banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Noc Vjestica
PostPoslato: 30 Okt 2010, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
A jeste razmisljali da napravimo rucak za Dan Zahvalnosti?? I to bi bilo super... :roll: :roll: :roll:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 21:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Archangel je napisao:
A jeste razmisljali da napravimo rucak za Dan Zahvalnosti?? I to bi bilo super... :roll: :roll: :roll:

Nije rucak nego curka... Dobro se neko setio da napise ovakav post kao ti...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bL92Qqm8cnQ[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Archangel je napisao:
A jeste razmisljali da napravimo rucak za Dan Zahvalnosti?? I to bi bilo super... :roll: :roll: :roll:

мислио сам да једини тако размишљам, али хвала Богу није тако :)

не знам за остале, али мени је ова Ноћ вјештица обична глупост, и страшно ме нервира то прихваћање западњачких обичаја и празника, поготово што их је већина направљена да би се измузле паре од народа


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta ce kada nemaju istorije ni kulturne bastine i sve sto im je preostalo je marketing... A kako danas svetom vlada upravo on, tako je danas IN pokupiti sve sto dolazi iz USA, a zapostavljati sve vrednosti drevnih civilizacija, a narod stoka pa gde zvonar tu i celo stado :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
E da vas hoće dokačiti Majk Majers...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 00:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Archangel je napisao:
A jeste razmisljali da napravimo rucak za Dan Zahvalnosti?? I to bi bilo super... :roll: :roll: :roll:

Ja se najezim kad cujem da se kod nas obiljezava "halovin" :confused2:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 02:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Archangel je napisao:
A jeste razmisljali da napravimo rucak za Dan Zahvalnosti?? I to bi bilo super... :roll: :roll: :roll:



Citiraću ovaj post, ali se odnosi na sve istomišljenike.

Ne vidim ništa strašno u žurci za Noć vještica. Halloween ni u SAD nema veze sa onim šta mu korijeni predstavljaju (mješavina keltskog Samhaina - kada se obilježavao kraj ljeta i hrišćanskog Dana svih svetih), već predstavlja neobavezni sekularni praznik. S obzirom da su Amerikanci kulturno najdominantnija nacija na svijetu, i da živimo u doba interneta, normalno je da se njihovi kulturni obrasci šire dalje i snažnije nego ikada. Koliko prisutnih "čuvara tradicije" iskulira djevojku za Valentinovo? Nemojte reći da se nikad niste napili na žurci za Dan sv. Patrika u lokalnoj varijanti? Zašto ti, Archangele, umjesto električne gitare i bluza, koji nemanikakve veze sa našom tradicijom, ne sviraš tamburicu i starogradske pjesme, i zašto ti nik nije Arhanđel?

Nemojte mi zamjeriti, nije mi cilj da napadam, već samo pokušavam ukazati na to da razmišljate jednodimenzionalno po ovom pitanju. U svijetu kakav je danas, kulturna razmjena je neizbježna. Naravno, taj proces nije recipročan ni pošten, ali velike kulture su i kroz istoriju dominirale nad manjim, vršile jak uticaj i asimilovale ih. Mi smo strane običaje prihvatali vijekovima unazad, sa više ili manje kritičnosti, tako da mislim da je jedna Helloween žurka nebitna kap u moru. A o pojmovima "kulture" i "tradicije", onoga što smatramo da one kod nas prestavljaju, i onoga što one zaista jesu, bi se moglo nastaviti na posebnoj temi.

Internet (i savremene tehnologije uopšte) je, više nego ikada, omogućio pojedincu izbor (ili barem snažan privid istog) da svoj identitet zasniva i gradi na okvirima koji prevazilaze puko područje naslijeđenog i tradicionalnog. Sa stanovišta društva (pogotovo onog pomalo vještački okrenutog tradiciji, poput našeg) taj izbor nije uvijek idealna stvar, ali sa stanovišta pojedinca je i te kako poželjan i potreban.

Inače, ne "slavim" Noć vještica, kuliram curu za Valentinovo, nisam se napio za Dan sv. Patrika (mada želim), ne kupujem poklone za Božić, ne obilježavam godišnjice (iako je ovo posljedica mog antikonzumerističkog stava, a ne škrtosti, iz godine u godinu se iznova susrećem sa kuknjavom, galamom, pa i suzama za svaku godišnjicu :D ). Čisto da ne pomislite da se sa vama ne slažem iz pogrešnih razloga :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 07:03 
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 08:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Popokatepetl je napisao:
NKoliko prisutnih "čuvara tradicije" iskulira djevojku za Valentinovo? Nemojte reći da se nikad niste napili na žurci za Dan sv. Patrika u lokalnoj varijanti? Zašto ti, Archangele, umjesto električne gitare i bluza, koji nemanikakve veze sa našom tradicijom, ne sviraš tamburicu i starogradske pjesme, i zašto ti nik nije Arhanđel?

Htio sam ja pitati da li kupuju poklone curama za Valentinovo al' sam kontao da će mi reći da ne slave sv.Valentina,nego Trifuna pa sam odustao... :confused3:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 09:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nije to ništa...Jedan moj half, inače ono ultra-pro srpski orijentisan je 14.02 djevojci kupio poklon, da bi svima sutradan govorio da je to uradio povodom dana Prvog srpskog ustanka... kontam, ajd matere ti, ne rise. :roll:
A kao što bi rekao CKM "pranovanje-ludom radovanje". Nije men do noći vještica niti do bilo kojeg praznika, već do želje da obučem uniformu i nosim šubaru i bič po gradu :D
I samo da se zna, Džontra ne kupuje poklon, osim za rođendan. E sad, da skroz oftopikujemo i povedemo prioču koliko je rođendan tradicionalan i srpski...mada možemo ionako će zli freak obrisati sav OT :D

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 10:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
_zoka je napisao:
Popokatepetl je napisao:
NKoliko prisutnih "čuvara tradicije" iskulira djevojku za Valentinovo? Nemojte reći da se nikad niste napili na žurci za Dan sv. Patrika u lokalnoj varijanti? Zašto ti, Archangele, umjesto električne gitare i bluza, koji nemanikakve veze sa našom tradicijom, ne sviraš tamburicu i starogradske pjesme, i zašto ti nik nije Arhanđel?

Htio sam ja pitati da li kupuju poklone curama za Valentinovo al' sam kontao da će mi reći da ne slave sv.Valentina,nego Trifuna pa sam odustao... :confused3:

Ja ne kupujem niti obelezavam, jednostavno ne prihvatam te komercijalne praznike koji dolaze sa zapada...

Juce na HRT ispitivali ljude o tome i zena lepo rece: Malo je neukusno da se slavi Noc Vestica u periodu kada su i Svi Sveti... Odajes pocast preminulima i onda slavis noc vestica :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 10:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Hertzog je napisao:
Ja ne kupujem niti obelezavam, jednostavno ne prihvatam te komercijalne praznike koji dolaze sa zapada...

I onda sam ja stipsa? :D
Stipso. I ti i Popokatepetl. mada možeš se poput Popokatepetla pravdati da je to tvoj antikonzumeristički stav :D

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 10:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
U neku ruku i jeste... E sada, tvoj je problem sto filtriras sve moje postove da bi opravdao svoj greh sto si prekrsio tradiciju i nisi platio mladu, sve zbog toga da bi ustedio pare... :lol: Mislim da valentinovo, 8. mart i slicni "praznici" nisu jedini dan kada mozes kupiti poklon... Tako isto ne vidim cemu slavljenje ili obelezavanje ovih americkih gluposti... Pljujemo stalno po njima, a svo smece sa zapada prihvatamo rasirenih ruKUA i sa osmehom preko celog lica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Na kraju ispade odlična žurka, što reče jedan prijatelj: "k'o one stare dobre žurke" :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
@Popokatepetl:

Jbg, poredis engleski jezik sa praznikom (ovo za Archangel)... Trebali smo onda poceti slaviti i kineske godine, pogotovo sto mi slavimo vec dvije, sto ne bi i trecu... Ili kao sto rekoh, Dan zahvalnosti... I ne, nisam nikada poklonio curi nista za Valentinovo, jesam poklonio jednoj curi na taj datum, ali ne iz tih razloga (i ona mi nije bila cura ili sl, nego samo drugarica, a ako se ne varam Valentinovo je Dan zaljubljenih, a to mi nismo bili)... Jedini dan kad poklanjam nekoj curi nesto (ako vec poklanjam) to je njen rodjendan ili 8. mart...

A sto se tice Halloween-a, ja koliko znam to je praznik svih svetih, i on se slavi u katolicanstvu na danasnji dan, i noc vjestica je usko vezana za njega... U pravoslavlju svi sveti su mnogo ranije, tako da ne shvatam poentu slavljena halloweena (pogotovo sto je vezan za katolicku vjeru)...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 11:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ali sam definitivno za zabave na kojima bi dolazili sa maskama.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 11:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
filozof sa vrbasa je napisao:
Ali sam definitivno za zabave na kojima bi dolazili sa maskama.

Stari perverznjak :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
a svo smece sa zapada prihvatamo rasirenih ruKUA i sa osmehom preko celog lica

A prihvatili smo hriscanstvo kad nam se serviralo iako smo imali svoje paganske obicaje i tradicije i vjerovanja i sve ostalo....sto kaze Popokatepetl razmisljas jednodimenzionalno....bilo je ok kad su nas pokrstavali ali nije ok otic u grad i provest se za noc vjestica (pa ma koliko ona glupa bila)....
Citiraj:
Jbg, poredis engleski jezik sa praznikom

Naravno....polazi se od sitnica....busamo se u prsa sa tradicijom a onda govorimo "stejdz" a ne bina....od takvih stvari se uvijek krece, sutra ce se crkve dogovorit da se bozic i uskrs kod pravoslavaca i katolika slave na isti dan i za 100 godina to vise nikome nece bit bitno jer je to bio njihov marketinski trik da se suprotstave islamu....a tvoj pradjeda bi se zgrazao na Archangel i stejdz a ti ces se zgrazati na bozic koji je isti dan kao i kod katolika a tvoj neki praunuk ce se zgrazati na superhranjivu kocku za dorucak....

Znaci tradicija - nula bambija....ma koliko se trudili da mozda bude suprotno....jedinu tradiciju za koju se ja trudim da odrzim je da je "batina iz raja izasla"...ali i to je dzaba....danasnji klinci tuku roditelje....

A za sve je naravno kriv truli zapad i njihova noc vjestica...ma naravno....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 16:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Poredis babe i zabe... Jedna je stvar pricati o vremenu kada su civilizacije na niskom razvojnom nivou, a drugo je sada vreme... Mislim da smo poprilicno napredovali evolucionarno, pa da treba da se drzimo svojih obicaja, a ne da dopustimo da se ponasaju prema nama kao pre cca 2000 godina. Uz to, kada smo mi prihvatili Hriscanstvo i odrekli se paganskih obicaja, USA nije ni postojala, tako da ne vidim potrebu da prihvatamo njihove u ovom slucaju paganske obicaje... Mislim da bi DEFINITIVNO trebalo da bude obrnuto... Pod zapad mislim na ove obicaje, a ne na prihvatanje reci... Ja mogu biti Hriscanin, Pravoslavac u bilo kojoj zemlji i govoriti bilo kojim jezikom... Ne cini me jezik Hriscaninom, nego tradicija i verski praznici koje slavim i postujem, a noc vestica svakako nije jedan od njih...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2010, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Ne slazem se sa tobom...ja sebe smatram potomkom starih slavena....samim tim nisam hriscanin (ne vidim razlog da budem hriscanin jer nam je to nametnuto)....mogao bi cak rec da sam ja vise tradicionalista nego ti...jer tebi je tradicija hriscanstvo a meni nije....hriscanstvo je vjera, a ako je tebi lakse da je smatras tradicijom i vjerujes u sveto trojstvo a ne u boga Peruna onda ok....ja mislim da je bog Perun veca tradicija a sveto trojstvo isto kao i noc vjestica samo sto su se desili u razlici od 1500 godina....za 1500 godina ce mozda noc vjestica bit tradicija a "dani marsovskog hoda" bit neka nova izmisljotina sa zapada...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs