banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Sep 2016, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Banjaluka: Mladić pronašao novčanik s dokumentima i donio vlasniku na kućni prag (FOTO)
Citiraj:
Dragan Berić iz Banjaluke uvjerio se na ličnom primjeru da postoje ljudi koji još drže do časti i poštenja. Bojan Berak, vozač Bočas tursa pronašao je njegov pokvašeni novčanik s dokumentima, osušio i donio na kućnu adresu.

Berić je u ponedjeljak otišao na samouslužnu auto-praonicu na tranzitu kod kružnog toka u Banjaluci da opere svoj automobil. Izvadio je novčanik iz džepa kako bi pronašao sitni novac da bi pokrenuo aparat za pranje vozila.

-Imao sam kabanicu na sebi, a u džepovima nisam imao kovanica. Nekako sam uspio zavući ruku u džep od jakne kako bi izvukao novčanik i izvadio nekoliko maraka. Završio sam pranje, sjeo u auto i uputio se kod jednog dobavaljača, s obzirom da se bavim izgradnjom montažnih kuća, ispričao je Berić za Istinito.

Kada je nakon nekoliko sati trebao platiti račun, Berić je posegao rukom u džep da plati preuzme robu, ali novčanika tamo nije nije bilo.

-Odmah mi je bilo jasno da mi je ispao prilikom pranja auta. Nije mi bilo svejedno, jer osim novca koji se nalazio u novčaniku, tu su bili i dokumenti, kartice i meni jako drage članske karte lovačkog udruženja i dobrovoljnih davalaca krvi, navodi Berić.


-Već sam bio otpisao i novac i sve, ali kada sam se vratio kući čekalo me je iznenađenje. Sa druge strane vrata ugledao sam mladića, koji se predstavio kao vozač Bočac turs-a Bojan Berak. Ne samo da je pronašao novčanik sa izgubljenim dokumentima i novcem, već je sve to brižno osušio i donio mi na kućnu adresu, istakao je Berić.

Dragan Berić je objavio fotografiju i na Facebook profilu zahvalio se poštenom mladom vozaču Bočac turs-a.

Vozač Bočac tursa Bojan Berak se nije javljao na telefon pa nismo mogli da čujemo i njegov dio priče.


http://istinito.com/index.php/drustvo/1 ... -prag-foto

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs