banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 00:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 16:48 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Vezano za crnce...negdje,uz rat igrali Albanija-Engleska,kvalifikacije...i UEFA oprosti kaznu Albancima za neke neartiklisane krike (ne ovo uhuhhhuuuu,ili bilo šta slično) kad god neki crnac iz Engleske primi loptu (možda John Barns iz Liverpoola,pojma nemam)...kao olakšavajuću okolnost naveli da ljudi u tirani nikad nisu vidjeli crnca :lol: :lol: :lol:


Al zaista,do devedesetih nije pola engleske i francuske reprezentacije bilo crnci,skoro da ih nije bilo uopšte,tako da je ta odluka UEFA ok,koliko god sad smiješno zvučala :lol: :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 16:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Dragoš Kalajić se prvrće u grobu.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 17:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Pa Hitler kada bi vidio svoju reprezentaciju ubio bi se ponovo...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
mRCINa je napisao:
WrDa je napisao:
Crnac u Banja Luci, narod gleda, zagleda, okrece se.... pola baste iz manje se okrece, konobar iz kafica pored staje, gleda..

Pricaju ljudi spanski, grupa spanaca, prolaze kroz gospodsku, narod staje, zagleda, ne skida pogled... cak i onaj sto prodaje devize sto ne zaklapa usta zacutao i gleda.

Cesto se hvalimo kako nismo rasisti. Bas suprotno. Mi nismo imali priliku da budemo rasisti. Kad u Banja Luci bude zivjelo recimo 20% stranaca, pa kad 0,1% od tih stranaca napravi neko sranje, pa kad to mediji masovno isprate... pa kad se to ponovi par puta, onda bi vidjeli nasu stvarnu "tolerantnost". Nema je.

Broj turista nam je jako, jako mali. Narod ne putuje, pa broj ljudi u gradu koji je bio van drzave a da to nije ex yu sigurno nije veliki. Nema neke veze sa svijetom. I tu se radjaju predrasude.

Setajuci kroz Sarajevo, vidim da su oni ipak malo oguglali na ove djecije ospice, kod vjecne vatre, milion jezika, rasa, turistickih vodica, svako svoje gleda...

Doduse i turisticka posjeta Sarajeva i BL se ne moze porediti. Ono sto Sarajevo posjeti za 1 dan sarajevo film festivala to BL ne posjeti za godinu dana.


ma bas se stidim trebali bi se naguzit kao tajlandjanke :lol: :lol:
A sta ce da rade arapi ako (kad) dodju ovdje? mozda radit kod privatnika ? otvorit fabriku ? ili ipak trosit ustedjevinu koju imaju ? i sta posle toga ?
nisam ja protiv njih sto su muslimani nego sto dolaze iz pustosi,takav teren je milion puta gori od hercegovackog kamenjara pa su samim time i milion puta vece seljacine otidji ti u pustos pa ces vrlo brzo vidjet kako nestaju te zapadne vrednosti kad nema hrane i vode
dodik je odavno rekao da planiraju 100 000 stanova to je nekih 0.5 miliona ljudi da prevrnu balans broda zvanog bih zna se u ciju stranu
arapi rade isto sto i tito 70_ih izvozi sljam podalje od svoje zemlje da malo i drugima seru,ocigledno im je pun wc pa se mora prelit
Sto se bosnji tice prodali izvor rijeke po kojoj svojataju drzavu to dovoljno govori o dvolicnosti nij,sto i oni onda ne bi prodaju kucu sauda??
A i te PARE sto trose to je sve od nafte,a sagorjela nafta stvara staklenicki plin pa svi polako gorimo u tom plamenu pakla (bliski istok,indija,nizija bangladesa i polarne kape su ipak ispred nas u tome redu)
to sto vi kazete abu dabi/dubai to su samo 2/7 ostali emirati su puno siromasniji i nemaju a)naftu b)pravo veta
procitajte malo o broju samoubistava indijaca u dubaiu pa ce vam biti malo jasnije


Sto se tice Arapa.
Nisu oni meni mili i dragi daleko im kuca, ali realnost je nesto druo i prica za sebe. Ti mozes da se busas u prsa koliko hoces i da ih gledas sa visine.

Da tacno je dolaze iz pustosi i sa golog pijeska al ne iz bijede, sirotinje. Od Omana preko Saudiske, Bahreina, Emirata,Kuvajta pa do Katara koji ima 98.900 GDP sve "bijeda na bijedu udara". :)

Od nafte ili pustog pjeska od kud im dolazi ko te pita kad se steka i kad tece.

Znam dosta oceva od prijatelja koji su crncili po Svabiji, Holandiji i Austriji 70 i 80 nijedan od njih nije sljam kako ih ti okvalicira.
Medjutim ili ali, ako ti imas neke svoje iz prve ruke onda ok, mozda si za te takve u pravu. :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Sparam ovog BL-SA turizma, čujem da ih Trebinje šiša samo tako(vele da u Trebinju ima 30-tak hotela, rasprodatog smještaja). Posebno kada se uporedi veličina gradova.
A arapi, pa, ja ih nisam željan.
To nije narod koji će se uklopiti nego će gledat da poklopi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Naravno da turizam treba sirit, ulagat, popularizovat maksimalno. Privlacit turiste od svakuda pa i Arape. Napravit dobru ponudu od toga svi mogu imati korist od poljoprivrede pa nadalje.
Puno nas nije svjesno koliko je lijepa i prelijepa ova zemlja sa pametnim ulaganjem moze ponudit dosta, treba vidjet na cemu sve drugi mlate pare pa da se covjek zapita pa sta je stvarno sa nama?

Medjutim sto se tice naseljavanja,migracije, mijesanja stanovnistva kultura i obicaja tu treba bit jako pazljiv i pametan. To ide po drugim mjerilima i zakonima.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Mi smo prilični ksenofobi, malo manje rasisti, al više verbalno. Nekad sam na moru gledao kako ljudi svoju djecu dovode do male crne curice da se slikaju.
Al evo Bečke pa nek mi objasni gore je pa zna austrijance i šta oni misle. Prošle godine ja u onom SCS kod Beča i nasred prolaza kod ovako slagaću Zare čuče njih tri zamotane skroz naskroz i dvije pokrivaju tjelima jednu dok ova doji. Jbt idem kontam neprijatnjak strogi pun centar.
Šta sad jedan austrijanac sa istorijom prađeda austrougarskog gospodina misli o tome???
Živo me interesuje jel on to smatra za normalno ili se grozi, a neće da pokaže.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 21:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
apokalipto je napisao:
Kakve mi veze imamo sa krstaškim pohodima i inkvizicijom ? Ako mi išta bode oči ili zapara uši to je trpanje nas u isti koš sa katolicima ili kime već. :roll:

Što se tiče Arapa imao sam nekog kontakta, malo neobičniji svijet sve u svemu lično nisam imao nekog lošeg iskustva.

Od citavog teksta, ti se uhvatio toga. Da si procitao tekst detaljnije, onda bi shvatio da sam koristio uglavnom rijeci Evropljani, misleci na nas sve, bez obzira na religijsku pripadnost. Logika ti je:"Moje govno ne smrdi, samo tudje."

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Ne druzim se sa tom kastom Austrijanaca. Al generalno takvima je sve lijepo, ljudska prava, postujmo drugacije bla bla... zive u svom svijetu. :) Najvise glasova za ljevicu na izborima u Austriji ti upravo dolazi od tog viseg srednjeg sloja iz "sredjenih" dijelova grada.

Sto se vise druzim sa obicnim radnickim slojem Austrijanca, to vise uvidjam koliko u stvari i nema neke razlike medju njima i nama. S tim sto oni malo vise postuju svoju drzavu i generalno su odmjereniji, ne guraju nos mnogo gdje ne treba. Ako imate zajednicke hobije interese, za raju vrlo dobri i pogodni. Al ono da su drugi svijet, nisu definitivno.

Neko ko radi za 1300 eura u Austriji, pa dodje mrtav umoran sa posla, a ono ga doceka jedna po jedna vijest,

"dobili deseto dijete, dobijaju X hiljada eura pomoci od drzave bez dana radnog staza, kazu malo im"
"izbjeglica silovao xxxx"
"izbjeglica pokrao xxx"

Utice to na covjeka, jos pogotovo ako nema nekog kontakta sa strancima pa sve sudi kroz medije. Ali vecina domacih je skroz ok, poprilicno tolerantna, znaju da bez stranca danasnje Austrije ne bi bilo. Taj neki gnjev se zavrsava kod 95% ljudi na prici "ne rade a dobijaju pare od drzave".

Neki dublja prica tipa "zli muslimani dosli da nas porobe" i sl ipak ne prolazi.

The_new_Statesman je napisao:
Uopste tema mog posta nije bilo uklapanje/asimilacija u nase drustvo. Moja ideja je ta da U Becu/Evropi Arapkinje/muslimanke imaju izbor sto se tice nosenja odjece po serijatu. Ako ne zele, najveca kazna je osuda (vjerovatno kratkotrajna) blize familije.
U arapskim zemljama je takvo oblacenje i ponasanje pod moranje, a suprostavljanje serijatu znaci ozbiljne kazne od strane drzave. Cim je nesto pod moranje onda sasvim sigurno postoji respektabilna ekipa koja bi to ''moranje'' ponekad zaobisla. Pogotovo u imucnijem dijelu drustva.

Normalno da trebaju imati izbor, neka dodju, neka potrose, niko im nista nece reci. Meni je bio sporan drugi dio posta.

Samo ti govorim, gledajuci Arape, u situaciji gdje bi njihove zene isle u klubove i prisle jednom otvorenijem drustvu, gdje bi se desavali sasvim normalni slucajevi u izlasku da ti neko suprotnog pola pridje, porazgovara, pocasti picem.... pa u prosjeku po veceri bi bila po 3 smrtna slucaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 21:55 
Gledajuci tako oni nas gledaju kao manju posast nego ove arape...tek poneki nasi ljudi se normalno asimiliraju "gore" i ponasaju se civilizovano...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
A to Milane zakljucujes na osnovu cega?
Ispravka bi isla: tek poneki nasi ljudi se ne asimiliraju.

Ne bulaznite, vecina ljudi je sasvim dobro uklopljena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 27 Okt 2016, 22:17 
Da, tek poneki nasi ljudi se asimiliraju...ostali su gatosi koji su otisli trbuhom za kruhom...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 28 Okt 2016, 01:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Milane, objasni cinjenicu da su visina prosjecnih primanja Balkanaca na oko 95-100% visine primanja Austrijanaca za istu vrstu poslova.
A da su primanja Arapa i Turaka na oko 80% ako me sjecanje dobro sluzi.

Becka, ne valjaj gluposti u namjeri da ispadnes k'o fol upucen. Pokusavam se sjetiti da li znam nekog Austrijanca koji crnci za 1300. I ne ide mi.

Drugo, procitaj jos jednom slovo po slovo sta sam napisao. Ako ne razumijes, slobodno pitaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 28 Okt 2016, 07:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Arapi se ne mogu uklopiti u ovo drustvo, nikako, mogu da zive u nekoj vrsti geta, a tako i planiraju koliko vidim jer posjede kupuju tako da prave cjelinu, u takvom okruzenju vazice njihova pravila, jer eto tako je i tamo kod njih, veliki gradovi i turisticki centri imaju tzv Evropske cetvrti, recimo tako je u Dohi, evropljani zive u malom getu i tu ne vrijede vecinom vjerska pravila i nema tzv serijatske policije, nije obaveza nosenje one marame, nikab ili burka nemam pojma koja je itd itd itd...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 28 Okt 2016, 07:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Ja imam neku nerođenu sestru koja već dve-tri godine živi u Dubajiu. Milion slika na fejsu u kupaćem, šorcu, kratkoj suknji, sa alkoholom u rukama, na stolu i sl. U kafiću, plaži, gradu...Jedino ako je cijeli Dubai geto.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 28 Okt 2016, 07:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ja pricam za Dohu, porodica koja je tamo zivjela dvije godine.
Zivjela je u tom dijelu koji je bas odredjen za nearape...
A kako to tamo inace funkcionise nemam pojma, turisticka su zemlja, logicno da ce postajati sve vise flekaibilni, tipa da i zene mogu da voze auta i slicno...
Inace Zoka, Katar je domacin sv. Prvenstva u fudbalu 2022 godine i najveci problem koji se pored klimatskih uslova namece je tocenje alkohola, pa se trazi kompromis sa katarskim seikom...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 28 Okt 2016, 07:35 
Citiraj:
tipa da i zene mogu da voze auta i slicno...


Izadju iz kuhinje... :D

U vezi arapa ovdje samo je jedan nacin da se vidi da li ce se navici ili ne...da dodju i to je to, ali kao sto neko gore napisa vjerovatno ce biti u getu...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 28 Okt 2016, 07:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Inace Zoka, Katar je domacin sv. Prvenstva u fudbalu 2022 godine i najveci problem koji se pored klimatskih uslova namece je tocenje alkohola, pa se trazi kompromis sa katarskim seikom...

Oduzme se domaćinstvo tj priprijeti oduzimanjem pa će sve moći :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 28 Okt 2016, 14:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
_зока je napisao:
Ja imam neku nerođenu sestru koja već dve-tri godine živi u Dubajiu. Milion slika na fejsu u kupaćem, šorcu, kratkoj suknji, sa alkoholom u rukama, na stolu i sl. U kafiću, plaži, gradu...Jedino ako je cijeli Dubai geto.


A broj samoubistava indijaca nije li 900+ godisnje za grad dimenzija Beograda (oko 2 500 000) ipak malo previse,cak i ambasada indije zataskava konacan broj
Cak i da su za to (neisplacivanje plata) krivi njihovi sefovi indijci,opet je odgovoran emirat koji donosi propise. Ili npr propis da se ne radi na preko 50 stepeni.Od toga dana sluzbeno temperatura nikad nije presla 49.9 stepeni,eto toliko o njihovom postenju
Nisu ono ovdje dosli da rade kod prvatnika ni da otvaraju svoje fabrike,i zato MRS ARAPI vracajte se nazad u pakao iz kojeg ste dosli

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Arapi u RS
PostPoslato: 28 Okt 2016, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Uvezi Arapa, kratko i bez puno mudrovanja. Nismo mi Eldorado ili "Sugarcandy Mountain " da se neko polomi ali ipak imamo vrijednosti, polozaj i vaznosti kao teritorij, lokacija i td...

Polako i sigurno preko provjerenih poluga i isprobanih puteva Arapi mogu lako i ovjde da se pojave, ustale i prosire.
Pitanje je samo vremena, njihovih ciljeva i planova.

Posjeduju kljuc koji otvara svaku bravu! :wink:
Novac cuda radi.

Sreca sto je obraz ovjde granit pa nece moci proci!!! :D :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs