banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 10:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 20:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Tema je interesantna, samo se plasim da ce subjektivni stavovi i predrasude da nadvladaju nad objektivnoscu i realnoscu.

Da se mene pita - u Kotor-Varosu bi jos uvijek vladala Austrougarska monarhija. Ono ustanova, skola, aleja i cesta sto valja je napravljeno u njihovo doba. Pobunila se raja onomad sto mora da placa danak, odnosno porez. A je l'? A sad kao ne placa? S kamatom.

Nemam nista protiv Arapa, ni Kineza, ni ostalih nacija i narodnosti uopsteno, nego samo protiv zatucanih, uskogrudnih i primitivnih pojedinaca. Problem je sto se stvorila medijska slika, da takvih pojedinaca ima previse, tj. sve vise i vise. Macojka je to vec napisala, a ja potvrdjujem - nekad mi se smuci od nasih idiota ovdje (na zapadu, je l'), koji samo gledaju kako da iskoriste drzavu, shefove, a indirektno i tebe. Koji pisaju po coskovima i parkovima. Koji voze cobanski po gradu, ne postujuci ni pjesake, a kamoli ostale vozace. Koji istresu smece pored auta. I td.

Kako vi pojedinci gledate na Arape, tako i Svabe gledaju na nas ovdje - getoizirano ostrvo sa nevidljivom ogradom oko sebe. Medjutim, upoznao sam ovdje mnogo nasih pametnih i sposobnih ljudi, a isto tako i mnogo Austrijanaca primitivaca i rasista, no naucio sam u zivotu da ne okarakterizujem citavu naciju na osnovu nekoliko njenih pojedinaca.

Nedavno sam diskutovao sa komsijom o najezdi IS-a, odnosno Islama, ka Evropi. Prvo sam ga slusao par minuta kako gnoji i drobi o terorizmu, o Islamu kao poganoj vjeri i td., pa sam ga prvo sasjekao sa Krstaskim pohodima, ispreskakao sa inkvizicijom i poentirao sa par floskula modernog kapitalizma. Je l' pitao tada iko Arape za nesto? Nije. Jednostavno je bilo: ubij, zgazi, srusi, zapali. Je l' pitao iko onolike kolonije po svijetu:"E, evo mi dosli malo da vas kolonizujemo. Izvin'te sto cemo vas malkice muciti, poubijati i eksploatisati, ali jbg, surova je realnost!"

Spominje se licemjerstvo. Ima ga nazalost svuda. U Saudijskoj Arabiji su zabranjene mini suknje, bikini i sl. Sto se onda bune, kad se u Evropi zele zabraniti burke?
Evropljani se bune sto Arapi ulazu u nasa bogatstva, sto ulaze na nase trziste. A to sto Evropljani investiraju i eksploatisu po citavom svijetu nije licemjerstvo? Jeste.

Zemlja je ipak okrugla.

PS: koga zanima, poodavno sam napisao nesto na temu drustva i religije, moze ovdje procitati: https://banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=27&t=59970&p=2023692&hilit=alah%2A#p2023692

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 20:22 
Fino receno. Samo zabrana burki u Evropi je vise zbog toga da kontriraju Arapima zbog njihovih zakona. I ne eksploatisu svi Evropljani po svijetu, znamo svi koje nacije iz EU rade ili su radile kolonizaciju. Mi na Balkanu smo negdje izmedju Evrope i Arabije po zatucanosti, nismo bas strogi zatucani ekstremisti, ali nismo ni neka gospoda. Nesto kao mozda neke drzave latinske Amerike. Komsija ti je glup.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 20:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Eudaimonia je napisao:
Je l' pitao iko onolike kolonije po svijetu:"E, evo mi dosli malo da vas kolonizujemo. Izvin'te sto cemo vas malkice muciti, poubijati i eksploatisati, ali jbg, surova je realnost!"


Al' Evropljani na svoje kolonijalna osvajanja gledaju kao na "uvođenje civilizacije". Privode neuke civilizovanom načinu života, nebitno što neuki imaju civilizacije starije od evropske. Evropa je trula, puca od dvoličnosti, evropske tekovine su šarena laža koje, kao i ljudska prava, služe za zavrtanje ruke nejakima. Neka Arapa, daće bog pa će otvoriti pokoju fabriku, potrošiti koji dinar u hotelima i tržnim centrima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Tako nekako.

Ovdje u Austriji je jedan politicar na novinarskoj konferenciji spominjao kako su Arapi nepismeni, da nemaju kulture i sl., ali ga je jedan novinar poklopio sa pitanjem:"Cije brojeve mi koristimo?", na sta je politicar zbunjeno odgovorio:"Pa, ... arapske ...". Kraj konferencije.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 20:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Arapi možda jesu nepismeni sad al' to je počelo sa njihovim upoznavanjem sa Evropljanima. Dok su u Austriji živjeli ko stoka Arapi su bili prosvećen narod uz čiju pomoć je od Katoličke crkve sačuvana antička filozofija i umjetnost. Kad bolje razmislim, susret sa Evropljanima uglavnom znači propast.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 20:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mi ovde smo toliko ksenofobični, da mi se to sve gadi, vamo kao svi se dive kineskoj civilizaciji, poštuju Kinu, ali će svako nabaciti kako Kinezi smrde, kako su nekulturni itd...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Da promijenimo naziv teme u "Uticaj Evrope na svijet"? :lol: 8)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 20:49 
Citiraj:
Ovdje u Austriji je jedan politicar na novinarskoj konferenciji spominjao kako su Arapi nepismeni, da nemaju kulture i sl., ali ga je jedan novinar poklopio sa pitanjem:"Cije brojeve mi koristimo?", na sta je politicar zbunjeno odgovorio:"Pa, ... arapske ...". Kraj konferencije.

To me podsjeca na ono kako su srbi na dvoru jeli viljuskom...svabo rukom, a srbin boc viljuskom...i zato smo mi napredniji naravno...manite se tih gluposti, ne treba tako usporedjivati, to je pogresno...i dan danas su u na istoku vecina ljudi religijom zatucani peasanti...


Citiraj:
Evropa je trula, puca od dvoličnosti, evropske tekovine su šarena laža koje, kao i ljudska prava, služe za zavrtanje ruke nejakima

x2

I osvajanje amerike amerikanci gledaju kao "conquest", a ne genocid nad indijancima ili slicno...sve je to stvar tacke gledista...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 20:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Oni nemaju taj respekt prema nama (priznaju samo silu).
Kad predju 5% trazit ce uvodjenje halal trgovina/restorana,kad predju 10% odvrnut ce muziku sa djamije na najjace i otvoreno krsit javni red i mir (buka)
Kad predju 20% napadat ce ljude koji peku prase/rakiju ili se kupaju na rijekama
I da ono glavno vrednost zivota niposto nije ista u pustosi (broj umrle djece do 5 godine) i kod nas gde se vakcinisu
Da ne spominjem dalje u skoli npr `nece moje dijete na fizicko da se znoji pred muskima` itd
I za kraj oni se stalno mole bogu jer im bog nista ne daje tamo;visoka temp usjevi ne uspijevaju,vode nema,puteve sto i naprave prekrije brzo pjescana oluja,slicno kao nase Kosovo sto siromasniji to zatucaiji u religiju i sverc/kriminal naravno
Sta smo napravili od `lite` verzije arapa (cigani) jedno veliko NISTA nikad se nisu asimilirali
Evo cak i da pristanemo na kompromis minimum bi bio bez gradnje stranih religijskih objekata (isto kao i oni)

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Kad smo kod licemjerstva,da li bi smo isto govorili o arapima da se kod nas slila ona njihova sirotinja koja je pohrlila na zapad?Ovako,dolaze šeici pa im se gleda kroz prste jer,eto,možda se ogrebemo za koji petrodolar.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
mRCINa je napisao:
Sta smo napravili od `lite` verzije arapa (cigani) jedno veliko NISTA nikad se nisu asimilirali


Inkorporacija Roma u društvo me je prijatno iznenadila kad sam posjetio gradić Debrecen, svaka treća šalteruša je Romkinja, ali Debrecen ima solidnu populaciju Roma. Nisam vidio nikoga da prosi na ulici.

Samo hoću da kažem da nismo znali ili nismo htjeli da ih integrišemo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 21:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
mRCINa je napisao:
Oni nemaju taj respekt prema nama (priznaju samo silu).
Kad predju 5% trazit ce uvodjenje halal trgovina/restorana,kad predju 10% odvrnut ce muziku sa djamije na najjace i otvoreno krsit javni red i mir (buka)
Kad predju 20% napadat ce ljude koji peku prase/rakiju ili se kupaju na rijekama
I da ono glavno vrednost zivota niposto nije ista u pustosi (broj umrle djece do 5 godine) i kod nas gde se vakcinisu
Da ne spominjem dalje u skoli npr `nece moje dijete na fizicko da se znoji pred muskima` itd
I za kraj oni se stalno mole bogu jer im bog nista ne daje tamo;visoka temp usjevi ne uspijevaju,vode nema,puteve sto i naprave prekrije brzo pjescana oluja,slicno kao nase Kosovo sto siromasniji to zatucaiji u religiju i sverc/kriminal naravno
Sta smo napravili od `lite` verzije arapa (cigani) jedno veliko NISTA nikad se nisu asimilirali
Evo cak i da pristanemo na kompromis minimum bi bio bez gradnje stranih religijskih objekata (isto kao i oni)
Samo što neće nikad doći tolilo Arapa da imaju neki uticaj. Pa i jebene sirijske izbjeglice zaobilaze Bosnu, a da neće bogati Arapi.
@čiča
Prelistaj onu temu o izbjeglicama pa uporedi šta smo pisali i koje je pisao tamo i ovo ovde.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 21:52 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
mRCINa je napisao:
Oni nemaju taj respekt prema nama (priznaju samo silu).
Kad predju 5% trazit ce uvodjenje halal trgovina/restorana,kad predju 10% odvrnut ce muziku sa djamije na najjace i otvoreno krsit javni red i mir (buka)
Kad predju 20% napadat ce ljude koji peku prase/rakiju ili se kupaju na rijekama
I da ono glavno vrednost zivota niposto nije ista u pustosi (broj umrle djece do 5 godine) i kod nas gde se vakcinisu
Da ne spominjem dalje u skoli npr `nece moje dijete na fizicko da se znoji pred muskima` itd
I za kraj oni se stalno mole bogu jer im bog nista ne daje tamo;visoka temp usjevi ne uspijevaju,vode nema,puteve sto i naprave prekrije brzo pjescana oluja,slicno kao nase Kosovo sto siromasniji to zatucaiji u religiju i sverc/kriminal naravno
Sta smo napravili od `lite` verzije arapa (cigani) jedno veliko NISTA nikad se nisu asimilirali
Evo cak i da pristanemo na kompromis minimum bi bio bez gradnje stranih religijskih objekata (isto kao i oni)


pricamo o arapima iz UAE..dole hriscani ne peku prase.. :lol: ne puse travu.. :lol: ne piju alkohol :lol: kupaju se u vrecama za krompir jer se ne smije u kupacem kostimu :lol: nista ne smiju jer ih arapi napadaju..

ti si glup covjek zivota mi..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 21:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ne znam baš Zoka....po Sarajevu ih pun qratz kupuju zemljište samo tako, i to oko vrela Bosne i sličnih lokacija, već raja negoduje jer je sve mutan posao i ispod žita. E što se tiče Arapa generalno, moj jaran iz Irana koji je Persijanac (Irancu reci da je Arap bolje mu spomeni familiju) kaže da su nekulturna i bahata stoka, ništa neće da rade misle da se sve može parama kupiti i da su oni "Božiji narod", uzvišeni i sl. a da svi ostali treba da im služe i titraju im jajca. I gdje se imalo zakopite u malo veću zajednicu odmah traže da se svi povinuju njihovim pravilima i šerijatu. Ja lično ih niti mrzim, niti volim....govana i gamadi ima kod svih naroda.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 26 Okt 2016, 23:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Danas imaš dvije kategorije Srba iz Sarajeva, prvi koji su prodali zemlju Bošnjacima i dobro se zajebali i drugi koji prodaju Arapima. Ovi drugi su dobili dva-tri puta više.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 07:16 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
nepokoreni je napisao:
N već raja negoduje jer je sve mutan posao i ispod žita.

Raja negoduje jer je navikla od Arapa pare dobijati za džabe, sad im teško što moraju nešto zauzvrat dati pa im smeta.
nepokoreni je napisao:
kaže da su nekulturna i bahata stoka, ništa neće da rade misle da se sve može parama kupiti i da su oni "Božiji narod", uzvišeni i sl. a da svi ostali treba da im služe i titraju im jajca. I gdje se imalo zakopite u malo veću zajednicu odmah traže da se svi povinuju njihovim pravilima i šerijatu. Ja lično ih niti mrzim, niti volim....govana i gamadi ima kod svih naroda.
Ok. Koja je razlika onda između njih i Sarajlija? Ljetos smo mi, vraćajući se iz Janjskih otoka, stali da popijemo kafu na Plivskom jezeru. Neko izletište od Šipova prema Jajcu. Milion ljudi, 50% Arapi. Zamotane žene. Ispred svakog drugog Arapina pivo na stolu.
Oni dolaze iz istog razloga iz kojeg su za Sadama išli u Irak. Da se izmaknu od šerijata.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 08:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
mRCINa je napisao:
Treba to tamanit dok je vreme nisu oni kinezi da ih fiskalne kase otjeraju

Slika
Eudaimonia je napisao:

Da se mene pita - u Kotor-Varosu bi jos uvijek vladala Austrougarska monarhija. Ono ustanova, skola, aleja i cesta sto valja je napravljeno u njihovo doba. Pobunila se raja onomad sto mora da placa danak, odnosno porez. A je l'? A sad kao ne placa? S kamatom.


sad 300m kanalizacije prave 10 mjesece, ne zajebavam se. 10 mjeseci se ne može normalno proći kroz centar KV

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Komunalni radovi valjda teku sporo zbog isprepletenosti raznoraznih instalacija. Neka moja logika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 08:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Uvijek ista radnja, samo drugi glumci. Ameri, Rusi, Arapi, Aboridžini... dok ih jedna strana vidi kao spasitelje, druga ih gleda kao robovlasnike. Kada ćemo shvatiti da smo niko i ništa u svjetskom poretku. Jedino možemo poslužiti kao topovsko meso. Oni nas gledaju kroz interes, ali ne onaj kratkoročni kao što mi gledamo kada turimo cvaju policajcu da nas ne kažnjava što smo vozili 80 km/h pored škole ili kada cvikaš žicu da komšiji kradeš struju.
Mi imamo viziju razvoja, plan...tačno 2 dana u budućnost. Ameri vojno planiranje rade 50 godina unaprijed, a da ne pričamo o drugim stvarima. A mi se zajebavamo i vodimo rasprave jer je u zemlju ušlo 1 000 Arapa, a šutimo kada 10 000 naših ljudi ide vani da čisti WC. To je sasvim OK, zar ne? On je došao da kupi, uloži i zaradi. Nekoga će i zaposliti od naših ljudi. Ali meni smetaju "naši" koji su pobjegli vani i kenjaju, kao i oni koji su ostali, a cijede sve i jednu marku iz ove države.
Ali dobro. isto rade i Njemci, Ameri, Francuzi i svi ostali. Valjda je to u ljudskoj prirodi.
Neko je gore napisao da treba da se povučemo u istoriju. I trebamo jer samo i živimo od nje.

I parola od vitalnog nacionalnog interesa: ZABRANITI MAŠU I MEDU. MAŠA NOSI BURKU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 08:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Ne očekujem da budu japanci poslije tcunamija pa naprave autoput za 3 dana, ali raditi metar cjevi dnevno u centru grada je stvarno smješno.
Treba nama dobar strani okupator, kao što su Austrougari bili, nek nam uzimaju prirodna bogatstva, al nek izgrade i nešto.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs