoj...
I za kraj, jedi malo govna.


Hvala, sit sam, samo ti nastavi.

A o meni nemoj pričati sa “vi”, ne znaš me


Skickat från min iPhone med Tapatalk


Tacno si 12789 puta ponovio kako te niko ne zna. Ali eto ti znas Postenog Srdu i znas da on baca kese u rijeku.

Divan si Djuro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 16:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
The_new_Statesman je napisao:
Jbt. kada kliknes na profil nekog "eko propagatora" vidis cool putovanja, ljetovanja, zimovanja i sta sve ne. A ovamo fura bajs na baterije po gradu. Ma mars u mp3, jednim svojim odmorom si sprzio CO2 koliko ja necu za nekoliko godina. Karikiram, ali je tako.


Brale da mi na karti ovo nije pisalo ono jednom kad sam letio za Portugaliju ne bih znao.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 17:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ERROR je napisao:
:confused2: :sign3:

Ma ne, zemlja je ravna, sta ce glupi Svedjani, bog ce nas spasiti, samo Trumpa spasioca slusat i naprijed u svijetlu buducnost.

Ми са мало дужим памћењем се сјећамо приче како ће Мадиви први да наџебу јер су само на пар метара изнад воде. Да ће становништвпо морато да се исели. То је било на почетку "фурке" о "глобалном загријавању".
Ја колико знам, туристичке туре и даље редовно иду на Малдиве.
Климатске промјене постоје, ко не вјерује, нек види цикличну смјену ледених доба и топлијих периода али човјек на то има утицаја колико и престанак рада Рафинерије у Броду на цијене нафте на свјетском тржишту.

Дакле, "man-made global warming" је највећа превара коју је свијет до сада видио.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Slika

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 19:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А team of scientists at Turku University in Finland determined that current climate models fail to take into account the effects of cloud coverage on global temperatures, causing them to overestimate the impact of human-generated greenhouse gasses.

Models used by official bodies such as the Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) “cannot compute correctly the natural component included in the observed global temperature,” the study said, adding that “a strong negative feedback of the clouds is missing” in the models.

Adjusting for the cloud coverage factor and accounting for greenhouse gas emissions, the researchers found that mankind is simply not having much of an effect on the Earth’s temperature.

https://arxiv.org/pdf/1907.00165.pdf

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 19:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
TNS , lijepo od tebe što pratiš moj život i rad ;).

Kako god, nek sam ja ovakav i onakav , nek ste vi super načitani i informisani, mašala .Tugica je samo što se način i argumenti u par grama poklapaju sa načinom i argumentacijom veoma desno orijentisanih u nekim drugim zemljama, da ne kažem nacista. U svemu se vidi teorija zavjere, “masoni , židovi i CIA “ :). Kolika se halabuka digla oko curice i njenog angažmana , peri se prstom u njenu bolest, izmanipuliranost, a ne vidi se sopstvena. S druge strane i ne čudi to toliko s obzirom na to koje volove naš narod pušta da ih zamlaćuje i jebe u mozak. Nek mi znamo sve o planeti.

Izvinjavam se na smetnji, samo uživajte , lijepo vidjeti da se je tako složno u lovu na malu vješticu, opasno je to .


Skickat från min iPhone med Tapatalk

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 19:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Џебе ми се за цуру, лупа глупости, може јој се. Нек је слуша ко хоће.
Какву панику диже, може да доведе до тога да се гомила либтарда "самоубије" да не би живјела у постапокалиптичном окружењу узрокованом "климатским промјенама" за неких 8 година, ме'ш'чини а ако се то случајно деси, ја бих јој први лично честитао. :evil3:
Такво чишћење генетске базе човјечанства би било за Нобела.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
ERROR je napisao:
TNS , lijepo od tebe što pratiš moj život i rad ;).

Kako god, nek sam ja ovakav i onakav , nek ste vi super načitani i informisani, mašala .Tugica je samo što se način i argumenti u par grama poklapaju sa načinom i argumentacijom veoma desno orijentisanih u nekim drugim zemljama, da ne kažem nacista. U svemu se vidi teorija zavjere, “masoni , židovi i CIA “ :). Kolika se halabuka digla oko curice i njenog angažmana , peri se prstom u njenu bolest, izmanipuliranost, a ne vidi se sopstvena. S druge strane i ne čudi to toliko s obzirom na to koje volove naš narod pušta da ih zamlaćuje i jebe u mozak. Nek mi znamo sve o planeti.

Izvinjavam se na smetnji, samo uživajte , lijepo vidjeti da se je tako složno u lovu na malu vješticu, opasno je to .


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Nisi ti ovakav i onakav,ti si nabijeđena licemjerna pizda koja misli da sve zna jer stoji iznad govana, pa sa visoka govori nama, jadnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Žao mi je što to tako neko uzima, stvarno mi nije namjera. Takođe mi je još žalije što me ljudi dan za danom ličnim primjerom uvjeravaju da je puno više budala nego pametnih. Strašno.


Skickat från min iPhone med Tapatalk

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 19:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
sinip je napisao:
Џебе ми се за цуру, лупа глупости, може јој се. Нек је слуша ко хоће.
Какву панику диже, може да доведе до тога да се гомила либтарда "самоубије" да не би живјела у постапокалиптичном окружењу узрокованом "климатским промјенама" за неких 8 година, ме'ш'чини а ако се то случајно деси, ја бих јој први лично честитао. :evil3:
Такво чишћење генетске базе човјечанства би било за Нобела.


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 19:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
danijell je napisao:
Čiča iz Rogače je napisao:
Postoje li ozbiljne naučne studije (koje ne spadaju u alat za zaglupljivanje zelenih masa :D )za koliko bi se podigao nivo mora i okeana kada bi se otopio i poslednji glečer.....

Pa bila je neka priča oko 60 m. Ali da bi se otopio, treba prosječna temperatura da skoči preko 10 stepeni. Tolika temperatura i toliko dodatne vode za kruženje, pa nivo mora bi bio najmanji problem.
Ali, eno Japanci planiraju da puste malo radioaktivne vode u okean. Svaki dan izbace 200 tona iz oštećenog reaktora, a do sada već skupili preko milion tona. Nemaju gdje više. I eto, kažu naučnici da nije velik rizik od tog ispuštanja. Očito su naše kese veći :)

60 metara??? :roll: :roll:
Kojom matematikom ako je većina zaleđene mase već u vodi pa njenim otapanjem se nivo neće podići.
Znači,interesuje me samo led iznad površine vode,koja površina i masa je u pitanju i da li je na osnovu toga iko vršio slične procjene.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
ERROR je napisao:
Žao mi je što to tako neko uzima, stvarno mi nije namjera. Takođe mi je još žalije što me ljudi dan za danom ličnim primjerom uvjeravaju da je puno više budala nego pametnih. Strašno.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Ti bi trebalo malo pažljivije da čitaš. Jedina stvar koja je mene isprovocirala na ovoj temi je tvoja arogancija. Ta arogancija je uzrok i što je ljudima odbojna ova malena. Problem globalnog zatopljenja je ogroman, a ovamo se gura dijete kao očajnički potez pa je na kraju sahrane hijene i krvopije. Ta strategija je debilna sama po sebi. I parole tipa, ukrali ste mi djetinjstvo i slične. Pa ko još pada na to. Ako se pokaže da je malom manipulisano i da je predstava za svijet...razmisli šta će biti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2019, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Naravno da je predstava. Fino je Nikola postavio sliku Grete i klinca sa 16-kom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs