banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Mar 2017, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Što se tiče srpske javnosti nema nikakve razlike između Blajburga i Srebrenice.U oba slučaja žrtve su bili srpski neprijatelji i koljači nevinih civila.Kažem,srpske javnosti...bez obzira na presude političkog suda u Hagu.
Hodočašće u Blajburg ni u čemu se ne razlikuje od bošnjačkog obilježavanja julskog dana Srebrenice.
Tema je dakle sličnost između ova dva događaja iz oka Srbina,Bošnjaka ili Bosanca kako god....bez obzira na sudske presude i uticaje sa strane

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 18:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Blajburg je tipičan primjer uskrsnuća neonacizma i aveti prošlosti od koje ta "antifašistička" Jevropa okreće glavu i prećutno odobrava. I ne samo kod Hrvata, nego su i Italijani počeli da revitalizuju fašizam u raznim oblicima, zbog takvih istupa u Sabotinu kod Gorice na mjestu SLO-IT granice je postavljen ponovo ogromni natpis NAŠ TITO - da ga iz Italije dobro vide :badgrin: Vidio ga lično :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pa da :D ako se talijanski fašizam probudi ,eto ih do Dubrovnika.
Isto tako bošnjački nacizam se može probuditi u Srebrenici....od Blajburga Jevropa okreće glavu a u Srebrenici ga svjesno potpaljuje.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
И један и други мит засновани на "раду" њихових Деретића. Само је то код њих мејнстрим, док ми шутимо као пичкице.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 20:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Najjače je kad sam jednom prilikom čuo kako je u Blajburgu umlaćeno preko 400k Hrvata :lol: pa koliko je to NDH imala vojnika u ratu? Kao SSSR? A pretpostavljam i stanovništva ko Ukrajina....pa onda Srbi mitomani No. 1 :roll:

A Talijani samo znaju da seru i galame, kad god su pokušali šta da osvoje dobili su po guzici i to žestoko. Od Viške bitke i Tegethofa, preko Soče i Borojevića, peglanja u Drugom svjetskom ratu do Tršćanske krize početkom 70tih. Talijan i vojna sila, zaje8i pos'o....

Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 20:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Владимир je napisao:
Само је то код њих мејнстрим, док ми шутимо као пичкице.


Oooooo i Srbi rade na tom polju i to udarnički ne boj se :wink: revitalizacija četnika, Draže a i Nedić je u razmatranju.... :wink:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Кад сам рекао да ћутимо, нисам мислио како Љотићу треба споменик дићи, него како требамо реаговати на њихова срања о Сребреници и Блајбургу. А наши Деретићи, Петровићи и Самарџићи су ипак маргинализовани и већина се шпрда са њима.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 21:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Cek, kud vodi ova tema?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2017, 21:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ka cilju.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 01:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Razlika izmedju Blajburga i Srebrenice postoji.

U Srebrenici,od ukupnog broja zrtava, vrlo vjerovatno manje od polovine je strijeljano, dok je ostatak poginuo tokom proboja, a vrlo je moguce i dobar dio jos od pocetka rata. Nije dokazano da je iza ubijanja zarobljenika stajao drzavni vrh, sve su prilike da je sam Beara sve organizovao i naredio. Zene i djeca su prebaceni autobusima.

Partizani su, sa druge strane, od saveznika dobili razoruzane ustase, domobrane, sa porodicama. Strijeljali su ih temeljito, a ostatak usiljenim marsom vodali po bivsoj Jugi i to sad Hrvati oplakuju kao "Krizni Put", stavljajuci se u istu ravan sa Isusovom patnjom . . . :D Msm jebote ? ? ?
Drzavni vrh je naredio likvidaciju, i niko se po guzici nije pocesao zbog toga.

Presuda za genocid je samo nadoknada Bosnjama jer su ih Ameri nategli, obecali pomoc a uveli embargo na oruzje. :D
I sad imaju tu presudu da se tjese da su i oni u necemu prvi na svijet.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 16:48 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
U vrijeme kad sam se ja školovao,pod tepih su gurani i Jasenovac i Blajburg...Zato bih volio čuti vaše mišljenje,koliko god nezahvalno bilo licitirati brojem žrtava...Meni je to baš nešto u magli i velika rupa u obrazovanju....Najviše bih volio da je onaj Jasenovac ostao kao Aušvic,u prvobitnom stanju,pa da ekskurzije idu tamo...a ne onaj retardirani spomenik u obliku cvijeta,gdje su nas vodili i izjednačavali krivicu ustaša i četnika u ww2 :angry4: :angry4:

Mislim,srpsku,hrvatsku i muslimansku verziju znam...Po našoj je

Jasenovac 700 000

Blajburg par stotina ustaša...ili koja hiljada...

Srebrenica -1000 max...

Po Hrvatima

Jasenovac-obični radni logor,par deesetina hiljada žrtava....podjednako stradali i hrvatski antifašisti,kao i Srbi i Jevreji,dosta ih i samo umrlo...

Blajburg-stotine tisuća!!

Srebrenica -8000....


I da ne nabrajam

da li se neko od vas bavio ozbiljnijim istraživanjima ovih stvari,a ne samo mitologijom?


Edit....O Srebrenici mi ne morate objašnjavati....mislio sam na ovo iz WW2

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 06 Mar 2017, 16:55, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Јасеновцем се нико никад није озбиљно бавио, што много говори о нама као народу


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 17:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Schlager je napisao:
U vrijeme kad sam se ja školovao,pod tepih su gurani i Jasenovac i Blajburg...Zato bih volio čuti vaše mišljenje,koliko god nezahvalno bilo licitirati brojem žrtava...Meni je to baš nešto u magli i velika rupa u obrazovanju....Najviše bih volio da je onaj Jasenovac ostao kao Aušvic,u prvobitnom stanju,pa da ekskurzije idu tamo...a ne onaj retardirani spomenik u obliku cvijeta,gdje su nas vodili i izjednačavali krivicu ustaša i četnika u ww2 :angry4: :angry4:

Mislim,srpsku,hrvatsku i muslimansku verziju znam...Po našoj je

Jasenovac 700 000

Blajburg par stotina ustaša...ili koja hiljada...

Srebrenica -1000 max...

Po Hrvatima

Jasenovac-obični radni logor,par deesetina hiljada žrtava....podjednako stradali i hrvatski antifašisti,kao i Srbi i Jevreji,dosta ih i samo umrlo...

Blajburg-stotine tisuća!!

Srebrenica -8000....


I da ne nabrajam

da li se neko od vas bavio ozbiljnijim istraživanjima ovih stvari,a ne samo mitologijom?


Edit....O Srebrenici mi ne morate objašnjavati....mislio sam na ovo iz WW2


Schlager zvanicno ni Hirosima ni Nagasaki nisu zlocini. Niko ne treba za to da odgovara ili osjeca se krivim. Zvanicno su ljudi odlikovani za taj cin.???? :roll: :roll: :roll:
Ne izmisljam provjeri i posade aviona i komadant su dobili ordenje.
Za taj zlocin najvise ustaljeno misljenje je da su Japanci sami krivi. Ili ako hozes da kopas do temelja krivi su tvorci ideologije koji kazu da manji zlocin(zlo) moze da se tolerise i odobri ako ce da sprijeci veci zlocin(zlo)!?? :wink:

Kako ocekujes da se odgovori na ovo tvoje pitanje? Istrazivackim radom, objektivnim cinjenicama i tacnim brojkama.

Ocekujes da saznas istinu baziranu na faktima!
Hoces samo puke cinjenice bez moraliziranja, ideologizacije, humanog ljudskog suosjecanja ili ljudske subjektivnosti.
Tacne brojke i istinite cinjenice ce ucinit zlocine manjim ili vecim ili ogromnim?
Ili ce ucinit da zlocin nije zlocin vec tragedija, nesretan slucaj okolnosti, necija greska ili.....???

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 06 Mar 2017, 17:56, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 17:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Jest da je Šlager rekao da ga za Srebrenicu ne zanima, ali ja znam tačan primjer, da je kod te komisije koji su sačinjavali Srbi za istraživanje zločina u srebrenici, došao neki visoki funkcionier usa ambasade i rekao, tačnije naredio da se potpiše onaj broj žrtava koji se zagovara u zvaničnoj verziji, niko od naših to nije htio potpisati bez istrage, svi su dali otkaze, pa se to mjenjalo, dok nisu došli podobni.

A za ove ostale teško da ćemo saznati ikad pravi broj stradalih, sve su to okvirne cifre, sumnjam da je neko bilježio koliko je dolazilo u logore, a i sve i da jest, to je spaljeno kad je krenuo režim padati :D

Istoriju pišu pobjednici, a fašizam je pobjedio, tako da...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Нова Варош je napisao:

Istoriju pišu pobjednici, a fašizam je pobjedio, tako da...


Fasizam pobjedio....Ccccc!!!
Koja ne informisanost, koje ne znanje, za nevjerovat, ti ocito ne poznajes istoriju. Ne znas osnovne cinjenice tj nisi gledao filmove.
Saving Private Ryan (Tom Hanks) i The Longest Day (John Wayne).


Tad bi znao ko je pobjedio fasizam i potukao Hitlera!!!
btw, dok ne pogledas "Enemy at the Gates" nemoj o istocnom frontu i Rusima. :lol:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 19:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Schlager je napisao:
U vrijeme kad sam se ja školovao,pod tepih su gurani i Jasenovac i Blajburg...Z

Od svih laži koje se pišu o onom sistemu najgora mi je ova da se krio Jasenovac. Pa jbt, svuda se trubilo o 700k žrtava Jasenovca, o zdjelama dječijih očiju na Pavelićevom stolu, srbosjeku, vagonima Srba koji su tamo stigli da se ne vrate nikada i sad neko ima obraza da kaže da se Jasenovac gurao pod tepih. Alal vam ćufta.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 19:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Kad ovo citam vidim koliko je nama Srbima bilo bolje u Osmanskom carstvu.

Slika

Alaha mi pola Hrvatske smo držali dok su nas tamo naseljavali. :confused4:

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 20:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
_зока je napisao:
Schlager je napisao:
U vrijeme kad sam se ja školovao,pod tepih su gurani i Jasenovac i Blajburg...Z

Od svih laži koje se pišu o onom sistemu najgora mi je ova da se krio Jasenovac. Pa jbt, svuda se trubilo o 700k žrtava Jasenovca, o zdjelama dječijih očiju na Pavelićevom stolu, srbosjeku, vagonima Srba koji su tamo stigli da se ne vrate nikada i sad neko ima obraza da kaže da se Jasenovac gurao pod tepih. Alal vam ćufta.


Istina prošli sistem je ubijao Hrvate u pojam. Da je meni to išlo na onu stvar koliko sam samo filmova pogledao o tome. Ali pričam o periodu osamdesetih. Ma politika ebe ove prostore vjekovima.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 20:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Vidi, moji roditelji su stariji od shlagera, ja sam mlađi od njega. Oni su učili u školi o Jasenovcu, ja sam učio u školi o Jasenovcu. Jedino ako se nije u tom periodu između Jasenovac gurao pod tepih.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2017, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Та цифра и јесте резултат рада комисије коју су комунисти направили. Нико други није никад ништа ни радио.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs