banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Da li ste za zabranu upotrebe pirotehnike?
Za 67%  67%  [ 14 ]
Protiv 33%  33%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 21
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jan 2018, 18:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Dok je u mnogim mjestima u FBiH zabranjena upotreba pirotehnike, kod nas u RS, u nekim mjestima u FBiH, kao i u Distriktu Brcko, prodaja pirotehnike je i dalje dozvoljena. I dok u nekoliko kantona u KS kazna za upotrebu pirotehnike iznosi i do 1200 KM kod nas ne postoje cak ni kazne, a kamoli visoke niti je prodaja zabranjena.

https://www.klix.ba/amp/161227024

To u prevodu znaci da je kod nas u RS osim bacanja petardi (koje su mozda manje zlo, u slucaju da ne dodje do povrede, a zlo kao i svaka druga pirotehnika ukoliko dodje do povrede) dozvoljeno i bacanje petardi tipa "topovski udar" koja kada eksplodira, cuje se kao bomba! Kada ce i ovi nasi u RS da zabrane bacanje petardi ostaje nam da vidimo. Ja licno mozda i mogu da razumijem da neko stariji baci petardu (i to samo za vrijeme Novogodisnjih praznika), ali da mladji bacaju petarde, jos pritom i "topovski udar", to mi nikad nece biti jasno. Ne mogu da razumijem ni starije koji slave uz "topovski udar" jer too kad pukne to je sacuvaj boze! Jos samo bomba fali pa da kazes terorista. Neki kada slave kao da hoce da utjeraju strah u kosti komsiluku. Kao da mi rata nije bilo dosta pa sad i za Novogodisnje praznike "moram" da budem istraumiran. Osim toga Novogodisnji praznici su vrijeme kada covjek po nekom pravilu treba da bude opusten, a ne da strijepi od ljudi koji neznaju ni slaviti u duhu sa praznicima. Da ne govorim i o tome da na taj nacin ne ugrozavaju se samo drugi vec i sebe se tako ugrozava ako ne znas da rukovodis time ili ne znas da adekvatno ili cak sto je adekvatnije moguce da i ( time ili ako je rijec o pirotehnici sumnjivog kvaliteta. Osim toga, pirotehnike je mnogo, a zivot je samo jedan. Mozda smrtni ishod je rijedak ili cak jako rijedak u tim slucajevima, ali zato povreda prsta, sake ili oka je nesto mozda cak i gore jer sa tim se mora zivjeti do kraja zivota u slucaju povrede. Ne mogu da vjerujem da niko u nasoj javnosti nije pokrenuo ozbiljnu debatu o ovome, a koja bi rezultovala time da se zabrani i kod nas upotreba pirotehnike jer stvarno nema smisla sta sve ljudi koriste pod pojmom pirotehnike!

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 18:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
И ја сам синоћ у поноћ псовао све по списку онима који их бацају... Дијете ми од двије године пробудили, јадниче само виче бум бум... престрашено, а не можеш је поново успавати јер не престају.

Мада... сјетим се какав сам и ја био прије 10 година, па ми јасни ови што бацају, тако да заиста остаје забранити продају.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Čuj zabraniti, a prije nepar dana pominju otvaranje fabrike pirotehnike. :lol:

Nemam ništa protiv, ali ljudi pretjeruju, pogotovo kad djeci svašta kupuju jer i onaj komšijin mali ima. Neka malo vide posljedice takvih povreda, pogotovo što na tržištu nije uvijek roba prve klase (par puta sam imao prilike da u paketu onih srednjih nađem neke kojima ja fitilj dugačak jedva 7-8 mm).

Možda neki ne odobravaju, ali evo par sličica da svi vide moguće posljedice. Pokažite slobodno djeci, mnogo manja šteta je nego da uče na svojim greškama.

Spoiler:
Slika

Slika

Slika

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 19:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Moji stariji imaju 7 i 5 godina i pokazala sam im slicne slike, uz predavanje. Poslije sam pomislila da sam pretjerala, ali radije bih da imaju strah nego da se osakate ovakvom gluposcu.
Ja bih prosto zabranila te jake petarde.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 19:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Ja licno nisam nikad bacio petardu, ali zato kao klinac i tinejdzer nagledao sam se i ekstremnih takvih situacija. Jedna od takvih je ubacivanje petarde u flasu. Doduse sa bezbjedne distance, ali sad razmisljam da sam, iako samo kao spektator, opet sam rizikovao isto kao onaj sto je bacio petardu u flasu. Sta da je pukla u momentu paljenja posto u tom momentu bio sam blizu tog mjesta. Uglavnom, mnogo sitnica o kojim ni danas najvjerovatnije nebi razmisljao da se nadjem u takvoj situaciji i u datom momentu sto je samo dodatan razlog zasto treba zabraniti pirotehniku.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 23:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Ja sam bacao petarde i rakete ali nikad one velike tipa topovski udar i slicno
Jednom je samo moj komsija bacio neku veliku od 10 km, 25 cm duzine je bila petarda, kad je to grunulo , havarija

Po mom misljenju treba zabraniti bacanje petardi u naseljima gdje su kuce,zgrade tj gdje zive ljudi koji imaju pravo na mir

Treba da se odrede mjesta gdje se smiju bacati petarde i rakete i maloljetnicima strogo zabraniti velike petarde, samo one zelene koja mi je jednom prilikom pukla u ruci i samo mi je utrnula ruka.

Razumijem, nek se zabavljaju i treba ali da nikom to ne smeta
Ima u parku prostora(pmf i tereni), ima ono polje kod hemiske skole i jos par livada u blizini...


Naravno sve je to bajno, treba ovo treba ono al mi smo drzava naopako(ebem ti kucni red a ne vazi u kucama)

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 23:15 
makibruz456 je napisao:
Jednom je samo moj komsija bacio neku veliku od 10 km, 25 cm duzine je bila petarda, kad je to grunulo , havarija


Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Ja sam ove godine rokao samo one debele crvene, ne znam da li pukne kao ručna bomba, davno sam bacao bombe, ali pukne poprilično. Pukne, sijeva, gomila dima haos. Imam još jedan kontingent za pravoslavnu Novu. Naravno ako zabrane moraću ispoštovati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 23:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
E jbg kad tebi treba pravilo da bi bio human, bil pobio komsije da nema policije ?

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 23:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Pa i komšije su bacale zajedno sa mnom. Da niko ne baca ne bi ni ja bacao petarde, bilo bi me blam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 23:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Kad mi se bude dalo, okačiću sliku da vidite kako mi je neko sjebao šajbu na autu petardom za Novu...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2018, 23:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Milan je napisao:
makibruz456 je napisao:
Jednom je samo moj komsija bacio neku veliku od 10 km, 25 cm duzine je bila petarda, kad je to grunulo , havarija


Jel stvarno bacio tol'ku petardu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2018, 00:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
bacao sam petarde po vukojebinama, dizao u zrak razne stvari, ali kad sam se preselio u BL mozda jednu ili dvije, dok nisam dobio prekoran pogled nekih sugradjana tada sam se osvjestio

Ako se zabrane, kako ces dokazati ko je bacio petradicu?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2018, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Te velike od 30cm su izgleda spolja gladac iznutra jadac :D
Evo ove mambe, jebena stvar.
https://youtu.be/kSjm-_E1Y3Q
https://youtu.be/kSjm-_E1Y3Q
https://youtu.be/IBUZGJq25qg
https://youtu.be/IBUZGJq25qg

Nego moze li petarda puci u ruci ako se pravilno koristi (ono kresnes je od paket sibica)? Kontam da je, svima kojima je pukla u ruci, pukla na nacin sto su je palili otvorenim plamenom.


Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2018, 00:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Može pući jer ima svakakvog škarta u prodaji, pogotovo na pijaci ispod tezge. Usput, to nije pravilno korištenje, ono po školski. Najsigurnija varijanta je da se spusti na tlo, zapališ i odmagneš se. Tad čak i da je neka jača možeš dobiti opekotinu i manju povredu šake, ali će biti svi prsti na broju. Za oči nema garancije kako god da se koristi, najobičnije zrno pijeska ili one bijele smjese kojom su petarde zatvorene može napraviti problem.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2018, 00:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovi sto su nastradali od petarde, njima ne treba pravi rat.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2018, 00:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Philby je napisao:
Može pući jer ima svakakvog škarta u prodaji, pogotovo na pijaci ispod tezge. Usput, to nije pravilno korištenje, ono po školski. Najsigurnija varijanta je da se spusti na tlo, zapališ i odmagneš se. Tad čak i da je neka jača možeš dobiti opekotinu i manju povredu šake, ali će biti svi prsti na broju. Za oči nema garancije kako god da se koristi, najobičnije zrno pijeska ili one bijele smjese kojom su petarde zatvorene može napraviti problem.
Kakve imaju "kvalitetnije"?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2018, 15:54 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Ove velike mambe i vece petarde, to vise nisu za igru, to je vec oruzije

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2018, 17:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
makibruz456 je napisao:
Jednom je samo moj komsija bacio neku veliku od 10 km, 25 cm duzine je bila petarda, kad je to grunulo

To se drugacije zvalo u ratu. :D

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2018, 08:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
http://www.istinito.com/index.php/hroni ... 10-petardi

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs