banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Mar 2017, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Milan je napisao:
Citiraj:
Invalidi su druga priča i njih ne treba stavljati u isti koš.


Zasto?

Ako invalidnost ne utice na posao to onda nema nikakve veze, bar ja to tako mislim ili zelim da mislim...zamisli ti si cio i zdrav programer koji se trudi i je*e po 8-10 sati na dan tj. ucis npr java script ili neki drugi programski jezik, a dodje neki polu programer u kolicima koji svira kurcu po cijeli dan i on ima prednost ispred tebe jer je u kolicima, smatras da je to posten deal?


Kako Milane da dodje covjek ili zena sa kolicima?Nema teorije.

Kako bre da udje, oces ti da ga nosis uz stepenice do ulaznih vrata??? :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2017, 21:21 
Ozbiljno Brale, zajebavas se ili sta?


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Mar 2017, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Rekao sam invalidi ne ifu u isti koš jer su invalidi. Invalid u najmanju ruku ima prednost u svemu jer je invalid.
Kad kažem prednost ne mislim da rasi posao za koji nije kvalifikovan, već da u poslu gdje ispujava iste uslove kao i neko drugi ima prednost upravo na osnovu toga što jeste.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2017, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Milan je napisao:
Ozbiljno Brale, zajebavas se ili sta?

:)
Pola pola.
Imajuli sve firme sa stepenicama rampe na ulazima, ako imaju onda ok?
Eee jbg. od osmog marta odosmo na....

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2017, 22:00 
Brale001 je napisao:
Milan je napisao:
Citiraj:
Invalidi su druga priča i njih ne treba stavljati u isti koš.


Zasto?

Ako invalidnost ne utice na posao to onda nema nikakve veze, bar ja to tako mislim ili zelim da mislim...zamisli ti si cio i zdrav programer koji se trudi i je*e po 8-10 sati na dan tj. ucis npr java script ili neki drugi programski jezik, a dodje neki polu programer u kolicima koji svira kurcu po cijeli dan i on ima prednost ispred tebe jer je u kolicima, smatras da je to posten deal?

Kako Milane da dodje covjek ili zena sa kolicima?Nema teorije.
Kako bre da udje, oces ti da ga nosis uz stepenice do ulaznih vrata??? :wink:

Brale, ja govorim o samom radu invalida, ne o tome da li oni trebaju ili ne trebaju imati pristup necemu, to se podrazumjeva da imaju...

Citiraj:
već da u poslu gdje ispujava iste uslove kao i neko drugi ima prednost upravo na osnovu toga što jeste.

evo npr ja invalid radim taj posao kako ne treba, a onaj koji nije invalid to radi perfektno i puno bolje od mene, ali ja ipak trebam nastaviti raditi taj isti posao po zakonu jer sam invalid i to je jedina moja "prednost"?


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Mar 2017, 22:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
V@nja je napisao:
Citiraj:
ekonomska i politička neravnopravnost


Ispravljanju ekonomske i politicke neravnopravnosti sigurno nece pomoci Ostra Nula
Pa da protestuju od danas do sudnjeg dana
Na stranu sto ja zaista ne znam za primjere gdje zena prima manju platu samo zato sto je zena
Ne kazem da ih nema, ali se ja sa time jos nisam susreo


Pišem kasnije odgovor, ako stignem danas, kad se vratim sa posla... udarile obaveze...

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2017, 22:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Milane ne lupetaj, i ne izvrći šta govorim...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2017, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
Cisto sumnjam da ce zaposliti nekog invalida koji ne zna raditi posao, nego eto.. samo zato sto je invalid. Veci je problem taj sto ih ima dosta koji znaju, ali nemaju, jer nece niko da ih zaposli upravo zato sto su invalidi

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2017, 23:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Zapravo, evo odgovor na brzinu (nek' posao čeka :D ).

Владимир je napisao:
Какво срање! И мене интересује конкретан примјер гдје је то жена потплаћенија на истом послу. Немојмо се зајебавати.


V@nja je napisao:
Na stranu sto ja zaista ne znam za primjere gdje zena prima manju platu samo zato sto je zena
Ne kazem da ih nema, ali se ja sa time jos nisam susreo



S' obzirom da se lični primjeri razlikuju od čovjeka do čovjeka i nisu neki dokaz, evo malo podataka sa naučne strane...
Gomila ekonomskog istraživanja pokazuje da postoji razlika u platama između muškaraca i žena za isti posao.

Da ne nagađam ja sad cifre, evo šta su pokazali drugi ljudi kroz par novijih istraživanja; stavljam samo par grafikona jer ih je lakše pročitati. Uzimam za primjer SAD, jer tu najviše ima podataka, zahvaljujući njihovoj statističkoj agenciji koja to prati, a uzevši da je SAD naprednija država, ovo je sigurno izraženije u manje razvijenim državama.

Plata muškaraca i žena sa istim obrazovanjem za isti posao:
(a highlightovao sam dio sa podacima koji gledaju samo profesiju, ne i obrazovanje/iskustvo)

Slika
Referenca: http://www.payscale.com/data-packages/gender-pay-gap

Prosječne sedmične plate po profesiji (prije oporezivanja):

Slika
Referenca: https://iwpr.org/wp-content/uploads/wpa ... s/C440.pdf

Istraživanje o platama "svježih" radnika, koji su nedavno završili fakultet

Citiraj:
Choice of occupation and different patterns of work account for some of the differences in salaries, but they aren’t the whole story.

In 2015, despite making up almost half the workforce, women held only 26 percent of private-sector executive positions, with women of color particularly unlikely to hold such positions. (For more information on the leadership gap, see AAUW’s 2016 report Barriers and Bias: The Status of Women in Leadership.)

So how do we know that discrimination and bias affect women’s pay? Studies have found that as women enter an industry, wages in that industry drop, even for men. Because discrimination cannot be directly detected in most records of income and employment, researchers look for the “unexplained” pay gap after statistically accounting for other factors such as college major, occupation, work hours, and time out of the workforce.

The 2012 AAUW report Graduating to a Pay Gap: The Earnings of Women and Men One Year after College Graduation examines this question. After accounting for the issues raised above as well as others, the study found that there was a 7 percent difference in the earnings of women and men one year after college graduation that was still unexplained. Studies by other researchers have found similar unexplained gaps.

http://www.aauw.org/research/the-simple ... r-pay-gap/

Konkretne plate muškaraca i žena, po profesiji - podaci američke statističke agencije rada:
https://www.bls.gov/cps/cpsaat39.htm

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 07:17 
supersonic je napisao:
Veci je problem taj sto ih ima dosta koji znaju, ali nemaju, jer nece niko da ih zaposli upravo zato sto su invalidi


Slazem se, ali ima i zakon ako se ne varam da uz odredjen broj radnika mora biti i invalida zaposleno.

Nema potrebe dalje da offtopicarimo...nije tema o tome...


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 07:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
@FLASH

Nisam ja ni rekao da ne postoje takvi slucajevi, samo da se ja sa njima nisam susretao (pri tom, ne tvrdim da sam ja bilo kakav reper) mada i dalje mislim da je kod nas ta diskriminacija oko zarade mnogo manje izrazena nego u USA. Prije svega jer zato sto i jedni i drugi zaradjuju crkavicu :D

Ono pri cemu stojim je da, ako i postoje potplacene zene samo zbog toga sto su zene, im lelemudanje Ostre Nule sigurno nece poboljsati polozaj

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2013, 22:19
Postovi: 334
Lokacija: na okuci
http://www.banjaluka.com/drustvo/2017/0 ... damo-foto/

_________________
Све док Врбас Бањалуком тече...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:34 
a jest ih se i skupilo

Slika


pogodite ko je morao na okupljanje zarad malo hopa cupa...

Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
"Ni za drzavu ni za tajkune i naciju ne dam ovulaciju"

O jebem ti zeno majku :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Dubravka Vujinović – Božić iz udruženja DRIP


Tanja Mandić – Đokić predsjednica Udruženje žena sa invaliditetom NIKA


Pa ovo nisu Jakovljevići...ovo su neke veće izdajnice!! :lol: :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 08 Mar 2017, 16:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
V@nja je napisao:
"Ni za drzavu ni za tajkune i naciju ne dam ovulaciju"

O jebem ti zeno majku :lol:

A taj transparent nosi muškarac :lol: :lol: :lol:


Poslednji put menjao Choban dana 08 Mar 2017, 16:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
donje desni ugao, ladno ih lik slika digitronom....il je to autizm-meter

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Možda je Sorošmeter? Odma' puni stanje na bankovnom računu. Broj "protestanata" puta određena suma. :iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2017, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Choban je napisao:
V@nja je napisao:
"Ni za drzavu ni za tajkune i naciju ne dam ovulaciju"

O jebem ti zeno majku :lol:

A taj transparent nosi muškarac :lol: :lol: :lol:


Koliko se on nada nekom postprotestnom snosaju :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs