banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 30 Apr 2024, 18:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 55  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Vader je napisao:
To je i tebi jasno ali pokušavaš da se izvučeš svojim prijedlogom riu i meni.


Ne izvlacim se ja, izvolite gospodo dokazati vase tvrdnje. Ako nemate petlje za to onda bolje drzati jezik za zubima.


Vader je napisao:
Citiraj:
ma daj gipsy....
Ne znas ti, da dusha puni i zeludac, nema toga jos na medicini, to se tek uvodi.
Jao ovo je vishe nego smijesno ....


A zašto da se ne uvodi tek sada?


Zato sto je to trebalo ispasti smijesno a ti si se primio....

Vader je napisao:
I pričaš da je nešto smiješno, a šta može biti smješnije i žalosnije od osobe koja misli da je u nekoj nauci i oblasti već sve poznato pa da ne treba da se uvode nove stvari.


Svaki dan se otkrivaju nove stvari, ali otkrivaju ih ljudi koji su iz svoje oblasti doktori a ne sarlatani poput tebe koji ima hrabrosti osporavati nesto sto priznaju svi na osnovu 100% dokaza a ne citanja vjerskih knjiga.

Vader je napisao:
Vidiš, oni su ga posmatrali i kažu da je nakon provedenih 10 dana u strogo kontrolisanim laboratorijskim uslovima ostao u dobrom fizičkom i mentalnom stanju i zato se nadaju da će naučiti nešto NOVO o ljudskom tijelu, dakle nešto što do sada nisu znali. To kažu doktori koji su ga nadgledali.


Vader i na tarabi pishe p..... pa niko .........


Vader je napisao:
Pa se ti smij stvarima koje se tek trebaju uvesti u medicinu. I sami doktori i naučnici iz svih oblasti znaju da se mnogo toga tek treba uvesti.


A ti znas posebno a od svih medicinskih knjiga si procitao bibliju ?

Vader je napisao:
ah što se radujem nadolazećem vremenu koje će sve više izbacivati na površinu stvari koje su "nemoguće" :)


Iste te doktore sad citiras i priznajes a juce negiras njihovo ucenje. Ej proziran si i prazan, ako imas petlje dokazati bilo sta izvoli.

I dalje stoji poziv i skroz sam ozbiljan.

DOKAZI !

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 21:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
misk0 je napisao:
Ne izvlacim se ja


Izvlačiš se, izvlačiš :D, i to sve očajnije :D

Ili ne kontaš ili se praviš da ne kontaš poentu:

izjavio si juče nešto a već dan kasnije je u medijima izašla naučno provjerena informacija koja te je opovrgla :D

Ja nisam tvrdio da ja to mogu jer takve stvari se mogu nakon dosta vježbe a ne preko noći. Pored toga ja ne težim tome da ne jedem, bar ne zasad.

Vijest koja je izašla nije opovrgla mene jer nisam ni tvrdio da to mogu već je opovrgla tebe koji si tvrdio da se to ne može (da niko ne može).

Smiješno je vaditi se iz situacijije iz koje se ni ne možeš izvaditi želeći da rio i ja uradimo isto jer bi to bilo kao da ja od tebe tražim da projektuješ i napraviš mikroprocesor u klasi ovih sadašnjih, ti to ne možeš jer ti za to trebaju godine pripreme (učenje, praksa, iskustvo) a isto važi i za nejedenje u dužem periodu. Ali to što ti nisi u stanju napraviti mikroprocesor već je to u stanju neka manjina ljudi neće izazvati sumnju u meni u mogućnost pravljenja procesora. Ako je jedna osoba nešto veličanstveno postigla (u bilo kojoj oblasti) to je dovoljan dokaz da je čovjek to u stanju postići.


Citiraj:
Iste te doktore sad citiras i priznajes a juce negiras njihovo ucenje


Šta sam juče negirao?

Normalno je da neću prihvatiti sve što neko kaže, prihvatiću i citiraću ono što je istina.
Nije sve što doktori znaju istina i nije sve ispravno.
Primjer: možeš za neki problem otići kod trojice specijalista i svi će dati različito mišljenje, a na kraju se može ispostaviti da je u pitanju nešto sasvim četvrto (dešava se).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2003, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Vader je napisao:
Izvlačiš se, izvlačiš :D, i to sve očajnije :D


Vidi Vader.... znam da imas 23-24 godine, ali mislim da tvoje sposobnosti diskusije su na ravnini nekoga ko ima 10-11 godina.. u fazonu
'moj tata ima vecu pishu nego tvoj' .....

Pricamo o drustvu u kojem zivimo i svijetu oko nas a ne o svjetskim cudima. Ima onaj ludak u Srbiji sto dira 220V bez problema, a ti probaj isto uraditi jer si isto covjek kao on pa ces brzo postati ono o cemu pricas - DUH.

Ti pricas kako je tvoja dusa ispunjena i kako moze da se zivi od toga. DOKAZI, jednostavno DOKAZI..
Nista vishe ne trazim ...
Ja nisam tvrdio da mogu napraviti procesor, ali ti tvrdis da moze da se zivi bez hrane. Ja mogu tvrditi da u procesoru postoji 5 miliona tranzistora i to mogu da ti dokazem.

Zivite u knjigama a stvarnost vas dodiruje bas koliko mora. Ako si ti spreman da stanes iza svoje priche, izadji na ulicu i objasni i dokazi penzionerima da mogu da zive bez hrane.
Jednostavno stani iza svoje tvrdnje, nista vishe ne trazim. Sve sto ja tvrdim, ti ja mozemo sjesti i ja cu ti i pokazati i dokazati.
Mozes li ti to ? Ako ja kazem da struja ima snagu koja moze da te ubije ili da upali sijalicu ja to mogu u tom trenutku dokazati.
Ako ti mozes dokazati da se moze zivjeti bez hrane, pa to je super, znas koliko bi sebi smanjio troskove zivota. Mislim ti bi prvi imao korist od toga direktnu. Zasto ne pokusas to ?
Ja sve u sta vjerujem i sta mislim da ce mi koristiti uradim.
Covjece tvoja prica se ni po cemu ne razliku od politickih na TVu, svi obecavaju i ubjedjuju kako je moguce a niko da napravi.
Eto ovo mozes zbog sebe da napravis ne moras zbog drugih .

Ja tvrdim da se ne moze zivjeti bez hrane i imam dokaze za to, ljude koji su umrli od gladi. Ne moras ici u indijansko pleme, ima i kod nas penzionera koje su nasli poslije 7 dana mrtve zato sto nisu imali sta jesti.
Ti tvrdi da moze. ..... Dokazi, opet cu ja .

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 09:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
:D
pozdrav svima...a posebno misku, starom sumnjicavcu!
neka...
"sve ispituj, dobra se drzi"

misko hoce dokaz.
e, pa imam dobru vjest za miska...dobices ga!

jednog dana, stomak te vise nece moci drzati u zivotu i ostace ti samo ono sto zivot i cini zivotom.

tog dana svako odnas, ponaosob, ce dokazati sebi rijeci koje sam ja pisao.
svakog od nas ceka taj dan. dan dokazivanja. mislim da mi ovo vjeruju svi i da niko nemisli kako ce izbjeci taj dan...jer nece.

i stomak i svi djelovi naseg tijela, trunu od trenutka kad se rodimo. svima nam sat kuca i otkucace svoje...jednog dana. dana dokaza.

tog dana, ostace nam svima, samo ono sto je vjecno i sto nemoze istrunuti...nasa dusa.a u toj dusi, samo ono sto je vjecno i sto nemoze istrunuti...ljubav.
koliko ljubavi bude u svakoj dusi, takav ce biti njen zivot vjecni.

misko, dokazace ti se samo...nepozuruj!
pa zar bi vjerovao meni i kad bi se nakon nekoliko mjeseci vratio i vidio me zivog i nasmjesenog u kolibi?
rekao bi..."kako si nasao hranu?"
misko, nepozuruj...dokazace ti se samo!

nemoze covjek vjerovati covjeku...koliko Bogu.

zato i netrazim da meni vjerujes jer ja i nisam cudotvorac. ja sam obican covjek. vjeruj ti onom ko cuda cini i koji je svemoguc. vjeruj Njemu!
netrazi dokaz od mene...vec od Njega.
a on ce ti dokazati.
(ti od pogresnog trazis dokaz...od mene :o )
meni je dokazao, pa moze i tebi.

On je taj koji cini cuda...ne ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 09:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Miško ti si sebi uvrtio u glavu da "duhovnjaci" negiraju materijalno postojanje i materijalne potrebe, i da živući u svojim imaginarnim svjetovima zatvaraju oči pred surovom stvarnošću.
I tjeraš svoje ne slušajući i ne udubljujući se u to šta ljudi ovdje govore.
Prije svega, bez hrane i vode se može (što dokazuje vijest u koju možeš sumnjati koliko hoćeš i dokle hoćeš), ali niti to tako treba niti to od čovjeka treba tražiti. Barem za još dugo vremena.
Ovo je samo (pravovremeni) dokaz da stvari nisu baš onakve kakve skušeni materijalistički um može da pojmi držeći se svojih dogmi (gore od bilo kakvog "vjerskog" fundamentaliste).

Može se živjeti i bez ljubavi i duhovne izgradnje, ali jadno, bez obzira na podmirenost materijalnih životnih potreba.
Treba zadovoljiti sve životne potrebe i duhovne i materijalne i ne pretjerivatio ni u čemu. S obzirom na ogromnu zapostavljenost duhovnih, svaki pokušaj da se duhovnost stavi na svoje mjesto izgleda kao fanatizam i šta ti ja znam šta, onima koji nisu na to navikli i kojima je to daleko.

Članstvo u EU i pogotovo NATO nam ne nudi da ispuni dušu ničim osim duhovnim smećem, a hraniće nam tijelo i našu okolinu takođe smećem, ali lijepo upakovanom i obraditi nam svijest da baš tako "mi hoćemo i volimo". To je pragmatična realnost.
Ako neko ima argumente protiv, neka izvoli. Mislim da sam i dosad iznio dovoljno konkretnih činjenica, ali ni Miško niti iko drugi nije ništa posebno rekao o tome.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 10:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Joj rio dobar si...... dobarrrrrrrrrrr :)

ja Njega, ne poznajem, mozda pishe po nekim drugim forumima, koje ja ne citam ....
moracete me malo vishe uputiti ...

rio, kad ces u kolibu ? Ne brini, postaracu se ja da ne bude hrane unutra a da ti ne mozes izaci. Znaci 2 mjeseca bez hrane. I poslije toga u sve vjerujem ....

:) :) ..... dobar si skroz..

btw. organizam se razvija do 18-20e godine, poslije toga stari .... tj kako ti kazes trune, ali brkas pojmove malo.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 10:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
gipsy_girl je napisao:
ovi sto tvrde da se praznog stomaka moze zivjeti iako je puna dusha...neka odu u javnu kuhinju pri crvenom krstu i neka ujutro rano porane pa ce vidjeti koliko je penzionera i ljudi starije zivotne dobi praznog stomaka a pune dushe koji bi umrli da ne dodju po tu "jdanu" porciju hrane, koliko je onih sto kupuju 1 jaje ...............


i ja sam jedan od tih gipsy.
i mene je hranio crveni krst i jeo sam u javnoj kuhinji.
i ja sam kupovao jedno jaje i bio vise puta bez ijednog novicica u dzepu.
okusio sam...
glad, strah, zvizdanje metaka oko glave, smrt najblizih.

i znas sta?

tek poslije svega toga, poceo sam govoriti ovo sto sad govorim.
"nezivi se samo od hljeba!"
a oni koji stalno pune stomake, govore kako ce umrijeti od gladi
a oni koji prave kuce na vise spratova, govore kako se nemoze bez novca.

e pa novost je, gospodo, da se moze zivjeti i sa praznim stomakom i bez kuce!
a neki, ako bas hoce da se uvjere, neka izvole. prodajte svu svoju imovinu siromasnima, prijavite se u crveni krst i naucice te!
kao ja.

ja sam, gipsy, bio na samom zivotnom dnu i okusio sam mnoge nepravde.
da me je zivot mazio...sigurno nebih pisao ovako i bio bih sumnjicav prema "punim dusama". no prozivio sam to sto sam prozivio i nisam zbog toga poceo osudjivati zivot, vec se uvjerio u njegovu neunistivost.

nezelim nikom da nauci o zivotu, sto sam ja naucio, na nacin na koji sam ja naucio!
zelim svakom da bude uvijek sit, punog stomaka, da mu je toplo i ugodno.

protiv sam gladi i siromastva.
protiv smrti i bolesti.

a za punocu zivota.
za ljubav.


Citiraj:
a ta vasha duhovnost je inkompatibilna sa zivotom....


ja se upravo borim za zivot.
i svoj i tudje zivote, braneci ono sto sam zivot i jeste...duh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 10:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
:D :D
o misko...brz si sa odgovorima!
"ko rano rani dvije srece grabi".

imas li stvarno kolibu za mene?
pozelim osamu i pustinjacki zivot ponekad. bilo bi mi drago da mi mozes pomoci pa da ja i "moj sef" malo budemo nasamo i da se tako druzimo.

On je cool tip, zaista. :D
zna mnogo dobrih fazona, a mozda ga uspijem nagovoriti da ti pomogne u necemu (ima on mnogo vezica, neznas ti nejga) :D

veliki pozdrav misku!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 10:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
aharon je napisao:
Miško ti si sebi uvrtio u glavu da "duhovnjaci" negiraju materijalno postojanje i materijalne potrebe, i da živući u svojim imaginarnim svjetovima zatvaraju oči pred surovom stvarnošću.


Pa tvrdite da se moze zivjeti bez hrane, nisam ja to napisao.

aharon je napisao:
Prije svega, bez hrane i vode se može (što dokazuje vijest u koju možeš sumnjati koliko hoćeš i dokle hoćeš), ali niti to tako treba niti to od čovjeka treba tražiti. Barem za još dugo vremena.


Pa eto ti super potrebe, u RS ima masa ljudi koji NEMAJU sta da jedu, njima bi to stvarno super doslo. Ajd pokazi im kako.

aharon je napisao:
Treba zadovoljiti sve životne potrebe i duhovne i materijalne i ne pretjerivatio ni u čemu.


Sa ovim se slazem.

aharon je napisao:
S obzirom na ogromnu zapostavljenost duhovnih, svaki pokušaj da se duhovnost stavi na svoje mjesto izgleda kao fanatizam i šta ti ja znam šta, onima koji nisu na to navikli i kojima je to daleko.


Ako sve teme koje imaju i koje nemaju veze sa duhovnoscu se skrecu na tu temu, to je onda dokazivanje i ubjedjivanje okoline ono u sta ni sam ne vjeruje.

aharon je napisao:
Članstvo u EU i pogotovo NATO nam ne nudi da ispuni dušu ničim osim duhovnim smećem,


Ajd objasni kako ....

aharon je napisao:
a hraniće nam tijelo i našu okolinu takođe smećem, ali lijepo upakovanom i obraditi nam svijest da baš tako "mi hoćemo i volimo".


Hoces i ovo molim te objasniti ? Kako bi bilo da se malo drzis/te konkretnih stvari a prestanete
pricati o imaginarnim..

Vidis ja zivim na zapadu i ne vidim da iko truje mene niti duhovnim niti materijalnim smecem,
a vidim da na ovom forumu ima ljudi koji su zatrovani duhovno poprilicno.
To je pragmatična realnost.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 10:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
:) :) :) drago mi je sto si se javio :)
rio je napisao:
imas li stvarno kolibu za mene?
pozelim osamu i pustinjacki zivot ponekad. bilo bi mi drago da mi mozes pomoci pa da ja i "moj sef" malo budemo nasamo i da se tako druzimo.


Ma naravno, ali ako obecas da neces da jedes.... ok :D

rio je napisao:
On je cool tip, zaista. :D
zna mnogo dobrih fazona, a mozda ga uspijem nagovoriti da ti pomogne u necemu (ima on mnogo vezica, neznas ti nejga) :D

Ma vidi rio, niko mi u zivotu nije pomagao toliko, uglavnom sam navikao sve svoje uspjehe
postizati licnim zaslugama, tako da ... hvala..

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 10:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
:lol:
E misk0 - GORI SI TI OD NJIH
:wink:

Citiraj:
tog dana, ostace nam svima, samo ono sto je vjecno i sto nemoze istrunuti...nasa dusa.a u toj dusi, samo ono sto je vjecno i sto nemoze istrunuti...ljubav.
koliko ljubavi bude u svakoj dusi, takav ce biti njen zivot vjecni.

kakve veze ima sva ova prica sa zapadom ?????
Mi ratovali (ubijali jedni druge ....ma svasta radili) i pricamo o dusi i vjecnom zivotu, zaslugama - dobrom narodu ...., a tamo (na zapadu) ljudi zive normalno totalno neoptereceni (glupostima kojima se mi bakcemo) i oni naravno nemaju ni dusu - niti su vjernici - niti postuju jedni druge .... samo zato sto je truli kapitalizam, samo zato sto svi imaju "ista" prava (pa i homoseksualci), samo zato sto salju pomoc nerazvijenim i gladnim (pricam o narodu a ne o zvanicnim politikama zemalja) od para "napravljenih izrabljivanjem" :lol: .......
Citiraj:
On je taj koji cini cuda...ne ja.

CUDA ????
Stvarno je CUDnO da ne vidi patnje 850 000 000 (850 miliona) gladnih danas - a bili su gladni i juce isto kao sto ce biti gladni i sutra

Pitanje ovim "duhovnim" - ne znam kako bi vas drugacije nazvao - radite li VI ista da pomognete takvim (sem ovog piskaranja po forumu) ili cekate CUDO.
Ja nisam bas neki vjernik, ali POSTUJEM i svoje i tudje, i ne vjerujem u cuda - ali vjerujem da mogu pomoci (bar sad za sad). Kad god sam u prilici saljem pare (pomoc) i ne interesuje me gdje ce zavristi (jer vjerujem da su ljudi i njihove namjere dobri).
Primjera radi Bil Gejts je dao 20 milijardi dolara za humanitarne svrhe samo posljednjih par godina.
Gdje ce njegova dusa ????

Skrenusmo mi s teme - za kraj, znam da cemo biti gubitnici ukoliko ispadnemo s voza koji se zove ZAPAD
(vise volim biti onaj koji pomaze nego kome pomazu)

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 10:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
EZAN je napisao:
E misk0 - GORI SI TI OD NJIH
:wink:


Hvala, hvala .. :D :D znam ... :)

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 11:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
misk0 je napisao:
EZAN je napisao:
E misk0 - GORI SI TI OD NJIH
:wink:


Hvala, hvala .. :D :D znam ... :)


e potpuno se slazem sa ovim :D ....ali moracu i ja da dam replay na mnoge nebuloze iznesene ovdje... Slika

Pregledala sam odrasle ljude i djecu (na vjezbama) koji nisu jeli svojom voljom po 3 mjeseca,ali su konstanto na infuzijama i imaju nazogastricne sonde kojim se "hrana" ubacuje direktno u zeludac.
Ako je organizam toliko jak i ako je to na nivou nekog duha i cuda sto vi tvrdite ...pitam se zasto se to nije desilo tim ljudima koji fizicki ne mogu da jedu pa da im se organizam sam prilagodio da zivi bez hrane. Ali se to NIJE desilo i umrli bi da nemaju takvu vrstu medicinske pomoci.

VADER:
A to sto tvrdis da ja malo znam koliko je stvari nemoguce...pa slusaj decko taman posla da znam sve, jer samo primitivan covjek i glupan moze da tvrdi da zna sve, jer poznata je ona stara poslovca: STO VISHE UCISH, RADISH, ZNASH, SHAVTASH DA SVE MANJE ZNASH I DA JOSH PUNO TOGA MORA DA NAUCISHSlika...i ljekari stalno uce i usavrsavaju se a ja sam student zasada. Ali kao student medicinskih nauka 4 godine ne mogu da prihvatim takve gluposti koje ti ovdje iznosish ...

Ja sam samo trazila da mi nadjes objasnjenja ako je moguce na medicinskom nivou i da potkrijepis te svoje rijeci , da objasnish mehanizam toga. Dao si link koji iznosi tu vijest, a kazes da takvih slucajeva ima dosta po svijetu, pa posto si cesto na netu istrazi to malo i potkrijepi nekim medicinskim objasnjenjem sve to...ako zaista pronadjes relevantne parametre koje NISU po principu "javili su vijest, to ce se tek cuti i vidjeti" ...prihvatam to sve.....

I josh nesto,sto sam vec pominjala.....ti kazes da su 10 dana su pratili tog covjeka i utvrdili (ali samo utvrdili) da nije nista jeo ni pio, a taj covjek tvrdi da je tako zivio 68 godina. :roll:

Fizioloski covjek moze da zivi 3 dana bez hrane,a neko ko svoj organizma nauci da stedi zalihe svih hranljivih materija,tako sto svoj organizam svede na minimum fizickih i psihickih aktivnosti mozda moze i 10 dana( kazem mozda ) a 68 godina da zivi bez hrane na ovoj zemaljskoj kugli u ljudskom obliku NE.

To isto kao oni likovi sto hodaju po ekserima ili staklu i nista im ne bude....i svi kontaju to su neki misici , to je CUDO od covjeka....
a sve je to istreniranost i moc koncentracije......ali sve ima svoju krajnju granicu....


RIO:

brkash pojmove....znash...i ja sam kivna na one kojima je jedini smisao zivota neka vila, mocan auto i "pun stomak" a ustavri ne shavtaju koliko su prazni jer tesko da imaju iskrenih prijatelja oko sebe...ti zelish isto to da kazes shvatila sam to...ali ovde se povela prica koju forsira Vader, aharon da covjeku NE TREBA hrana, da je to sve na nivou duha i da medicina pojma nema zaprvao nista o covjeku, vec da ce se pojaviti neki mesija, neki duhovni glas i oboriti sva dosadasnja saznanja i reci to sto oni zele da cuju....

Pa malo je reci da je sve ovo ne uvrnuto i gubljenje vremena vec je na granici sa bolesnim (blago receno)...sto kaze neko , sreca pa vas se nista ne pita Slika

i sto kaze EZAN malo se otislo sa tebe zapad ..da ili ne... mada ima i na zapadu beskucnika koji umiru od gladi, zime spavaju po klupama, ulicama, metroima...pjevaju i sviraju, zive u svom svijetu, pune dushe ali opet im treba korica hljeba da bi docekali sutrasnji dan....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 13:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
misk0 je napisao:
Ima onaj ludak u Srbiji sto dira 220V bez problema


Zašto je ludak?

Citiraj:
Ti pricas kako je tvoja dusa ispunjena i kako moze da se zivi od toga


Ne, nisam to rekao.
Sva ova priča oko mogućnosti života bez hrane je počela od tebe i tvoje izjave da čovjek ne može da živi bez punog stomaka, i da je to još kao činjenica. Sledeći dan je izašla vijest potkrijepljena naučim metodama koja je pokazala da je ta tvoja izjava u najmanju ruku diskutabilna i to sam ti htio dati do znanja. A tebe je ta vijest poklopila i sad se izvlačiš tvrdeći da sam ja rekao da je moja duša ispunjena i da mogu da živim bez hrane a to nisam rekao. Zaboravljaš da sam rekao da ja ne težim tome da živim bez hrane jer i volim da umjereno jedem, ako nečemu težim u duhovnosti onda nabavim tehnike i metode za vježbanje i to radim, život bez ishrane nije nešto što me u ovom trenutku interesuje.

aharon ti je lijepo rekao:

aharon je napisao:
Prije svega, bez hrane i vode se može (što dokazuje vijest u koju možeš sumnjati koliko hoćeš i dokle hoćeš), ali niti to tako treba niti to od čovjeka treba tražiti. Barem za još dugo vremena.



misk0 je napisao:
Ako si ti spreman da stanes iza svoje priche, izadji na ulicu i objasni i dokazi penzionerima da mogu da zive bez hrane


A zašto ti koji izgleda ulaskom u evropske saveze želiš pomoći i penzionerima ne izađeš na ulicu i ne treniraš penzionere da trče 100 metara ispod 10 sekundi? Jer ako bi ih ispio to istrenirati onda bi oni mogli ići na atletske mitinge i zaraditi sebi za život. Ti to nećeš uraditi i zato što znaš da je treniranje penzionera besmisleno jer je sada kasno za to. Isto važi i za sve duhovne tehnike kojima se postižu duhovne vještine, za nejedenje treba i vježbati, zato i običniji ljudi kad iz nekih razloga žele prestati jesti prije toga postepeno smanjuju ishranu, i nakon posta postepeno počinju jesti. Ne može odjednom.


misk0 je napisao:
Ja tvrdim da se ne moze zivjeti bez hrane


:D
Pa što bih ja onda gubio vrijeme ubjeđujući te u nešto koristeći izvore koje ti ne priznaješ i kojima se ismijavaš kad ti tvrdoglavo ne vjeruješ ni informaciji koja je objavljena u svjetskim medijima i to od strane naučnika :D
I ko onda zatvara oči pred stvarnosti? :roll:

Dobro ti je rio rekao:

rio je napisao:
pa zar bi vjerovao meni i kad bi se nakon nekoliko mjeseci vratio i vidio me zivog i nasmjesenog u kolibi?
rekao bi..."kako si nasao hranu?"


:)

misk0 je napisao:
Ja tvrdim da se ne moze zivjeti bez hrane i imam dokaze za to, ljude koji su umrli od gladi


Stvari nisu crno-bijele. Ne možeš tvrditi "ja znam ljude koji su doživjeli to i to i izvlačim zaključak da isto važi za sve".

Evo sam si naveo primjer čovjeka kome velike struje i naponi ne štete. I zamisli sad koliko bi bila tvrdoglava ili bar neupućena osoba koja bi rekla: "ja tvrdim da se umire od udara jače struje i većeg napona i imam dokaze za to - ljude koji su umrli od struje". A ovamo te neki čovjek demantuje :)
Isto važi i za ishranu, neki pojedinci te demantuju :)

Ne želim reći da u ovom trenutku sad svi trebamo biti otporni na udar stuje ili život bez ishrane jer da tako treba svi bismo u startu bili stvoreni takvi već se radi o tome da na ovom svijetu postoje ljudi koji ličnim primjerom ruše opšteprihvaćene materijalističke dogme što bi trebalo da materijalističke dogmaše osvijesti da postoje primjeri koji ruše dogme, i to primjeri koji su i naučno istraživani. To ti je i aharon lijepo rekao: "Ovo je samo (pravovremeni) dokaz da stvari nisu baš onakve kakve skušeni materijalistički um može da pojmi držeći se svojih dogmi"

Ovo se ne odnosi samo na mogućnost života bez ishrane niti otpornost na jake struje već i na mnoge druge stvari, npr. parapsihološke moći koje su neki ljudi ispoljavali i sa kojima se uveliko istraživalo.

U jednoj knjizi lijepo stoji da ne trebamo govoriti "to je tako i tako" nego da trebamo reći "do ovog trenutka nam je poznato da je to tako i tako".

Citiraj:
Vidis ja zivim na zapadu i ne vidim da iko truje mene niti duhovnim niti materijalnim smecem


Pa da vidiš ne bi pisao ovo što pišeš i ne bi imao poglede koje imaš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
rio je napisao:
jednog dana, stomak te vise nece moci drzati u zivotu i ostace ti samo ono sto zivot i cini zivotom


Tačno tako :)


aharon je napisao:
Miško ti si sebi uvrtio u glavu da "duhovnjaci" negiraju materijalno postojanje i materijalne potrebe, i da živući u svojim imaginarnim svjetovima zatvaraju oči pred surovom stvarnošću.


Baš tako, uvrtio je u glavu.

Citiraj:
Treba zadovoljiti sve životne potrebe i duhovne i materijalne i ne pretjerivatio ni u čemu


Vidiš misk0, koliko god tebi možda djelovalo čudno, vjerovatno svi mi koji smo na ovom forumu duhovno nastrojeni se slažemo sa ovom izjavom u potpunosti. Ja se itekako slažem.

No ti možda misliš suprotno, misliš da mi potpuno zapostavljamo materijalnost i materijalne potrebe samo zbog toga što pišemo o duhovnosti a to misliš jer je duhovnost zapostavljena pa i mali pomen na nju ti djeluje kao pretjerivanje.
Uostalom samo ponavljam ono što je aharon jasno rekao:

aharon je napisao:
S obzirom na ogromnu zapostavljenost duhovnih, svaki pokušaj da se duhovnost stavi na svoje mjesto izgleda kao fanatizam i šta ti ja znam šta, onima koji nisu na to navikli i kojima je to daleko




A sad malo gipsy_girl :)

gipsy_girl je napisao:
Ako je organizam toliko jak i ako je to na nivou nekog duha i cuda sto vi tvrdite ...pitam se zasto se to nije desilo tim ljudima koji fizicki ne mogu da jedu pa da im se organizam sam prilagodio da zivi bez hrane


Nemoj biti naiva. Zašto se meni ležeći na krevetu tijelo ne prilagodi da mogu oboriti svjetski rekord u plivanju na 100 metara?

Citiraj:
jer samo primitivan covjek i glupan moze da tvrdi da zna sve, jer poznata je ona stara poslovca: STO VISHE UCIS, RADIS, ZNAS, SHAVTAS DA SVE MANJE ZNAS I DA JOS PUNO TOGA MORA DA NAUCIS


Ma tooo :D
To hoću da čujem :D
Slažem se u potpunosti


Ali ti si odmah u sledećim redovima kontradiktorna toj svojoj izjavi a to ni ne vidiš

Citiraj:
i ljekari stalno uce i usavrsavaju


Baš tako, i zato su ljekari koji su promatrali tog Indijca priznali da su iznenađeni i da se nadaju da će naučiti nešto novo o ljudskom tijelu.

A sad biser

Citiraj:
Ali kao student medicinskih nauka 4 godine ne mogu da prihvatim takve gluposti koje ti ovdje iznosish


Samim tim što si to nazvala glupost kontriraš svojoj izjavi sa kojom sam se gore složio. I uz to postavljaš se u stav da (kao) ZNAŠ (jer si 4 godine student medicine) da su to gluposti i zbog toga to ne možeš prihvatiti. A sama si rekla: "samo primitivan covjek i glupan moze da tvrdi da zna sve". Zaključak izvedi sama.

Pored toga, nisam ja iznio te "gluposti" već su to prenijeli svjetski mediji u kojima su iznijeli zapažanja i iznenađenje ljekara - tvojih kolega :D

Dakle ne radi se o tome da ti (i misk0) ne vjerujete meni već ljekarima (školovanim ljudima u nauci) koji su proveli eksperiment u strogo kontrolisanim uslovima.

Citiraj:
Ja sam samo trazila da mi nadjes objasnjenja


Ja ti možda mogu a možda i ne mogu dati objašnjenje ali to nema neke svrhe iz dva razloga. Prvo, čak i da ne dam objašnjenje to ništa ne dokazuje osim možda toga da ja ne znam ili ne želim dati objašnjenje, ali to ne utiče na to da je cijela stvar moguća. Drugo, kolike su šanse da bi ti prihvatila moje objašnjenje kad za "glupost" smatraš vijest koju su prenijeli svjetski mediji o eksperimentu i njegovim rezultatima koji su proveli naučnici-ljekari?

Citiraj:
posto si cesto na netu istrazi to malo i potkrijepi nekim medicinskim objasnjenjem sve to


Što da ja tražim?
Traži ti koja očigledno o tome malo znaš.

Citiraj:
ti kazes da su 10 dana su pratili tog covjeka i utvrdili (ali samo utvrdili) da nije nista jeo ni pio, a taj covjek tvrdi da je tako zivio 68 godina


Pa?
Prosječna osoba ne bi bila u dobrom mentalnom i fizičkom zdravlju nakon deset dana bez hrane, vode, WC-a, kao što je po riječima onih koji su ga nagdledali bio ovaj Indijac. Bez hrane bi poneki čovjek i mogao toliko ali bez vode ne bi - umro bi.
Dakle, ako može 10 dana dokaži da on to nije u stanju za 68 godina.

Citiraj:
a 68 godina da zivi bez hrane na ovoj zemaljskoj kugli u ljudskom obliku NE


Ovo tvoje zvučno "NE" napisnao velikim slovima ide kontra tvojoj izjavi:

"samo primitivan covjek i glupan moze da tvrdi da zna sve" :roll:


Citiraj:
To isto kao oni likovi sto hodaju po ekserima ili staklu i nista im ne bude....i svi kontaju to su neki misici , to je CUDO od covjeka....
a sve je to istreniranost i moc koncentracije


Pa slažem se. To kao i mnogo toga drugog što se trpa pod parapsihologiju (a sve su to normalne sposobnosti samo trenutno manje ispitane) je često rezultat istreniranosti u određenim stvarima (npr. nekim duhovnim tehnikama).

Možda ćete takvi kao ti i misk0 kada se parapsihološke moći objasne vikati "a joj pa to nije misticizam, to je samo specifičnija vrsta istreniranosti".

To je jednim dijelom tačno, kad se stvari objasne one postaju proste, ali to neće moći osporiti ni zaobići činjenicu da su upravo mistici do tih saznanja došli vijekovima i milenijumima prije naučnika.

Citiraj:
sto kaze neko , sreca pa vas se nista ne pita


Zasad, samo zasad ;)


I predlažem da se vratimo na temu, baš se skrenulo ali trebalo je raščistiti neke stvari. Već sam dosta rekao i potrudiću se da se suzdržim od daljeg pisanja na ovoj temi o ovim stvarima koje nisu direktnije vezane za temu. Zamoliću i ostale da urade isto, u krajnjem slučaju uvijek možemo otvoriti novu temu i posvetiti je drugim stvarima. Ako neko želi nešto dodati o ovome o čemu se piše ovih dana neka slobodno kaže da ne bi ispalo da sam ja zadnji pisao o tome, a poslije toga se vratimo na temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2003, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
joj Vader kako ti sebi dajesh za pravo da ulazish u neke stvari o kojima pojma, ama bash pojma nemash kako funionishu i dajes sebi za pravo da to osudish...

Ti posmatrash svijet kroz prizmu duhovnosti...to je tvoje pravo, tvoje misljenje i tvoj izbor..OK postujem, ali nemoj da se mijesas u nesto drugo....

Mene duhovnost ne interesuje nesto posebno i necu da se mijesam u to tvoje, zbog toga nemoj sebi da uzimash za pravo da ulazasih u nesto u sta nisi upucen....

ali kazem ako mi objasnish kako covjek moze da zivi bez hrane i vode 68 godina ... ako uspijem da shvatim i ako tvoje objasnjenje zaista bude potkrijepljeno dokazanim cinjenicama, zaista cu da prihvatim...

I necu se uvrijediti (jer tvoj nacin komunikacije nije uopste ni vrijedan toga) da 4. godina medicinskih nauka po tebi ne znaci nista a garantujem ti da student 2. godine zna na osnovu naopstijih medicinskih znanja iz fiziologije moze da svoje misljenje o ovim tvojim stavovima potpuno realno id a vidi o kojim je zabludama rijec....
Ja ne znam sve jer josh uvijek nisam ljekar, a i kad budem ljeakr moracu stalno da se edukujem i upotpunjujem svoje znanje, novim dostignucima a ne tim tvojim duhovnim nagadjanjima i dostignucima tipa: "cuce se" "to je snaga duha , "
ozdravice on sam " itd...
Zbog toga molim te, nemoj se mijesati u sta sto blago receno pojma nemas..


A ti ljeakri koji su rekli da josh mnogo moraju da nauce o ljudskom tijelu....to je malo i figurativno receno, a ti se uhvatio kao pijan plota. Mnoge stavri se istrazuju i treba da se josh utvrde,nema tu nekih extremnih preoreta i otkrica koja bi osvjedocila da covjek moze da zivi bez hrane, jer otkako lje ljudska vrsta nastala i uopste zivot na zemlji nastao cak i u obliku bakterije...sve karakterishe ista odlika: potreba za hranom i samo najjace jedinke prezivljavaju..."zakon prirode"

I da, josh nesto..kazes da se misk0 izvlaci...bash naprotiv ti se izvlacish jer nemas dokaza i cinjenica da potkrijepis svoje stavove, pa prebacujesh na drugoga da se izvlaci.

Eto toliko, necu vishe da tipkam na ovu temu...jer neki likovi ne zasluzuju da trosim svoje razmisljanje na njih uopste :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2003, 08:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Avg 2001, 01:00
Postovi: 271
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
gipsy_girl je napisao:
Iako su mnoge zemlje nezadovoljne sa EU (kao sto Svedjani nece da prihvate Euro, one demonstracije ljetos u Solunu)... to je i logicno jer te zemlje su bogatije i imaju jacu ekonomiju od ostalih..zasto da se spustaju?


Samo bih da prokomentarisem ove demonstracije u Solunu... Te "demonstracije" nisu imale nikakvu politicku osnovu, niti bilo kakav cilj u smislu "oslobodjenja od surovog kapitalizma, EU-a ili NATO-a", veruj mi jer sam prisustvovao dogadjanjima. I ne samo da su tada bile demonstracije, ovde su svaki vikend demonstracije - citaj dalje.
Generalno, ovde je problem sa anarhistima i komunistima. Anarhisti su skupina mladih propalih ljudi koji se bore za drzavu bez vlade, policije, sudstva ili bilo kojih atributa koji drzavu definisu kao istu, dok su komunisti opet skupina mladih ljudi koji nisu iskusili ni K od tog komunizma i misle da je sve bajno u Marksovom utopijskom drustvu. Tu se opet vracamo na tvrdju da smo u SFRJ "svi bili isti" sto opet nije istina. Postojali su direktori drzavnih firmi, komesari okruznih komiteta i slicni funkcioneri (ove vise u hijerarhiji SKJ-a necu ni da pominjem) koji su uvek bili iznad svih ostalih, vozili su se drzavnim crnim jumbo mercedesima, imali sumnjive odnose sa najboljim sekretaricama itd itd. Necu ni da spominjem JNA i privilegije koje su oni posedovali.
Jednostavno, u ljudskoj prirodi je zelja da se "ne bude isti", a opet imamo i pitanje kriterijuma - isti po cemu ? Materijalnom bogatstvu, obrazovanju, ekspertizi, iskustvu ? Znaci, u Grckoj su SVI za EU i NATO, a imaju i razloga biti... Setite se da su Grci isli do kraja 60-tih u Skopje u shopping kao i mi svojevremeno u Trst ... to vam pokazuje sta smo mi bili za njih, a gde su sada oni a gde mi. Ali, avaj, mi smo bili "nesvrstani" sa drzavama 3ceg sveta, a od 90tih "svrstani" ali sa pogresnom stranom. Ovde nas poredim sa Grcima jer smatram da smo i jedni i drugi "balkanci" sa gotovo istim vrednostima, religijskim, kulturnim i sl.
Znaci, generalni zakljucak bi bio da je zivot po zapadnim pravilima uz ocuvanje svojih balkanskih tekovina itekako moguc.
Zato kazem DA Evropskoj Uniji i DA NATO-u.
P.S: Koliko znam u Svedskoj ce se opet organizovati referendum na kojem ce se gradjani ponovo pitati o njihovoj prijasnjoj odluci vezano za evro, neka me ispravi neko iz swe ako gresim ?


I, evo sada procitah i ove zadnje postove koji me naterase da jos ponesto dodam...
Dakle, sve zavisi od toga kakvi su pogledi na svet. Neko gleda na svet po tumacenju biblije, kurana ili bilo cega drugog, u isto vreme slepo verujuci u ono sto tamo pise. Ja moram da priznam da sam vise okrenut nauci, tj. stvarima koje su opipljive, koje se mogu dokazati a u isto vreme biti razumljive za coveka i njegove limite. U suprotnom bih isao kod "vidovitog Dalija ili Zorke" u slucaju da me nesto zaboli a ne kog lekara. Vader, oprosti, ali radije cu se prepustiti studentu medicine 4. godine nego nekakvom salabajzeru koji otima novac od ljudi i iskoristava njihovu zelju da veruju u nesto sto je neostvarivo. I da dodam, tvrdnja da 4ta godine medicine nije nista, moze biti samo izrecena od osobe koja je davno bila na tom stepenu u svojoj karijeri, a sada je magistar ili doktor medicine. U slucaju da posedujes te titule, primi moje izvinjenje.

_________________
erga omnes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2003, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
techX drago mi je da neko ko zivi tamo u EU kaze koju o tome.... a ne samo likovi kojima je glavni adut biblija u svim diskusijama gdje se vjerovatno spominje i EU i NATO....

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 08:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Ovdje se očito radi o razlici u pogledima na svijet.
Dakle ljudi koji osnovu svega isključivo gledaju u onom što se poima sa pet čula, koji smatraju da podmiren čovjek=zadovoljan čovjek, takvi su za bezuslovno trčanje u EU onakvu kakva jeste.
Oni koji osim punog stomaka u životu traže još nešto, vide da sa tom EU (a o NATO-u da ne govorimo) nešto ozbiljno nije u redu, i da nam se mrko piše (i stomacima a kamo li umovima i srcima) ako budemo progutani onako kako nam se to sprema.

Ako agrumenti koje sam dosada iznio (a koji su isključivo iz domena "realnog opipljivog" života) ne mogu na natjeraju nikoga na ozbiljno razmišljanje, onda to neće ni mnoštvo drugih a imam ih.
Prema tome nemam namjeru da dalje učestvujem na ovoj temi jer to nema smisla.
A vrijeme će sve pokazati i čini mi se da na to nećemo morati mnogo da čekamo. Pa živi bili pa vidjeli. :D

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Nov 2003, 11:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
bas se zakuvalo! :D
tema se poprilicno rasplinula i i ezan s pravom pita....
EZAN je napisao:
kakve veze ima sva ova prica sa zapadom ?????


zato cu probati da rezimiram...

forumasi su, cini mi se, podjeljeni u dva tabora.
jedni isticu ekonomske razloge kao razlog za prihvatanje "zapada", a drugi tabor zeli istaknuti da osim ekonomije ima i drugoh stvari u zivotu, zbog cega treba "zapad" uzeti sa rezervom.
(drugi tabor nigdje nije rekao iskljucivo ne, "zapadu")

ja sam u ovom drugom taboru.
svo svoje tvrdjenje svodim na rjeci...
"nezivi se samo od hljeba, vec i od...."

ono sto je u nastavku ove recenice, kamen je spoticanja nasih forumasa.
cini mi se da prvi tabor nevidi drugi vazan (podjednako) izvor zivljenja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1081 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 55  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs