banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 09:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jul 2020, 00:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Neko nekad čuo priče naših gastosa, kako je zabranjeno tuširanje&sranje posle N časova ?

Nema veze da li je stan ili kuća u pitanju, ništa te ne može spasiti ako imaš komšije koji ne vode računa o drugima.
Pa npr, ujutro nedjeljom u 6 kose travu u dvorištu, viču na psa jer laje, bruse ogradu . . . Itd itd.

Kolegica sa mejdana mi pričala da su njeni roditelji prodali stan u zgradi gdje je živio neki narkoman (u medjuvremenu umro) jer nisu mogli izdržati svakodnevno urlanje i probleme, policija im nije mogla pomoći jer je valjda taj narkoman bio pod staranjem centra za soc rad . . .
Nema tu lijeka osim da se eventualno po plafonu postavi neka izolacija, niti znam da li je to moguće ni koliko košta a ja ne vidim drugo rješenje. (osim da postanemo zapad :D)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 05:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Kolega forumaš, kolegica je mali kolega, koleginica je prava riječ.

NoSmoking, za problem, vjerujem da može pomoći dosta kartona od jaja između plafona i upuštenog stropa. Inače, tako hodaju kad žure i udaraju petama. I to i ja čujem ali mi ne smeta, ali zna dolaziti i sprat ispod.
Zamoli ih da brinu o svom hodu i stopalima, nek probaju na prste


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 05:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
Jedna od prednosti stana na zadnjem spratu, iako sto munja kaze, ako su ovi ispod tebe bas glasni , znaju se i oni cuti (ali kontam da je to sve manje neko kad ti neko skace nad glavom)

Vidim da u novim zgradama ispod glazure stavljaju i stiropor, sto sigurno pomaze kod ovih stvari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 06:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Razumije se da ne može u zgradi da vlada potpuna tišina, jbg nisam glup da to ne kontam. Al opet treba da postoji neka mjera. Ja imam poprilično čvrst san, cimer iz doma bio apsolvent na poljoprivredi po čitavu noć igrao igrice. Pusti čovjek sebi muziku i igra, ja legnem da spavam i zaspem. On meni govori ujutro, što nisi rekao da ugasim muziku. Ja spavao ko beba, ništa čuo nisam. Jedan znao da telefonira po noći, ovaj drugi mi se žalio na njega ja isto ništa čuo nisam.

Ja mislim da su oni kroz hodnike u stanu stavili pločice. Parket koliko toliko umanji buku, kroz hodnike to tutnji baš užasno. Mislim da je užasno i u ostalim sobama, al iz hodnika najviše buke dopire. Ja kad idem spavati zatvaram vrata po stanu da buka ne ide iz jedne sobe u drugu. Komšija pored ima veliko pašče koje nekad laje, al nikad toliko da probudi nekog kod mene u stanu. Čovjek vaspitao pašče bolje nego što su neki ljudi vaspitani.

Znaju oni nekad biti i razumno bučni, čuje se gdje hodaju, kako klompe udaraju od pod al nekako u nekim granicama normale. Al često mlate užasno.

Htio sam samo da čujem iskustva drugih ljudi kako to da riješim. Najviše bih volio kad bih to mogao pravno, ljudski da riješim, što ću i pokušati zvanjem komunalne policije, čisto da uđe u zapisnik da su bučni. Ako ne uspije onda ću lijepo da vratim istom mjerom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 06:53 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Reci im da klompe zamjene papučama. Vjerovatno one stvaraju istu buku danju i noću ali zbog zvučnog zagađenja u toku dana ne registruješ to na isti način.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 07:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Stvaraju istu buku i preko dana. Kad gledam domaći film, nekad moram da pauziram, ne čujem ništa koliko se lupa. Stavim slušalice i dalje slušam lupanje. Samo oni rade, pa odmorim svoje uši do pola 4.

Što se tiče razumnog razgovora, to nisam uspio da imam. Prvi susret sa njima(tad sam shvatio da nemaju malu djecu) je bilo kad mi je prokapala voda u mom kupatilu. Obratio sam se njemu, on se kao uvrijedio što sam ja došao njemu, jer zamisli, to nije zbog toga jer je mašina prije koji dan pustila vodu, jer je žena obrisala tu vodu, nego je to zato što zgrada prokišnjava pa meni kapa na mom plafonu. Sve bi to moglo da prođe da zgrada nema 10 spratova i ja živim na petom i da fleka nije na iznad mog lavaboa(ispod njegovog, 40 cm od najbližeg zida).



Generalno su ljudi postali nerazumni jedni za druge. Ima jedna baba kod mene u prizemlju, smeta joj buka djece koja se igraju dolje. Djeca su to primijetila pa je onda namjerno zezaju i lupaju joj na prozor, dozivaju je ispod prozora. Što je nekako očekivano od djece, jer ne mogu da shvate neke stvari. Ono što je meni nerazumno, a moja sestra je bila svjedok toga je koliko su roditelji te djece nerazumni. Naišla je majka jednog od djeteta i rekla im nešto u fazonu slobodno se vi igrajte tu, ništa vam ona ne može. Meni je to nezamisljivo. Najgore što se oni ne igraju, ja kad prolazim čujem ih kako je dozivaju.

Mi smo ko djeca neku babu zezali tako, kad je to moja mama čula, ubila me ko vola u kupusu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 07:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 706
Mislim da je kod tebe nešto ovako:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 07:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
bokac je napisao:
Mislim da je kod tebe nešto ovako:
Slika


Da da, sad se razmišljam jel mi isplatnije uraditi izolaciju na plafonu ili platiti nekog da mu prebije noge :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2003
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Po tvojoj priči evidentno je da je glavni problem losa izolacija u zgradi. Komunalna niti iko drugi tu ne mogu pomoći. Ako si tek uzeo stan i planiras duzi period tu ziveti, renoviraj stan tj komplet novu izolaciju uradi. To je jedino resenje. Ako se uradi dobra izolacija, moze bomba napolju eksplodirati, nečeš čuti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 07:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Po novoj odluci gradskih vlasti ljeti od 23 - 05 i zimi od 22 - 06 stanari trebaju da se ponašaju tako da ne proizvode buku , a u toku dana popodnevni odmor je definisan od 14:30 - 17:30.

Ja imam problem u ulazu zgrade sa jednim podstanarima, imaju tri klinca jedan drugom do glave, najmlađi je u kolicima...redovno svaki dan kada izlaze u šetnju oko 17h obavezno jedan od njih oplače u ulazu...bude uzbuna.
Redovno su me budili ako zakunjam poslije posla, međutim navikao sam se i promjenio taktiku ....upalim tv i zatvorim vrata od sobe tako da ih slabije čujem. Elem nisam ni htio ići im priogovarati, nije im lako sa tri dječačića ....taman još i da im se ja penjem na grbaču.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 07:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ne bih se ja složio sa tim. Problem je ta udarna buka koju je vrlo teško izolovati. Ne znam kako čovjek treba da se izoluje da ne čuje buku koja se prenosi preko zidova. Gdje god da uzmeš stan u zgradi moraš da čuješ štikle kad prolaze kroz hodnik, nema teoretske šanse da se to ne čuje(al opet ja ne čujem to kroz hodnike ili bar ne registrujem u ovoj zgradi). Jedino da se napravi gluva soba, pa da onda ne čuješ. Stanovao sam ja jedno vrijeme u novoj zgradi na drugom spratu, a u prizemlju je vrtić i skoro svako jutro čuo sam djecu kad pjevaju pjesmu "ti udari nogama od pod" pa zatim udarce. Supruga mi je stanovala u novoj gradnji gdje je urađen plivajući pod i svejedno se čuje dijete koje titra loptu iznad tebe.


Moj problem je takav da ja kad ga nekom kažem, ispadam nerazuman. Ljudi kažu, pa dobro ljudi hodaju, mora se čuti. I razumijem ja to, al ne može se baš toliko čuti. Ja npr ne čujem njihov usisivač dok ne počnu da usisavaju pored cijevi od radijatora, tad čujem i ako nastavim da osluškujem, čuću ga. Kad idem pješaka, na spratu ispod mene čujem da baš glasno trešti televizor, koji ja u svom stanu ne čujem uopšte. Stolarija je dobro urađena(relativno nova), ja ne čujem ljude koji ispod se skupljaju i pjevaju u kafanama. Nekad čak otvorim prozor da bih njih slušao, da ne slušam lupanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 08:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
motozeljo je napisao:
Po novoj odluci gradskih vlasti ljeti od 23 - 05 i zimi od 22 - 06 stanari trebaju da se ponašaju tako da ne proizvode buku , a u toku dana popodnevni odmor je definisan od 14:30 - 17:30.

Ja imam problem u ulazu zgrade sa jednim podstanarima, imaju tri klinca jedan drugom do glave, najmlađi je u kolicima...redovno svaki dan kada izlaze u šetnju oko 17h obavezno jedan od njih oplače u ulazu...bude uzbuna.
Redovno su me budili ako zakunjam poslije posla, međutim navikao sam se i promjenio taktiku ....upalim tv i zatvorim vrata od sobe tako da ih slabije čujem. Elem nisam ni htio ići im priogovarati, nije im lako sa tri dječačića ....taman još i da im se ja penjem na grbaču.


Znam ja za tu odluku, dok komunalci dođe, oni će se možda utišati a možda i neće. A ako se utišaju, ja imam problem zbog lažnog prijavljivanja.

Problem sa tom tvojom bukom je što ona traje 5 -10 minuta. Ja nekad znam da legnem oko 22:30 i da čujem lupanje do 23:30, zatim ja sam iznerviran i ne mogu da zaspem. Onda se svako malo, tipa pola sata pomjera neki namještaj i to tako traje do 4h. Nekad lupanje traje 15 minuta, to mi nije problem da sačekam, al jbg sat vremena je previše. I ta takva buka od sat vremena se javlja 3-4 puta sedmično. Što se tiče popodnevnog odmora, ja nekad znam da legnem pola sata oko 4, jer puno sam za računarom, pa me oči zabole. U tih pola sata oni mene probude.

Skoro nekad ja se probudio u 4h ujutro i razmiljam koja tišina, ništa živo se ne čuje. Pomislih, što li sam se probudio, kad čujem puštanje vode i udarce prilikom vraćanja u krevet. I kontam, ajd dobro vrlo važno, zatim počinjem da čujem lupkanje iz druge spavaće sobe. Ne mogu da procijenim šta bi to moglo biti, možda ljuljanje na stolici, svakih 10-15 sec čuje se neko kuckanje u pod reda kad vam neko pokuca na vrata. Nije to buka koja će me probuditi, al nije mi jasno šta neko radi u 4h ujutro da proizvodi takvu buku.

Ima tu gomila priča koje bih mogao pričati u nadi da ćete da me razumijete i da ne gledate u mene kao nekog ko nije svjestan da u stanu ne može biti apsolutna tišina. Ja ostale komšije ne čujem ili ih čujem toliko da ne primjećujem tu buku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 08:16 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39410
Lokacija: Месечева икра
Jesi li kontaktirao komunalnu po tom pitanju? Možda postoji opcija da im izmjeriš, snimiš i dokumentuješ tu buku pa da oni na osnovu toga napišu kaznu komšijama?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 08:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
NoSmoking je napisao:
Ne bih se ja složio sa tim. Problem je ta udarna buka koju je vrlo teško izolovati. Ne znam kako čovjek treba da se izoluje da ne čuje buku koja se prenosi preko zidova. Gdje god da uzmeš stan u zgradi moraš da čuješ štikle kad prolaze kroz hodnik, nema teoretske šanse da se to ne čuje(al opet ja ne čujem to kroz hodnike ili bar ne registrujem u ovoj zgradi). Jedino da se napravi gluva soba, pa da onda ne čuješ. Stanovao sam ja jedno vrijeme u novoj zgradi na drugom spratu, a u prizemlju je vrtić i skoro svako jutro čuo sam djecu kad pjevaju pjesmu "ti udari nogama od pod" pa zatim udarce. Supruga mi je stanovala u novoj gradnji gdje je urađen plivajući pod i svejedno se čuje dijete koje titra loptu iznad tebe.


Moj problem je takav da ja kad ga nekom kažem, ispadam nerazuman. Ljudi kažu, pa dobro ljudi hodaju, mora se čuti. I razumijem ja to, al ne može se baš toliko čuti. Ja npr ne čujem njihov usisivač dok ne počnu da usisavaju pored cijevi od radijatora, tad čujem i ako nastavim da osluškujem, čuću ga. Kad idem pješaka, na spratu ispod mene čujem da baš glasno trešti televizor, koji ja u svom stanu ne čujem uopšte. Stolarija je dobro urađena(relativno nova), ja ne čujem ljude koji ispod se skupljaju i pjevaju u kafanama. Nekad čak otvorim prozor da bih njih slušao, da ne slušam lupanje.

Без љутње, али живиш у стамбеној згради. Сасвим је нормално да се увијек нешто чује. Још си ти купио стан у небодеру. Имам комшију који је исто тако ситничав и увијек му смета нека бука. Имаш рјешење да се одселиш у неки мирнији дио града, тј. село и да живиш у кући. Или да се навикнеш на те ствари и додатно још да себи направиш 1-2 дјеце, па да видиш како се спава послије дана са малом дјецом.

Ја живим на првом спрату и испод мене нема нико, али зато изнад...

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 08:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
_зока je napisao:
Jesi li kontaktirao komunalnu po tom pitanju? Možda postoji opcija da im izmjeriš, snimiš i dokumentuješ tu buku pa da oni na osnovu toga napišu kaznu komšijama?


To i hoću da radim. Ovdje sam pitao da vidim koja je procedura, da li je neko imao slična iskustva i da li je uspio da riješi sa komunalnom policijom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 08:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
WinstonWolfe je napisao:
NoSmoking je napisao:
Ne bih se ja složio sa tim. Problem je ta udarna buka koju je vrlo teško izolovati. Ne znam kako čovjek treba da se izoluje da ne čuje buku koja se prenosi preko zidova. Gdje god da uzmeš stan u zgradi moraš da čuješ štikle kad prolaze kroz hodnik, nema teoretske šanse da se to ne čuje(al opet ja ne čujem to kroz hodnike ili bar ne registrujem u ovoj zgradi). Jedino da se napravi gluva soba, pa da onda ne čuješ. Stanovao sam ja jedno vrijeme u novoj zgradi na drugom spratu, a u prizemlju je vrtić i skoro svako jutro čuo sam djecu kad pjevaju pjesmu "ti udari nogama od pod" pa zatim udarce. Supruga mi je stanovala u novoj gradnji gdje je urađen plivajući pod i svejedno se čuje dijete koje titra loptu iznad tebe.


Moj problem je takav da ja kad ga nekom kažem, ispadam nerazuman. Ljudi kažu, pa dobro ljudi hodaju, mora se čuti. I razumijem ja to, al ne može se baš toliko čuti. Ja npr ne čujem njihov usisivač dok ne počnu da usisavaju pored cijevi od radijatora, tad čujem i ako nastavim da osluškujem, čuću ga. Kad idem pješaka, na spratu ispod mene čujem da baš glasno trešti televizor, koji ja u svom stanu ne čujem uopšte. Stolarija je dobro urađena(relativno nova), ja ne čujem ljude koji ispod se skupljaju i pjevaju u kafanama. Nekad čak otvorim prozor da bih njih slušao, da ne slušam lupanje.

Без љутње, али живиш у стамбеној згради. Сасвим је нормално да се увијек нешто чује. Још си ти купио стан у небодеру. Имам комшију који је исто тако ситничав и увијек му смета нека бука. Имаш рјешење да се одселиш у неки мирнији дио града, тј. село и да живиш у кући. Или да се навикнеш на те ствари и додатно још да себи направиш 1-2 дјеце, па да видиш како се спава послије дана са малом дјецом.

Ја живим на првом спрату и испод мене нема нико, али зато изнад...



Mislim da me nisi razumio. Sve što sam navodio do sada su stvari sa kojima sam se susretao i koje mi nisu ni na najmanje smetale i neke primjere koji meni govore o tome da izolacija u stanu nije loša(jer sam boravio i u stanovima sa lošijom izolacijom). Drugi koji žive u istim zgradama se žale na centrifugu i kasno tuširanje koje meni apsolutno ne smeta jer se skoro ne čuje. Supruga je odrasla u zgradi i isto tvrdi da ta količina buke nije primjerena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Generalno , vjerovatno su skinuli parket i stavili pločice pa se toliko čuje kad hodaju.....navikni se na to ili se odseli. Prijavom komunalnoj policiji nećeš riješiti problem već ćeš ga i pogoršati.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2360
Jbg ljudi što se preseravate, kad tako moram da kažem. To vam je zgrada. Koliko vidim, ljudi samo hodaju, i tu niko ništa ne može (osim dobre izolacije). Jbg ja u ponoć čujem lavež psa u stanu pored, pa neka druga buka i sl. To su stvari na koje se morate naviknuti kada živite u zgradi (naravno sve u skladu sa kulturom). Kakav bih ja bio čovjek kada bih se bunio komšiji (koji je inače exttra) što mu pas nekada zalaje. Ili kada ga izvode vani pa zalaje u hodniku (imamo 4-5 pasa u zgradi). Ili na buku koji djeca prave dok silaze niz stepenicce (naravno ako su djeca tog uzrastaa da još ne shvataju šta je to buka u hopodniku i sl). Čak se nekada (rijetko) desi da komšija slavi i sl do dugo u noć. Ne smeta mi. S druge strane, preko puta zgrade ima kuća i dovrište, tu je dreka 24/7. Ali jbg i oni se smire do 23:00.

Ja npr imam drugi problem. Neko iznad mene redovno baca ssmeće i prolijeva nekakvu voddu i ssl sa balkona (sve meni pod prozor). E to je bezobrazluk. A ove redovne životne aktivnosti, jbg. Odseli se na selo ili strogu periferiju. Nije grad za svakoga, kako zbog nekulture življenja, tako i zbog manjka živaca :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Mi smo se preporodili otkad su nam odselile dvije porodice sa ulaza, a prvi komšija prestao da pije. Sada imamo problem sa kafićem u zgradi na taj način da nam gosti zauzmu sav parking, pa kad dođeš sa posla često nema gdje da se parkira.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2020, 09:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Druže, ne žalim se ni ja na komšiju pored mene koji isto ima psa koji isto nekad laje po noći. Nit se žalim na djecu koja galame ispred ispred vrata kad prolaze. Čak nisam ni spomenuo da se komšije iznad u 12h svađaju(jbg, situacija nekad eskalira), nit komšiju koji svira bas gitaru preko dana. Ne znam da li je normalno da po mjerenju na telefonu, hiltovka odbija pločice i pravi buku od 62 dB dva sprata iznad, a njihovo hodanje pravi buku do 58 dB?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs