banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Apr 2018, 21:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Evo slusam momka na YT nesto za auta i on u sekundi okrenu temu na nesto sto me zanima vec neko vrijeme.
Evo pa poslusajte ako vas interesuje
[video]https://youtu.be/hSVcSRq8s8E?t=739[/video]
Pocinje na 12:22

Ukratko, primjetio sam da su djeca danas bezobrazna, agresivna, ne postuju starije ali ni malo.
Odreaguju burno na situacije, recimo neces nesto da im das, oni vicu, histerisu.
Nasilna su prema zivotinjama, ali brutalno, gledam djete nabi psa nogom u glavu, kad sam skocio pa povukao malu za usi do roditelja i jebao im mater, zena se izbezumila.

Evo vidimo smrt Davida, MOGUCE da su ga klinci isprebijali i to nekontrolisano i eto sta se desilo, sto se ne desava prvi put, klinci danas kad se tuku to odma uzima palije, nozeve i slicno.
U moje vrjeme se organizovala tuca pa jedan na jedan ko je jaci, bez zlih namjera, cisto "rekreativno" bilo.

I sto je najgore, roditelji ih brane, sistem ih brani, ne kaznjavaju djecu, ne tuku svoju djecu/vaspitaju, danas ako djete udaris mozes u zatvor otici.
Mene je moja keva tukla i hvala joj na tome, kad sam bio majmun ispravila me sine kao krivu kasiku.


Da li su danasnje generacije lose odgojene tj nikako ? Da li su zbog ovog opasniji, nekulturniji itd ?

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Poslednji put menjao makibruz456 dana 13 Apr 2018, 21:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kada je bilo tvoje vrijeme? U doba vitezova? Nije bilo mobilnih, FB, portala, ... To je razlika.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 21:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Ali i roditelji su sigurno bili pametniji i odgovorniji, danas kao sto covjek u klipu rece, glupaca turi djetetu mobilni u ruke i pusti ga nek drnda i ne pazi sta gleda, sta radi.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 22:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Zajebali ste vi koji ste bili normalna djeca sa dosta dobrim odgojem. Sve je bilo ok. Vi dobili djecu, a došlo vrijeme tehnologije. Postalo je lakše dati djetetu telefon samo da ti ne skače po glavi. Spoji ga na internet, okreni se i radi ono što tebe čini sretnim. Danas su djeca zanemarena i prepuštena sama sebi i internetu. Da ne bude zabune, smatram da je internet dobra stvar ali uz kontrolu. Roditeljima je danas najlakše okrviti igrice i filmove za loše ponašanje njihove djece. Pa i ja sam dijete interneta, igrica i slično --- Pa sam ok (koliko toliko).
Ostavi svoj život malo po strani (ja se još trudim da to uradim u potpunosti) i posveti se djetetu, izvedi ga u šetnju, igraj košarke sa njim, čitaj mu, igrajte zajedno igrice, gledajte crtane, filmove. Kontroliši ga, daj mu sve umjereno, te ga nauči šta je dobro a šta loše.
Lakše je kriviti sve ostalo. Nema tu puno rasprave. Krivi ste vi (možda i ja zajebem u narednom periodu, pa ću biti i ja kriv)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 22:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
E pa to je to, mislim da je najbitnije se djetetu posvetiti da mu objasnis da ima slobodu svu, ali da snosi posljedice, da svaka akcija ima svoju reakciju.
Da zna da imaju greske i kazne za te greske, da zna dobro i zlo a onda ga pusti da samo odluci kako dalje.

Ne moras ti djete usmjeriti gdje ti hoces koliko mu moras pokazati sta je lose a sta dobro.

Ne moras ga ni kontrolisati na internetu ako ono zna da ovi na Youtube glume ili da su debili zesci.
"Cuo u pjesmi da treba da hvata djevojke za sise i napada ljude i tuce se, u igrici gledao da krade auta" - Cuj to, pa mamicu ti jarecu, de malo nauci to dijete da shvati neke stvari.

Ja evo 1000 puta na dan vidim glupacu da gura kolica i gleda u telefon, pa stane, pusti kolica i tapka po telefonu.
Il kaze djetetu "stani tu sacekaj" a dijete onako, hiperaktivno oce ici, ne zna sta se desava dok ona tipka...
Pa kako bi je odvalio da joj oci ne mogu nigdje gledati nego u to dijete.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 22:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Danas je umijece odgojiti dijete


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 05:30 
Citiraj:
Da li su mladje generacije gluplje, opasnije, nekulturnije ?

jesmo


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 06:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ne znam bas, sjecam se sebe kad sam krenuo u prvi osnovne vole bio, ono znao sam citati i pisati i sabirati do zaboravih koliko i to je sve, moji ne znaju to al znace masu drugih stvari, drugacije vrijeme-drugacija djeca i to je ok, ja tu ne bih nista mijenjao

Opasniji, mislim i to da je samo prica, mi smo se tukli svaki dan, bukvalno svaki dan i to vise puta dnevno, zasto, zato sto nisi imao nista drugo nego ono ko je jaci i tako od male noge i onda kad dospjes u neke ozbiljnije godine ti si em jak em upraksan. Prosle godine za Bozic ispadne neka frka, 10ak klinaca ajmo reci al svi su preko 20 godina, jedan napao na zenu od nekog lika iz moje generacije, ovaj kulturno popio pice i kad ga je poceo daviti u po kafane ovi ostali su se usrali, bukvalno usrali, zablokirali totalno. Nisam mogao vjerovati kako blijede, valjda to nisu nikad vidjeli da to bude tako brutalno, na kraju sam ja morao da spasavam, jedva sam ga ubjedio da ga pusti. U moje vrijeme da meni neko tako davi druga ako ne bi mogla ruka mogla bi flasa, stolica, bilo sta al bi ga oborilo sigurno i to bez sekunde razmisljanja

Jedina stvar koja je sad losija to je da se ta djeca ne boje zakona, oni nisu odrasli na pricama dodju drugovi i odvedu te, policija sad ne moze nekog odrati od batina zato sto se pravi majmun, nema Golog otoka i to je ono sto je lose, mi smo takvih gena da nam to bas nedostaje

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 07:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
To što danas djeca znaju prije škole uglavnom je beskorisno. Nemaju nikakve ideje, interesovanja, niti smisla da nešto sami naprave, izmisle. (osim kojekakvih gluparija). Ne čitaju, ništa ih ne interesuje, osim da gledaju kako drugi igraju igre na YT.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 08:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Jbte, ti si bas isfrustriran lik...

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
S' obzirom gdje živim, nije ni čudo. Laž, licemjerje, samo interes, to su sve odlike današnjeg društva. Skoro da i ne poznajem nekog ko ne pripada ovoj većini.

Mislim na odrasle osobe, ne na mlade.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ako misliš na današnje društvo generalno, onda razumijem. Ako misliš da je samo naše društvo takvo, onda griješiš.
Napisao si da ti supruga predaje negdje. Znam da se i za te poslove ganjaju ozbiljne štele. Ispravi me, ako griješim.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 10:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ne mislim da ja samo naše društvo takvo, ali mislim da je u samom vrhu po (ne) kulturi, obrazovanju, poštenju itd.

Da, štele. Od stranačke, pa do koverte sa par hiljada. Radi u privatnoj školi stranih jezika (tu ne treba štela, već znanje za male pare), a do sada je uspjela dva puta dobiti posao u osnovnoj školi na određeno.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Gluplje i nekulturnije jesu, opasnije nisu.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 12:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ma ja kontam da je to tako uvijek bilo. Sigurno su i za nas starije generacije pricale da smo ovakvi ili onakvi, jedino sto mi to ne vidimo...

Mi govorimo kako sadasnja djeca stalno bulje u telefon, nama su govorili kako stalno buljimo u televizor, prije nas su govorili kako stalno slusaju radio... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 13:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
apokalipto je napisao:
Gluplje i nekulturnije jesu, opasnije nisu.


Opasnije su po tome sto se ne libe napadati starije od sebe. Prije nekih 2/3 god kod Samackog hotela, njih grupica od 6 ili 7 djecaka u dobi od 14-17 god tukli djecaka koji je bio dosta manji ( mladji) od njih. Sutali su ga nogama i mlatili nekom sipkom. Ja sam se umjesala i uspjela sam ih zaustaviti tako da je djecacic pobjegao. Dva dana nakon tog incidenta, ta ista grupa je sjedila pred pekarom i jedan ( vjerovatno vodja te „Bande“) je vrlo agresivno nastupio prema meni, unoseci mi se u lice i rijecnik mu nije bio najpristojniji da bi kulminacija bila, kada sam sjela u auto, nogom je udario u moja vrata, tako da je ostalo udubljenje. Naravno, iza toga je pobjegao kao najveca kukavica. I sta raditi u tom slucaju? Ne znas ni ko je, ni gdje stanuje, niti ga mozes prijaviti.. Sto mladje generacije to agresivnije.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
super_koza je napisao:
Ma ja kontam da je to tako uvijek bilo. Sigurno su i za nas starije generacije pricale da smo ovakvi ili onakvi, jedino sto mi to ne vidimo...

Mi govorimo kako sadasnja djeca stalno bulje u telefon, nama su govorili kako stalno buljimo u televizor, prije nas su govorili kako stalno slusaju radio... :D

Word

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
@koza
Ovdje si potpuno u pravu. Svaka generacija dosad je smatrala da će naredna sve upropastiti i uzrokovati smak svijeta. Zahvaljujući modernoj tehnici, sve informacije o počinjenim glupostima samo su više dostupne/teže ih je sakriti.
Jedino mi se čini da smo imali više poštovanja (straha?) prema roditeljima, komšijama, nastavnicima, vlastima i uopšte starijim osobama. To je bio dio kućnog vaspitanja tipičnog za to vrijeme.
Moralne norme jedne generacije ne vrijede u slijedećoj. Starija generacija uvijek doživljava slijedeću kao nemoralnu, razularenu i sa poremećenim kompasom. Mlađa generacija doživljava stariju kao konzervativnu, zastarjelu i nazadnu.
Sve je to OK. To se zove evolucija.
@ajkula
Skoro identičan slučaj se desio krajem sedamdesetih kada je isto tako veća “banda” ( visok napon, sa strelicom na leđima jakne) po uzoru na tada popularni film “Warriors” kod metalske škole presrela i brutalno pretukla momka koji je podlegao povredama. Jedino što tada niko u gradu nije ni pomislio da je tako nešto cool, a murija je to odradila ekspresno, odgovorni pokupljeni i procesuirani. Mlade budale su i tada bile mlade budale, jedino što su odrasli bili zreliji i odlučniji nego danas.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
ajkula je napisao:
apokalipto je napisao:
Gluplje i nekulturnije jesu, opasnije nisu.


Opasnije su po tome sto se ne libe napadati starije od sebe. Prije nekih 2/3 god kod Samackog hotela, njih grupica od 6 ili 7 djecaka u dobi od 14-17 god tukli djecaka koji je bio dosta manji ( mladji) od njih. Sutali su ga nogama i mlatili nekom sipkom. Ja sam se umjesala i uspjela sam ih zaustaviti tako da je djecacic pobjegao. Dva dana nakon tog incidenta, ta ista grupa je sjedila pred pekarom i jedan ( vjerovatno vodja te „Bande“) je vrlo agresivno nastupio prema meni, unoseci mi se u lice i rijecnik mu nije bio najpristojniji da bi kulminacija bila, kada sam sjela u auto, nogom je udario u moja vrata, tako da je ostalo udubljenje. Naravno, iza toga je pobjegao kao najveca kukavica. I sta raditi u tom slucaju? Ne znas ni ko je, ni gdje stanuje, niti ga mozes prijaviti.. Sto mladje generacije to agresivnije.


Hijerarija društva(kod nas) je poljuljana i onda dolazi do toga da mlađi ili proturiječe ili napadaju starije. A stariji u velikom broju slučajeva ili iskorištavaju svoju poziciju ili ne znaju kako da se adekvatno postave.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2018, 13:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
danijell je napisao:
Kada je bilo tvoje vrijeme? U doba vitezova? Nije bilo mobilnih, FB, portala, ... To je razlika.

Da, to je u sustini razlika, manje-vise. Ne moze mi niko reci da se prije nije marisalo jer marisalo se i prije i to cak i zesce, samo sto to nije prikazivano na televiziji koja uz to je bila konzervativna, komunisticka, a i nije bila na tehnoloskom nivou kao sto je sada, a uz to danas svako moze snimati jer svako ima kakav-takav telefon. Osim toga to se tada smatralo vitestvom, a sada je to bezobzirno nasilje. U sustini ista stvar, samo sa drugacijim nekim stilom ili istim stilom sukladnim sa sadasnjim vremenom, a zajednicko za jedno i za drugo je nasilje. Osim toga, treba znati i to da tada mnoge stvari nisu bile za vijesti, a danas i one stvari koje nisu za vijesti, cesto zavrse u novinsma (npr. naslov tipa "sprijecen sverc konditorskih proizvoda", a ono kad procitas vidis da je neko pokusao da prosvercuje 10 kilograma Milka cokolade, a naslov kao da je pokusao da prosvercuje 10 kila heroina. Prodju neprimjetno preko granice kilogrami droge, a drzava se hvali kad uhvati ove sto pokusavaju da prevezu opasnu robu jer ne zna se sta prije ubija kada je u pitanju cokolada: dali mlijeko ili kakao? :D

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs